Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bir Kazanın Öyküsü !

Motovento
    REKLAM ALANI
    CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    Balığa gidecektik , efsane endurom kinetic dururken ben 3-4 aylık çizik görsem uykularımın kaçtığı ybr ile gittim.Cunda'nın motosiklet girmemiş yerlerine daldık , taş toprak , giderken ilk önce arkadaş düştü.

Olay yerinde durup kaskın öneminden bahsettik , daha sonra yola devam ettik , ceketin önünü iliklememiştim , durup iliklerken toprak yolda hızlı gittiği için düştü herhalde diye konuştuk.

Bu bende takıntı oldu ,giderken çok sakinde gitsem dönerken hızımı biraz arttırıyorum , yolun durumunu ilkten gördüm diyemidir nedir anlamadım gitti.

Neyse balık tuttuk vs. karanlık olmasın gidelim bilmem ne diye aceleyle jikleyi açık unutmuşum , otların içine sağ tarafa yattım ama motorda da bendede hiç bir şey yoktu.

Ama benim moralim bozulmuştu , duralım bir sigara içelim dedik.Arkadaşın teki makarada olsa "daha acemisin" tarzı laflara girdi , ben motor konusunda kendime laf söyletmem dedim.Yola çıktık , ben ayar olsun diye düşük devirde bağırtarak solladım onları daha sonra hızımı 50 gibi bir hıza sabitledim gidiyorum.

İşte o anda dua etmeye başladım "Allah'ım sen yardım et , kaza bela verme" diye.Ve fardan başka hiç bir ışığın olmadığı daracık toprak yolda virajı görememiştim.Arabaların sağa ve sola topladığı çakıl taşı öbeklerine takıldım , hatırladığım fren sıkmama bile fırsat kalmadığıydı.

50 km o yola göre hızlı sayılmaz , gündüz olsa tabi.Ama ben yolun düz ve boş olmasına aldandım.O an çok kötü bir andı kafamda kask olmasa çok kötü şeyler olabilirdi.Resmen kafamı yere vuruş anını hissettim.Acı yoktu ama kask olmadığını düşünmek !..

Sol bileğimde biraz sıyrık , sol el tırnağımda hafif kalkma.Evet 3.750'ye aldığım ybr'min 750 tl hasarı çıktı ve bu kazada bana yanlızca bunlar oldu.

Allah'ıma şükürler olsun.Belki ben orada düşmeseydim asfaltta çok daha hızlı gidecektim , daha kötü şeyler olabilirdi.

Motorun yanlızca maddi güce dayalı bir araç olduğunu öğrendim bu kazada.Şayet kolum bacağım kırılsaydı motorum kadar çabuk toparlayamazdım.Çünkü insanın yedek parçası yok.

Babam sağolsun ufak tefek çizik olan yerleri bile sök at dedi.Eski parçaları yaptırıp yedek olarak saklıyacağız.2 gün içinde onca km yapıp parçaları zifiri karanlıktada olsa bulduk ve aldık.Şimdi motorum şükür sapasağlam.

Bir çiziğe kafayı takmak falan bana artık nedense boş geliyor.Neden derseniz motor komple gitsede ki bu en kötü şey , çalışıp alabilme yeteneğine sahibimiz hepimiz.

Düşmek , kaza yapmak konusunda beni teselli edebilirseniz , tecrübeli abilerim ... Buna ihtiyacım var çünkü düz yolda giderken , sollama yaparken bile o kaza anı geliyor hep gözümün önüne , bunun önüne nasıl geçebilirim , bu doğal bir durum mudur ? yoksa düşen kişi kabiliyetsiz midir ?
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Geçmiş olsun kardeşim. Allah tekrarını nasip etmez inşallah. Önemli olan bu tür hadiselerden ders çıkartmak, dert etme. Düşmek, kalkmak insana mahsus.
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    motor kendi başına dik duramadığı için düşmesi doğaldır,motor kullanmak kadar da düşmeye hazır olmak gerekir.
    En büyük kazan bu olsun.

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    bir kaç yıl evvel benimde benzer bir olay gelmişti başıma ve kask olmadığından gözümü hastanede açmıştım motorda ufak çizikler dışında pek sayılır bişi yoktu ama ben ön tekerin altına giren köpek yüzünden taklalar atarak asvalta çakılmıştım hemde kasksız 60km/h ile...neticesinde ailem bir daha motora binmemi istemiyorlardı ama ben bu sevdadan vazgeçemezdim,artık tamtakım çıkıyorum yollara,sen içinde bulunduğun psikilojik durumdan tekrar motor kullanarak kurtulabilirsin bence motorunu kullan belli bir zaman zaten otomatik olarak kendini dizginliceksin ve farkında bile olmadan bir süre sonra o hissi üstünden atacaksın ...arkadaşım yola devam bu sevda bitmez
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    eee demekki kendine o kadar güvenmemek gerekiyomuş dimi.yol çok karanlık diyosun ve 50km yapıyosun.Allahtan kötü bişey olmamış geçmiş olsun.umarım buda sana ders olmuştur
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    çok geçmiş olsun. araba ile kaza tecrübem oldu 3-4 kere yapabileceğin tek şey kendine ders çıkarmak bence arkadaşım. kazaların büyük çoğunluğu dikkat kaybından oluyor, motor kullanırken yoldan başka bişey düşünmemeni tavsiye ederim.

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Çok geçmiş olsun..nice dünya sampiyonu insanlarda düşüyor...kimse ben cok ıyı kullanırım hiç düsmücem diyemez.anlık bir olay.sen kafanı takma bununla atlattıgına sükür et dostum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS Apache
    her düşüşün sana tecrübe kazandıracak ümitsizlige kapılma moralını bozma daha dıkkatlı ol

Tekrar geçmiş olsun, (geçtiğin yolları çok iyi biliyorum ta manastıra hatta oradan sağındaki köye kadar) Mıcırlı,taşlı kullanımında çok dikkatli olmak lazım,her an bir tekerin,hatta ikisi birden boşa çıkabiliyor, bir de arkadaş gazına gelme, kontrol ve hükmetmek sende olsun kardeşim.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Motora kesinlikle ara verme hatta böyle bi düşünceyi aklından bile geçirme olur düşülür herkes düşer ama önemli olan ders çıkarmak bak bundan sonra sen istesende karanlık ve mıcırlı yollarda 50yle gidemiceksin artık en büyük kazan bu olsun Allah başka keder vermesin kardeş
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardeşim. Allah tekrarını nasip etmez inşallah. Önemli olan bu tür hadiselerden ders çıkartmak, dert etme. Düşmek, kalkmak insana mahsus.

fazla laf kalabalığına gerek yok.. arkadaş aklımdan geçenleri zaten yazmış....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    ben de her ne zaman bana bişey olmaz ben çok iyiyim desem başıma bu tarz olaylar geldi o yüzden artık kendime çok güvenmiyorum ve ben çok iyiyim demiyorum
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Can sıkacak bir durum yok aslında..Hayattaki herşeyi tecrübeye çevirebilmek gerekli..
    Herkesin yazdıklarına katılıyor ve geçmiş olsun diyorum..

Motosikleti
    2011 Honda Cbr 125RR
    çok geçmiş olsun
    inş ilk ve son kazan olur
    Tedbir Senden Taktir Allahtan...

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu forumda bir ara, arkadaşlardan birini imzası şu şekilde idi

"DÜŞMEYEN MOTORCU YOKTUR, HENÜZ DÜŞMEMİŞ MOTORCCU VARDIR"

dılayısı ile bunu bir eziklik yada eksiklik olarak düşünme, 40 yıllık motorcular düşüyor. Ama her ne olursa olsun düşmek, kaza yapmak motorcunun suçudur, hatasıdır. Nasıl olur ya gelip bana çarparlarsa diyenler oluyor, evet buda sizin hatanız.

Çünkü bizler 2 tekerler üzerindeyiz bunun anlamı diğer sürücülerden daha fazla dikkatli olmalıyız çünkü problem olduğunda bizim kaybımız daha fazla olacağı için gözlerimiz kulaklarımız algılarımızı 2 değil 4 kat daha kuvvetli tutmalıyız.

Ayrıca kullandığınız araç ne olursa olsun ister 1000 cc likr bir SS isterseniz 50 cc lik bir mopet. Gaza gelmeyin, sinirlerinize hakim olun, kimseye kafa tutmayın, kafa tutanlara bulaşmayın. Seninkisi de biraz bu yüzden olmuş gibi görünüyor. Lütfen arkadaşlar bu tip konularda kendinizi kimseyle kıyaslamayaın. Herkes aynı yaratılmamış ki aynı olalım. Herkesin cesareti, kabiliyeti, sürüş tekniği, v.s. farklı. Kendiniz rossi ilede kıyaslayıp ben daha hızlıyım diyebilirsiniz ama bunu olması gereken şekilde ve olması gereken yerlerde yapın. Asfalt yolda yada çakıllı taşlı topraklı köy kasaba yollarında değil. Lütfen daha sakin, minimum riskle binin motorlarınıza.

Bir şeyi iyi anlamana çok sevindim, motor hangi marka ve model olursa olsun geri gelir ama sen gidersen.........?

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Motosikleti
    CBR 600F
    geçmişolsun kardeşim. bu zamana kadar 5 defa düştüm.ilk seferinde etkisnde kalıp 1 hafta binmemiştim.soğumuştum motordan.ama artık karda düşüp kalkmak gibi doğal oldu benm için

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Demekki neymiş söförlükte ustalık diye bişey yok
    Geçmiş olsun en buyük kazan bu olur inşallah
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Silverwing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rossi bile düşebilir, en büyük kazan bu olsun kardeşim.

Motosikleti
    Mondial 125 UAG, Peugeot Trekker
    Geömil olsun, Allah büyük kazadan korusun.
    MoToSikLeT KuLLaNMaK BiR TuTKuDuR.

::tutkuy::

Motosikleti
    honda cbf250 - kymco agility 125
    öncelikle geçmiş olsun. allah korumuş. bende senin gibi motorun üzerine çok titrerdim ama bu kadar titiz olmamak gerekiyormuş; sonuçta seninde dediğin gibi allaha şükür motorun kendi yok olsa bile çalışıp yenisini alma imkanımız var kafaya takma. yolda kaza anını hatırlama hissine gelince. bu zamanla kaybolacaktır ve zihnen sende rahatlayacaksın zaten. bu herkesin başına gelebilir kabiliyetsizlik değil.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler