Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Daha fazla seçenek neden sunulmuyor.?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İngiltere bizden daha kazıkmış be kanka[COLOR="Silver"]
    Murat,paranın değerine vurursan yine adamlar yarı yarıyaya alıyor.Maaşlar yüksek orada,acıma o sömürtüklere.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Murat,paranın değerine vurursan yine adamlar yarı yarıyaya alıyor.Maaşlar yüksek orada,acıma o sömürtüklere.
    sömürtüklere inanmaçok hoşuma gitti ya gökhan, bunların alayı zoptirik

sömürtüklere inanmaçok hoşuma gitti ya gökhan, bunların alayı zoptirik
    En pahalı Avrupa Ülkesi biliyorum İnguları

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    En pahalı Avrupa Ülkesi biliyorum İnguları
    Bence Türkiye'ye onlarda satılan bütün modellerin gelmesi gerek !! çok büyük kayıp şu insafsız vergi sistemine biri dur dese neler olacakta.....olmuyor bi şekilde olamıyor malesef..

Bence Türkiye'ye onlarda satılan bütün modellerin gelmesi gerek !! çok büyük kayıp şu insafsız vergi sistemine biri dur dese neler olacakta.....olmuyor bi şekilde olamıyor malesef..
    Vergi sistemiyle alakalı olsa 125-250cc gam yemeyeceğim,tamamen satış politikası,kar marjı,elindeki yedek parça stoklarını eritmek,2. el motor satmak,en önemlisi de arıza olasılığı çok çok düşük enjeksiyon sistemini getirmemek istemelerinden kaynaklanıyor.
    Otomobilde de evvelden böyle oldu,karbüratör Allah karbüratör,milleti uyutup 5-6 sene sonra enjeksiyona geçilebildi.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Vergi sistemiyle alakalı olsa 125-250cc gam yemeyeceğim,tamamen satış politikası,kar marjı,elindeki yedek parça stoklarını eritmek,2. el motor satmak,en önemlisi de arıza olasılığı çok çok düşük enjeksiyon sistemini getirmemek istemelerinden kaynaklanıyor.
    Otomobilde de evvelden böyle oldu,karbüratör Allah karbüratör,milleti uyutup 5-6 sene sonra enjeksiyona geçilebildi.
    enjeksiyon çok büyütüldü bence aslında pek bi yararı yok.. arıza ihtimali düşük ancak karbüratör daha güvenilir bi sistem hala benim açımdan hala karbüratör firmalar işine geleni yapar...

enjeksiyon çok büyütüldü bence aslında pek bi yararı yok.. arıza ihtimali düşük ancak karbüratör daha güvenilir bi sistem hala benim açımdan hala karbüratör firmalar işine geleni yapar...
    Karbüratör pisliktir Murat,sök tak temizlik gerektirir,ayar tutmaz, motorun ihtiyacı olan karışımı en uygun temin edemez,jigle sistemi çabuk arızalanır,en önemlisi motorun çekişi ve yakıt tüketimi kötü olur.Güç ve tork bantları zayıftır.Avantajı yoktur.
    Ama nostalji seviyorum,uğraşmak hoşuma gidiyor dersen okeylerim.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Gökhan, az daha zorlarsak bikaç model gelicek.

Gökhan, az daha zorlarsak bikaç model gelicek.
    Galiba hepsi gelecek bunların Murat,boşuna uğraşmıyoruz,köstek verenlerle daha çok gaza geliyorum. Biliyorum ki 125 cc enjeksiyonlu modeller geliyor ve hepsi gelecek , sırada 250cc'likler var.Tüm motosiklet distribütörleri hazır ve rahatsız olsun

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Galiba hepsi gelecek bunların Murat,boşuna uğraşmıyoruz,köstek verenlerle daha çok gaza geliyorum. Biliyorum ki 125 cc enjeksiyonlu modeller geliyor ve hepsi gelecek , sırada 250cc'likler var.Tüm motosiklet distribütörleri hazır ve rahatsız olsun
    Zaten vergiler yüzünden darda olan sektör, düşük cc yle nefes alacak büyük cc satışları 0 a inmek üzere zaten, 125 250 cc dahada kızışacak..

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Neyi talep ettiğimiz ve neyi tercih ettiğimizle alakalı bir durum. evet gerçekten dışarıda yabancı ülkelerde çok çeşitli modeller var. ama honda cbf 150 yi getirdğinde bile beğenmeyen yığınla motorcu olmuştu yok çinli gibi yok çok güçsüz falan fiyatıda gayet makuldu ilk zamanlar ama iyikide getirmişte türkiyede montajlamaya başlamış..
    Kaliteden yana olursak ve taleplerimiz konusunda seçici olursak bence modeller zenginleşir ve saçeneklerimiz artar.
    birde en önemlisi ülkemizde bir motorsiklet kültürü malesef yok yanıbaşımızdaki yunanistanda bile 6-7 yaşalrında çocuklar motora biniyor insanlar motora güveniyor ve devlet bu taşıtı destekliyor. ülkemizde ise motora üçüncü sınıf muamelesi yapılıyor dışlanıyor.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Zaten vergiler yüzünden darda olan sektör, düşük cc yle nefes alacak büyük cc satışları 0 a inmek üzere zaten, 125 250 cc dahada kızışacak..
    250 cc'ye kadar olan tüm modellerin en önce Türkiye piyasasında olması gerekirdi. Eski teknoloji motosikletleri Türkiye pazarında satmayı sürdürmekte inat etmelerini anlıyorum.Tamamen yedek parça satabilmek,ellerindeki yedek parça stoklarını eritmek,eski teknolojiyi ucuzdan kapatıp kar oranını yüksek tutmak,eski teknolojiye daha fazla bakım yapmak ve parça satmak...
    Yüksek satış miktarları her zaman karın üzerinde olmuştur.Bunu Japonlar toplam kalite yönetimiyle sağlamışlardır. Toplam kar önemli.
    Ama Türkiye'de aynı Japonların toplam kalitesi suistimal ediliyor.Sadece Japonları kastetmedim hepsi aynı .ok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    sizden tavsiyem sizler dahada iyi biliyorsunuz araştırıyorsunuz ya avrupada olsun diğer dünya ülkelerinde olsun asyada falan türkiyeye gönderilmeyen motorların fotoları eklermisiniz hoşlanılcak motorlar varmı cidden ...bekliyorum şimdiden teşekkürler.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Varadero 125 gelsin.

Alıntı cengaver29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizden tavsiyem sizler dahada iyi biliyorsunuz araştırıyorsunuz ya avrupada olsun diğer dünya ülkelerinde olsun asyada falan türkiyeye gönderilmeyen motorların fotoları eklermisiniz hoşlanılcak motorlar varmı cidden ...bekliyorum şimdiden teşekkürler.
    Tarz ne olsun.cc,renk ona göre sipariş alalım. Yok usta öyle hazıra konmak google 'ı amca olarak kabul edip biraz araştıracağız.

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    neden getirmediklerinin formülü çok açık çok net :

1. Devletimizin vergi sistemi (tvs apache örneği : araç bedeli 3.024 tl anahtar teslimi : 4.353 tl 1.329 tl VERGİ OHA ! )

2. 1 veya 2 model getirerek parça ithal etme servis ağı oluşturma gibi ayrıntılardan kurtulan distribütörler .( Böyle yaptıktan sonra neyin distribütörü oluyolarsa artık ?)

Başka sorusu olan ??

Alıntı anılbel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden getirmediklerinin formülü çok açık çok net :

1. Devletimizin vergi sistemi (tvs apache örneği : araç bedeli 3.024 tl anahtar teslimi : 4.353 tl 1.329 tl VERGİ OHA ! )

2. 1 veya 2 model getirerek parça ithal etme servis ağı oluşturma gibi ayrıntılardan kurtulan distribütörler .( Böyle yaptıktan sonra neyin distribütörü oluyolarsa artık ?)

Başka sorusu olan ??
    Gf serisi Kinetic de kullanıyor galiba. Neden satışını keserler bu canavarların anlamam.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...70-yardim.html

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler