Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Forumda bahsedilen durumda 600 cc'lik motor alınabilirmi?

Katılımcı sayısı
62. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Alınabilir

24 38.71%
  • Alınmamalı

38 61.29%
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

600 cc'lik motor için tavsiyeleriniz.

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba.

Forumda mevcut ilk motor deneyimlerinin çoğunu sıkılmadan okudum. Çünkü SS motorların hata affetmediğini deneyim olarak değil ama bilgi olarak anlamış durumdayım.
    Daha önce motor kullanmamış ve direk 600 cc'lik motor almak isteyen birisi değilim. Fakat yinede tereddütlerim yok değil çünkü hiç SS motor kullanmadım. İlk mobiletle başladım 2-3 ay kadar sürdüm, daha sonra yarı otomatik vitesli 100 cc lik motor kullandım 1 ay kadar ve son olarak Yamaha'nın 125'lik motorunu kullandım (arkadaşımın motoruydu toplam tecrübem 15-20 gün kadar) ve şimdi ehliyetimi aldıktan sonra kendime ait ilk motorumun 600 cc lik bir motor olmasını istiyorum. Kafamdaki model aslında cbr 600 f, çünkü ilk deneyim olarak daha rahat kullanılacağını düşünüyorum. En azından forumda 600 rr a göre daha rahat kullanılacağı yazıyordu.

Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Dediğim gibi motor kullanmışlığım var fakat SS kullanmadım. Amacım hemen gaza asılmak değil. Ama almışken 600 cc almak istiyorum. Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:57 ----------

Anketide oylayabilirsiniz belki yazmaktan kaçınanlar olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    valla o dedigin motor cok güçlü .. trafigin olmadihi yerde bilen bi arkadasinla birlikte cok pratik yapman gerekecek .. o dedigin makinalarin sakasi olmaz dayanamaz basarsin gaza ..sana biz en iyisi bi cruiser alalım ...yavas yavas bak keyfine ..bendede var bitane ..

Eceline susadıysan al, başka bişey demiyorum. Yol tecrübesi-km çok önemli.

Motosikleti
    katılıyorum hocaya

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    15-20 günlük motor kullanılarak birde mobilet, yarı otomatik ve yzf125r ile tecrübe kazanılmaz arkadaşım. yzf125 in yapacağı top speed i 600rr 1. viteste yapıyor haberin varmı bundan. düşük cc li motorlar gösterişli olmadığı için herkes 600 ve üzeri motorlara binmek istiyor ve hepside süpersport sever. siz daha yenisiniz alın önce düşük cc li motor mümkünse ss olmasın, tecrübe edinin deneyim kazanın, ondan sonra ss e geçersiniz.

Motosikleti
    alınabilir diyen arkadas kim ankette çıksın ortaya

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    cef dahil 4 kişi var zaten kendisi olumlu oy vermiştir :D

İyi güzelde ben fikirlerinizi soruyorum zaten. Hemen "Alırsan ölürsün", "Yok sana 1000 cc'lik alalım", "Bu seni kesmez Hayabusa al", Zx14 al". Bu tip laflara gerek yok arkadaşlar. Laf cambazlığı yapılması için açmadım bu konuyu. Sadece fikirlerinizi sordum daha doğrusu deneyimlerinizi. Yorumlarınızı istemedim. Sanırım anlatabilmdim. Tekrar yardımlarınız için teşekkürler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:15 ----------

Ben oy kullanmadım bu arada.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    arkadaşım biz laf cambazlığı yapmıyoruz hangimizin yorumunda hayabusa yazıyor , zx14 yazıyor biz sana yorum yapmadık zaten deneyimizi paylaşıyoruz

Motosikleti
    bu yeni arkadaslar hepten sinirli masallah

Speirs lafım sana değil.
    "Eceline susadıysan al" bunu yazan arkadaş için ve yazılacak olanlar için yazdım. Diğer buna benzer önceki bütün konularda bu tip laflar vardı, ondan dolayı. Yoksa seninle yada diğer arkadaşla alakalı değil. Üstüne alınma hemen ;)

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    başlangıç için düşük cc li motor al, tecrübe kazanınca değiştirirsin diyoruz adam bize laf cambazlığı yapmayın diyor. emeklemeden tek teker yapmaya çalışıyor

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    kardeş al bu makinayı,herşeyiyle seni tatmin eder diyorum.
    kendini geliştirince 600 e geçersin.
    http://images.google.com.tr/images?h...-8&sa=N&tab=wi
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

Alıntı cef adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Speirs lafım sana değil.
    "Eceline susadıysan al" bunu yazan arkadaş için ve yazılacak olanlar için yazdım. Diğer buna benzer önceki bütün konularda bu tip laflar vardı, ondan dolayı. Yoksa seninle yada diğer arkadaşla alakalı değil. Üstüne alınma hemen ;)
    Sana üslup beğendiremedik,ne diyelim kesinlike alamazsın mı ,böyle mi diyim

strangerRTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence alabilirsin neden alamayasın. Yazdıklarına göre düşüncesiz bir kişilik değilsin alır almaz son gaz ortalıkta gezmiyeceğin belli. ama 600 lük almadan önce bi 250 lik racing e ne dersin ? klasik örnekler olacak ama gt 250 r hyosung yada ninja 250 olabilir.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsettiğin deneyimin 600cc 4 silindirli SS bir makina kullanmak için yeterli olduğunu düşünmüyorum.
    Ben 600F kullanıyorum ama öncesinde 19000 km. GT250R kullandım. Sana da mümkünse aynısını tavsiye ederim. Bana çok faydası oldu. Kasa zaten 600'lükle aynı, bu sayede adaptasyon çok daha çabuk oluyor. Sana kalan tek şey elinin ayarını bilmek.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    cef lafı üstüme alındığım falan yok daha yeni bugün üye olmuşsun, motorhocasının dediği gibi yol tecrübesi ve km yapmak çok önemli özellikle bu bir SüperSport bir araç ise. Zaten senin tecrüben yok (mobilet ne kadar tecrübe sayılırsa artık) birden 600 lük herhangi bir racing araca bindiğinde sen motoru değil, o seni kullanır. Burda kimse sana garezi yoksa senin kötülüğünü istemez. İlla 600 lük racing almak istiyorsan al arakadaşım bana ne yani.

Evet genelde GT250R öneriliyordu önceki forumlarda da. Tabiki olabilir, görüntü olarak evet 600'lükle aynı hemen hemen. Peki sesi nasıl =)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:32 ----------

Tamam arkadaşlar amacım ortamı germek değil. Yanlış anlamışsınız dediğimi zaten sizinlede alaklı değildi, yinede kusura bakmayın. Eğer hata ettiysem!

İlla alınganlık yapıyorsunuz kardeşim burada forum açmak ,her türlü öneriye kulak vermek demektir,önce dinle sonra itiraz et, yolda daha önce rastlamadığın bir durum karşısında kurtulma şansın belki %10 bile değil.
    Dediğin makine en usta sürücü için bile Türkiye trafik şartları için,ölümle dans etmekle birdir.

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlla alınganlık yapıyorsunuz kardeşim burada forum açmak ,her türlü öneriye kulak vermek demektir,önce dinle sonra itiraz et, yolda daha önce rastlamadığın bir durum karşısında kurtulma şansın belki %10 bile değil.
    Dediğin makine en usta sürücü için bile Türkiye trafik şartları için,ölümle dans etmekle birdir.
    Saol hocam =) Sinirlendirdim seni herhalde iyi bir başlangıç olmadı, umarım bundan sonrası iyi olur. Genelde evet önerilmiyor 600. Sadece kafamda acaba sorusuna yanıt için merakımdan soruyorum bu soruyu. Büyük ihtimal zaten bu gidişat GT250R olacak gibi gözüküyor. Çünkü dediğim gibi daha önceki forumlarda da hep bu önerilmiş.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler