Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 SonuncuSonuncu

Harley Davidson sevmeyenler, kıl olanlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    banada katıl harli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Olay Harleyciler ve ss cilere geldi ya Herkes her motoru sever diye bir kaide yok ama hemen hemen bütün motosiklet sahipleri ya da motorla ilgilenenler tüm motorlara sempatiyle bakar, inceler. Herkesin dediği gibi olay asında kullanıcıda bitiyor. Ama ss de başka tabii

zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    tombo sana zaten katılıyom ayıp ettin ya geçen bi ss geçti yanımdan dedim naptim ben bu adama , kromajım gözünümü aldı Bide tek teker yapmaz mı ..adam dikkat çekmek için takla acacak o derece ya.. biz efendi gibi sagdan sagdan gidiyorus okadar
    http://www.akilli.tv/video/453769/Harley-Davidson-883-custom-ista.aspx

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    dostum bu sevip sevmeme olayı sadece harleye özgü bişey değilki..herşey için bu böyledir..kiminin aşık olduğu şeyden bir başkası nefret edebilir..honda dünyanın en çok satan motosiklet üreticisi..şimdi sorsan siteye yüzlerce adam çıkar hondadan nefret ediyorum diyen..eğer kişi mantıklı bi neden gösterip nefretinin yada niye sevmediğinin sebebini açıklarsa o zaman ok derim..ama yok hiçbi sebebi olmadığı halde sevmiyorum,kıl oluyorum diyosa o zaman çekememezlik ve kıskançlık var işin içinde demektir..ayrıca kullanan kişilerin karakteri yüzünden bi markayada düşman olunmaz..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Her motorun bir hayranı seveni vardır. Bende harleye tipine modeline hasta olanlardanım. Teknoloji namina bir sey olmayan eski army harlyler ozelikle ilgimi ceker mesela ama bunu sınıf olarak algılamak sacma harley kulanan bir arkadaşında dediği gibi amerikada bu motorlar bizim burdaki şahin doğan durumunda en alt sınıfın eny uygun bütce ile aldıkları motorlar.

Ha bir de bu konuyu okurken ünlü bir düşünürümüzün lafı aklıma geldi. "Hiç harley kullananla, diğer motorları kullanan bir olur mu canım!..."
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    ben bütün motorları ve tüm motorcu dostlarımı seviyorum herkese günaydın

Alıntı zamisli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı:
    bobber Nickli Üyeden Alıntı
    Neden yapsın ki. Ne cevap alacak sence. Orada selam vermeyen adamın nette ne cevap vereceğini düşünüyorsun.
    kesinlinkle ne denilebilirki zaten ,harleyler custom olmus,custom chopper dıye kavram cıkarmıslar onbınlerce lıraya satılıyor

Custom chopper diye bir kavramı sen çıkardın galiba ..o harleyden custom çalışmalarına Customized deniliyor ..Chopper iste baska bi olay ..

Bu arada sen yorumlarını yaz tepkini belirt derim ..
    dedıgın gıbı hic yazmamaktan iyidir oncelıkle sıteye uye olmam gerekıyor ,sagol bu arada yukarıdaki yazdıgım tam anlasılamamıs,
    forumda gezerken aynı zamandada tv acıktı iz belgesel kanalında TT ekibiyle ilgili belgesel yapmıslar,devamlı agızlarında custom chopper kelımesı benımde garıbıme gıttı acıkcası custom chopper ne? ikisini birden soyleyınce sanırım daha havalı oluyor?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:01 ----------

Alıntı tombo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bütün motorları ve tüm motorcu dostlarımı seviyorum herkese günaydın
    günaydın.!fazla söze ne hacet

UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Alıntı motocross adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +100000

hisarda evlere servis yapan scooterlı bir çocuk kayıp düşmüşdü ben durdum birde yoldan geçen bir bmw endurosu olan motorcu arkadaş durdu allah ondanda bin kere razı olsun çoçuğu kaldırdık iyiydi bir şeyi yokdu o sıra yanımızdan 5 tane harleyci geçdi üstlerinde amerikan deri ceketler kafalarda özenti asker kaskları bir durupda iyimisiniz arkadaşın bir şeye ihtiyacı varmı yardıma ihtiyacı varmı diye bile durmadılar burunlarının ucuyla bile bakmadılar yolun ortasında devrilmiş scooter olmasına rağmen ....

arkadaşı yolladık hisar kalenin orda gördüm bu coni özentisi tipleri oturmuşlar cafede yoldan gelip geçen kızları kesiyorlar amcaların yaşlarıda hepsinin logoritma senin dediğin gibi 50-60 civarı saçları başları ağarmış tipler 18-20 yaşındaki kızıarı kesiyorlardı zaten kurulmuşdum yaşlarına dua etsinler..
    Bu konu baştan yanlış açılmış.
    Anlamadığım bazı konular;
    *Emperyalist,kapitalist düzen ;Bunu yazan arkadaşım eminim giydiği kot,ayakkabı,evinde kullandığı televizyon,çamaşır makinası v.s hepsi Türk malıdır(Türk mallarının büyük çoğunluğunun sadece markası ve kasası Türk)
    *Harley Amerikanın simgesi olabilir ama kapitalizmin simgesi asla değildir.
    *Harley dünyanın ilk motorlarındandır.Ayrı veya farklı olması bu kadar doğal olan bişeyi anlamamak mümkün değil.
    *Suzuki,Yamaha v.b cruiser motorların tamamı Harley çakmasıdır.buna hiç kimse itiraz edemez.
    *Yukarıdaki motorların hiçbiri Türk malı değil veya konuyu açan ve olumsuz yorum yapan kişilerinin hiçbirinin motoru Türk malı değildir !!!!
    * O scooter kullanıp kaza yapan çocuğa yardım etmeyen 5 Harleycinin en az 10 katı pizzacı sucu hamburgerci motor kullanıcısının bayanları nasıl taciz ettiği ile örnekler çıkarılabilir.Bu diğer motor kullanıcılarındanda çıkarılabilir.
    *Motor zevk işidir.Dolayısı ile motorla çok az km yapma bir gerizekalılığın godoşluğun,ensesi kalınlığın v.s belirtisi değildir.ben işçiyim Harley hayalim var ama ulaşmam zor ve çok az km yapıyorum.Senede maximum 1000-1500 km
    *Motoru iş amaçlı kullanmaya zorunlu olanlar olablir ama bu zevk için kullananları bağlamaz.İş için kulananların çektiği zorluğu yaşadıkları sıkıntılar onalrın sorunudur.Herkez kendi işinin zorluğunu çeker.Bende çok zor bir işte çalışıyorm.
    *Bilindiği gibi motor kullananlara kamuoyunun bakışı herzaman kötüdür.Bizlerde bizi farkedin v.s gibi sloganlara atarız sürekli.Bunun sebebi nedir motoru adam gibi kullanmamak.Yani suçun büyüğü bizdedir.Motoru kim adam gibi kullanmaz?Kuryeler,moto servisçi çocuklar.En çok kazayı kim yapar veya kaza yapılmasına sebep olur?yine aynı kişiler ve bazı race kullanan arkadaşlar.Harleyciler v.b motor kullanıcıları bu konuda kesinlikle en sonlardadır.!!!
    ***Sonuç olarak Harley bir felsefe ve yaşam tarzıdır.Bir iş değildir.Bir ulaşım aracıda değildir.Bİr kültürdür.Her toplulukta olduğu gibi içlerinde kötü niyetliside olabilir.BU konunun açılması bana göre kesinlikle "kedi ciğer" olayıdır
    *******SÖZÜM MECLİSDEN DIŞARDIR*******
    " MOTORUM OLMADAN ASLA !... "

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    ben motorun tasarımına oldum olası kılım yeni modellerini gördünüz mü tam tip eski modelleri yeni jenerasyona uydurmaya çalılmışlar tohaf bişi olmuş kalitesi tartışılmaz ama benim gönlümde asla harley yatmaz tarzımda deil zate

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:29 ----------

Alıntı UCANLAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    *Emperyalist,kapitalist düzen ;Bunu yazan arkadaşım eminim giydiği kot,ayakkabı,evinde kullandığı televizyon,çamaşır makinası v.s hepsi Türk malıdır(Türk mallarının büyük çoğunluğunun sadece markası ve kasası Türk)
    *Harley dünyanın ilk motorlarındandır.Ayrı veya farklı olması bu kadar doğal olan bişeyi anlamamak mümkün değil.
    *Suzuki,Yamaha v.b cruiser motorların tamamı Harley çakmasıdır.buna hiç kimse itiraz edemez.
    *Yukarıdaki motorların hiçbiri Türk malı değil veya konuyu açan ve olumsuz yorum yapan kişilerinin hiçbirinin motoru Türk malı değildir !!!!
    * O scooter kullanıp kaza yapan çocuğa yardım etmeyen 5 Harleycinin en az 10 katı pizzacı sucu hamburgerci motor kullanıcısının bayanları nasıl taciz ettiği ile örnekler çıkarılabilir.Bu diğer motor kullanıcılarındanda çıkarılabilir.
    *Motor zevk işidir.Dolayısı ile motorla çok az km yapma bir gerizekalılığın godoşluğun,ensesi kalınlığın v.s belirtisi değildir.ben işçiyim Harley hayalim var ama ulaşmam zor ve çok az km yapıyorum.Senede maximum 1000-1500 km
    *Motoru iş amaçlı kullanmaya zorunlu olanlar olablir ama bu zevk için kullananları bağlamaz.İş için kulananların çektiği zorluğu yaşadıkları sıkıntılar onalrın sorunudur.Herkez kendi işinin zorluğunu çeker.Bende çok zor bir işte çalışıyorm.
    *Bilindiği gibi motor kullananlara kamuoyunun bakışı herzaman kötüdür.Bizlerde bizi farkedin v.s gibi sloganlara atarız sürekli.Bunun sebebi nedir motoru adam gibi kullanmamak.Yani suçun büyüğü bizdedir.Motoru kim adam gibi kullanmaz?Kuryeler,moto servisçi çocuklar.En çok kazayı kim yapar veya kaza yapılmasına sebep olur?yine aynı kişiler ve bazı race kullanan arkadaşlar.Harleyciler v.b motor kullanıcıları bu konuda kesinlikle en sonlardadır.!!!
    ***Sonuç olarak Harley bir felsefe ve yaşam tarzıdır.Bir iş değildir.Bir ulaşım aracıda değildir.Bİr kültürdür.Her toplulukta olduğu gibi içlerinde kötü niyetliside olabilir.BU konunun açılması bana göre kesinlikle "kedi ciğer" olayıdır
    arkadaşım çok ağır konuşmuşsun ki kötü sözlerin bile geçiyo arada mod arkadaşlar ne der bilemem ama genel olarak pek çok konuda haklısın şuan ehliyetsiz paket servisi dagıtan eleman çok ama ben hertürlü durur yardım ederdim herkez kendinden sorumlu die kestirip atmam.benim dükkanımın yanında harley piagio bayi var tonla motor gelio daha usta şu harleyle bi tur atim demedim üstüne bile oturmadım 2009 model olsa dahi diğer arkadaşlar olumlu mantıklı yazmış herkezin zevki anlayışı farklı bir arkadaşım devamlı piagio 500 kullanır ben onu asla anlıyamam oda beni anlıyamaz der ne işin var enduroyla ama asla keni çiğer ilişkisi olamaz konuyu açan arkadaşında böyle bir düşüncede olduğunu hiç sanmıyorum.bana bedava versen o harleyi 1 ay biner satarım parasıyla bana uygun bişi alırım ha 50 yaşıma girip menopoza girersen! belki cupper e binebilirim...
    Motosiklet mucidi

Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Ben yardım etmeyin demedim yanlış anlaşılmasın.O harleyciler yanlış davranmışlar hepsi aynı değil dedim.Zaten devamında öyle yazıyor.Müşgül durumda olana kim olursa olsun yardım etmemek insanlık sorunudur Harleyle alakası yok demek istedim.Kötü kelime sadece gerizekalı ibaresi var,Bu da harleycilere böyle diyenler var ise onarın üzerine alıncağı bir yorum.kaldıki ben böyle düşünenlere gerizekalı demiyorum.İyi okuyunuz ---(Motor zevk işidir.Dolayısı ile motorla çok az km yapma bir gerizekalılığın godoşluğun,ensesi kalınlığın v.s belirtisi değildir.)
    !!!Yani kimseye gerizekalı diye hakarette bulunmadım.Zaten en sonda sözüm meclisten dışarı yazıyor!!!
    Sonuçta benim fikrim buda konuyu açan ve olumsuz orum yapanların hakkı olduğu gibi benimde karşıt görüş hakkım var sanırım.Uyarın için teşekkkur ederim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:53 ----------

Bu arada şimdi tekrar okudurum.Konuyu açan arkadaşın yazısını yanlış anlamışım.Ondan yaptığım yorum için özür dilerim.

asklapios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apollo
    Gel ne olursan ol gel...

kim kime neyi ispatlamaya calisiyor sevgili buyuklerim ve kardeslerim...ulkemiz sartlarinda butun iki tekerliler birbirimize muhtaciz...bunun ss cisi choppercisi mi var allah askina... sorarim size o kurye,pizzaci kardeslerimiz olmassa o guzelim harleylere bu kadar rahat nasil binebilirler...o SSlerle nasil hiz yapabilirler...

yok adam 40 indan sonra almis soyleymis boyleymis...alsin niye karisiyorsunuz ki belki 1 ay sonra yan yatircak motoru, urkecek satacak...sonrada bi motor asigi gidip alacak... piyasada motorcu sayisi artacak...

yok birbirimize selam vermiyormusuz...belki adam acemi elini debriyajdan gazdan cekemiyor...velevki vermedi..dunyanin sonumu...bende vn-1500 kullanicisiyim selam verdigim kurye arkadaslar bazen karsilik vermiyor-veremiyorlar...simdi butun kuryeciler soyledir boyledir denilebilir mi...

ben harleycileri sevmem onlarin burnu cok havada yok boyle yok soyle....ya dam turkiye de kalburustu denilen bi fiyattan motorsiklet almis...demek ki hali vakti yerinde...boyle adam degil motorlu,yolda yururken seni beni gorse bakip selam vermez...ama iclerinde delikanlisi yok mu?...var...simdi ben sahin kullaniyom diye mercedes-bmw-audi kullananlarin gozune mi bakacam bana selam veriyor mi diye...varsin vermesin..bugun seni trafikte gormezlikten gelen yarin onune cikan beledie cukurunu da gormez...

yok harley dunyanin en koklu markasiymis...tamam koklu bi firma..ama birakin oyle kalsin onu sevenlerde onu oyle sevsin...sen gicir gicir motoruna bin..belki o harleyci hafta sonu evinin altinda motorunun sagini solunu tamir etmeyi seviyordur...adam koklu ama eski teknoloji seviyordur..kime ne...

ben japoncuyum...ben SS ciyim...ben harleyciyim....
    ya babalar yapmayin allah askina adamin ehliyeti yok alkol alip arabasinin direksiyonuna geciyor...biz hala bunlar soyle..sunlar boyle....belki o burnu havada harleyci seni odasidan izleyen bi doktor ve sen muayeneye geldiginde senin dilinden anlayacak tek adam...belki yeni motorunu almak icin kredi basvurusunda bulundugun bankada mudur...belki adamin hali vakti yerinde,adami trafikte sikistirmislar o da hafta sonu yuksek duzey burokrat arkadaslarina dert yaniyo....senle benle mi oturacak ust duzey burokratlar...tabi kide oyle insanlarla oturup kalkacaklar...bi bakmissin senin basina hep birsey gelen kavsaga isik konmus...ne haber...acaba bunlar durup dururken mi oluyor...

ayrica sanki butun harleyciler burnu havada kil aldirmayan tipler...pohhhh...guleyim bari..sanki endurocusunda,super sportcusunda hatta scootercisinda boyle tipler yok mu...
    lise onunde SS motoruyla bacisi yasindaki kizlara teker yakmayi biliyo....ilgi duydugu kizin burnunun dibinden motorla bagirttirarak gecmesini biliyo...kucucuk motoruna araba vari ses sistemi takmayi biliyo...peki bunlara ne diyecegiz....ben soyleyeyim mi...
    hic bir sey demeyecegiz....cunku boyle tipleri butun motorculara genelleyemeyiz...

ya geciniz efendim geciniz...lafi guzaf bunlar....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:31 ----------

EaréndiL bunu beğendi.
    YOL DOSTLARINA SELAMLAR

Motosikleti
    Olacak inş. :)

zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    [QUOTE=asklapios;1942731]Gel ne olursan ol gel...

kim kime neyi ispatlamaya calisiyor sevgili buyuklerim ve kardeslerim...ulkemiz sartlarinda butun iki tekerliler birbirimize muhtaciz...bunun ss cisi choppercisi mi var allah askina... sorarim size o kurye,pizzaci kardeslerimiz olmassa o guzelim harleylere bu kadar rahat nasil binebilirler...o SSlerle nasil hiz yapabilirler...-

.........

güzel yorum eline saglık.
    http://www.akilli.tv/video/453769/Harley-Davidson-883-custom-ista.aspx

Alıntı UCANLAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek bu konu baştan yanlış açılmış öyle mi.

Bana benim konumu, yani benim öğrenmek istediğim birşeyi, benim aklımdaki soruları, benim aklımdaki kelimelerle nasıl oluyorsa yanlış yazdığımı, anlatabilir misiniz.

Alt alta yazdığınız maddelerin bir kısmına katılıyorum. Katılmadıklarımın üzerinden tek tek gidiyorum:

"*Harley Amerikanın simgesi olabilir ama kapitalizmin simgesi asla değildir."
    Yanılıyorsunuz! Çünkü; Harley Davidson, ikinci dünya savaşından bugüne kadar kapitalizmi dünyaya yaymak için bildikleri tek yol olan savaşı dünyaya yayan amerikan ordusunu finanse eden kuruluşlardan birisidir. Diğerleri; (benim bildiklerim) jeep, marlboro, zippo firmalarıdır.

"***Sonuç olarak Harley bir felsefe ve yaşam tarzıdır.Bir iş değildir.Bir ulaşım aracıda değildir.Bİr kültürdür.Her toplulukta olduğu gibi içlerinde kötü niyetliside olabilir.BU konunun açılması bana göre kesinlikle "kedi ciğer" olayıdır "

Şimdi efendim buraya nasıl bir giriş yapacağımı bilemedim. Ama "breakerruzburn" nickli arkadaşımın başka bir konuda yazdığı "bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak" tespiti sanırım bu durum için tam oturan bir tespit oluyor.

Neden mi, çünkü siz sadece başlığı okuyup, başlığın altında ne yazdığını, yani benim aslında neyi sorduğumu okuma zahmetine bile girmeden, burada havada kalan yorumlarda bulunmuşsunuz. "konuyu açan yanlış açmış, konuyu açanın durumu kedi ciğer olayıymış." Arkadaşım, ilk emir nedir. Oku. Oku. Oku.

Siz hem okumuyorsunuz, hem de bir sonraki mesajınızda "iyi okuyun" diyebiliyorsunuz. Hangi cüretle?

Sonuç olarak sevgili arkdaşım, karşıt görüşte olmadığımızın birebir aynı düşündüğümüzün farkında bile olmadan yani okumadan! cabbar ve cevval bir girişle içinizi dökmüşsünüz. Ama ne oldu biliyor musunuz.

Nafile tüm yazdıklarınız.

Bu arada; sözüm meclisten dışarı diyecekseniz, ya hiç söz söylemeyeceksiniz ya da başka mecliste söz söyleyeceksiniz.

size tavsiyem, benim ilk mesajımı okuyun, sonra da sizin yazdıklarınızı okuyun, bakalım siz kendi yazdıklarınız hakkında ne düşüneceksiniz.

Saygılar.

Ana sayfada gördüm birşey eklemezsem çatlarım:
    Kimseye kıl olmak amacında değilim ama bir ara şöye bir söz dolanıyordu; "Motor kullanmıyoruz, Harley kullanıyoruz" bu lafda bayaa kibirli be abi .
    Bir kere 50'lerinde motorculuğa özenip harley almış bir adamla konuşuyordum (özenme lafına Harleyciler kızmasın önemli olan adamın motor almış olması) adam harley'i öyle anlatıyorki.. Harley'ine bindiğinde nasıl özgür hissettiğini, motor sesinin nasıl inanılmaz olduğundan falan bahsedip durmuştu. Ben, "tamamda bu özellikler (motor sesi, özgürlük) tüm motorlar için geçerli değilmi?" dediğimdede, "aa öyle deme harley başka!" demişti. Hani her anne kendi yavrusunu kaplan görür gibi bir deyim vardırya, durum herhalde ondan ibaret. Birde hiç unutmuyrum ben bu adama "ya BMW'de güzel motorlar yapıyor yaf" dediğimde çıldırıp "ne BMW'sı yaa onları kullananlar sonradan görme, BMW'de motormu beş para etmez" diye bayağı sallamışt.ı

Sonuçta zaten motorcu sayısı az, biz yinede endurocular, SS'ciler, harleyciler diye alt gruplara bölünmeye bayılıyoruz, bu konularda yaşanan tatlı laf dalaşlarına bayılıyorum ama!

Tüm üyelere:

Konunun amacı motosiklet sevenleri alt bölümlere bölmek değildir.

Konunun tek bir amacı vardır, benim insanların neden harley sevmedikleri sorumun cevabını almak. Bunun dışında yazılan mesajları silme yetkim olmadığı için yazılanlara engel olamıyorum. Bu sebeple konunun sapmasına hep beraber engel olmamızı rica ediyorum.

Teşekkürler..

Konudan devam..

Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Alıntı tmr5555 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ana sayfada gördüm birşey eklemezsem çatlarım:
    Kimseye kıl olmak amacında değilim ama bir ara şöye bir söz dolanıyordu; "Motor kullanmıyoruz, Harley kullanıyoruz" bu lafda bayaa kibirli be abi .
    Bir kere 50'lerinde motorculuğa özenip harley almış bir adamla konuşuyordum (özenme lafına Harleyciler kızmasın önemli olan adamın motor almış olması) adam harley'i öyle anlatıyorki.. Harley'ine bindiğinde nasıl özgür hissettiğini, motor sesinin nasıl inanılmaz olduğundan falan bahsedip durmuştu. Ben, "tamamda bu özellikler (motor sesi, özgürlük) tüm motorlar için geçerli değilmi?" dediğimdede, "aa öyle deme harley başka!" demişti. Hani her anne kendi yavrusunu kaplan görür gibi bir deyim vardırya, durum herhalde ondan ibaret. Birde hiç unutmuyrum ben bu adama "ya BMW'de güzel motorlar yapıyor yaf" dediğimde çıldırıp "ne BMW'sı yaa onları kullananlar sonradan görme, BMW'de motormu beş para etmez" diye bayağı sallamışt.ı

Sonuçta zaten motorcu sayısı az, biz yinede endurocular, SS'ciler, harleyciler diye alt gruplara bölünmeye bayılıyoruz, bu konularda yaşanan tatlı laf dalaşlarına bayılıyorum ama!
    Güzel arkadaşım,bir üsteki mesajımda senin açtığın konuyu ilk önce yanlış anladığımı ve senden özür dilediğimi yazmışsım.bunu oku istersen.Bu mesajımı görseydin bukadar yazıyı sende yazmamış olucaktın.Demekki benim yaptığım yanlışı sende yapabiliyorsun insanlık hali.Bunun dışındaki tüm yazdıklarımın aynen arkasındayım.Ne yazacağını bilemediğin satır DAHİL. TÜm mesajları okudum ve bazı yorum yapan arkadaşlara cevabımdır bu yazı sizlere değil.Diğer yazdıklarına polemik olmasın diye cevap vermiyorum ama şunu söyleyeyim;Dünya şirketlerinde İsrail ve ingiliz sömürgesine akıtılmayan para yoktur.Zaten bizim ülkemiz dahil hiçbir ülkede bazı yerlere kaynak akıtılmadan büyük şirket olunamaz.İhale alınamaz ve başbakan dahil olunamaz.Dünyayı yönetenler devletler değil arkalarındaki gizli ve tarihi güçlerdir.Daha fazla yazıp siyaset yapmak istemem.Bu yüzden bir ürün ile emperyalizmi karıştırmamak lazım diye düşünüyorum.Cola,Windows,taşit araçları,ilaç sanayi ve askeri sanayi bunun en büyük örneğidir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:27 ----------

Yanlış alıntı yapmışım özür!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:42 ----------

Bu mesajın içinde ben senden özür bekliyorum;burası kamusal bir alan bir konuyu açman bu meclisin sahibi olduğun anlamına gelmez.

"Nafile tüm yazdıklarınız.

Bu arada; sözüm meclisten dışarı diyecekseniz, ya hiç söz söylemeyeceksiniz ya da başka mecliste söz söyleyeceksiniz."

Söylediklerinize tam olarak cevap verebilmek için önce sizin cümlenizi ardından koyu harflerle kendi cümlelerimi yazıyorum:

"Güzel arkadaşım,bir üsteki mesajımda senin açtığın konuyu ilk önce yanlış anladığımı ve senden özür dilediğimi yazmışsım.bunu oku istersen.Bu mesajımı görseydin bukadar yazıyı sende yazmamış olucaktın."O yazınızı, kendi yazımı yazmadan önce okudum, ama onu okumuş olmam "konunun aslında ne olduğunu" hatırlatmamı gerektirmiyor diye düşündürmedi bana.

"Demekki benim yaptığım yanlışı sende yapabiliyorsun insanlık hali.Bunun dışındaki tüm yazdıklarımın aynen arkasındayım.Ne yazacağını bilemediğin satır DAHİL."O zaman hala benim HD sevmeme rağmen ciğere ulaşamayan kedi olduğumu düşünüyorsunuz. Eğer öyleyse, bu daha vahim çünkü okumuşsunuz ama anlayamamışsınız

TÜm mesajları okudum ve bazı yorum yapan arkadaşlara cevabımdır bu yazı sizlere değil.Diğer yazdıklarına polemik olmasın diye cevap vermiyorum ama şunu söyleyeyim;Dünya şirketlerinde İsrail ve ingiliz sömürgesine akıtılmayan para yoktur."Ve HD onlardan biridir
    "Zaten bizim ülkemiz dahil hiçbir ülkede bazı yerlere kaynak akıtılmadan büyük şirket olunamaz."HD bunun en büyük örneklerinden biridir "İhale alınamaz ve başbakan dahil olunamaz.Dünyayı yönetenler devletler değil arkalarındaki gizli ve tarihi güçlerdir.Daha fazla yazıp siyaset yapmak istemem." Daha fazla yapmanıza zaten gerek kalmamış
    "Bu yüzden bir ürün ile emperyalizmi karıştırmamak lazım diye düşünüyorum."Bir ürün ile emperyalizmi karıştırmıyoruz, emperyalizme hizmet eden hem de bunu en kötü yol ile SAVAŞA DESTEK VEREREK yapan bir şirketten söz ediyoruz "Cola,Windows,taşit araçları,ilaç sanayi ve askeri sanayi bunun en büyük örneğidir."[COLOR="Silver"]E burada da aynı düşünüyoruz, nedir karşı çıktığınız nokta.

"Bu mesajın içinde ben senden özür bekliyorum;burası kamusal bir alan bir konuyu açman bu meclisin sahibi olduğun anlamına gelmez."Kendimi bu meclisin sahibi olarak gördüğüm için böyle yazmadım, sizin de nasıl oldu da böyle düşündüğünüzü de merak ediyorum. Ben sadece konunun sahibi olarak yazdım. Benim tek söylemeye çalıştığım, buraya yorumlarını yazanlar hakkında istediklerinizi söyledikten sonra, sözlerim meclisten dışarıdır, diyerek ikileme düştüüğünüzü ve hangisinin geçerli olduğuna karar vermeniz gerektiğini söylemekti. Bu sebeple bu cümlem için özür dilemem gerektiğini düşünmüyorum.

"Nafile tüm yazdıklarınız.Nafile tüm yazdıklarınız çünkü siz de okumadan yazdığınızı söyleyip özür dilemişsiniz teşekkür ederim, böylelikle nafile olduğunu teyit etmişsiniz. Bu sebeple bu cümlede de özür dileyecek bir gerekçe göremiyorum.

Bu arada; sözüm meclisten dışarı diyecekseniz, ya hiç söz söylemeyeceksiniz ya da başka mecliste söz söyleyeceksiniz."

Saygılar..

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı asklapios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gel ne olursan ol gel...

ya babalar yapmayin allah askina adamin ehliyeti yok alkol alip arabasinin direksiyonuna geciyor...biz hala bunlar soyle..sunlar boyle....belki o burnu havada harleyci seni odasidan izleyen bi doktor ve sen muayeneye geldiginde senin dilinden anlayacak tek adam...belki yeni motorunu almak icin kredi basvurusunda bulundugun bankada mudur...belki adamin hali vakti yerinde,adami trafikte sikistirmislar o da hafta sonu yuksek duzey burokrat arkadaslarina dert yaniyo....senle benle mi oturacak ust duzey burokratlar...tabi kide oyle insanlarla oturup kalkacaklar...bi bakmissin senin basina hep birsey gelen kavsaga isik konmus...ne haber...acaba bunlar durup dururken mi oluyor...

ayrica sanki butun harleyciler burnu havada kil aldirmayan tipler...pohhhh...guleyim bari..sanki endurocusunda,super sportcusunda hatta scootercisinda boyle tipler yok mu...
    lise onunde SS motoruyla bacisi yasindaki kizlara teker yakmayi biliyo....ilgi duydugu kizin burnunun dibinden motorla bagirttirarak gecmesini biliyo...kucucuk motoruna araba vari ses sistemi takmayi biliyo...peki bunlara ne diyecegiz....ben soyleyeyim mi...
    hic bir sey demeyecegiz....cunku boyle tipleri butun motorculara genelleyemeyiz...

[COLOR="Silver"]
    Üzerine başka söze gerek yok diyorum.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Sevgili "uçanlaz" yazılanlar ilgili cevaplarınız olacaksa lütfen özelden devam edelim ki konu daha fazla sapmasın.

Teşekkürler..

Konudan devam....[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:22 ----------

Alıntı asklapios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gel ne olursan ol gel...

kim kime neyi ispatlamaya calisiyor sevgili buyuklerim ve kardeslerim...ulkemiz sartlarinda butun iki tekerliler birbirimize muhtaciz...bunun ss cisi choppercisi mi var allah askina... sorarim size o kurye,pizzaci kardeslerimiz olmassa o guzelim harleylere bu kadar rahat nasil binebilirler...o SSlerle nasil hiz yapabilirler...

yok adam 40 indan sonra almis soyleymis boyleymis...alsin niye karisiyorsunuz ki belki 1 ay sonra yan yatircak motoru, urkecek satacak...sonrada bi motor asigi gidip alacak... piyasada motorcu sayisi artacak...

yok birbirimize selam vermiyormusuz...belki adam acemi elini debriyajdan gazdan cekemiyor...velevki vermedi..dunyanin sonumu...bende vn-1500 kullanicisiyim selam verdigim kurye arkadaslar bazen karsilik vermiyor-veremiyorlar...simdi butun kuryeciler soyledir boyledir denilebilir mi...

ben harleycileri sevmem onlarin burnu cok havada yok boyle yok soyle....ya dam turkiye de kalburustu denilen bi fiyattan motorsiklet almis...demek ki hali vakti yerinde...boyle adam degil motorlu,yolda yururken seni beni gorse bakip selam vermez...ama iclerinde delikanlisi yok mu?...var...simdi ben sahin kullaniyom diye mercedes-bmw-audi kullananlarin gozune mi bakacam bana selam veriyor mi diye...varsin vermesin..bugun seni trafikte gormezlikten gelen yarin onune cikan beledie cukurunu da gormez...

yok harley dunyanin en koklu markasiymis...tamam koklu bi firma..ama birakin oyle kalsin onu sevenlerde onu oyle sevsin...sen gicir gicir motoruna bin..belki o harleyci hafta sonu evinin altinda motorunun sagini solunu tamir etmeyi seviyordur...adam koklu ama eski teknoloji seviyordur..kime ne...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:31 ----------

Yazdıklarınız çoğumuzun farkında olmadığımız ve hepimizin hatırlaması gözönünde bulundurması gereken potansiyel gerçeklerdir diye düşünüyorum.

teşekkürler..

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler