Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Bayan Sürücülerin Trafikdeki Kendi Kuralları ve Kuralcılığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kadın sürücü ile yaşadığım kaza sonrasında beni çok sevdiklerini düşünüyorum.

Beni çok seveler hemde öldürürcesine önüme atlarlar üzerime kırarlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    ben daha kurala uyan pek kadın şöför göremedim, ne zaman virajı yanlış dönen birini görsem % 90 bayan, nezaman biri lap diye önüme atlasa yine bayan,şeridi değiştirdikten sonra sinyal veren? bayan,uzunları açık giden? yine %90 bayan. vs vs
    ben trafikte çok fazla kavga eden biriyim ve genelde trafikte hayatıma kast edenler bayanlar olduğu için bişey yapamayıp snirden kendimi yediğimle kalıyorum.
    tamam kadınlar başımızın tacı ama araba kullanmayıversinler bi zahmet. unutamadıgım bi olay daha var sahilde bi kadın bi çocuğu ezdi ve frene hiç basmadı arabanın altına girdi çocuk. heycanlamış hanımefendi. kanlar içindeki çocugu arabanın altından çıkarmıştık kadında aynı yukardaki fotodaki kadın gibi duruyordu. insanın nasıl dövesi geliyorda kendini tutuyor..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    ben tubiş'ten korkumdan yorum yazmadım o saldırmış tamam artık yaza bilirim sadece ve sadece motor kulanan kadınlar araba kulansın trafige cıkmasınlar....hatta evden cıkmasınlar dimi alper
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Tubiş bana patladı ama canı sağolsun.Aslında en büyük suç sistemde.Sürücü kursuna bi kere bile uğramadan sadece sınava girerek , bide sınavda sürücü kursunun hocaları tarafından kopya alarak ehliyet alınmaya devam edildikçe bu ülkede daha çok insanın canı trafik kazalarında yanacak.Avrupada bu iş çok ciddi yapılıyo.İş hocayı ikna etmekten geçiyo.İkna edemezsen hayatta ehliyet alamazsın.İngilterede genç bir bayan iyi sürücü olmasına rağmen bir türlü hocasını ikna edemiyo.Sebepse yaptığı tek bir hata.Hocası yanındayken araba kullanırken su birikintisinden geçiyo ve yayayı ıslatıyo.Durup özür dilemediği için ehliyetini alamıyo.

11 yıldır araba - 1 yıldır motosiklet kullanıcısı olarak gözlemlediğim olaylar

(Forum daşımız hanımefendiler kusura bakmasın)

Bizlerin lafı sadece ;

* Yan aynaları kapalı vaziyette araç kullanan
    * Dikiz aynasına bakma zahmetinde bulunmayan
    * Ağzı kulaklarına vararak transa geçmiş vaziyette telefonla konuşarak trafiği unutan
    * Sinyal kolunun oraya neden konulduğunu bilmeyen/kullanmayan
    * 1,50 boyu ile direksiyona zor yetişen önünde akan trafiği sağlıklı görememesine rağmen araç süren
    * Zart diye 3 şerit birden değiştirerek çevresinde akan trafiği kazaya sebebiyet verecek şekilde allak bullak eden
    bayan sürücülere dir.

Aynı hataları yapan erkek şöförlerde vardır elbette,

Yukarıda sayılan maddelerdeki hatalar bayan araç sürücülerinde bir miktar daha fazla olduğu aşikardır,

Haddimize düşmez, amacımız kesinlikle hor görmek, çekememezlik, küçük düşürmeye çalışmak falan değil,

Kim benim canıma / malıma zarar verecek şekilde davranış sergiliyorsa eleştirmekte en doğal hakkım,

Saygılarımla.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Hata yapmak istemedikleri için panik oluyorlar buda hata yapmalarına sebep oluyor.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olm bu taygır denen zat-ı muhterem adam bildiğin kekoro...kekonun yandan yemişi Kuzeyin Vara Varası...
    ne bilir o...en çok İstanbullular bilir... siz bilmezsiniz...
    ayu dediğin böyük şeher görse de ayudur
    kamyoncu dediğinse en ince duyguların insanı. sende incelik ne arar? bari kamyoncuları lekeleme bre gafil

kuvvatlıbilader
    her ne kadar tezgahımızdan geçmiş olsa da düzeltemedik
    bir söz var meclisten dışarı
    deveden hacı olmaz yörümekle Mekkeye

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    bayan sürücüler çok kararsız oluyorlar bi anda trafiği kitleyebiliyorlar sinyal kullanmayı hiç tercih ettirmiyorlar daha ne diyim :D

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Erkeklerin kadın sürücülere fazla tepki göstermelerinin sebebi dayak yeme ihtimallerinin
    neredeyse olmaması. Sayılı bir kaç hanım dışında sopayı eline alıp dışarı çıkacak
    kadın sayısı pek azdır.
    Ama er kişilerin o anki ruh hali zaten bozuk ve stress atacak yer arar durumdaysa
    vay sen misin sinyal vermeyen diye olaya dalabilliyorlar.
    Dolayısı ile hem cinslerimizin yaptığı tonla arızayı görmezden gelip henüz yeni trafiğe çıkmış ve hata yapmamak için pür dikkat ve tedirgin yol alan bir kadın nedense hoş görülmek yerine taciz üstüne taciz yer.
    Usta sürücü önündeki aracın sürücüsünün acemi olduğunu anında anlar. Kadın yada erkek farketmez acemi sürücüleri kibarca ve daha sabırlı şekilde uyarmak lazım.
    Gereksiz sabırsızlığa gerek yok.
    Defalarca önümde arkamda meydana gelen çok kötü kazalara şahit oldum. 50 metre mesafelerden bahsediyorum. Bu kazalarda yaralanan belkide ölen ben de olabilirdim sadece şanslıydım ve kazalara sebep olanlar hep erkek sürücülerdi. Makasların efendileriydi. Sert çocuklarya nede olsa arabaların kaskosu var öteki insanların da canı patlıcan zaten.

Bu şartlar altında:
    Arabasını bir türlü park edemeyen, U dönüşü yapamayan sol şeridi kapatıp 50 ile giden
    tüm sürücüler diğer höndük diye tabir edeceğim katillerden daha yeğdir. Trafik sosyal sorumluluktur.
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Dünde aynı biçimde bana çarpıyordu.70'le geliyordu yolda geçiş üstünlüğü bendeydi.Yokuş çıkarken hızlıca sinyalimi verdim tam dönerken hızlı bir biçimde geldi bende bana çarpmasın diye vites küçülttüm birden yüklendim gaza iyi kurtardım.Ondan sonra baya bir kavga ettik.Defoldu gitti ondan sonra.
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

kadın çok üzülmüş belli .

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı yavzi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kadın çok üzülmüş belli .
    kuaföre geç kaldı. ona üzülüyordur.

Motosikleti
    ninja 250 siyah-2011
    Arkadaşlar ben de bir bayan sürücüyüm hem araba hem de motor kullanıyorum 12 yıldır.. Evet birçok konuda katılıyorum bazen ben de hemcinslerimin trafik içindeki hareketlerine çıldırıyorum ama bu tamamen insanların bayan sürücülere bakışlarıyla alakalı..
    İyi sürücüler rahat ve soğukkanlı sürücülerdir genelde.. Panik olmalarının sebebi de biraz çevre baskısından kaynaklanıyor bence! Bir de gördüğüm iyi sürücüler genelde küçük yaşta araba kullanmaya başlayanlar..
    Aynı hatayı bir erkek sürücü yaptığında fazla tepki verilmiyor nedense.. Emin olduğum birşey var ki 10 yıl sonra trafikte bayanlar çok daha başarılı olacaklar..

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler