Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Seçiminiz Fazer mi...MT03 mü...

Katılımcı sayısı
187. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Fazer Naked

134 71.66%
  • MT-03

53 28.34%
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

10.000 e FZ6 Naked mi MT03 mü Alırdınız(ANKET)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zevk meselesidir. Yeni evlenmiş bir erkeğe" hocam neden bununla evlendin, aynı düğün ve ev masrafına yan apartmandaki esmer ile evlenseydin , o daha güzel bana göre " denir mi ?
    İstediğim motoru alırım, para da benim zevk de benim. 50 tane anket de yapsanız , hepsinde de sonuç fazer çıksa da benim gönlüm mt03 den yana olduktan sonra zıv gelir tırıs gider !! .
    verdiğin örnek aslında cuk oturdu dostum... neden...çünkü bir kez evleniyorsun...huyu suyu güzel olsun ama kız çirkin olsun derim ben...

5000 e 2 oyda olsa senin motorun sana tabiki kral...banada kral...ama 10.000 gaymeye değil bak detay burada...şişirilmiş fiyat...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı eric_cartman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten üzerindeki xt660 motorundan dolayı xt660x ten çok farkı olmayan bi makina mt03. Amortisörlerinin travel'ı biraz kısa ve lastikleri daha kalın selesi daha alçak ve geniş. Supermotoyla naked arası bir yerde kaldığını Yamaha da farkettiği için urban style tarzı betimlemerle pazarlıyor motosikletini. Biraz da değişiklik isteyenlerin bi farkım olsun diyenlerin motosikleti mt03. Ama fz6 insanların fazer a alışması yüzünden artık sıradan bi motosiklet gibi geliyor bana.

Teknik özelliklerine bakarsak, zaten motosikletlerin en farklı olduğu bölüm burası. Fz6 motorunun özelliğinden dolayı alt devirlerde sakin sayılabilen bir motosikletken özellikle 8.000 den sonra coşan 12.000 devirde 98 bg güç üreten bir canavar. 240 km/h gibi yüksek bir son hızı var. Yani şehiriçinde bu 98 bg in tamamını kullanmak mümkün değil. Mt03 ise (Maximum Tork) adını hakeden, her devirde torku hissettiren, 6.250 devirde 48 bg üreten, yaklaşık 175km/h son hızıyla fz6 ya göre daha mütevazi bir motosiklet. Bence daha düzgün bir tork eğrisine sahip olmasından ötürü 120 km/h a kadar olan şehiriçi kullanımlarında daha rahat ve daha zevkli bi makina.

Ses konusu youtube tan falan dinlenerek anlaşılabilir. 4 silindir sesiyle tek silindirin sesi birbirinden alakasızdır. Bu kısım tamamen zevk meselesidir. Örneğin ben büyürken etrafımda hep tek silindirli cross tarzı motosikletler olduğu için o tok tek silindirli sesini (akrapoviç takılı mt03 mesela) daha çok severim.

Kalite konusunda bence mt03 gördüğüm yamahalar arasında en kalitelilerden biri. Ve evet sele dikişleri gerçekten çok güzel Özellikleri bu sene gelen sarı renk motosiklet ve dikişleri çok hoş olmuş bence
    Fz6 ise zaten yüksek satışlarıyla (2006da avrupada en çok satılan orta-siklet motosikletti yanlış hatırlamıyorsam) kalitesini ispatlamış ve özellikle fazer modeliyle ülkemizde de benimsenmiş ve piyasası oturmuş bir motosiklet. 2. elde alım ve satımda daha az zarar edilecektir yani.

Son olarak birbirinden tamamen alakasız 2 motosikletin kıyaslamasında tek kıstas kullanıcının motosikletten ne beklediğidir. Eğer 4 silindir sesi ve gücü istiyorsam fakat almak istediğim motosiklet ss olmayacaksa, ben arkadaşların da dediği gibi gsr600 alırdım. Yoldan geçen 2 orta sınıf naked den birinin benim motosikletimle aynı olması hoşuma gitmezdi Fazla güce ihtiyacım olmaması, sürekli şehiriçinde kullanılacak olması, düşük ve orta süratlerde daha zevkli bir motosiklet olması ve daha düşük bakım maliyetleri sebebiyle ben mt03 alırdım. Tek kötü yanı 10 cc yüzünden yıllık vergisinin fz6 nın nerdeyse 2 katı
    yorumunuz okadar güzelki aklımdan geçirdiğim herşeyi tektek oturup düşünsem,taşınsam ve yazsaydım bu kadar olurdu,MT-03 !ün insanı keriz durumuna koyan tek yanı 660cc olmasından kaynaklanan vergisinin fz6 ya göre iki kat olmasıdır ,bende şahsen seçimimi mt-03 yana yapıyorum,güç ve sürat olarak elbettte fz6 mt-03 ü ikiye katlıyor ama burda beklentiler devreye giriyor,alacağınız motosikletten neler istiyorsunuz sorusunun cevaplarında gizli herşey,ben sürat istemiyorum,eşimle birlikte gezerken 200km süratle gitme gibi bir takıntım yok veya çok bağıran bir egzoz seside istemiyorum ,bakım masraflarım az olsun,az yaksın,2 kişi 100-120 arasında rahat gitsin,yolda sıkıştıran iyi aile cocukları olursa gazı açtığında anlık 150-160 görüp onları arkada bırakabilcek,artçımla rahat bir sürüş yaptırabilcek bir motosiklet istiyorum ,bunun cevabıda tahminimce mt-03 e denk geliyor,fz6 yı aldığımı farz edelim 4 silindirin bakım masrafı ,tüketimi ,şehir içi kullanıma pek müsait olmayışı,kullanmadığım bir gücü ilerde pişmanlık duymama sebeb olabilir,suzuki gsr 600 ,fz6 karşılaştırması daha cuk oturan bir karşılaştırma olurdu ama bence bu karşılaştırmada akıllardaki bir çok soruya cevap verdi ve faydalı oldu
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    kawasaki er 6n
    ben derımkı bırını daha seceneklere ekleyelım ER6 n = )

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya abiler işten geldim yorgunum...cevap yazabilme konusunda durgunum...MT 03 seçenler fiyatın 10.000 tl olduğunu es geçiyor...tek atladıkları şey bu...ben topacı tatmin olmak için açtım...kendi gerçeklerimi doğrularımı başkalarınında onaylaması için...

115 e 40 MT03 cüler için bir şey ifade etmiyormu...

inanın çok fazla detay düşünmedim...baştan söyledim...bakış açıları farklıdır...bazı seçimleri yaparken fazla düşünmezsiniz..bakmayın biz irdeliyoruz...aynı paraya orta boy değil büyük boy menü var...çok basit bir soru...ben belki daha az patates yiyeceğim daha az kola içeceğim demek gibi...size sunulan şeyin hep fazlasını almak mantığın gerekliliği...zevkler ve renkler felsefesi para fazla olduğunda kullanılan bir seçenektir ve keyif şeklidir...

2 yılda biriktirilen parayla fazla işi uzatmak ve geçişle uğraşmak zorunda kalmak istemezsiniz...yani aklın yolu bir diyorum...
    aslında yazdığının içinde kendini ters köşe yatıran bi durumda var,orta boy menü seni çok güzel doyuruyordur, lezzeti tamdır,baymadan bitiyordur ve kilo almana sebeb olmuyordur,ama aynı para diye arsızlık yapıp aldığın ve zar zor bitirdiğin veya yarım bırakmak zorunda kaldığın büyük menü fazla yemekten midenin bozulmasına, cır cır olmana ve kilo almana sebeb veriyordur,işte böle bişi olaya birde böle bak istersen,
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    Fazla güce ihtiyacım olmaması, sürekli şehiriçinde kullanılacak olması, düşük ve orta süratlerde daha zevkli bir motosiklet olması ve daha düşük bakım maliyetleri sebebiyle ben mt03 alırdım. Tek kötü yanı 10 cc yüzünden yıllık vergisinin fz6 nın nerdeyse 2 katı

canım kardeşim harika gerekçelerin var...sabah yorgundum cevap yazamadım...peki bu piyasa detayını neden görmezden geliyorsun...veya atlıyorsun...bende MT03 alırdım derken iki motorunda fiyatının 10.000 tl olması 2.elde ortalama) gerçeğini görmezden geliyorsun...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:56 ----------

Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında yazdığının içinde kendini ters köşe yatıran bi durumda var,orta boy menü seni çok güzel doyuruyordur, lezzeti tamdır,baymadan bitiyordur ve kilo almana sebeb olmuyordur,ama aynı para diye arsızlık yapıp aldığın ve zar zor bitirdiğin veya yarım bırakmak zorunda kaldığın büyük menü fazla yemekten midenin bozulmasına, cır cır olmana ve kilo almana sebeb veriyordur,işte böle bişi olaya birde böle bak istersen,
    127 kiloluk birine denmemesi gereken bir şey aslında bu...abicim dün kızım ve yeğenimle İstinye Parkta bi börgır kink yemişim aboo...8.75 e kıng menü..ful patdis yaladım tabağı inan...

çocuklarada kötü örnek oluyorum galiba...

Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    canım kardeşim harika gerekçelerin var...sabah yorgundum cevap yazamadım...peki bu piyasa detayını neden görmezden geliyorsun...veya atlıyorsun...bende MT03 alırdım derken iki motorunda fiyatının 10.000 tl olması 2.elde ortalama) gerçeğini görmezden geliyorsun...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:56 ----------

127 kiloluk birine denmemesi gereken bir şey aslında bu...abicim dün kızım ve yeğenimle İstinye Parkta bi börgır kink yemişim aboo...8.75 e kıng menü..ful patdis yaladım tabağı inan...

abicim yanlış anlamada bölesinede way ayu way denir

Motosikleti
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim yanlış anlamada bölesinede way ayu way denir
    hor görme ayuyu... nazar etme ne olur ye seninde olur...

eric_cartman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bi gün benim de olacak
    Fiyat konusunda yorum yapmamıştım hiç. Hakikaten abartı bir fiyatı var ama bu biraz da beldeyamanın 0 fiyatını şişirmesinden kaynaklanan bir şey bence. Bu yüzden insanlarda "2006 model 10.000 km de 0 ı 20.000 eden motosiklet 10.000 e giderse, benim 2008 model 3.000 km deki 0 ı 17.600 olan gül gibi motosikletim de en az 10.000 den gider" gibi bir düşünce oluşuyor doğal olarak. Bence mt03 ün Türkiye şartlarında hakettiği en yüksek fiyat 15.000 dir. Aslında daha düşük olmalıdır ama bu olması gereken en kötü fiyat.
    2. ele gelirsek; eğer aradaki 1 2 milyarlık bir fark için(biliyorum bi çok insan için büyük bir para) fiyatı daha mantıklı olan motosikleti aldıktan sonra içine sinmemesi gibi bir durum söz konusu olursa, bu sefer mantıklı gelen motosikletten keyif alınamayacak ve verilen 10 milyarın tamamı boşa harcanmış gibi hissedilecek. Örneğin 4 silindirliyle her benzinciye girdiğinizde eğer aklınıza "ah şimdi diğer motosiklet olsaydı hem depom daha ucuza dolardı hem de daha çok yol giderdim" diye bir düşünce gelirse o fazla görüp de vermediğiniz para sizi çok rahatsız edecek.
    Alışverişte en önemli şey alınan malın benimsenmesidir. 2 sene gibi bir sürede biriktirilen bir para söz konusuysa fiyatın yüksek olması biraz daha gerilere atılmalıdır bence. Yanlış verilen bir kararla alınan, mantıklı gözüken motosiklet yüzünden biriktirilen paranın işe yaramadığının düşünülmesi insan çok koyar.
    O yüzden Mete abicim ben hala mt03 diyorum. Madem arkadaşa da yardım etmeye gönüllüsün, al arkadaşı gidin bir fz6 bir de mt03 bulun, otursun 2sinin de üstüne. Hangisinde kendini daha mutlu hissederse, hangisinde "bu benim olmalı" diye düşünürse hemen alın o motosikleti. Yapılan her işin mantıklı olması gerekmez

Motosikleti
    yok
    fazer
    Life is what happens when you are busy making plans

Motosikleti
    O yüzden Mete abicim ben hala mt03 diyorum. Madem arkadaşa da yardım etmeye gönüllüsün, al arkadaşı gidin bir fz6 bir de mt03 bulun, otursun 2sinin de üstüne. Hangisinde kendini daha mutlu hissederse, hangisinde "bu benim olmalı" diye düşünürse hemen alın o motosikleti. Yapılan her işin mantıklı olması gerekmez
    depom uzuca dolardı mantıklı gerekce dostum...buna diyecek bir şeyim yok...bende aynı şeyleri düşünürdüm...ama 600 cc makina alan bir 125 ccde bulundurmalı garajında...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ama 600 cc makina alan bir 125 ccde bulundurmalı garajında...
    kesinlikle, büyük motoru almaya gücü yeten adam bir tane de eşek niyetine motor bulundurmalı elinde

Motosikleti
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle, büyük motoru almaya gücü yeten adam bir tane de eşek niyetine motor bulundurmalı elinde
    olm sen ne anlarsın bu işlerden...Allahın Samsunundan köyden geldin şehire aç ayı...1 yıldır burda insan gördün...trafiği bilmemneyi herşeyi hayatın ne olduğunu geçim sıkıntısını burda anladın gözün açıldı...600 cc ye çapı yeten adam birde dandirik uyduruk bir 2.motoru zaten olandır...a kekoro...krediyle motor alıp aç gezen benzin koyamayan kerkenezler var...sırf motorum var diye 600 cc almanın mantığı nerde onunla doyasıya gezemeyeceksem...ananın babanın dizinin dibinden geldin kurtlar sofrasına birde bana ukalalık yapma...

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı toto adlı üyeden alıntı
    olm sen ne anlarsın bu işlerden...Allahın Samsunundan köyden geldin şehire aç ayı...1 yıldır burda insan gördün...trafiği bilmemneyi herşeyi hayatın ne olduğunu geçim sıkıntısını burda anladın gözün açıldı...600 cc ye çapı yeten adam birde dandirik uyduruk bir 2.motoru zaten olandır...a kekoro...krediyle motor alıp aç gezen benzin koyamayan kerkenezler var...sırf motorum var diye 600 cc almanın mantığı nerde onunla doyasıya gezemeyeceksem...ananın babanın dizinin dibinden geldin kurtlar sofrasına birde bana ukalalık yapma...
    asıl sen ne anlarsın mokoko,
    5 e kadar say desem 2 de tıkanırsın, akıl mı veriyorsun birde
    insanat görünümlü ayu.
    bizim köyde 200 baş insan var ama çoğu insan, burda 200 bin gördüm ama köydeki kadar insan etmedi toplamı
    hep derim istersem hayabusa da alırım diye, malımın hesabını sana mı verecem, beraber mi kazandık lan proleter panda
    aha sana inat bi bakmışsın hyonun üstüne bir de gpr 125 çekmişim altıma, ama yolda görürsem selam vermem, motorun kadar gıymatın var gözümde

olcaytoshow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    abicim nakedle nedne toprağa giresinki...toprağa traktör girer... doğayı seviyoruz da motorumuzu niye ormana dağa taşa sürüyoruz onu anlamış değilim...
    mt-3 yüksek bi motor lastikleride biraz dişli.hem xt660'taki aynı motor kullanıyo ondan dedim yani

bu arada estağfurullah siz benim abim sayılırsınız

Motosikleti
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asıl sen ne anlarsın mokoko,
    5 e kadar say desem 2 de tıkanırsın, akıl mı veriyorsun birde
    insanat görünümlü ayu.
    bizim köyde 200 baş insan var ama çoğu insan, burda 200 bin gördüm ama köydeki kadar insan etmedi toplamı
    hep derim istersem hayabusa da alırım diye, malımın hesabını sana mı verecem, beraber mi kazandık lan proleter panda
    aha sana inat bi bakmışsın hyonun üstüne bir de gpr 125 çekmişim altıma, ama yolda görürsem selam vermem, motorun kadar gıymatın var gözümde
    ya biraderim bu köyden indim şehire ambiansını bize yaşatmak zorundamısın...o insanlarda senin gibi içe kapalı özüne dönmek isteyn köyüne dönmek isteyen kişiler olabilir...koca şehirde 17 milyon insancık var...sen 200 adam tanımışsın...bir damla bile değilsin koca memlekette... millet ne şartlarda yaşıyor sen halen ağlıyorsun...neden şükretmeyi bilmezsin...

Alıntı olcaytoshow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt-3 yüksek bi motor lastikleride biraz dişli.hem xt660'taki aynı motor kullanıyo ondan dedim yani

bu arada estağfurullah siz benim abim sayılırsınız

abicim o zaman xt660 alsak ya...neden nakedi bozuk yola sokuyoruz...amac dışı kullanım bence...motoruma 10.000 gayme vermişssem az korumalıyım sağına soluna dikkat etmeliyim dimi...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben de şu, görünüm olarak Fazer'ı seçme konusuna takıldım. Ya, sokaktan motordan anlamayan birini getirseniz ilk bakışta ikisini aynı motor sanır. Birini diğerine tercih ettirecek ne görüntü farkı var ben anlamadım.

Her zaman şunu söylerim, Türkiye'de herhangi bir şeyi %80 sattıran görüntü oluyor malesef. Kalan %15'i imaj derim, gerisi de en önemli kısmı olan teknik özellikleri... Çok komik gerçekten.

Motosikleti
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de şu, görünüm olarak Fazer'ı seçme konusuna takıldım. Ya, sokaktan motordan anlamayan birini getirseniz ilk bakışta ikisini aynı motor sanır. Birini diğerine tercih ettirecek ne görüntü farkı var ben anlamadım.

Her zaman şunu söylerim, Türkiye'de herhangi bir şeyi %80 sattıran görüntü oluyor malesef. Kalan %15'i imaj derim, gerisi de en önemli kısmı olan teknik özellikleri... Çok komik gerçekten.
    şimdi düzen değişti...artık işi bilende MT03 seçmeye başladı...bilmeyende...

Motosikleti
    Ducati 797
    millet ne şartlarda yaşıyor sen halen ağlıyorsun...neden şükretmeyi bilmezsin...
    sen burda atıp tutarken bizim çok garibana faydamız dokunuyor her daim

lakin burda çok kimse insanlıktan çıkmış, sadece kendi için yaşıyor.
    köyde bir lokma bir hırka yetecekken gözü doymamış veya çalışmak işine gelmemiş kısa yoldan kazanmanın derdiyle atmış kendini istanbula.
    gözünü hırs bürüdükçe, köşeye sıkıştıkça yılan olmuş, kalleş olmuş, insanlıktan uzaklaşmış.

sen 10 milyonda 1 olmaya devam et; ben 200 de 1 olmayı yeğlerim

Motosikleti
    olm tayin iste sektirerek git Anadoluya ne diyim kanka şimdi...şeher düzenine ayak uyduramdıysan suçlu kim...17 milyon dum duma yaşarken senin isyanın kime yabancı...

al bohçanı de hade get...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    araba alırdım şaka şaka fazer alırdım , ama süremezdim

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler