Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Polisle aramda gecen dialog

Motovento
    REKLAM ALANI
    eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    30 agustos gunu kozyatagından mecidiyeköye gidiyorum.. O günde aheste gideceğim tuttu. Köprü yolu bomboş, ben sag şeritten 70 ke gidiyorum, altunizade sapagını gecergecmez diğer kavşakta bir ekip var, iki polis birbiri ile muhabbet ediyo. Ben sagdan 70 le geliyorum, polislerden biri beni tam yanlarında gecmeye 15 metre falan kala beni gördü öyle bir önüme atladı ki, sanki birisini öldürdüm tam gaz kaçıyorum.. Adam (!) önüme atlayınca bende zar zor fren manevra falan durdum, geldi yanıma:

-Ehliyetini göster!
    -Bırak ehliyeti şimdi ya ne biçim atlıyosun önüme, ya ben acemi biri olsam sana çarpsam veya manevra ile orta şerite gecsem arkadan gelen beni ucursa.... Bunların hesabını kim verecek?
    -Emir var uygulama var butun motorlar cevrilecek çok ehliyetsiz motor var.
    -Olabilir ama insanları ve kendinizi tehlikeye atarak bu iş olmaz.

Diğer memur arkadaş gelir, baktı ki dişli biri

-Sorun nedir arkadaşım!!! diye böle ilginç bir tavırla sorar hani dünyaları o yarattı ya ona da kıl oldum
    -Ben senin arkadaşın değilim, yaptıgınız uygulama çok yanlış insanları ehliyet sorma pahasına tehlikeye atmaya hakkınız yok.. Ayrıca kendinizi de ne buyuk tehlikeye attıgınızın farkında değilsiniz. Araba değil bu frene basınca dursun. Tecrübeli olmayan bir sürücü çok ciddi tehlike yaratabilir az önce bana uyguladıgıız durdurma tekniği ile. Herkes profesyonel olmak zorunda değil!!

Diğer gelen polis beni durduranı gönderdi, bak motor geliyo ilgilen dedi,

-Ya kusura bakma arkadaş yeni de anlamaz idare et işte, ehliyetin var mı senin emir geldi bugun butun motorlular durudulacak..
    Ehliyetimi gösterdim ve daha dikkatli olmaları konusunda uyardım cektim gittim sonra..

Fakat mantık ne kadar kötü ya. Hiç durur mu duramaz mı düşünmeden atlıyolar önüne..

1.5 satte sadece o ekip 70 küsür motor baglamış!!

Bu arada en son 99 yılında, manisada radara yakalanmıştım o zaman göstermiştim ehliyet.
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

evet bu sıralarda her ışıkta bir trafik polisi var sanırım yeni başlamış çoğu ve oryantasyon eğitimi yapıyorlar (nasıl ceza yazılır, vatandaşa nasıl hava sıkılır vs şeklinde )

bu anını şu linkle yazsaydın keşke
    http://www.motosiklet.net/modules.ph...c&t=6270#77841

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Yaklaşık 9-10 yaşından beridir araba kullanıyorum. 17 yaşında da motor kullanmaya başladım. Tabii 19 yaşında aldım ehliyetimi ve o güne kadar bir kere polis çevirmişti ceza yemiştim ehliyetsiz araba kullanmaktan. Ehliyetimi aldım ve aradan 1 sene kadar geçmişti artık daha temkinsiz ve rahat araba kullanır olmuştum. Çünkü artık ehliyetim vardı kimse bana dokunamazdı. Tabii bunun yanlış olduğunu etrafımdaki insanların dikkatsizliğine ve vurdumduymazlığına bakarak başıma bir kaza gelmeden farkına vardım. Neyse ehliyeti aldık ya içimden hep şöyle diyorum "ulan ehliyeti aldık polis durdurmuyor 1 senedir, çevirme oluyor 100 arabadan sadece beni çevirmiyorlar ne iş" . Bir gün arkadaşla bir Ford Focus kiraladık ve radarın bol olduğu bir yerde ben basıyorum, arkadaş hemen atladı "Semih olm burada çok radar var ne yapıyorsun sen?" bende "abi benim dokunulmazlığım var millet vekili gibiyim valla beni durdurmazlarda ceza kesmezlerde" dedim. Sonra Antalya - Çamyuvadan geliyoruz, Beldibi sapağına geldim ve içeri döndüm. Biraz insan yüzü görerekten gidelim merkeze hesabı ana birde ne göreyim Jandarma - Trafik holleyyy!!! Adamlar durdurdu bizi, ben seviniyorum tabii ehliyet gösterecez artık diye

Jandarma - Kusura bakmayın bir kaçak varmışta arama yapıyorduk.
    Ben - Buyrun bu ruhsat bu da eh eh eh...
    Jandarma - Ruhsat kafii ehliyete kontrolu yapmıyoruz zaten, bu arada araba kiralık mı_
    Ben - Evet araba kiralıkta peki ben ehliyetsizsem ya ?
    Jandarma - Merkezden ehliyet kontrolü ile ilgili bir bilgi gelmedi.
    Ben - Olsun ben yinede göstereyimde içiniz rahat etsin.
    Jandarma - Kardeş istemiyorum gösterme alla alla, hadi iyi günler.

Tabii yanımdaki arkadaşım yıkılıyorrr hemde nasıl adam 1 saat boyunca sürekli güldü . Belki konu ile alakasız oldu ama yazayım istedim ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Romans504 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 750
    Artık Köprüye Bi Tabela Assınlar "Dikkat Polis Çıkabilir"

MeTaL, Harikasın ya... Yıkıldım :D
    Artık Jandarma Kaçıyor Sen Kovalıyorsundur. Şu Ehliyete Bi Baksın Diye.
    RoMaNs_ Özgür Olmak için Uçmaya, Uçmak İçin Kanatlara Gerek Yoktur ( GSX-R 750 ) YeTeR..

Banada kimse ehliyet sormuyor. Bugun gecicem karsiya bakalim sorucaklarmi. Bu arada bu polislere dogru bakarsaniz hemen ceviriyorlar ama umursamadan relax bi hal alip gecerseniz cevirmiyorlar.. Ehliyetsizken ben oyle yapiyordum da henuz ceviren olmadi.

O polis benim uzerime oyle ziplasaydi ben carpardim herhalde. Bakalim bugun karsiya gecerken daha dikkatli olucam, insallah carpmam

Bilgi icin sagol Eralp, kopruden gecerken polis zipliyabilir daha dikkat arkadaslar. Ben artik polislerin yanindan gecerken elim frende olucak her an zipliyabilirler.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    1997 den beri A2 ehliyetim var, bi kere bile çevirmediler. Ehliyet olmasa her gün biriyle uğraşırım herhalde, bu nasıl bir çelişkidir anlamadım.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Yamaha Fazer
    ben bu uygulama sebebiyle çok seviniyorum ancak Eralp'in dediği gibi insanları tehlikeye atmadan yapılması gerekiyor. ayrıca bu uygulamaların ne yazık ki uzun ömürlü olacağını da sanmıyorum malum Türkiye'de işler böyle yürüyor.

buna benzer bir olay da yılar önce benim başıma geldi ancak otomobil ile gidiyordum. samsuna giderken bir viraj dönüyorum ve viraj da biraz keskinceydi. hızım da 100 civarı. virajın içindeyken birden karşıma bir trafik polisi atlamaz mı. ben şaşırdım ancak refleks olarak fren yaptım ve sağa kırıp diğer şeride geçtim ve sonra tekrar kendi şeridime geçip biraz ileride durabildim.

polis gelip 104 km. ile radara yakalandınız diyor ama ben hala şoktayım. arkadaşım iyi ben radara yakalandım da ya ben sana çarpsaydım da ölseydin ya da karşı şeride geçtiğimde kaza yapsaydım ne olacaktı diye soruyorum. valla radara yakalandınız ekip otosuna kadar geliniz.

güzel ülkemin güzel ama eğitimsiz insanları.
    ALPAY

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    acemi birine denk gelirde adamı ezince anlar artık motorlardaki fren sistemini
    ERASER WİLL COME BACK

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eralpt, ya bari tam yawaşlamasaydında 20 ile falan polise girseydin sana ve motora bişey olmayacak şekilde
    MeTaL, aynı muhabbeti bende düşünüyorum...Koca yaz geçti motorumla denize gidemedim dıç korkusundan alırlar motorumu yazarlar çatırt diye cezayı korkusuna.Motor 4.500 kmye geldi ama bi deniz görmedi yavrucak...Ama ehliyeti almama çok az kaldı.Aldıktan sonra polisler beni durdurmasada durup ehliyet ruhsat göstericem

Motosikleti
    1000RR06
    bu aralar acemi polis çok ve eğitiminide akan trafikte veriyorlar.
    ehliyetsiz lütfen trafiğe çıkmayın motorunuzdan olursunuz.

Metal abi olay süper ehliyeti gösterdinmi göstermedinmi yada kafalarına doğru atsaydın belki bu ne diye bakarlardı
    Acımadıki, acımadıki

jeneau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA TRANSALP (Turuncu Boğa)
    benide kolumdan tutmuştu bikere dur dedim napıyosun kaçsam bu kadar yavaşmı kaçarım... (aslında kaçardımda arasokakta olmadık yerde çıkınca şaşırdım bende kırılmasın diye durdum adamlara emir gelmedikçe sorun yok ama benim bi kaç arkadaşım ehliyetsizlikten motorları bağlandı, mahkemeye çıkıcaklar ve 600 YTL civarı ceza ödeyecekler bilginize...
    deli _o0_

TRANSALP

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Ehliyetimi cıkarması icin en sonunda evraklarımı babama verdim. Ben de gidip ehliyetimi teslim alayım. Simdiye kadar cevirmediler ama bu gidisle yakalanıcam yoksa bir yerlerde, nerdeyse 3-4 haftadır sertifikam duruyor bir kenarda ve bi gidip gerekli prosedürü halledip de ehliyetimi alamadım. Ama bu hafta sonuna ehliyetli girebilirim umuyorum. Bence durmayacaktın eralp, gıcıklıgına ustune dogru surup korkutucak ve ilerde duracaktın hatta. Biraz dotu yusuf yusuf atcaktı eziyo mu bu adam beni diye. Yanına geldiginde de hicbisi yokmus gibi buyrun memur bey diyecektin. Bu sefer o panik olcaktı.
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

mertserpen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vstrom
    Yahu birşey sorucam, son ehliyet sınavına bende girdim ekim başı gibi ehliyeti alıcaz inşallah "A2".
    Hergünde köprüyü geçmek zorundayım maalesef. "B" sınfımızda var. Elimizde son sınava giriş belgemizde var (ehliyetin yanında saklıyorum, sorarlar ise göstermek için). Yazılı ve pratik "A2" sınavından kalan olmadığı düşünülür ise durduran polis amcalara bu belgeleri ("B" sınıfı, sınava giriş belgesi vb...) göstersek bir işe yaramaz mı?

Düz mantık ile "bu çocuk motor kullanıyor, sınavada girmiş, bugün değilde 20 gün sonra sorsaydım ehliyeti olucaktı zaten" ampulu yanmaz mı kafalarında mesela...

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    valla bende mertserpen ile aynı durumdayım.. varmı böle bi durumla karsılasan...

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mertserpen, ve zuhtupasa, benim bir polis amcam var(gerçekten amcamdır kendisi ) aynı muhabbet olmuş adam belgeleri göstermiş ehliyete başvurdum falan demiş herşey tamamdı belli almaya çalıştığı ehliyeti dedi amcam ama mecburdum (komiser yanındaymış) yazdım cezayı dedi.Ve eleman gerçektende bi kaç gün sonra ehliyetiyle geldi yanıma dedi...Ama benimde yapıcak bişeyim yoktu dedi 600 ytl girmiş sonuç olarak...

1999 dan beri ehliyetim var ondan öncede 5 sene kadar ehliyetsiz kullandım o sıralar hiç çevrilmiyordum şimdi herzaman diye bilirim ama şuna bağlıyorum bu olayı 1995-2000 seneleri arası motor sayısı türkiyede kaçtı şimdi kaç.şu ana araba aralarında bile bekler olduk oraları bile bir kurvar halinde o kadar çokuz ki polislerde artık çevirir sorar oldu ki bence haklılar.çünkü gerçekten çok ehliyetsiz şöförümüz bulunmakta ve kurunun yanında yaşta yanıyor anlıyacağınız
    motorcu motorcunun arkadaşı,dostu ve kardeşidir

BURNER_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR ?00 RR yada F olaCak İşallAh
    arkadaslar bende yamaha rx 115 vardı yamaha bır arkadasımdada pewgeot 103 ekzoz kompşe delık ve dehset bagırıyor rx gorenler bılır (yer ucagı) cok bagırır..
    arkadasla gezıyoruz mudanya gırısınde oılıs durdurdu benı ehlıyetım yok... ama hala 103 lu arkadas hala gıdıyor(benı polıs durdurunca topukladı)durun polıs cektı aldı anahtarı
    ehlıyetımı sordu yok dedım
    o zaman motoru baglıyacaz
    ben polise yalvarıyorum abı yapma daha yenı aldım bır hafta oldu ılk defa mudanyaya gelisimiz normalde koyde hep tarlaya gıderken kullanırım fılan...(bu arada ben bursanın gobegınde oturuyorum koyle tarlayla alakam yok)
    .......
    yarım saatlık bır ugras sonunda polısın soyledıgı laf defol gıt senı bır daha buralarda gormeyeyım ...
    aslında daha degısıktı ama kurallar geregı defol git yazdım oldu (hala ehlıyetım yok)

invent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR 05
    Birgün yeni birisine denk gelir çarpar, aklı başına gelir polis arkadaşın herhalde,
    bu arada benimde 2 yıl oldu, cevirmiş değiller,

Arvasi3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 250[Kırmızı gülden ayrıldık]
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı
    mertserpen, ve zuhtupasa, benim bir polis amcam var(gerçekten amcamdır kendisi ) aynı muhabbet olmuş adam belgeleri göstermiş ehliyete başvurdum falan demiş herşey tamamdı belli almaya çalıştığı ehliyeti dedi amcam ama mecburdum (komiser yanındaymış) yazdım cezayı dedi.Ve eleman gerçektende bi kaç gün sonra ehliyetiyle geldi yanıma dedi...Ama benimde yapıcak bişeyim yoktu dedi 600 ytl girmiş sonuç olarak...
    Valla hiç imtihan kağıdına güvenme yoksa hüsrana uğrarsın.Ben Bakanlık personeli olduğum halde korka korka gidiyorum.kesin talimat var yakalrlarsa cezayı yersin.
    Dağlar ve yollar haydi ne duruyorsunuz bizi bekliyor endurocular

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Valla öyle polise böyle sürücü lazım örnek resim

\'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler