Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

100cc Cup Ve Grenajı Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,

Arkadaşlar Ramzey marka 100cc bir cupum var.Hediye geldi bu motor 10bin kmde.

1)En son hız olarak 70km/h yapıyor sizce neden ve nasıl çağre bulunabilir?

2)Grenajını sökmek istiyorum fakat çok karışık vidalar fln sökemiyorum yani nasıl sökebilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    hız olarak zaten 70-80 normal bende de var 90 km çıkıyo fakat bu motoru zorluyor uzun süre...

grenej aslında okadar karışık değil biraz alttan doğru bakınca görürsün vidaları birde on ruzgarlıklar yan taraftaki grenajlara bağlı vidalarla....

Hız çok yavaş arkadaşlar ne yapabilirim sizce? egsozu fln orjinal eksoz

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    80 km hız normal fazla oynarsan elinde kalır sağını solunu kurcalama bence orjinal bin sana tavsiyem
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    80 km hız normal fazla oynarsan elinde kalır sağını solunu kurcalama bence orjinal bin sana tavsiyem
    İnternette çok video var 120Km/h yapan bile gördüm 100cup la sizce bu hıza nasıl ulaşıyorlar?(düz yol)

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    gece gece gülmekten karnıma ağrılar girdi,dostum 100 cc motordan ne hız beklıyon sen ama git bi tamirciye benzının fln açtır belkı iyi gelir hız yaparsın fazla kurcalama titreşim manyağı yaparsın motoru

methal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks new light 125
    yapıyor bende aynısından kullanıyorum 100 105 cok civarı bişi yapıyor rampa aşa ise 120 cok net yapıyor ama motor cok zorlanıyor ilerde başka bi yerlerden patlak veriri 80 90 normal cup larda daha fazlası zarar verirmi motora onu bilemem
    Kask takmaya ihtiyacın olmadığını düşünüyorsan,muhtemelen
    Gece yol yapma ki; gün doğumunda uyumayasın
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme

Motosikleti
    Kuba CG150 Sport(balanslı)
    arkadaşın vardı ramzey 100 cup 2 kişi 95 vurduğunu söyledi..bzmde var ramzey ama 125 qm ..motor 70 i geçmiyordu .. bakıma soktuk..hava filtresi yırtılmış yağı bujisi fln değişti .. şimdi 100-110 vuruyo.. bakımlarını hangi aralıklarda yaptırıyosun ?

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Altındaki motora güvenipte 90 100 110 yapmaya kalkma en ufak bir hata hayatını sonlandırabilir sonuçta çin malı bir motor..orjinali he zaman daha güzeldir orjinal dursun bende de 100 cub var ve 85 km yi geçmiyor zaten 80 de motor çok zorlanıyor..hız yapacaksan daha büyük ve kaliteli bir motor al derim..:D
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    normal hızı hiç elletme

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    hocam kaportayı sökmek çok basit ne için yapmak istiyorsunuz bilmiyorum ama sökmesi gayet basit: )

ayrıca motor vakti zamanında iyi açılmadıysa bundan sonra ne yapsanızda birilerinin motoru şu hızı yapıyormuş diyeceksiniz sadece.

egzozu çok oynama , her ne yaparsan yap çevreyi çok rahatsız etmesin ( kişisel fikrim )

tatlı bi ses istiyorsan al performans hava filtresi ama performans bekleme hatta maksimum hızdan bi 5 km düş.

cup için ne yapılırsa yapılsın cup işte..
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam kaportayı sökmek çok basit ne için yapmak istiyorsunuz bilmiyorum ama sökmesi gayet basit: )

ayrıca motor vakti zamanında iyi açılmadıysa bundan sonra ne yapsanızda birilerinin motoru şu hızı yapıyormuş diyeceksiniz sadece.

egzozu çok oynama , her ne yaparsan yap çevreyi çok rahatsız etmesin ( kişisel fikrim )

tatlı bi ses istiyorsan al performans hava filtresi ama performans bekleme hatta maksimum hızdan bi 5 km düş.

cup için ne yapılırsa yapılsın cup işte..
    Doğru söylüyorsunuz mondial cup'un egsozu var bende, şekli fln çok hoş acaba o uyar mı yani takılırmı?

Motosikleti
    Ramzey 100
    kardeşim aynı motoru ben kullanıyorum.Motoru 0 aldım en fazla 110 km hız yaptım.İki kişi de 90 km üzerine çıkmadı.motor şu anda 800 kmde.Bence hiç motorun hızını falan artırmaya kalma,160 ibreye fazla kanma.Senden önce kullananlar biraz hor kullanmışlar sanırım.Bana deseydin 90 km falan yapıyor en son normal dicektim ama 70 de biraz az sanki.Ramzeyin içi biraz karışık dizayn edilmiş.Yine de hızı artırcam,motorun orjinalliğini bozcam dersen viteslerine baktır,egzoza baktık,özellikle periyodik bakımlarını geçiktirme.İyi Sürüşler...

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    şunuda unutma sen motorla ne kadar oynarsan oda yolda senle o kadar oynar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)