Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

hayvanseverler yardımınız lazım..!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Gnusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birine bir itham da bulunacaksanız kişi belirtin. Duyarsız kimmiş bilelim. Ben bu başlıkta duyarsız bir kişi gördüm sadece. O da cümle aleme yetecek kadar duyarsızmış hatta cani denebilir.

Demek çocukları ısırmasın diye köpekleri öldürmek çok zekice. Çocuklara tos vurmasın diye boynuzlu hayvanları, çocukları tırmalamasın diye kedileri, ötüp çocukları uyandırmasın diye horozları, çocukları korkutmasın diye balıkları, çocukların kafasına sçıp psikolojilerini bozmasın diye kuşları da öldürmeliyiz. Bu liste üzerine çalışmalı ve listeyi uzatmalıyız.

Ya arkadaşım senin çözüm anlayışın bu mudur? Baban da mı köpek zehirlerdi?

Bu hayvanların suçu değil. Sözde hayvanseverlerde suç. Tatil yöresine giderken; 2-3 aylığına çocuk hayvan sevgisi tatsın, ya götürelim işte ne var diyen eŞŞeklerde. Sonra dönerken de nası götürcez bunu geri bırakalım seneye gelince besleriz bur da bir şey olmaz derler. Sonra bir bakarsınız bir yaz sonunda bulunduğu çevreyi kendince korumaya çalışan, yürüyen insanları rahatsız eden köpek sürüleri oluşmuş. Zaten milletimiz, genel olarak sorumluluk alma ve aldığı sorumluluğu kaldırabilme konusunda yetersizdir. Durum böyle olunca ve bu hayvanların gerekli bakımlarının yapılması ve beslenmesi pahalıya geldiğinden belediye bunları bir güzel zehirler. Bu belediyenin tercihi değildir. Bu duruma sebebiyet veren; telefon açıp belediyeye şikayette bulunan yerel halktır. Genelde "yav arkhadaş her yer it köpek doldu, çuçuklar ive gelirken korkuyor şunun bir hal çarasına bakın" gibi bir şikayette bulunurlar. Durum böyle iken bu durumu çözmeye çalışmak yine yerel halka düşer.

Gelelim başlığı açan size. Bu koşullarda insanlardan yardım istiyorsunuz ve duyarsızlıkla itham ediyorsunuz fakat hiçbir şey önermiyorsunuz. Ne yapmalıyız? Motosiklet grupları olarak elimizde sallanan zincirlerle belediye görevlilerine ve belediye yapılarına mı saldıralım?

En azından; "lütfen bu durumdan şikayetçi iseniz şuraya bu yazıyı gönderiniz, isteyenler eklemeler yapabilir" gibi bir yönlendirme de bulunmanızı beklerdim. Bu işler o kadar kolay değil. Buraya bişeyler yazıp beklemek yerine sizde elinizi taşın altına koyup bilgisayar başından kalkın ve ilgili birileriyle temas kurmaya çalışın. Hiç olmassa bir zahmet yetkili birilerinin iletişim adresini belirtin ve hazır bir şikayet metni oluşturun.

Hem böylece belki bazı arkadaşlarımız bu zehirleme işlemini yapan adamları bulup, hayvan katleden kanlı ellerini öpme yüceliğine erişme fırsatı bulur.

Bir hayvansever olarak görüşlerim bunlardır.
    arkadaşım konu 278 defa goruntulenip 17 cevap yazıldıysa evet duyarsız insanlar var

ayrıca o linkteki yazıyı sonuna kadar okuduğunda gorceksinki..
    belediyeye şikayet mektubu yazabilirsin..

ve buraya bukadar yazı yazacağına belediyeye bir mektup gondersen (şikayetini bildiren) daha hora geçerdi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kısırlaştırmak zorlarına gitmiş demek,bunun kanuni yaptırımı yok mu ,vaşet bu

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısırlaştırmak zorlarına gitmiş demek,bunun kanuni yaptırımı yok mu ,vaşet bu
    ordaki çevre sakinleri hayvanları kısırlaştırıp beslenmelerinide üstlenmişler zaten
    ama belediyede çalışan insan yok işte (ben insan demiyorum yani onlara) naparsınız..

Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ordaki çevre sakinleri hayvanları kısırlaştırıp beslenmelerinide üstlenmişler zaten
    ama belediyede çalışan insan yok işte naparsınız..
    Ne bekliyorlar, mahkeme açılmaması için bi engel mi var.Motorlarla girer orayı siler süpürürüz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:57 ----------

Benim bir enişte var,komşusu belediyeden ekip çağırmış,sokak köpeklerini götürsün diye,vermemiş (4-5 tane) köpekleri, kısırlaştıracağını söyleyip belediyeyi püskürttü ve kısırlaştırdı köpekleri.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:04 ----------

Yazık değil mi şunlara,vicdansız köp....er.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    o hayvanlar bizden gelcek en küçük sevgi için bile deli oluyorlar bundan eminim

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    yazıklar olsun inanın tüylerim ürperdi. be insanlıktan nasibini almamış mahlukatlar allahınızdan bulun diyecem ve başka hiç bir şey demek istemiyorum sinirlerim iyice gerildi zira ...

birde böyleleri var paylaşmak istedim ...

...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    bu haywanlar içn yapılacak bse yokmu

Girelim belediyeye, hatta tüm sokak köpeklerini de çağıralım

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Çok üzücü bir olay...
    Verilen link'e her ne kadar bir şey olmayacağı ya da yapılmayacağını bilsemde, verdim veriştirdim.....
    Ayıp denen bir ar vardır kardeşim....bu ne..hangi devirde yaşıyoruz...zavallı hayvanları zehirlemek çözümmü
    Allah tüm sorumluları bildiği gibi yapsın.inim-inim inlesin can veremesinler inşallah
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    Yakında F800R :)
    ßunu yapan da yaptıran da insan olamaz... haywan sewgisinden bahseden haywanlar cıkıpta engel olsunlar madem koltuklarında böbürlenerek oturup ülkeyi yönetiyomuş gibi yapmak kolay tabi. nerde caresiz,dilsiz,zararsız canlı warsa yükleniyorlar,bunların acısı cıkmaz mı bir gun.. ALLAH'ından bulsun bu caniler ne diyim... Dewlet kapısına dayanıp bombalamak wardı ama......
    [B][COLOR="Navy"]Ben Guzele Guzel Demem,Kafam Guzel Olmayınca.. :p[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler