Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motoru Bir Süre Ehliyetsiz Kullansam...

Motovento
    REKLAM ALANI
    GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Merhaba,İşim Geregi Biraz Koşturma İçerisindeyim (Malzemeci Toptancı Derken Aksam 9 Da Yürümekten Ne Ebe Nede İflah Kalıyor)
    Ehliyet İçin Başvuruda Bulundum Ama Görünen O ki Ehliyet Elime Ocak Ayı Gıbı Gelıcek
    Ben Simdi Bir Motor Alsam Kaskımı Montumu Ve Diğer Koruma Ekipmanlarını Takarak Trafıkte Dolaşsam Polis Çevirirmi Galiba Bu Soru Bıraz Sacma Oldu.
    Ehliyetsiz Olarak Yakalanan Bir Kaç Arkadaşım Var Ceza Olarak Hatırı Sayılır Bir Miktar Ödemişler.
    Forumda Bu Şekilde Kullanan Arkadaşlar Vardır Diye Tahmin Ediyorum Ve Tavsiyeleri Bekliyorum. Acaba Önce Ehliyetimi Elime Alıp Sonra Motorumu Alsam Yoksa Motoru Alıp Ehliyetimi Alsam
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    motorunu al trafiğe çıkma.hatta kullanma kapıda dursun rahatla hocam:Dben öyle yaptım şahsen aldım 2 hafta sonra ehliyetim çıktı.ozaman binmeye başladım.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    arkadaşım örneklerını arkadaşlarında görmüşsün zaten ortalıkta pek fazla polis yok ama olup olmamasından yada senı cevıren olup olmamasından daha önemlısı bence yoğun istanbul trafığınde diğer arac sürücüleri yada yola olur olmaz fırlayan yayalarla başına gelebılecek bır durumda zorda kalırsın bence her şeyı kuralına göre yapman senın için daha ıyı olur

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Kullandığım halde tavsiye etmem devamlı tedirgin oluyorsun rahat olamıyorsun yerinde olsam ehliyetimi alır daha sonra paşa paşa binerim.
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

Motosikleti
    yAmAhA ~ F Z (SİX)
    Abi bende de ehliyet yoktu trafikte cross la cirit atıyordum fakat sorun orda olmuyor

Sorun herhangi bir kazada karşı taraf size çarpsa dahi sizde ehliyet olmadığından suç size biniyor karşınında masrafı sizinde masrafınız bunlar işin maddi kısımları

Biliyorsunuzki trafikte densiz çok
    [COLOR="Red"]
    [B]Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin ! A M İ N[/B][/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS Apache
    ben ehlıyetı kazanmıstım ama hemen cıkartmadım b ehlıyetıde alıcaktım onu beklıyordum o arada motorumu aldım tarafıga cıkmadım ama boş bi alan vardı baya uzunca ınsan hayvan araba felan yoktu orada alıştırma yabtım baya sende bunu yapabılırsın ehlıyetını cıkarana kadar trafıge cıkmadan oyle boş bı yere nasıl gıdecem dersen ahlıyetlı bı arkadas senı getırıp götursun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:28 ----------

Alıntı sularseller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullandığım halde tavsiye etmem devamlı tedirgin oluyorsun rahat olamıyorsun yerinde olsam ehliyetimi alır daha sonra paşa paşa binerim.
    kenarda polis görünce orta şeritlere kacıyonmu

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    arkana büyük bi şaşal su koy , sonra hiç korkma devam et polis bi pok yapmaz o zaman
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    ehliyeti aldığım akşama kadar 2 ay ehliyetsiz şehir içi kullandım.aşağı yukarı 1200 km ye zor gelmiştim. ehliyeti aldığım akşam 1453 cafeye sürüş vardı. bakırköyden arkadaşlarla grup halinde çıktık. zeytiburnu ulusoyun önünde bekleyen ekip önden giden ehliyetsiz iki arkadaşı çevirmedi yedi motordan arkada kalan iki kişi olan bizi çevirdi. allahtan sabahtan ehliyetimi almıştım. şimdi 5 ay oldu ve motourm 5700 km de.
    eliyetsiz sıfır motorun rodajı da zor oluyor.
    ilk kazamı ehliyetsizken yaptım. ehliyetim olsaydı araca çarpma riskini alıp aradan geçmeye çalışabilridim. ama ehliyet olmayınca çarpmaktan korkup motoru yatırmıştım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:35 ----------

ha bir de tavsiye eden vardır belki bir lahmacuncu ile anlaş felan kebap salonu diye yaz motorun üzerine. kimse karışmasın sana...
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

okkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 650 DRAGSTAR
    bencede ehliyetini al daha sonra motor al eger ilk motor alırsan illaki dayanamaz trafiğe çıkarsın o polis stresini yaşama ben dayanamadım ehliyetsiz birsürü yer gezdim ama çok büyük risk ne dualar ettim polis görünce ama bişe olmadı neyseki ehliyeti almama çok az kaldı direksiyon sınavı kaldı bende artık 2,3 hafta binmicem alana kadar...

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    akıl vermek gibi olmasın ama kaskını takarsan motoruda kurallara uygun kullanırsan aksi bir polise denk gelmedikçe sorun olmaz bide çevrene dikkat edersen nerde çevirme var bilirsin ona göre yolundan gidersin...ben dosyamı alalı 1 yıl olcak ama prasızlıktan çıkartamıyorum borç gırtlağa kadar yeri geliyo şehir dışına çıkıyom motorla ama kaskımı hep takıyorum iki gün önce sabah izmirden torbalıya gittim bi noktada çevirme vardı dönerken köyün arka yolundan çevirmeyi geçtim hava limanı yakınlarında bi çevirme daha koymuşlar onlar durdurdu evrakları istediler kaskımı çıkardım motordan incektim ehliyetin varmı dedi ? valla abi dosyam var parasızlıktan ehliyeti çıkartamıyorum dedim iyi tak kaskını yoluna devam et dediler bende allah rağzı olsun dedim....kask 3 defa beni cezadan kurtardı 1 defada hayatımı kurtardı polislere göre + mız var ceza yeme korkumuz var hayatımızı düşünüyoruz...toplam 10 defa şehir dışına çıktım birinde çevirdiler

Motosikleti
    Görüşleriniz İçin Herkeze Ayrı Ayrı Teşekkur Edıyorum
    Gidip Geldiğim Yerler Çevirme Oldugunda Kaçılamıyıcak Yerler(Eminönü,Nişantaşı)Gibi Ehliyetimi Cebime Koyup Sonra Motoru Almaya Karar Verdim Motor Kullanırken Tedirgin Olmak İstemiyorum
    "TayGuN"
    "GuNControll"

Başka bi konuda yine seninle aynı soruyu soran bi arkadaşa verdiğim cevap aşağıda
    Alıntı anilxx92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana şu kadar söyleyeyim ehliyetsiz bi halde dolaşırken 80 yaşında bi adam önüne çıktı,duramadın hafifce dokundun yaşlı adam dengesini kaybetti yere düştü kafasınu vurdu v.s,hayatını kaybetti diyelim mahkemede ehliyetsiz diye veya trafik kazası diye değil direk katil diye yargılanırsın vede sabıkana cinayet olarak işlenir.
    Tam olarak şuan ne kadar bilmiyorum ama en az 200.000tl kan parası ceza senden yaşın küçükse ailenden alınır.
    Büyük ihtimal 15 seneden fazla ceza alırsın.Şimdiiii 80 yaşında bi adamın b.k yoluna gittiğinemi yanarsın,ödeyeceğin parayamı yanarsın,ömründen gidecek 15 seneyemi yanarsın.Ki ben bu örnekde mağduru 80 yaşında olarak ele aldım ama bu 5 yaşında bi bebekde olabilir.
    Ki burda ne yaparsan yap ömür boyu içinden atamayacağın bir vicdan azabıda olacaktır.
    Yani yaşın tutuyorsa ehliyetini al,tutmuyorsa bence kesinlikle binme.
    Tabiki burda karar yine senin her koyun kendi bacağıncan asılır.
    Eğer ALLAH korusun başına verdiğim örenekteki gibi bir hadise gelirse acısını sen ve ailen çekecektir.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Arkadaşlar önce ehliyet sonra motosiklet.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Alıntı anilxx92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka bi konuda yine seninle aynı soruyu soran bi arkadaşa verdiğim cevap aşağıda
    Tabi Doğru Soyluyorsun Bir Canlının Canını Almak Veya Canını Yakmak Ceza Çekmesi Açısından Değil Vicdan Azabı Açısından Kötu Bır Durum Çarptıgın Bir İnsan Yada Hayvan Olsa Bile
    "TayGuN"
    "GuNControll"

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akıl vermek gibi olmasın ama kaskını takarsan motoruda kurallara uygun kullanırsan aksi bir polise denk gelmedikçe sorun olmaz bide çevrene dikkat edersen nerde çevirme var bilirsin ona göre yolundan gidersin...ben dosyamı alalı 1 yıl olcak ama prasızlıktan çıkartamıyorum borç gırtlağa kadar yeri geliyo şehir dışına çıkıyom motorla ama kaskımı hep takıyorum iki gün önce sabah izmirden torbalıya gittim bi noktada çevirme vardı dönerken köyün arka yolundan çevirmeyi geçtim hava limanı yakınlarında bi çevirme daha koymuşlar onlar durdurdu evrakları istediler kaskımı çıkardım motordan incektim ehliyetin varmı dedi ? valla abi dosyam var parasızlıktan ehliyeti çıkartamıyorum dedim iyi tak kaskını yoluna devam et dediler bende allah rağzı olsun dedim....kask 3 defa beni cezadan kurtardı 1 defada hayatımı kurtardı polislere göre + mız var ceza yeme korkumuz var hayatımızı düşünüyoruz...toplam 10 defa şehir dışına çıktım birinde çevirdiler
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Nexus 500
    Alıntı trhakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ehlıyetı kazanmıstım ama hemen cıkartmadım b ehlıyetıde alıcaktım onu beklıyordum o arada motorumu aldım tarafıga cıkmadım ama boş bi alan vardı baya uzunca ınsan hayvan araba felan yoktu orada alıştırma yabtım baya sende bunu yapabılırsın ehlıyetını cıkarana kadar trafıge cıkmadan oyle boş bı yere nasıl gıdecem dersen ahlıyetlı bı arkadas senı getırıp götursun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:28 ----------

kenarda polis görünce orta şeritlere kacıyonmu

Kaçmamı O ara sokak benim bu kaldırım senin(motoru bırakıp ellerimi cebime koyup ıslık çalarak yürümek)
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    pılakanı sööle bakim bi sayısal loto oynaycam o yüsden yanlıs anlama

Motosikleti
    Nexus 500
    34 YP 4... gerisini söylerim ama parayı tutturursan komisyon alırım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    tabi canım tabi sayısalı tutturursam avukatımla görüşürsün en fazla o da sana hadi gülüm yandan yandan der büyük ihtimal ...

Motosikleti
    Nexus 500
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabi canım tabi sayısalı tutturursam avukatımla görüşürsün en fazla o da sana hadi gülüm yandan yandan der büyük ihtimal ...
    Olmadıki şimdi ben burdan büyük bi riske girip plakamı vereceğim emniyet mensubu arkadaşlara meydan okur gibi sonra komisyon almıyacağım Bari baştan söyleme yaa

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler