Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor kazasıı yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

MERHABA ARKADAŞLAR SCOTER MARKA MOTORUM İLE GECİRDİĞİM KAZA SONUCU SAĞ OMUZUM ÇATLADı DOKTOR RAPOR VERDİ ŞU AN EVDE YATIYORUM MOTORUM NE DURUMDA BİLMİYORUM BANA Bİ SERVİS ARABASI ÇARPTI tutanak tutan polis aracın suclu olduğunu istersen davacı olabileciği söyledi bende davacı oldum arac sahibi bana kartını verdi ama kendisine ulaşamıyorum maddi manevi zararımı karşılaması için ne yapmalıyım acil yardım plsss

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    geçmiş olsun dostum. aracın plakası mevcut mu peki?

Tedbirde kusur koyup takdire bahane bulma!

polis tutanağında hepsi mevcut

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Geçmiş olsun..

Motorunuzu servise bırakıcaksınız...
    Hastanedende tedavi ücretlerinin belgelerini alıcaksınız..
    Karşı tarafın trafik sigortası karşılıyıcak..

Şikayetçi oldum diyorsunuz..O tazminat için falan oluyo herhalde başıma gelmedi bilmiyorum
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Acil şifalar dilerim, yanlış kart vermiş inbe, maddi manevi ne tazminat varsa hakkını iste, bir arkadaşıma ehliyetsiz motor sürücüsü çarptı onun 6 aylık maaşını bile ödedi dava açılmadan

Dizleri parçalanmıştı mopet sürücüsünün durumu senden daha ağırdı.

Dostum motorum nerde onu bile bilmiyorum ki hem bu kazadan sonra dahada kullanmaya niyetim yok motoru ölümden döndüm ya şimdi amacım motoru yaptırmak değil ondan kurtulmak tabi parasını karşı taraftan alarak bunun için ne yapacağımı bilmiyorum nasıl bi hak talep edebilirim su an tek elle yazıyorum diğer elim alcıda işime gidemiyorum rapor verdi doktor belkide kovarlar işten ne yapacağım yaaa offff

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı parola.61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum motorum nerde onu bile bilmiyorum ki hem bu kazadan sonra dahada kullanmaya niyetim yok motoru ölümden döndüm ya şimdi amacım motoru yaptırmak değil ondan kurtulmak tabi parasını karşı taraftan alarak bunun için ne yapacağımı bilmiyorum nasıl bi hak talep edebilirim su an tek elle yazıyorum diğer elim alcıda işime gidemiyorum rapor verdi doktor belkide kovarlar işten ne yapacağım yaaa offff
    Motorun perte çıkarsa anca parasını alabilirsin ben böyle biliyorum..

Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlar birazdan yazarlar..Benim başıma 2 kere geldi..
    Karşı tarafın trafik sigortasından motoru yaptırdım,tedavi masrafları o kadar..Davacı olmadım aklıma s.çym her seferindede pişman oldum

şimdi aradım arac sahibini konustum sen iyileş gel biz sana evrakları vereceğiz exper midir nedir onu çağıracakmışım daha sonra birsürü bişeyler anlattı ne yapmam lazım benim arkadaşlar yardımcı olun lütfen

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:01 ----------

Davacı olursan ne gibi haklar talep edebilirsinki????

tnagas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600
    cok gecmiş olsun senin iyi olmaz zaman alır evrakları iste kendileri getirsin bir tanıdıgında alsın motoru götürsün servise bıraktsın hasta ne ile ilgili bilmiyorum ne yapılır
    [I]suzuki gsr 600...2009[/I]

Hastaneden rapor almışsındır,bir avukatla işini çözeceksin galiba,tekrar geçmiş olsun

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Çok geçmiş olsun.

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı parola.61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi aradım arac sahibini konustum sen iyileş gel biz sana evrakları vereceğiz exper midir nedir onu çağıracakmışım daha sonra birsürü bişeyler anlattı ne yapmam lazım benim arkadaşlar yardımcı olun lütfen

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:01 ----------

Davacı olursan ne gibi haklar talep edebilirsinki????
    Manevi tazminat..
    iyileşene kadar Maaşını ödeme durumu olabilir..
    Çok bi bilgim yok ama Karlı çıkarısınız

Alıntı tnagas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok gecmiş olsun carpanı bulamıyorsan polis kayıtlarında numarası filan vardır eger ordada yoksa tutanak tutulan karakola bildir ulaşamadıgını motorun parasını diyorsun ama egerki fazla pert olucak sekilde degil ise sadece sigorta masraflarını karsılar satarsın yaptırır kullanmıcaksanda önce saglıgına bak yasıyorsun bak işi düşünme simdi her sey yoluna girer canını sıkma inş en yakın zamanda gecmiş olsn tekrar
    öyle diyorsunda mal canın yongasıdır motor pert oldu galiba benim bilgim yok bende yatacağım evde 15 gün işede gidemeyeceğim birsürü masraf durumum çok iyi olsa sallamam ama durum kötü maddi manevi ne gibi haklar talep edebilirim ben bana carpan arac suclu poliste tutanakta belirtti bunu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:05 ----------

Alıntı flying hellfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun.
    teşekkür ederim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:07 ----------

arkadaşlar ben ruhsatı üstüme alırken motorun piyasaa fiyatını 750 tl olarak belirledi noter şimdi ben bu adamla anlaşırsam bana motorun faturasında yazan miktarı ve benim yapmış olduğum masraflarımı ödeyecek yoksa dece motor devir evrağında yazan 750 tl yimi ödeyecek

Noterde aracın değeri e gözüküyorsa onu öderler,iş göremez raporunun alırsın, kaç ay verirlese onu da alırsın artı manevi tazminatını alabilirsen alırsın, avukat yolu gözüktü yani.

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Noterde aracın değeri e gözüküyorsa onu öderler,iş göremez raporunun alırsın, kaç ay verirlese onu da alırsın artı manevi tazminatını alabilirsen alırsın, avukat yolu gözüktü yani.
    Demeye çalıştığım buydu.Allah Razı Olsun

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    Sevgili kardeşim motosikletin muhtemelen kaza yaptığın yere en yakın otopark'ta( polisler aracı çekici ile çektiriyor) benimde başıma geldi fakat bana şikayet'ci olmamamı ve biz bütün masrafları karşılayacağız deselerde 1 kuruş para vermedikleri gibi motosiklet'te üzerime değildi o yüzden motosiklet'te gitti bak sana link atacağım oradan bak ben kimim sakın ha sakın kesinlikle karamsar olma ve davacı ol ehliyetin olsada olmasada ama umarım ehliyetin vardır yoksa ayrıca devlete ceza vereceksin ama bu senin davadan vazgeçmeni teşvik etmez sen soğukkkanlı ol ve davacı ol iyileşmeye bak karamsar olma raabbim ne kapılar açar sana sana daha sonra yazacağım linkte yaşadıklarımı oku sadece .
    http://www.hurriyet.com.tr/gundem/9017490.asp?m=1
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Seni karakoldan çağıracaklar zaten... Yaralanmalı trafik kazasında sen şikayetçi olmasan da kamu davası otomatikman açılır... O şahsa cezadan kaçış yok... Sadece sana soracaklar şikayetçimisin? talebin var mı? diye...
    Orda söylersin şikayetçi olduğunu... Kazayı yapan şahısın her türlü kaydı emniyetçe yapılmıştır zaten..Senin ayrıca bişey yapmana gerek yok... Karşılıklı görüşmeyle de anlaşabilirsiniz...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    CBF250
    Öncelikle geçmiş olsun. Karakol hastaneye gelip senden ifade almıştır. Ardından alkol muayenesi, bu evrakların kaza yaptığın yere en yakın karakoldur bunuda zaten sana bildirmişlerdir. Senin yapman gereken bu evraklar karakoldan bir yakının ile almak, ardından motorunu çektiği otoparktan bu evraklarla teslim alman gerkiyor bu arada ruhsat da karakolda unutma almayı. Motorunun yerini karakol sana bildireceklerdir. Kaza sonrası kurtarıcı ile anlaşmalı olduğu karakola çekiyorlar. Otoparkatan çıkartırken gerekli evraklarını al ortalama 50 tl çekici parası ve üstüne de otopark parası alacaklardır mutlaka bunların fişlerini faturlarınıda al ve motoru servisine çek. Ardından avukatınla görüş bu evrakların hepsini teslim et. Gerisini awukatın halleder. Tekrardan çok geçmiş olsun. Hastane masraflarınında bulunduğu fatura evraklarında hepsini mutlaka al!
    Trafik sigortan masrafının bir kısmını ödeyecektir. karşı tarafın kaskosu var ise hepsini karşılayacaktır. ardından mahkemelik olacaksınız bu seferde hakkını alırsın. TEKRARDAN GEÇMİŞ OLSUN...
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Bende kaza yasadim ve bugun gun itibariyle
    servisim pert parasi icin aradi karsi taraf fotograflari cekmis ancak sigortaya vermemek icin direnmekdeymis...bundan dolayi 7 aydir motosikletin pert parasini alamadim...Bakalim nolacak ...kanuni islemlere giriyorum pazartesi...Zaten davaci olmusdum kendisinden...

Unutma kardesim kendi dusen aglamaz...
    sen musterih ol ...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Motosikleti
    hyosung gt 250 comet
    geçmiş olsun burada bu kadar sorgulayacağına bi avukatla görüşsen seni daha bi aydınlatmaz mı? ben de senin gibi geçen yıl bi kaza geçirdim ve direk bi avukatla görüşüp işlemlere başladım şu anda dava sürecim sürüyor bittikten sonra maddi manevi tazminat davası başlayacak bi avukat bul kafan rahat olsun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler