Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Harley Davidson sevmeyenler, kıl olanlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Harley deyince aklıma ilk glen yavaşlık agarlık oluyor bu da bana uymuyor :D bunun için Zevkler ve renkler tartısılmaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Konu, Harley Davidson (HD) motorun neden sevilmediği ise, bu bana göre göreceli bir şey. Her otomobilin fanatiği varsa, her motorun da fanatiği vardır. HD lerin klasik olduğu, bazı teknolojik gelişmeleri kabul etmediği, ısrarla eskileri uyguladığı doğru olabilir. Ama yine de hayranları ve HD'leri prestij aracı olarak görenleri de vardır. Ama ben motor seçimimde amacıma uygunluğuna (genellikle şehir trafiğinde kullanırım, kıvrak ve gürültüsüz olmalı), fiyatının bütçeme uygunluğuna, kullanım maliyetine (benzin tüketimi, bakım masrafları, yedek parça vs), kullanımda sık sık sorun yaratmamasına (dayanıklı olmasına) bakarım. Öte yandan HD kullanıcıları arasında efendi, adam gibi adam olan tanıdıklarım yar. Onlar da seçimlerinden memnun. 2005 yılında FZ6 Fazer aldım ve 60.000 km sorunsuz kullandım. Şimdi ise TDM 900 ile yaklaşık 7.500 km oldu ve çok memnunum.

zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    Alıntı kahraman7863 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harley deyince aklıma ilk glen yavaşlık agarlık oluyor bu da bana uymuyor :D bunun için Zevkler ve renkler tartısılmaz
    okadarda yavas oldugu soylenemez .. 100 km hıza 4 sn cıkabiliyor ..son hızıda 180 -200 km yi bulur . tabi bu en küçük modeli olan sportster 883 larda ..daha bunun abileri var

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zamisli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okadarda yavas oldugu soylenemez .. 100 km hıza 4 sn cıkabiliyor ..son hızıda 180 -200 km yi bulur . tabi bu en küçük modeli olan sportster 883 larda ..daha bunun abileri var
    öyle küçük modele can kurban

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    *En başta da söylendiği gibi; Harley' değil, üstlerindeki bazı kendini Toplum üstü görenlere "Kıl"ım. Ama... Aşağıdaki hususlar yabana atılamıyacağı için, Motosikletin kendine de "Kıl Olmak" vacip oluyor.
    *Retro anlayışı bu tarzdan hoşlananlar için tamam da; hala subab iteceklerinin kaval tipi olması, ekzantrik milinin motor gövdesinde olması iyi bir şey mi?
    *Çok daha üstün teknolojiye sahip, benzer görüntüdeki bir Japon motosikleti çok daha uygun fiyata alınabiliyorsa.
    * Bakım, servis, parça imkanları kısıtlıysa.
    Bu gerçekler karşısında; bu motosikleti sevsem de "KIL" olurum.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

Motosikleti
    poğaçan kardeş anlamadigin bir konu var. tutturmuşsun bir teknoloji gidiyosun . teknoloji nekadar coksa cruiser ruhu okadar zayıflıyor bence. Ayrıca 2009 harleyleride cogu japondan daha teknolojik..biras araştir oyle yorum yap lütfen

Motosikleti
    Yamaha YBR 250
    Harley sevilmez mi yahu
    Turgut Çarıkcı / A rh (+) / 05399887738

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    poğaçan kardeş anlamadigin bir konu var. tutturmuşsun bir teknoloji gidiyosun . teknoloji nekadar coksa cruiser ruhu okadar zayıflıyor bence. Ayrıca 2009 harleyleride cogu japondan daha teknolojik..biras araştir oyle yorum yap lütfen
    1. Poğaçan değil=BOĞAÇHAN
    2. Kardeşiniz olamam! çünkü sizden büyük çocuklarım var.
    3. Bir motor Mekanisyen/teknikeri(motor öğretmeni) olarak Yazdıklarımda bir beis olduğunu zannetmiyorum. Subab teknolojilerini araştırırsanız. konuşabiliriz. Bilmediğimiz varsa biz de sizden öğreniriz.
    4. Harley ile bir sorunum yok. Sorunsuz(Evime en az yük olacak şekilde)yürütebileceğimi değerlendirsem, Bir Harley almamam için bir neden de yok. Malûm Türkiye şartlarında, Harley, özveri isteyen bir motosiklet.
    5. Amerikan ve Japon motor teknolojileriyle ilgili yeterli olabilecek seviyede bilgi ve görgüye sahip olduğumu düşünüyorum. Araştırma ve kendini geliştirme işleri siz değerli genç kardeşlerimize daha çok yakışıyor.
    teknoloji nekadar coksa cruiser ruhu okadar zayıflıyor bence.
    Bu yazdıklarınıza katılıyorum. "Basit İyidir."
    Yazdıklarınıza göstereceğiniz özenle daha iyi anlaşılabileceğinizi düşünüyorum.
    Sağlıcakla kalın.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Kimseyi genellemek istemem ama Harleyciler arasında feci halde ezikler vardır memleketimde.
    Kendilerini Hells Angels Üyesi falan sanırlar. Sert görünmeye çalışırlar. Para leştir ve hayat yoğundur. Yaşanılamayanları yaşamaya çalışırlar. Motosikletin işleyişinden çakozlamazlar. Motosiklete paso çirkin çirkin aksesuarlar alıp 15.000euroya aldıkları motora 20.000euro para döküp daha çirkin hale getirirler ve paso böbürlenirler.

Bunların birde harleysizleri vardır, onlarda feci özentidir. Dıragsıtar falan alırlar. Bandana falan takıp, deri giyerler ve kirli olmaya çalışırlar. Bunlara da genelde aile iyi para basmaktadır. El bebek gül büyütülüp havalı olsun diye cruiser alınır ve bunlarda acayip moda girer. Göya isyanlardadırlar. Bunları görünce direk içimizden "hade lenn" demek gelir.

Tabi bu kalıplarda bulunmayan, çok karizmatik ve kendine özgü fazla sayıda saygıdeğer cruiser ve chopper kullanıcısını tenzih ederim.

Motor olarak bakınca, bi ahım şahımlığı yoktur. Adı vardır, birde 48 derece mi ne ayarlanmış patentli v2 motorunun sesi. Bana göre gerisi fıstır. En sevdiğim modeli sportsterlerdir diğerleri iyice leştir kanımca. Sportsterleri gayet sempatik ve çekici bulurum. Yaş ilerlemeden almak pek akıl karı değildir kanımca bu inek gibi motorları. Gençken zıpır atik ve hafif motorlar kullanılmalı fikrimi savunurum

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gnusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimseyi genellemek istemem ama Harleyciler arasında feci halde ezikler vardır memleketimde.
    Kendilerini Hells Angels Üyesi falan sanırlar. Sert görünmeye çalışırlar. Para leştir ve hayat yoğundur. Yaşanılamayanları yaşamaya çalışırlar. Motosikletin işleyişinden çakozlamazlar. Motosiklete paso çirkin çirkin aksesuarlar alıp 15.000euroya aldıkları motora 20.000euro para döküp daha çirkin hale getirirler ve paso böbürlenirler.

Bunların birde harleysizleri vardır, onlarda feci özentidir. Dıragsıtar falan alırlar. Bandana falan takıp, deri giyerler ve kirli olmaya çalışırlar. Bunlara da genelde aile iyi para basmaktadır. El bebek gül büyütülüp havalı olsun diye cruiser alınır ve bunlarda acayip moda girer. Göya isyanlardadırlar. Bunları görünce direk içimizden "hade lenn" demek gelir.

Tabi bu kalıplarda bulunmayan, çok karizmatik ve kendine özgü fazla sayıda saygıdeğer cruiser ve chopper kullanıcısını tenzih ederim.

Motor olarak bakınca, bi ahım şahımlığı yoktur. Adı vardır, birde 48 derece mi ne ayarlanmış patentli v2 motorunun sesi. Bana göre gerisi fıstır. En sevdiğim modeli sportsterlerdir diğerleri iyice leştir kanımca. Sportsterleri gayet sempatik ve çekici bulurum. Yaş ilerlemeden almak pek akıl karı değildir kanımca bu inek gibi motorları. Gençken zıpır atik ve hafif motorlar kullanılmalı fikrimi savunurum
    bende aynı şeyleri ss model kullananlar için düşünüyorum

Alıntı Gnusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kullanan tipler hakkında yazdıklarınıza katılıyorum.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    amerikadaki harley kullanıcısı tipi birçok şeyde olduğu gibi buradakiyle örtüşmüyor.
    orda "harleyci" bildiğin çakal, çeteci, tekin olmayan adamlar.
    burda ise genelde voleyi 90'a takmış, üniversite mezunu yabancı dil bilen gayet legal adamlar. parayı basıp isyankarı oynamak abes.

bir diger mevzuda h&d şirketinin pazarlama stratejisi.
    "motosiklet değil karizma satıyoruz!"
    kredi kartına 12 taksite full karizma. alem sert adam görsün!
    oldu gülüm

harley davidson marka motosiklete gönül vermiş samimi motorseverleri tenzih ederim.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Sadece kendi adıma konusuyorum;2 madde;

-Tipler gerçekten itici standart tipler magandalıktan hoşlanan burnu havada olan tipler(tabiki özel değil genel bir yorum bu özel bir şahsiyet için söylenen bir şey deil)Benim harleyim var hepiniz eziksiniz düşüncesine sahip olan tipler gerçekten tiksiniyorum.

-(Sadece kendi adıma)Harley hiç bir zaman tarzım olmadı olacağınıda sanmıyorum.Açıkçası çöp kutusu kadar silindirler hoşuma gitmiyo...Tercih meselesi...

Alıntı bballa23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası çöp kutusu kadar silindirler hoşuma gitmiyo...Tercih meselesi...
    Hd reklamında da tam bu söylediğinizi söylüyor:

"Biz tren farı kadar farlara, çöp bidonu büyüklüğünde silindirlere inanırız"

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir diger mevzuda h&d şirketinin pazarlama stratejisi.
    "motosiklet değil karizma satıyoruz!"
    kredi kartına 12 taksite full karizma. alem sert adam görsün!
    oldu gülüm
    karizma dedüğün pare eden birşey ise biz bu zamana kadar boşa cıbır gezmişük

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hişş üzülmeyin ben seviyorum sizi

Motosikleti
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hişş üzülmeyin ben seviyorum sizi
    gerisi yalan ozaman desene

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende aynı şeyleri ss model kullananlar için düşünüyorum
    Kesinlikle benzerlikler var. Hatta çok daha şımarık tipler var. Ama ss kullanıcısı deyince sürüşe bakılır. Adam virajın içinde yatıp sıyrıla sıyrıla kopuyorsa şımarır, azıtır. En azından biraz da olsa hakkı vardır. Çünkü ister istemez bir şekilde saygı ya da beğeni uyandırır. Diğeri tor tor gelir tor tor gider. Düz yolda 150ye kadar serice hızlanır kendi çapında.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karizma dedüğün pare eden birşey ise biz bu zamana kadar boşa cıbır gezmişük
    "Unsere Deutsche Grammatik für „Deutsch als Fremdsprache“ enthält umfangreiche Erläuterungen zum Deutsch Lernen sowie einige landeskundliche Informationen über deutschsprachige Länder"
    (karizma yigit kişinin kumbarasıdır.)

Karl Heinz Rummennigge
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    poğaçan kardeş
    Vallahide billahide yorgun ve huysuzdum bu sabah...şu kelamı okuyana kadar...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:41 ----------

Alıntı Boğaçhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Poğaçan değil=BOĞAÇHAN
    2. Kardeşiniz olamam! çünkü sizden büyük çocuklarım var.
    .
    Allah sizleri başımızdan eksik etmesin...Karagöz Hacivat misali...

o Boğaç Han ki Korkut Dede hikayelerinin yiğit kahramanıdır..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler