Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung gt250r ve Kawasaki ninja250.

Motovento
    REKLAM ALANI
    emrecamcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 390 '17
    Merhabalar.Ben iki ay önce honda beat aldım ve çok memnunnum.Daha motorun tadını yeni yeni almaya başladım.Sizlere sorumşudur.İleride Sport bir model almayı düşünüyorum.100 cc de başladığım için 250 cc de bir motor alacağım.Tercihlerim başta Hyosung GT 250r ve Kawasaki ninja 250 r bunları kullanan arkadaşlar varsa bunların fiyat,performans,ne kadar yaktıkları,servisleri,vites geçişleri,debraj yumuşaklığı vs. vs. gibi konularda bilgi verebililirler mi?Yapacağınız yorumlar için şimdiden teşekkür ediyor,tüm motor kullanıcılarına kazasız belasız sürüşler diliyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:25 ----------

Hiç kullanıcı arkadaş yok mu ya?Bir yardım edin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    40 gün cbr125 kullandım.. sarmadı, sıkıldım ve sattım...

4 ay önce gt250r aldım... ve bugün karar verdim, satıyorum. ama sıkıldığım için değil. amacım model yükseltmek. bu yaz (iş ev) dışında gideceğim en kısa mesafe İst-Yalova.. İst-Erzurum bile düşünüyorum. ve gönlümde yatan 600f sevdası. bakalım, hayırlısıyla önümüzdeki bahar denk getirebilirsem 600f düşünüyorum.

Ninja'yı bilmem ama ben GT250R'yi anlatayım sana.. eğer fazla sıkmazsan boğmazsan güzel makina. sen onu üzmezsen oda seni üzmez. geçenlerde trafikte kaşınan BMW ile denedim. 140'a kadar iki adım öndeyim. zaten motorun son basacağı 170-175 gibi bişey.

eğer sende ilerde 600cc düşünüyorsan 2.el temiz bir gt250r al derim.

Motosikleti
    Ktm Duke 390 '17

Hyosung gt250 r

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:36 ----------

Kawasaki Ninja 250 r

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:37 ----------

Alıntı gkhnkzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40 gün cbr125 kullandım.. sarmadı, sıkıldım ve sattım...

4 ay önce gt250r aldım... ve bugün karar verdim, satıyorum. ama sıkıldığım için değil. amacım model yükseltmek. bu yaz (iş ev) dışında gideceğim en kısa mesafe İst-Yalova.. İst-Erzurum bile düşünüyorum. ve gönlümde yatan 600f sevdası. bakalım, hayırlısıyla önümüzdeki bahar denk getirebilirsem 600f düşünüyorum.

Ninja'yı bilmem ama ben GT250R'yi anlatayım sana.. eğer fazla sıkmazsan boğmazsan güzel makina. sen onu üzmezsen oda seni üzmez. geçenlerde trafikte kaşınan BMW ile denedim. 140'a kadar iki adım öndeyim. zaten motorun son basacağı 170-175 gibi bişey.

eğer sende ilerde 600cc düşünüyorsan 2.el temiz bir gt250r al derim.
    Yakıtı hakkında bilgi verir misin?Ayrıca ikinci el alsam sorun çıkartır mı?Süspansiyonları nasıl?Aslında benim için en önemli olanı yakıt.Öğrenci olduğum için.Malum.

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Alıntı emrecamcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıtı hakkında bilgi verir misin?
    hiç hesaplamadım. ama tahminim ortalama 12-14 Kr. arasıdır.

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Merhabalar.Ben iki ay önce honda beat aldım ve çok memnunnum.Daha motorun tadını yeni yeni almaya başladım.Sizlere sorumşudur.İleride Sport bir model almayı düşünüyorum.100 cc de başladığım için 250 cc de bir motor alacağım.Tercihlerim başta Hyosung GT 250r ve Kawasaki ninja 250 r bunları kullanan arkadaşlar varsa bunların fiyat,performans,ne kadar yaktıkları,servisleri,vites geçişleri,debraj yumuşaklığı vs. vs. gibi konularda bilgi verebililirler mi?Yapacağınız yorumlar için şimdiden teşekkür ediyor,tüm motor kullanıcılarına kazasız belasız sürüşler diliyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:25 ----------

Hiç kullanıcı arkadaş yok mu ya?Bir yardım edin.
    Madem scooter kullanıcısısın yerinde olsam önce 150-125 bir vitesli motor alırım ki vitesli motor sürmeye alışmak , virajlara alışmak anlamında daha sonrada direk 500lüğe geçmeni tavsiye ederim.
    Scooter kullanmasan direk 500lüğe geç derdimde olmaz şimdi hiç vitesli tecrübesi olmayan birine 500lük motor kontrolsüz gelir benim tavsiyem bu.

Motosikleti
    Ktm Duke 390 '17
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem scooter kullanıcısısın yerinde olsam önce 150-125 bir vitesli motor alırım ki vitesli motor sürmeye alışmak , virajlara alışmak anlamında daha sonrada direk 500lüğe geçmeni tavsiye ederim.
    Scooter kullanmasan direk 500lüğe geç derdimde olmaz şimdi hiç vitesli tecrübesi olmayan birine 500lük motor kontrolsüz gelir benim tavsiyem bu.
    Amcamın 150 lik vitesli motoru var onda alışmaya çalışacağım.

ferhat uçank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r kısa bir süre için:)
    arkadaşım bu konular ayrıntılı bir şekilde topiclerde mevcut, burda bulamadığın istediğin bilgi olursa yardımcı olurum...
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...asligi-36.html

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak doğru söyledin işte. ben bu konuyu atlamışım. aman aman.. insan nasıl alışırsa öyle gider. bencede sen 125'lik bir vitesli ile biraz tecrübe edin.

2 ay önce direksiyon sınavına gt250r kendi motorumla gitmiştim. daha rahat dönebilmem için herkes sınava scooter ile girmemi önerdi. ama ben kendi motorumla sekizi daha rahat çizdim

daha sonra sınavda bir arkadaşın 50cc bir scooterı ile düz 50 metre zor gittim

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    kawasaki kullanmak nasip olmadı ama şunu söyleyeyim, hyosungu 4 bin tl ile 5 bin tl arası alırsın temizde bulursun o fiyat aralıgında,ninja 7 bin tl ile 8 bin arası iki katı yani anlayacagın..bu farka değer mi? paran varsa değer gibi..eğer fırsat bulabilirsen bi ninja bide hyo kullan,ne bilim galride deneme turu at yada satan birinle buluş vs..kararına etki eder..

Motosikleti
    Ktm Duke 390 '17
    Alıntı gkhnkzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak doğru söyledin işte. ben bu konuyu atlamışım. aman aman.. insan nasıl alışırsa öyle gider. bencede sen 125'lik bir vitesli ile biraz tecrübe edin.

2 ay önce direksiyon sınavına gt250r kendi motorumla gitmiştim. daha rahat dönebilmem için herkes sınava scooter ile girmemi önerdi. ama ben kendi motorumla sekizi daha rahat çizdim

daha sonra sınavda bir arkadaşın 50cc bir scooterı ile düz 50 metre zor gittim
    Tamam.Öğütlerinize uyacağım.Teşekürler.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Az önce uzunca bir yazı yazdım gönderdim ama olmamıs !

Türkiye şartlarında racing model olarak zaten 2 tercihin var geciş motoru için...

Ninja da kawasaki kalitesi olduğundan dolayı; büyük ilgi görüyor. Fakat sunu da belirtmeliyim ki kawasakinin özen göstermeden üretmiiş olduğu bir motor. Oturuş pozisyonu itibariyle racinglere uzak kalan bir motor fakat görünüşü itibariyle de o bir raacing
    Hyosung ise bir kore markası. Tabi ki kawasaki ile kıyaslayamayız. Cünkü kawasaki yılların markası olduğundan her halukarda üst seviyeye cıkıyor.

Yakıt bakımından Ninjayı tam olarak cözemedim ; fakat Hyosung 10 ile 14 kurus arasında yakıyor...
    İki motorun da gidişi; Hızlanması hemen hemen aynı diyebilirm. Ayrıca Hyosung oturus pozisyonu itibariyle 1ooo cc racingerle aynı klasmanda diyebilriz.

Ben Hyosung Kullanıyorum; su an 5150 km de; su ana kadar hiç sorun yaşamadım. Fakat 1ooo km de bir yağını ve yağ filtresini değiştirdim ; peryodik bakımlarından hiç kaçınmadım...
    Temiz kullanımla onbinlerce km sorun yaratmayacak bir motor olduğuna inanıyorum!

Eğer Sıfır alacaksan Yine de kawasaki almanı tavsiye ederim. Cünkü sıfırları hemen hemen aynı fiyatta...
    Yalnız ikinci el; geciş motoru alacağım diyorsan; temiz bir hyosung öneririm

Karar senin!
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Amcamın 150 lik vitesli motoru var onda alışmaya çalışacağım.
    Alışmaya çalışma , seç beğen hoşuna giden bir 150-125lik vitesli;
    Önerilerim YBR 125 , CBF 150 , CBR 125 , Apache 150 hangisi sana uyarsa al hepsi sağlam motorlardır incele

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    valla bende hyo 250 onerırım ogrencıyım demısın hem hesaplı hemde ogrencıye gore ıdeal fakat arkadaslarımızın da belırttıgı gıbı fazla zorlamayacaksın cunku o bır 250cc motora sahıp fazla redlıne ıyı gelmez perıyodık bakımlarda yaptın mı kullan kullanabılıdıgın kadar

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    ben şahsen NİNJA 250R derim görüntü konunda sen bilirsin fakat kalite konusunda NİNJA yı tavsiye ediceğim GT250R kullanıcısı olarak bu konuda ninja fakat görüntü istiyorsan hyosung derim kararını sen ver...
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

Motosikleti
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kawasaki kullanmak nasip olmadı ama şunu söyleyeyim, hyosungu 4 bin tl ile 5 bin tl arası alırsın temizde bulursun o fiyat aralıgında,ninja 7 bin tl ile 8 bin arası iki katı yani anlayacagın..bu farka değer mi? paran varsa değer gibi..eğer fırsat bulabilirsen bi ninja bide hyo kullan,ne bilim galride deneme turu at yada satan birinle buluş vs..kararına etki eder..

arkadaşlar ben bu motorun verdiğim paranın hakkını verdiğini düşünüyorum..
    bu motora egsoz taktığın anda bana göre kusursuzlaşıyo... bende öyle yaptım...

aslında bu açıklamalara hiç gerek yok bu yeterli:
    KAWASAKİ...

ben hiçbir markayı kötülemiyorum sadece kendi bildiğim motorun avantajlarından bahsediyorum.. ilgilenen arkadaşlara da yardımcı olurum..
    sizi asla üzmeyecek bir motor... 1-honda 2 kawasaki

Motosikleti
    ybr125
    Alıntı ferhat uçank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu motorun verdiğim paranın hakkını verdiğini düşünüyorum..
    bu motora egsoz taktığın anda bana göre kusursuzlaşıyo... bende öyle yaptım...

aslında bu açıklamalara hiç gerek yok bu yeterli:
    KAWASAKİ...

ben hiçbir markayı kötülemiyorum sadece kendi bildiğim motorun avantajlarından bahsediyorum.. ilgilenen arkadaşlara da yardımcı olurum..
    sizi asla üzmeyecek bir motor... 1-honda 2 kawasaki
    ilgilenen arkadaşlara yardımcı olurum demişsin ver bakalım bir tur :D

Motosikleti
    GT 250 R
    arkadaşım, bende bir gt 250 r kullanıcısıyım, herkes kendi fikrini söylemiş, hyosung yeni acemi bir marka diye düşünme çünkü yaklaşık 50 senelik sanayi motoru üretim tarihleri var. ayrıca (bu benim fikrim) yeni bir sektöre atılan firmalar kendilerini göstermek için İYİ iş yapmak zorundalardır. benim motor 2007 model (yani hyosung) kanuni distribitörlüğü aldıktan sonra ne gibi değişiklikler oldu bilmiyorum, ama gayet memnunum, bu arada motor 20.000 km'de. vereceğin para az değil, iyi kıyasla ve öyle al, umarım pişman olmayacağın bir motor alırsın.

muğla marmarise yolun düşerse motoru deneyebilirsin.

Motosikleti
    Ktm Duke 390 '17
    Yorumlarınız ve önerileriniz için teşekkür ederim.Motorumu yeni aldığım için üzerinden bir yaz geçsin diyorum.Zaten seneye ehliyet alıcağım.Olmazsa gelcek yaz bir 125 veya 150 lik bir vitesli almayı düşünüyorum.Tüm motor kullanıcılarına kazasız belasız sürüşler...

Motosikleti
    Alıntı trendy83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilgilenen arkadaşlara yardımcı olurum demişsin ver bakalım bir tur :D

Antalyadaysan gel...
    kampüsdeyim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler