Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

ybr ile yunanistan fikri

Motovento
    REKLAM ALANI
    avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    biraz deli işi görünüyor ama bir süredir 125 cc lik motosikletimle yunanistan' a uzanma fikri kafamda dolanıp duruyor.

yunanistan ile bağları kuvvetli bir üniversitede öğrenciyim ve önümüzdeki yaz yurt dışına çıkmayı planlıyordum. sonradan kafamda neden motosikletimle bunu yapmayı düşünmediğim fikri aydınlandı. mevcut motosikletimle yaptığım en uzun yol 1700 km civarı. oldukça zahmetli olacağı kesin görünen bu serüvene baş koymuş bulunuyorum. an itibariyle önümüzdeki yaza oldukça uzun bir süre var. bu da hazırlık evresini biraz rahat kılıyor.

mt ailesinden daha önce bu tür geziler yapmış üyelerin paylaşacağı ufak tefek nasihatlere ve tecrübelere açığım. zorunlu bürokratik işlemler vs konusunda üstünkörü bir fikir edinmek yolunda yardımcı olursanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ayvalık Limanından geçebilirsin Midilli'ye 50€ vize ücreti + vapur parası.

Motosikleti
    Innova 125
    bence su soğutmalı bi motorla denemelisin havalarda sıcak olursa sık sık şişer YBR birde rampalı yollar falan varsa dahada çabuk şişer.
    zaten bu motorların adı commuter yani evden işe işten eve modeli, gitmez diye bişey yok gider ama çoooooook uzun sürer. Birde nerden gidiceksin?

davids - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    süper fikir bence.zaman problemi yoksa rahatlıkla başarılabilir ybr ile biraz uzun süreceği kesin.gerçi nasıl gideceğine bağlı
    hayat şansa bırakılacak kadar uzun değil

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Alem bu motorla dünyayı gezmişse bence problem olmaz..

Motosikleti
    Innova 125
    Alıntı ferotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alem bu motorla dünyayı gezmişse bence problem olmaz..

gider tabi evereste çıktı YBR taş gibidir ama o yol bitmez gari motor giderde siz dayanırmısınız bilemecen gari :D

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    hacı motoru limitlerinde kullanmazsan bence cok güzel gidersin...sabirli ol 80-90 km hızla git sürekli ne şişer ne arıza yapar...kaç km tahmini...
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Sabırlıysan neden olmasın bürokratik işlemler hakkında bi bilgim yok fakat teknik olarak yanına lastik spreyi yedek buji ve zincir kilidi aldınmı tamamdır hatta arka lastiğini dublex yaptırırsan daha süper olur üzerinede muhakkak mont almalısın hava ne kadar sıcakta olsa yüksek kesimlerde rüzgarın marifetiyle baya üşüyor insan yanınada çadır kamp malzemesi ve bol miktarda para aldınmı kafidir bol bol fotoğraf çekip sitede paylaşman dileğiyle hayırlısı olsun
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Geçen yıl benim öyle bir projem vardı,olmadı.
    umarım önümüzdeki yıllarda gidebilirim
    YBR o yola rahatlıkla gidebilecek bir motordur.
    Günlük toplam mesafeyi kısa tutarsan sorun yaşatmaz.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı yoruk86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence su soğutmalı bi motorla denemelisin havalarda sıcak olursa sık sık şişer YBR birde rampalı yollar falan varsa dahada çabuk şişer.
    zaten bu motorların adı commuter yani evden işe işten eve modeli, gitmez diye bişey yok gider ama çoooooook uzun sürer. Birde nerden gidiceksin?
    Bilmeyenler ne de güzel sallıyor ... İstanbulda binlerce kurye yaz kış günde 300 km , yılda en az 50000 km yol yapıyorlar o ybr ler ile. Şimdiye kadar şişen ybr veya cbf görmedim duymadım. Daha geçen ay cbf 150 si olan arkadaşımla iki günde 1000 km yol yaptık, tık demedi. Senin için rahat olsun arkadaşım,her yolda gider o motor. Şişme olayı çinlilerde vardır.

Motosikleti
    büyüyünce transalp olacak benimki. şimdiden yavaş yavaş avlanmayı öğrensin diyorum.

şaka bir yana ben de altımdakinin commuter olduğunun elbet farkındayım. ama şu anki şartlar bunu gerektiriyor. aslında şikayetçi de değilim. motosikletimin problem çıkarmayacağına eminim.

gelelim asıl konuya: internette yaptığım ufak bir tarama sonucu bu rotada gezi yapmış bir çok motosiklet kullanıcısının gezi yazılarını okudum. bu da beni iyiden iyiye heveslendirdi. işin doğrusu asıl fikrim babamın daha önce otomobille tecrübe ettiği rota ile bulgaristan - romanya üzerinden ukrayna'ya değmekti. ama sonradan anladım ki fazlasıyla yüksekten uçuyormuşum.

motorhocası dostumun dediği gibi ayvalık üzerinden midilli güzergahında gidilebilir. fakat benim istediğim ipsala'dan çıkış yapıp delikanlı gibi karadan gitmek. yeşil pasaport hakkım hala devam ediyor sanıyorum; belki bu işlemleri biraz daha kolaylaştırır. vize vs. konusunda pek zorluk yaşayacağımı sanmam. öğrenci olmak ve daha birkaç avantaja sahibim.

şimdi birkaç gezi yazısı daha okuyup biraz daha fikir sahibi olmaya çalışacağım. unutmadan aranızda cc'si cc'me uygun, şartları bu geziye elverecek deliler varsa peşime takılabilirler.

edit: ben bu mesajı yazarken bir sürü arkadaş konuma ilgli göstermiş. hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Motosikleti
    Innova 125
    gider tabi evereste çıktı YBR taş gibidir ama o yol bitmez gari motor giderde siz dayanırmısınız bilemecen gari :D

arkadaşım havalar sıcak olursa yollar rampa olursa yazdık şişer diye ben ybr yi biliyorum ne yazdığımın hepsini okursan sevinirim
    problem çıkarmaz bende biliyorum sadece diorumki yazın çıkıcam yazmışın yazın çok sıcak oluo ondan diom şişer diye

Motosikleti
    2008 Yamaha ybr 125 bordo
    ybr ile dünya turu yapılıyor da kapı komşu yunanistana mı gidemeyecek bu motor

Motosikleti
    Innova 125
    Bide çin demişin herşey çin oldu gari YBR 2005 ten sonra çinde yapılır oldu bugun mercedes 2010 modelinin kaputunu açın çoğu malzeme çin'de yapılmış kalite düşüo artık eski jawalar vardı 3 kişi dağa çıkardı motor yıldız dişli şanzımanı vardı hayatta dağıtamassın :D ne varsa eskide var be :D

Motosikleti
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabırlıysan neden olmasın bürokratik işlemler hakkında bi bilgim yok fakat teknik olarak yanına lastik spreyi yedek buji ve zincir kilidi aldınmı tamamdır hatta arka lastiğini dublex yaptırırsan daha süper olur üzerinede muhakkak mont almalısın hava ne kadar sıcakta olsa yüksek kesimlerde rüzgarın marifetiyle baya üşüyor insan yanınada çadır kamp malzemesi ve bol miktarda para aldınmı kafidir bol bol fotoğraf çekip sitede paylaşman dileğiyle hayırlısı olsun
    haha, aslında yeteri kadar bol miktarda para alırsak yanımıza motosiklet falan da almaya gerek kalmayabilir.yoldan alırız bir tane.

takılıyorum evet gitmezden evvel yarı profesyonel bir makine almak ve fotoğraf çekmeyi adam akıllı öğrenmek şart.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:47 ----------

Bide çin demişin herşey çin oldu gari YBR 2005 ten sonra çinde yapılır oldu bugun mercedes 2010 modelinin kaputunu açın çoğu malzeme çin'de yapılmış kalite düşüo artık eski jawalar vardı 3 kişi dağa çıkardı motor yıldız dişli şanzımanı vardı hayatta dağıtamassın :D ne varsa eskide var be :D
    öbür sene de motosikletlerle çine gidip çekik gözlülerin kulaklarını çekebiliriz mesela.

konuyu dağıtma bizim köylü.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    bence gitmeden bir hafta önce sağlam bir bakım yaptır (sübap ayarı, hava filtresi temizliği, zincir temizliği, yağlanması ve gerdirilmesi, tekerlek rulmanlarına bakım, balans, gaz, debriyaj ve fren telleri ile manetlerini yağlama, kampanaya temizlik, yağ değişimi v.s.)
    kendin için: koltukla popon arasına jel yastık koyarsan uzun saatler gidebilirsin(kan dolaşımın yavaşlamaz).
    motorun için: bir kaç anahtar, 15T ön dişli, yedek gaz ve debriyaj teli, dubleks lastik şişirici(patladığında)(lastiklerin dubleks dimi benimkiler öyle de ), sis farı, yedek anahtar, v.b.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Innova 125
    Arkadaşım siz yanlış anlıosunuz motoru dinlerirsen şişmez tabi 100 km de bir dinlendirmeniz gerek 10-15dk kadar soonra devam edersiniz yok ama bole değilde depo bitene kadar basarsanız şişer tabi yada ben kendimi ifade edemedim YBR ye lafım yok

Motosikleti
    Çok prof bi makinaya gerek yok aslında profada gerek yok normal bi dijital yada iyi bi ceptelefonu kamerası bile yeterli bence bekliyorum paylaşımınızı aslında bende gelirim ama yaza bakalım nasip
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Innova 125
    Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öbür sene de motosikletlerle çine gidip çekik gözlülerin kulaklarını çekebiliriz mesela.

konuyu dağıtma bizim köylü.

gidelim ben varım bende 700 km gidicem innovayla yolun düşerse gideriz tek başına sıkılırsın :D

Motosikleti
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence gitmeden bir hafta önce sağlam bir bakım yaptır (sübap ayarı, hava filtresi temizliği, zincir temizliği, yağlanması ve gerdirilmesi, tekerlek rulmanlarına bakım, balans, gaz, debriyaj ve fren telleri ile manetlerini yağlama, kampanaya temizlik, yağ değişimi v.s.)
    kendin için: koltukla popon arasına jel yastık koyarsan uzun saatler gidebilirsin(kan dolaşımın yavaşlamaz).
    motorun için: bir kaç anahtar, 15T ön dişli, yedek gaz ve debriyaj teli, dubleks lastik şişirici(patladığında)(lastiklerin dubleks dimi benimkiler öyle de ), sis farı, yedek anahtar, v.b.
    jel yastık nasıl oluyor biraz daha bilgi verirmisin

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler