Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Avrupada Motorsiklet Kullanımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Levsky siz bu illerde hep kullanabildiniz mi gerçekten..ilginç
    Adana ve Antalya'da gözlemledim, diğer illerde kullandım. Konya'da neredeyse motoru emniyetli bir yere kilitleyip işime öyle devam edecektim. Motosikletliler yüzünden

Ha şunu da ekleyeyim, İstanbul trafiğine 4 tekerleklilerin psikopatça sürüşü yüzünden, Konya trafiğine de motosikletliler yüzünden bir daha kolay kolay girmem sanırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Bende İstanbul'da araba çok kullandım.. Bence çevre yolunda en soldan onlardan hızlı gitmedikten sonra kurallara daha uyuluyor...

Motosikleti
    NX 400
    Genelde araçların belli bir düzende akıp gittiği çevre yolununda öyle olabilir. Burada makas atarak önüme dalan sürücü pek hatırlamıyorum, ama İstanbul'da kısa sürede defaalrca başıma geldi bu.

Motosikleti
    honda cbr 600 f
    Levsky siz bu illerde hep kullanabildiniz mi gerçekten..ilginç

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Ankarada motorsikletlere saygısızlık eden sürücülerin daha çok genç nesil olduğunu bizzat tespit ettim. Benim karşılaştığım olaylardan böyle bir sonuç çıkardım..Ancak 3-5 motor bir arada olduğu zamanda tam tersi motorcuların kötü adamlar olduğunu Amerikan filmlerinden bilinç altlarına kazındığı için ürküyorlar...

Motosikleti
    NX 400
    Alıntı driver600f adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    [QUOTE=Levsy;1871845]

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeri gelmişken 1-2 bilgi paylaşiim. Nufusa oranlı motosiklet yoğunluğu konusunda dünyanın lider ülkesi Taiwan'ken (Kymco, TGB ve SYM'nin ülkesi) Türkiyede liderlik Antalya'nındır.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    dostum turkiyeden 100 kat daha kolay oldugu kesin.ben belcikadayim.surekli trafikteyim insanlar son derce kulturlu ve kurallara uyuyorlar.sinyal verdigim zaman sol seritteki arac hemen yavaslayip yol veriyor yada park halinden cikarken hemen sana yol veriyorlar.isiklarda motor stop ettiginde yada bu gibi durumlarda kimse arkandan korna calmiyor,gerekirse 5 dakika bekliyorar,bu yuzden son derece kolay.tabi seninde kurallara uyman gerekli buda kesin.

Geçen senelerde Ankara'da otomobille kırmızı ışıkta bekliyordum minübüs-dolmuş korna basıp duruyor geç-geç diye,inat ettim bekledim yeşili ,birde ne göreyim herif kocaman bir sopa almış dolmuştan iniyor, sonunda geçirdi beni kırmızıdan

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum turkiyeden 100 kat daha kolay oldugu kesin.ben belcikadayim.surekli trafikteyim insanlar son derce kulturlu ve kurallara uyuyorlar.sinyal verdigim zaman sol seritteki arac hemen yavaslayip yol veriyor yada park halinden cikarken hemen sana yol veriyorlar.isiklarda motor stop ettiginde yada bu gibi durumlarda kimse arkandan korna calmiyor,gerekirse 5 dakika bekliyorar,bu yuzden son derece kolay.tabi seninde kurallara uyman gerekli buda kesin.
    İşte bütün mesele bu. Böyle bir ortamda alacağın keyif herhalde en az 2 kat artar.. Şanslısın dostum diyeyim üzülerek söyleyerek. Orası matematik olarak 50 yıl ileri gibi görünmesine rağmen biz 50 yıl sonra malesef onların şu andaki durumunda olmayız... gibime geliyor.. Acı ama gerçek..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama bildiğim kadarıyla Almanya da motosikletlerde araba gibi davranmak zorunda.Yani öyle aralara dalmaca sağdan geçmece yok yaniAynı bir araba gibi şeridini takip etmek zorunda.
    Aynı kural Türkiye'de de var.

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı kural Türkiye'de de var.
    Kural olmasına var ama kuralı uygulayan hiç kimse yok

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen senelerde Ankara'da otomobille kırmızı ışıkta bekliyordum minübüs-dolmuş korna basıp duruyor geç-geç diye,inat ettim bekledim yeşili ,birde ne göreyim herif kocaman bir sopa almış dolmuştan iniyor, sonunda geçirdi beni kırmızıdan
    Geçmiş olsun dostum.. Böyle olaylar çok olur Ankarada. Geçen gün dolmuş arkamdan korna çala çala geldi bende yavaşladım. Sonra beni geçti ve önüme kırdı. Ben daha önce ilerde birisi el kaldırmıştı onu gördüm. Önlem aldım.. Bu adamlar bir müşteri için insan hayatını hiçe sayarlar.. Ne kadar yazık..öyle işte..
    Bağışıklığımızın daha da artmasını dilemekten başka bişey beklemek hata olur ne yazık ki...Şimdi o kişiyi durdurup konuşmaya çalışmak kafana bir demir çubuk darbesini yemek demektir...Cahilliğin de karası...içler acısı..

Motosikleti
    Mondial 150 HS
    avrupada ştandartları var bu işlerin beyler

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı murat_190 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avrupada ştandartları var bu işlerin beyler
    Nasıl yani...

Geçmiş olsun dostum.. Böyle olaylar çok olur Ankarada. Geçen gün dolmuş arkamdan korna çala çala geldi bende yavaşladım. Sonra beni geçti ve önüme kırdı. Ben daha önce ilerde birisi el kaldırmıştı onu gördüm. Önlem aldım.. Bu adamlar bir müşteri için insan hayatını hiçe sayarlar.. Ne kadar yazık..öyle işte..
    Bağışıklığımızın daha da artmasını dilemekten başka bişey beklemek hata olur ne yazık ki...Şimdi o kişiyi durdurup konuşmaya çalışmak kafana bir demir çubuk darbesini yemek demektir...Cahilliğin de karası...içler acısı..
    Sağol,böyle bişey olmaz arkadaşım neredeyse her ticaride ve kuş serisinde standart aksesuar bir beyzbol sopası, bir demir ,geçen bir süpermarkette gördüm aksesuar bölümüne koymuş

Motosikleti
    Mondial 150 HS
    en önemlisi motosiklet kullanımına devlet teşvik ediyor.Vergi oranları TR ye göre yarı yarıya düşük.Bizim ülkemizde de bazı akıllılar motosiklet vergisini yükseltiyorlar.Bence Avrupayla aramızdaki fark Avrupada devletler kullanıma teşvik eder bizimkilerde cebine bakarlar

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı murat_190 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en önemlisi motosiklet kullanımına devlet teşvik ediyor.Vergi oranları TR ye göre yarı yarıya düşük.Bizim ülkemizde de bazı akıllılar motosiklet vergisini yükseltiyorlar.Bence Avrupayla aramızdaki fark Avrupada devletler kullanıma teşvik eder bizimkilerde cebine bakarlar
    Motorsiklette % 50 ye yakın vergi
    Benzinde % 60 küsür toplam vergi standardımız çok yüksek..

Motosikleti
    Mondial 150 HS
    trafik sorununun çözümü motosiklettir.Sen motosiklete teşvik getirmezsen bu ülkede trafik sorunu çığ gibi büyüyecektir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler