Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorsiklete tup takan varmi veya takilirmi

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı inceayar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar suu olmayan motorda tüp olmaz tüpü yani dedantörü ısıtman lazımki randıman alasın hayal güzel ama hayalpereslik başka ha ilgilenen beni arasın 4 zamanlı olmak kaydıyla
    Bende var bir tüplü tosbağa, motorunu atayım istersen

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:04 ----------

Demek ki oluyormuş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    tüp takmak mümkün yapılmış birçok örneği var. Artık olurdu olmazdı diye tartışmanın manası yok. Bazı ülkelerde yasal olmasına rağmen bizde motosiklete tüp takmak yasal değil. Bu nedenle LPG li motosikletle trafiğe çıkamazsınız. Otomobildekinden biraz daha zahmetli oluyor tüp takması. Karbüratörün değişmesi gerekiyor çünkü motosikletlerde bulunan şamandıralı basit karbüratörler tüple çalışmaya uygun değil. Otomobllerdeki gibi kelebekli karbüratör takılması gerekir. Depo ise hiç sorun değl topcase içine yada orijinal deponun yerine (bu durumda sadece lpg ile çalışır hale geliyor) takılabilir.

Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüp takmak mümkün yapılmış birçok örneği var. Artık olurdu olmazdı diye tartışmanın manası yok. Bazı ülkelerde yasal olmasına rağmen bizde motosiklete tüp takmak yasal değil. Bu nedenle LPG li motosikletle trafiğe çıkamazsınız. Otomobildekinden biraz daha zahmetli oluyor tüp takması. Karbüratörün değişmesi gerekiyor çünkü motosikletlerde bulunan şamandıralı basit karbüratörler tüple çalışmaya uygun değil. Otomobllerdeki gibi kelebekli karbüratör takılması gerekir. Depo ise hiç sorun değl topcase içine yada orijinal deponun yerine (bu durumda sadece lpg ile çalışır hale geliyor) takılabilir.
    Karbüratörün tüple ne alakası var, tüpün karıştırıcı kafası yapar karbürasyonu, karbüratörün görevi yakıtı hava ile emip atomize etmek(mikro parçalara ayırmak) bildiğiniz üzere

bence motorsiklette cok gereksiz bir uygulama cok yakıyorsa sat motoru al bi akbil bak keyfinee..

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    her türlü motorlu araca artık tüp takılıyor malesef kimse dert etmesin olurmu olmazmı diye,paradan haber verin diyor servisler. netice ortada ama zaten param olsa tüp taktırmazdım diyenlerde bisiklete devam.vatandaş ferrari almış gitmiş ona tüp taktırmış cümle alem dalga geçti ,sahi hangi ülke vatandaşıydı o hatırlayamadım
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her türlü motorlu araca artık tüp takılıyor malesef kimse dert etmesin olurmu olmazmı diye,paradan haber verin diyor servisler. netice ortada ama zaten param olsa tüp taktırmazdım diyenlerde bisiklete devam.vatandaş ferrari almış gitmiş ona tüp taktırmış cümle alem dalga geçti ,sahi hangi ülke vatandaşıydı o hatırlayamadım
    onu yapanda türk tü diye hatırlıyorum sanırım belçika

Motosikleti
    Honda CBF 150/ Honda Titan 125
    Bunu anca küçük motoru olanlar takar..Küçük motorların yaktığı neredeyse hiçbirşey..Zaten büyük motoru olan adamın hem maddi durumu iyidir..Hemde motoruna kıyamaz..
    [B]Bir tutkudur içimizdeki özlemi yollara vuran..[/B]:bestmt:

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı johnson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onu yapanda türk tü diye hatırlıyorum sanırım belçika
    ya zaten kimsenin aklına gelmiyen bizim aklımıza gelir nedense. ondan sonra bir aksilik olunca başkalarına çatarız
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya zaten kimsenin aklına gelmiyen bizim aklımıza gelir nedense. ondan sonra bir aksilik olunca başkalarına çatarız
    orası oyle bir türk dünya ya bedeldir

ufuk-*- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birçok alman sitesinde koca koca bmw motosikletlere lpg takıldığını görebilirsiniz google sayesinde.
    bir kere tehlikeli olacağını düşünen bazı arkadaşlar var ama nasıl bir zihniyetle o kanıya varıyorlar anlamadım.topcase içine takılmış bir lpg tankını delipte patlatacak kadar bir darbe geldiyse motora arkadan,patlamasına kalmadan öteki tarafa gider sürücüsü zaten ona gerek yok.

daha ucuza daha çok km gitmek için gayette güzel bir fikir bence.500-650 cc lik bir maxi scooter ve lpg kombinasyonu çok güzel olurdu.imkanım olsa da yapabilsem böyle bir şeyi keşke.neredeyse yarı maliyetle aynı mesafeyi gidebilmek kötü bir şey olmasa gerek.(sadece yakıt maliyeti benim dediğim,otomobillere göre daha yüksek devirle çalışan motosiklet motorları için daha fazla yan etkisi olabilir lpg nin orasını bilmiyorum)

son olarakta benzin masrafı çok geliyosa bisiklete bin,akbil al diyen çok bilmişlere de gıcık oldum cidden okurken.arkadaş sorulan şey lpg takılabiliyor mu bu motosikletlere!benzin parası çok büyük külfet motora binmek dışında ne yapabilirim diye sorulmuş sanki,nasılda itici bilmiş tavırlar,amerikayı keşfettiler o yorumlarla bu zatlar

Motosikleti
    as t1
    ikinci resimdeki uçmaya hazır bir bomba gibi çok tehlikeli kaza yapmaya gelmez bu motorla haybeye birsürüde ağırlık
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

ünlümotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    depo doluyken manyak önü kalkar ama
    Yüksek Kalite Üstün Performans

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı asivezor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki zamanlıya nasıl tüp takılacak dogrusu merak ettim. yaglı benzin kullanan makinaya kuru havayı verirsen çalıştırdıktan birkaç dk sonra ses gelmeye başlar sekmanlardan sonrada güm. dört zamanlı motosiklete takılabilir gayet başarılı bir sonuçta alınabilir ama gel görki motosiklette tüpü koyacak yer sorun oldugu için sıkıntı yaratır. ayrıca kaza riski diger araçlardan fazla olan bir araca tüptaktırmak güvenlik açısından çeşitli sakıncalar dogurur.

topcase içine 15 20 ltrelik bir tüp takılabilir. ama pek tavsiye edilmez.
    arkadaşım bu kırmızı ile çizdiğim bilgiyi nerden edindin sana kesinlikle yanlış bilgi vermişler
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    arkadaşlar motora tüp takılır neden takılmasın...1997 möodel kılasik mz e kendim takmıştım.... su ile ısıtmadan randıman alınmaz diyen arkadaşa cevabım ise benin su geçen bölünü eğzost dumanı ile veya rezisntans ile ısıtarak ısınmadan kaynaklanan sorunu ortadan kaldırıyoprsun... bunun örnekleri eski model transporter lerde mevcut... oto tamirhanesinde az şey öğrenmedik....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Yamaha YBR 250
    Yok yaa motosiklete tüp takılır mı
    Turgut Çarıkcı / A rh (+) / 05399887738

mrb arkadaşlar

arkadaşlar tüp takmak ayıp bişi değilya forumda okuduğum kadarıyla lpg nin fakirlikle bağdaştırıldığını algıladım. avrupa lpg yi hava kirliliğini en aza indirmek için kullanıyor bmw de büyük hacimli makinelerinde lpg yi kullanma için arge yapmaya başladı bile bu ülkede de motorlara lpg olayını yapabilirsek mak. müh odası elbette bişiler yapar onada bi ruhsatta yer ayırırlar maksat ekonomi yapmaksa kullanılıır. isteyen tabii alsın 2000 cc chopper gor gor gaz açsın benimde gönlümde yatan budur ya
    velhasılı kelam bu konuyla ilgili bişiler bilenler görenler fotolar olanlar atsın bende cbx750 ye lpg takma fikri var olurmu olmazmı zamanla görücez

ping92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni tigrina 100 cup
    bende kanuni tiğrina 100 cup var küçük piknik tüpüyle gidiyorum dere tepe(çok dalğa geçiliyo)

Alıntı ping92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende kanuni tiğrina 100 cup var küçük piknik tüpüyle gidiyorum dere tepe(çok dalğa geçiliyo)
    arkadaşım taktığın lpg kitinde normal arava beynimi kullandın ve maliyeti ne oldu ? Teşekkürler..

Motosikleti
    Malesef Daha Alamadım.. .(
    şimdi takılırmı bilmiyorum ama birkaçsene önce bi tanıdığım fuara çıkartmak amacıyla takmaya çalışmıştı kendisi oto tüpü takıyordu ama takamadı ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler