Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

50 TL Maliyetli XENON İmalatı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Üyesi olduğum forum donanım sitesinde bir arkadaş kendi xenonumu kendim yaptım dedi...devre mevre işlerinden anlamadığım için bu durumu size sormak istedim...anlayan varsa böyle birşey mümkünmüdür...

Orijinalden alıntı: mendel50

ARKADAŞLAR MALUMUNUZ XENON KİTLERİ GEREĞİNDEN FAZLA PAHALI BENDE NACİZHANE Bİ ÇÖZÜM ÜRETTİM İYİDE ETTİM UMARIM XENONCULAR BUNU DUYUNCA FİYATLARI DÜŞÜRMEK ZORUNDA KALACAKLAR , ŞİMDİ BİLDİĞİMİZ 220 VOLTLA ÇALIŞAN FLORESAN LAMBALAR VAR HANİ ŞU ARMUT LAMBANIN YERİNE TAKILANLARDAN PHILIPS MARKA OLANI TERCİH ETTİM İYİ IŞIK VERSİN DİYE , BİRDE DEVRE YAPTIM BU DEVRE 12V YU 220 V YE ÇIKARTIYOR İŞTE DEVRE ,DEVRE İYİ SONUÇ VERDİ ÜSTELİK ÜZERİNDE 80 WATT IŞIK VERDİĞİ YAZIYOR ÇEKİLEN WATT İSE 30 WAT , ŞİMDİ BUNU QARABAMA UYARLAMAYA GELDİ SIRA FARLARI PARÇALICAM BİRAZ AMA DEĞECEK ARABA BROADWAY , YAKINDA ARABAMA TAKIP RESİMLERİNİ KOYARIM FIRSATIM OLURSA [sm=s16.gif]
    BUNUN BANA MALİYETİ 50 YTL Yİ BULMADI

[image]local://upfiles/327264/1B8EC9F44F8A45B4A7859276267B34D9.gif[/image]
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Şimdi bu eleman, bildiğimiz avize lambasından xenon yaptığını mı iddia ediyor, orasını anlamadım?

Gerçi farın gücünü belirleyen en önemli faktör far tasıdır ama görmek gerek sonucu..Bence pek hoş olmayacak ama dediğim gibi görmek gerek..

Motosikleti

usta şu devreden bi halt çıkarmı sence...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Üstad bu devre birinci devremi yoksa ikinci devremi Yoksa devre arasındamıyız.

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben elemanın anlattıklarından bu ampülü kullanıcağını anlıyorum fakat arkasına istediğin reflektörü koy genede aynı görüntü ve ışığı alman imkansız, xenon tadı vermez, artı bu ampüller iç mekan için tasarlanmıştır soğuk ve nem en büyük düşmanlarıdır, birde böyle bir şey kullandınmı uzun kısa diye birşey olmaz

Üstad serengetide durumlar nasıl :hayırlı bayramlar biz artık mahalle kankasıyız ona göre.Kıskananlar çatlasın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:21 ----------

Üstad serengetide durumlar nasıl :hayırlı bayramlar biz artık mahalle kankasıyız ona göre.Kıskananlar çatlasın.

Şaka bir tarafa bu devre yi sakın uygulamaya kalkmayın çünkü zenon olayı bambaşka bir sistem.Normal ampul yerşne güçlü ve beyaz ampülleri kullanın daha kolay çözüm olur.Philips in var.

Motosikleti
    işin aslı ben mevzuya hakim olmadığımdan neyi anlamadığımı bile bilmiyorum...şöyle sorayım...hemi...olmuşmu... bumudur...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:23 ----------

Alıntı CAPANORD adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:21 ----------

Şaka bir tarafa bu devre yi sakın uygulamaya kalkmayın çünkü zenon olayı bambaşka bir sistem.Normal ampul yerşne güçlü ve beyaz ampülleri kullanın daha kolay çözüm olur.Philips in var.
    Serengetide kaplanlar bayram izninde... biz çıktık ava...

abi sen bizim üst devremizsin sanayi mahlesinde sana yanlışımız olmaz...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    köstek olmayalım destek olalım lütfen.
    sanki o 200 tl ye kaktırdıkları xenonların maliyeti bundan fazla.
    gerçi simit floresan biraz angel eye tadı da vermez değil hani.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Yaşlılar heyeti bir polat hakkında birde senin hakkında dokunulmazlık kararı aldı.artık serengeti senden,kurtlar kuzular vadisi polattan sorulur.Allaha emanet olun Beyaza rastlarsanız çekin kulaklarını.

Motosikleti
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    köstek olmayalım destek olalım lütfen.
    sanki o 200 tl ye kaktırdıkları xenonların maliyeti bundan fazla.
    gerçi simit floresan biraz angel eye tadı da vermez değil hani.

hacı abi ben böyle durumlar şöyle kıyaslarım...ulan derim Coca Cola biz 1 kutu kolayı 1.25 den kaktırıyor...kimbilir maliyeti ne vs başlarım paranoyaya...yani rakibi ise pepsı...yesinler rakibini...Tekel olmasın diye bence Koka Kola pepsiyi kurdu...yani formül ayağına bize asitli sıvıyı gagalıyorlar hatta dünyaya...bunla kıyaslarım...senin yazdığın hesap bu meredin içinde ne varki geçirmasyon oluyor...ne teknolojisi uzay teknolojisimi...yoksa Avrupadaki özel laboratuvarlardan çıkma bir şeymi...

Alıntı CAPANORD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşlılar heyeti bir polat hakkında birde senin hakkında dokunulmazlık kararı aldı.artık serengeti senden,kurtlar kuzular vadisi polattan sorulur.Allaha emanet olun Beyaza rastlarsanız çekin kulaklarını.

biz burda safari çilekeşi sen Mersinde tantuni keyfi...öyle olsun...

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunun yanıtını EYONG verir size
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Mete abi florasan sığmaz motoya ben geçen ay aldım yurtdışından xenon 65 tl ye geldi.
    ayrıca çiftini 135 e satıyorlar 12 taksitli kargo ücretsiz al bir tane diğerini de bana hediye et

http://www.hizlial.com/oto/xenon-far....8999.0698.htm

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    sigarami iciyim bilgi vericem kanka rahat ol benim meslege konu acmissin bu senin hatan degil benim seni bilgilendirmememden...hic konusmadikki boyle seyler senle...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Motosikleti
    oo fiyatıda uygun...tanesi 65 e geliyor evet....şunu bi cbf 150 topacına koyayım bizimkilerin ağzı sulanır şimdi...malum cbf 150 aydınlatma hususunda çilekeş...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:05 ----------

Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigarami iciyim bilgi vericem kanka rahat ol benim meslege konu acmissin bu senin hatan degil benim seni bilgilendirmememden...hic konusmadikki boyle seyler senle...
    aferin yegen sen el at konuya...ben uykluyorum ama cevap yarına kalırsa kızma...

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    bu devre xenon degil arkadasin dedigi gibi ama balast degil elektronik trafo devre semasidir ve piyasada hazirini almak dahada ucuzdur...dolayisi ile kendiniz yapmaya kalkarsaniz tuzlu olur...xenon atesleme voltajini bilmek gerekir devre cikis voltaji flueresant lamba voltajina uygundur...ancak 12 voltu 220 ye cevirmek icin 2 ampere kadar kulanilir bi devredir...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    yaw mete aga hiç olurmu öyle şey yaw . adamın çizdiği basit bir devre. anasını satiim bi boşluk ayarlayamadık takalım senin cbf ye bi xenon. merak etme çift almamızda gerekmicek yani.tek balast tek ampül .genelde çift satar herkes montajıda benden geçende farı açık unutmuşum yaklaşık 25 dak kadar gelince kapadım hemen dedım yedı aküyü kesin. ama ilk marsta yine çalıştı
    yaw konusalım şu işi bi akşam takalım yaw. olmayacak böyle. seninde dünyan aydınlansın artık

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Ben anlamam bu işlerden ama olmuşsa fotolu motolu bize bi şeeettirirlerse sevinmiş de olurum...Hatta hazırını hazırlayıp 50tl'ye de satabilirler =))
    AKIN FİDAN

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

usta şu devreden bi halt çıkarmı sence...
    Metehan 20 sene önce bu resmi bana sorsaydin belki birseyler diyebilirdim..
    Yok direncler, yok diode ler yok poti ler...
    Bununla ugrastigin zamanami acirsin yoksa sonra calismadiginami..

Hic elini sürme bunlara derim..
    Git 50 TL fazla ver yapilmisini al derim...
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Bu iş biraz güven vermiyor ama denesin bakalım. Devrede gösterilen 12V aküden 220V elde etmek için sadece; çalışıp çalışmayacağı konusunda bilgim yok ama bu dönüştürücüleri her yerde bulabilirsin.

Motosikleti
    Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu devre xenon degil arkadasin dedigi gibi ama balast degil elektronik trafo devre semasidir ve piyasada hazirini almak dahada ucuzdur...dolayisi ile kendiniz yapmaya kalkarsaniz tuzlu olur...xenon atesleme voltajini bilmek gerekir devre cikis voltaji flueresant lamba voltajina uygundur...ancak 12 voltu 220 ye cevirmek icin 2 ampere kadar kulanilir bi devredir...

hacı sağol aklakan için...

Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw mete aga hiç olurmu öyle şey yaw . adamın çizdiği basit bir devre. anasını satiim bi boşluk ayarlayamadık takalım senin cbf ye bi xenon. merak etme çift almamızda gerekmicek yani.tek balast tek ampül .genelde çift satar herkes montajıda benden geçende farı açık unutmuşum yaklaşık 25 dak kadar gelince kapadım hemen dedım yedı aküyü kesin. ama ilk marsta yine çalıştı
    yaw konusalım şu işi bi akşam takalım yaw. olmayacak böyle. seninde dünyan aydınlansın artık

tamam bebeğim geliyorum en kısa zamanda sana...en kısa zamanda alet edevat balastını al ...bu arada bende bi balast var he onuda sana getirem belki işine yarar...arabadan sökülme bi arkadaş vermişti...ampulu motorun çantasında kırdıydım...

Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben anlamam bu işlerden ama olmuşsa fotolu motolu bize bi şeeettirirlerse sevinmiş de olurum...Hatta hazırını hazırlayıp 50tl'ye de satabilirler =))
    Hacı sen böle uyduruk şeylerle uğraşma makina beyninin fiyatını ne sen sor ne ben sölim...

Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan 20 sene önce bu resmi bana sorsaydin belki birseyler diyebilirdim..
    Yok direncler, yok diode ler yok poti ler...
    Bununla ugrastigin zamanami acirsin yoksa sonra calismadiginami..

Hic elini sürme bunlara derim..
    Git 50 TL fazla ver yapilmisini al derim...
    ben aslınd aböyle bişeyin varolup olmadığını merak ettim...yani uyduruyormu bu eleman...ortada devre var kit yok...

Alıntı azgurbuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu iş biraz güven vermiyor ama denesin bakalım. Devrede gösterilen 12V aküden 220V elde etmek için sadece; çalışıp çalışmayacağı konusunda bilgim yok ama bu dönüştürücüleri her yerde bulabilirsin.

ben devamını burayada koyarım...çünkü aracına koyup vidoe çekicem afalan yazmış...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler