Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Kazalardan Ders Alırmısınız Hangi Kazadan Ne Ders Çıkardınız?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Rain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet kazalarının %55’i hafta sonları gerçekleşiyor.
    Cikolota disLeriMizi.. Hayat DusleRimizi curutuyoR...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    arkadaslar buraya bende birşeyler yazma ihtiyacı duydum benim km tecrubem 100.000 belkide 150.000 cıvarıdır ben 1983 1984 den beri motosiklet kulanıyorum ilk başladıgım motosiklet mobilet ti ama bu zaman icinde nerdeyse her tur makina kulandım ama kendimin ama arkadaslarımın bu zaman icinde cok da kaza yaptım ama allaha bin şükür oyle büyük yaralanmalar olmadı fakat bu arada birşey ögrendim ne zaman kendime güvenmeye başlasam sonu yaza kaza veya küçük bir düşmeyle bittiyor yani insan nekar iyi kulandıgını bilse bile tedbiri elden bıraktımı kendine güven artıgı gün kaza yapıyor (bu belkide sade benim icin gecerli)
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Alıntı silah1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar buraya bende birşeyler yazma ihtiyacı duydum benim km tecrubem 100.000 belkide 150.000 cıvarıdır ben 1983 1984 den beri motosiklet kulanıyorum ilk başladıgım motosiklet mobilet ti ama bu zaman icinde nerdeyse her tur makina kulandım ama kendimin ama arkadaslarımın bu zaman icinde cok da kaza yaptım ama allaha bin şükür oyle büyük yaralanmalar olmadı fakat bu arada birşey ögrendim ne zaman kendime güvenmeye başlasam sonu yaza kaza veya küçük bir düşmeyle bittiyor yani insan nekar iyi kulandıgını bilse bile tedbiri elden bıraktımı kendine güven artıgı gün kaza yapıyor (bu belkide sade benim icin gecerli)
    Tam kulağa küpe gibi post olmuş.

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur

Tecrübe <> kendini bilme

Sanıım buna ikarus sendromu deniyor , aratin anlayacaksiniz . Pilotlarda daha çok gözüken bir durum .
    Acemiler acemiliklerinden daha ufak genelde maddi hasarlı ve az yaralanmalı kazalar yapma olasılıkları daha fazla .
    Acemi biri motorunu korkarak kullanır , bir şekilde bu korku bir kazaya sebep olur ama dikkati maksimumdadır . Genelde ölümlü kazalar tecrübesi fazla kişilerde oluyor .Tecrbe ile güven artıyor ama dikkat azalıp belkide ototmatik reflekslere güven artıyor . Ama refleksler devamlı yapılan hareketlere göre gelişir farklı bir olayda yanlış refleks adamı öldürür.

Alıntı silah1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ferring - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-max 250
    Topiği baştan sona okudum ve genellikle motosiklet kitaplarında ve eğitimlerinde söylenen ve yazılan yorumlarla karşılaştım..Demekki kaza oluşumunda yapılması ve yapılmaması gereken konularda hemfikiriz..

Bu yapılması ve yapılmaması gereken konularla ilgili sayısız topikler açılmış , sayısız kitaplar yazılmış ve motosiklet ileri sürüş eğitimi veren kursların da devamlı söylediği şeyleri okuyan , dinleyen , öğrenen herkes motosiklet üzerinde nedense bunları bir an aklından çıkarıyor ve ne olursa o an oluyor..

silah1'inde dediği gibi "ben artık oldum , reflekslerim benim hata yapmamı engelliyor" dediğimiz an her şey oluyor...

Motosiklete ilk bindiğimiz günkü heyecanımızı hepimiz hatırlıyoruzdur..O heyecanı ve hata yapmamak için sarfettiğimiz dikkati 10 sene sonrada hissetmeliyiz bence...

Ben o heyecanı kaybettiğimi hissettiğimde motoruma binmeye bir süre ara veriyorum...

Araba kullanan insanlara bir bakın , trafikte gördüğünüz 10 araba kullanıcısının 5 inin kulağında cep telefonu var...Geriye kalan 3 ü ise ya aracının radyo-teyp ayarı ile uğraşıyor , yada araçta başka birisi varsa onunla koyu bir muhabbet içinde...Ne kaldı elde 2 , bu ikininde 1 inin kafasında dolanan ticari yada özel sorunlardan dolayı trfiğe verdiği dikkat yetersiz...Sonuç olarak araba kullanıcılarıda trafik kültürüne sahip değil...Motosiklet kullanırken ne kadar risk altında olduğumuzu varın siz düşünün...

Herkese kazasız sürüşler...
    FERRİNG ZOR GELİYORSA BANA KISACA [B]FATİH [/B]DEYİN :P

ABZAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hasan kardeşimin kaza yapmasının nedeni yaya değildi düzelteyim.Yola çıkan bir itfaiye aracıydı..Aracı gören Hasan bir an panikleyerek motosikletini önce bariyerlere sürtmüş.sonra da bariyerlere vurarak hayatını kaybetmişti.

Rahmetli Hasan Kardeşimin yaptığı kazaya ilişkin sizlere bir kaç bilgi kırıntısı vermeye çalışayım.Belki bunlar gün gelir size de lazım olur:
    1-Trafiği okuyabilme kabiliyetiniz olmalı.Nasıl bir kabiliyet derseniz.şehirde belirli bir süre araç kullanmış olmak işinize çok yarayacaktır.Motosiklet öncesi araba kullanıyorsanız neredeyse hangi marka aracın ne tür bir şey yapacağını tahmin edebilir duruma geliyorsunuz ister istemez(beyaz şahin,kartal,kango,ticariler,minibüs tecrübeleri )ya da yolun durumuna ilişkin bir öngörünüz olabiliyor.Rahmetli Hasan kardeşim hiç araba kullanıp çıkmamıstı yollara.Yollarda çok zaman geçirmek tecrübenizi artıran bir faktör..Ama bu tecrübeyi de güçlü motorlarla edinmemelisiniz.
    2-Viraj ve trafik ışıklarının bulunduğu bir kavşaktı kaza yeri.Size yeşil yanabilir ama bu aynı hızla devam edeceğiniz anlamına gelmemeli.Rahmetli kardeşim hızını hiç kesmemiş anladığım kadarıyla.Trafik ışıkları öncesi ve kavşak gibi noktalarda hızınızı kesmelisiniz.Kimin hangi yoldan bir anda çıkacağının belli olmadığı bir trafik dünyasındasınız.Bir de Cumartesi akşamı üstelik.Yollarda eğlenceden dönüpte sizi de manyaklığıyla eğlencesine katan hasta ruhlu insanlar bu akşamlar daha çok yollarda.
    3-Gece sürüşü;inanılmaz bir dikkat gerektiriyor.ben rahmetli kardeşime hep söylerdim ve olay günü de benimle akşam İzmit'e gitmek istemişti.Ben bu ülkede asla gece karanlığında motor kullanmam demiştim.Zaten az farkediliyorsunuz.Bir de gece bu oran daha çok düşüyor. Ana yollar bile iyi aydınlatılmıyor ve yoldaki tehlikeler hiç gözükmüyor.Çukuru,yağı,suyu göremiyorsunuz.Gece mi kullanıyorsun üstüne bence reflektörlü bir yelek giy en azından.Ben çokta yer kaplamayan bir reflektörlü yeleği koltuğumun altında bulundururum.
    4-Eve çok yakındı kaza yeri.İstatistiklere bakıldığında kazalar hep varış yerine yakın yerlerde oluyor neredeyse.bu belki artık geldim bir şey olmaz güveni ya da bu yolu biliyorum da olabilir.
    5-Yukardakine benzer bir güven de motosikletinize aşırı güven bence.125 cc bir motordan geçen arkadaşım kaza yaptığı 600 f'e çok güvenmişti.Bir şeye çok güvenmemek lazım.Bu süper,acayip yol tutar,yatar,kalkar demeyin bence.
    6-Kendinize güvenmeyin.İkarus sendromu diyin ne derseniz diyin.Bende havacılıkla uğrasıyorum iyi bilirim.Kısa bir sürede ben bunu öğrendim,artık iyi bir kullanıcıyım demekten uzak durun.İyi kullanıcıyım dediğiniz de risk alıyorsunuz.
    7-Malzemelerinizi kontrol edin.Kaskınızın kayışı sizce gevşek mi bakın bakalım.Rahmetli Hasan'ın kaskının kayışı gevşekmiş.Cenazesinde çene bölgesinden aldığı yarayı gördüm.Full face bile olsa kayışınızın gergisini kontrol edin.Ben bunu hep yaparım.çünkü zamanla açılabiliyor.Bunun yanısıra kaskınız ve diğer ekipmanlarınızın dayanıklılığı,kullanım süresi gibi faktörleri gözönünde tutun.
    Yolun durumu,bariyerler gibi konulara girmiyorum.Bunlar maalesef bizim ülkemizin gerçekleri..

artofdeath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysoung GT250 Aramakta:)
    ArKadasLar ii qüseL herkes bi qüSeL sonuc cıkarmıs ama MeseLa YEni basLayanLarın hiç biri 125'lik bi Makine kuLLanaMazmı imKansZmı yani bu??
    öRnk oLarak bn Kdnme GüVenioRm Ve bütün Bu yazıLanLArdan Kendime cok iyi sonucLar cıkardım.. hız Sınırı dikkatLisürüS.KuraLLar Vs. vs...?:(

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı songokhu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikte intikam almak,
    haddini bildirmek,
    2 dubleylede sürerim ben bunu demek,
    yanından teğet geçmek,
    şu 270 nasıl oluyormuş acaba? demek,
    gruptakilere ss in ne olduğunu göstermek,
    arkadaşlara motosiklet nasıl kullanılır göstermek,
    sen bunun hakkını veremiyorsun diyenlere "seyret şimdi demek",
    tünelde egzostu dinletmek,
    ışıkta kaç yapıyo abi diyenlere yeşil yanınca izle demek.........

Bunları yapmak size düştüyse ve yaparkende yerdeki değil çukurun, çatlamış asfaltın kafadaki değil büyük sorunların, ensenize batan yeni aldığınız tshirt ün etiketinin size yapacaklarından bihaber olmak sonun başlangıcı oluyor galiba.

Birde gerçek kaza diye adlandıracaklarımız var, onlar için ne yazıkki elden gelen birşey yok. Vakit geldi azrail üstünüze kırdı ve gözler karardı.

Altınızda diğerlerine kıyasla neredeyse sınırsız bir güç varsa, yıllardır tv de kendi motosikletinizi sadece yarışırken görüyorsanız ister istemez birşeyler dürtüyor

Yanlış ders çıkarmışsın, tek dersten kaldın
    yukarda bahsettiğin konuları uygulayan arkadaşların çoğu racer kullanıcıları değilmi?

Alıntı ERDEM860 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bencede yanlış ders çıkarmışsın, scooterler her gün bir yerlerde patlıyor

burdan çıkarılacak en önemli ders "hız+dikkatsizlik-tecrübe=ölüm" olmuş bence

herkeese bol kazasız sürüşler
    aslında benim söylediğimi farklı bir açıdan söylüyosun.

ayrıca songokhu ve ERDEM860 arkadaşlarım.sizdede racer olduğu için kabullenmek istemiyosunuz.siz anlayabiliyorum

Alıntı ABZAH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasan kardeşimin kaza yapmasının nedeni yaya değildi düzelteyim.Yola çıkan bir itfaiye aracıydı..Aracı gören Hasan bir an panikleyerek motosikletini önce bariyerlere sürtmüş.sonra da bariyerlere vurarak hayatını kaybetmişti.

Rahmetli Hasan Kardeşimin yaptığı kazaya ilişkin sizlere bir kaç bilgi kırıntısı vermeye çalışayım.Belki bunlar gün gelir size de lazım olur:
    1-Trafiği okuyabilme kabiliyetiniz olmalı.Nasıl bir kabiliyet derseniz.şehirde belirli bir süre araç kullanmış olmak işinize çok yarayacaktır.Motosiklet öncesi araba kullanıyorsanız neredeyse hangi marka aracın ne tür bir şey yapacağını tahmin edebilir duruma geliyorsunuz ister istemez(beyaz şahin,kartal,kango,ticariler,minibüs tecrübeleri )ya da yolun durumuna ilişkin bir öngörünüz olabiliyor.Rahmetli Hasan kardeşim hiç araba kullanıp çıkmamıstı yollara.Yollarda çok zaman geçirmek tecrübenizi artıran bir faktör..Ama bu tecrübeyi de güçlü motorlarla edinmemelisiniz.
    2-Viraj ve trafik ışıklarının bulunduğu bir kavşaktı kaza yeri.Size yeşil yanabilir ama bu aynı hızla devam edeceğiniz anlamına gelmemeli.Rahmetli kardeşim hızını hiç kesmemiş anladığım kadarıyla.Trafik ışıkları öncesi ve kavşak gibi noktalarda hızınızı kesmelisiniz.Kimin hangi yoldan bir anda çıkacağının belli olmadığı bir trafik dünyasındasınız.Bir de Cumartesi akşamı üstelik.Yollarda eğlenceden dönüpte sizi de manyaklığıyla eğlencesine katan hasta ruhlu insanlar bu akşamlar daha çok yollarda.
    3-Gece sürüşü;inanılmaz bir dikkat gerektiriyor.ben rahmetli kardeşime hep söylerdim ve olay günü de benimle akşam İzmit'e gitmek istemişti.Ben bu ülkede asla gece karanlığında motor kullanmam demiştim.Zaten az farkediliyorsunuz.Bir de gece bu oran daha çok düşüyor. Ana yollar bile iyi aydınlatılmıyor ve yoldaki tehlikeler hiç gözükmüyor.Çukuru,yağı,suyu göremiyorsunuz.Gece mi kullanıyorsun üstüne bence reflektörlü bir yelek giy en azından.Ben çokta yer kaplamayan bir reflektörlü yeleği koltuğumun altında bulundururum.
    4-Eve çok yakındı kaza yeri.İstatistiklere bakıldığında kazalar hep varış yerine yakın yerlerde oluyor neredeyse.bu belki artık geldim bir şey olmaz güveni ya da bu yolu biliyorum da olabilir.
    5-Yukardakine benzer bir güven de motosikletinize aşırı güven bence.125 cc bir motordan geçen arkadaşım kaza yaptığı 600 f'e çok güvenmişti.Bir şeye çok güvenmemek lazım.Bu süper,acayip yol tutar,yatar,kalkar demeyin bence.
    6-Kendinize güvenmeyin.İkarus sendromu diyin ne derseniz diyin.Bende havacılıkla uğrasıyorum iyi bilirim.Kısa bir sürede ben bunu öğrendim,artık iyi bir kullanıcıyım demekten uzak durun.İyi kullanıcıyım dediğiniz de risk alıyorsunuz.
    7-Malzemelerinizi kontrol edin.Kaskınızın kayışı sizce gevşek mi bakın bakalım.Rahmetli Hasan'ın kaskının kayışı gevşekmiş.Cenazesinde çene bölgesinden aldığı yarayı gördüm.Full face bile olsa kayışınızın gergisini kontrol edin.Ben bunu hep yaparım.çünkü zamanla açılabiliyor.Bunun yanısıra kaskınız ve diğer ekipmanlarınızın dayanıklılığı,kullanım süresi gibi faktörleri gözönünde tutun.
    Yolun durumu,bariyerler gibi konulara girmiyorum.Bunlar maalesef bizim ülkemizin gerçekleri..
    ne güzelde anlatmışsın ağzına sağlık.bende motosikletden önce araba kullanıyodum ve trafik tecrübemin çok büyük faydasını görüyorum yollarda.her fırsatdada dile getiririm bunu.trafik tecrübesi önemli diye
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    olsaydım motordan vazgecerdım ama nedense kazadan sora ıkı kat daha arttı motor sevdım anormalmıyım ne????
    MT ANTALYA

snrtrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl 150 / hyosung gv 650
    abimin 250 race i vardı ..

atladım bi gün şöle hava atayım dedim üstümde kolsuz tişört kot pan. ve kask la çıktım caddeye... havamı attım ... sonra çıktım otoban girişine doğru

dedim "bakim maximum ne yapabilicem" hava sıcak mı sıcak şu yazıyı yazdıgım tarih 1 1.5 senelik motorcuyum o zaman taş çatlasın 5 aylık filan

bastım yol boş bastım bastım 171 oldu maximum belki 175 e çıkardı yavaşladım

aradan 2-3 gün geçti düşündüm otobanda olsa bir kedi köpek çıksaydı korumam olsa dahi kurtuluröuydum bilemiyorum ama onlar bile yokken bunu yapmak cesaret değil delilikti.

şimdi benim 150 lik düldül le 80 km ile giderken abimin 650 lik le 90 la gidiyorum

arada bir azda olsa basıyorum ama bir daha hız denemesi yapmıyacağımı kednimi kontrol edebileceğimi biliyorum

motor kullandığım zaman çok keyif alıyorum benim keyfim başkalarının üzüntüsüde olmamalı bunun artık bilincindeyim. motora binerken korkuyorumda aynı zamanda bunu saklamakta gereksiz, belki bu korku yüzündende hoşlanıyor olabiliriz .

kendi hatamızdan dolayı mı illa kaza yaparız ? bence diğer araçların yada faktörlerin de çok önemli olduğunu unutmayalım

istediğiniz kadar tecrübeli olun kamyona gelir size çarpar ani bir frenle önünüzde durursa sizi tecrübeniz değil ancak ŞANSINIZ korucaktır

yaz geldi motor mevsimi başladı kaza haberleri ardı ardına geliyor. çok doluyum çok sinirliyim çok üzgünüm ama nafile.

bir gün unutmadıklarımız bölümünün saysının giderek arttığını görmek hatta orda çok sevdiğim insanları belkide kendimi görebilecek olmak karmaşık duygulara itiyor beni..

sözün özü : rakı içenler öldü de su içen ölmedi mi ?

tek istediğim herkez dikkatli olsun işini şansa bırakmasın
    koluna taktığın kask kafanı korumaz

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    bu konu için yazdığım ilk mesajımı unutun arkadaşlar

nedenine gelince bu akşam izlediğim show tv ana haber bülteni

küçük bir kazada hayatını kaybeden dr.ömer uzma nın haberi

bütün korumaları tamam her önlemi alan bilinçli bir sürücü ama olacağa çare

yok motosiklet çok tehlikeli artık kabul ettim
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı kıllıtarkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

daha bişey görmedin yaşamadın bilmiyosun...bugün kaza sonrasına şahit oldum...kurye arkadaşın sol dizinin altı bayağı fenaydı...köprü yolunda...nası içim cız etti...nasıl kafam karıştı sorma...birazdan açarım topik...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haberi ben de seyrettim. rahmetlini acılı eşi ve yeni bebeklerini seyretmek herkesin yüreğini parçalamıştır eminim. söylediğine göre bariyere çarpıp boynu kırılmış fakat kaza yerinden 10 metre sonra bariyerler de bitiyormuş. yani full koruma olan rahmetli dr. Uzma'nın kazası orda yazılmış arkadaşlar başka bir şey gelmiyor aklıma. Takdir-i ilahi
    ==============================
    ==============================

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    Her zaman söylediğim şudur ;

görünmüyoruz arkadaşlar , bizler hayalet gibiyiz motor üstünde...

İster 40 km/h isterseniz 240 km/h de olun hiç fark etmez...
    [B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Motosiklet tehlikeli değil tehlikeli olamaya müsait desek daha doğru olacak.aşırı sigara üketen birisi emin ol bir motorcudan çok daha fazla risk alıyor.sağlıksız beslenip egzersiz yapmayan biçok insanda aynı şekilde.Birçok insan gibi hayatta riskli olan herşeyden kaçabilirsin ama yeni motor sahibi olsamda şunu anladm motorcu olmak sadece motora binmek demek diil yaşam ve ölüme farklı bi bakış demek.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @kıllıtarkan
    bu konu için yazdığım ilk mesajımı unutun arkadaşlar
    nedenine gelince bu akşam izlediğim show tv ana haber bülteni
    küçük bir kazada hayatını kaybeden dr.ömer uzma nın haberi
    bütün korumaları tamam her önlemi alan bilinçli bir sürücü ama olacağa çare
    Bu kazanın nasıl olduğuna dair çok detaylı bir bilgi yok ancak yazılanlardan Dr.Ömer Uzma'nın emniyet şeridinde giderken bir aracın motorun sol arkasından vurması nedeniyle kaza yapmış olduğu bilgisi var. Hepimiz emniyet şeridini kullanıyoruz, peki acaba emniyet şeridi yerine normal şeritten gidiyor olsaydı hayatını kaybedecek miydi? Ayrıca tam koruma da olsa, bu ciddi yaralanma veya ölme riskini ortadan kaldırmıyor. Yarışta kullanılan tam korumalı tek parça yarış tulumu (dünyadaki en güvenli korumadır) da giyseniz ölme şansınız her zaman vardır. Ama her durumda kurtulma şansımız yok diye korumasız motor sürmek bence aptallıktır. Motor kullanan herkes önlemini almalı.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

kerem-merter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sevgili arkadaşlarım bu kaza haberleri ve son 1 ay içerisinde 3 tane çok kötü sonuçlana bilecek kazalar atlatmamın sonucu olarak motor kullanma yasamıma üzülerek son veriyorum Rabbim hepimizi korusun

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tehlike motorda veya bisiklette değil veya arabada .. tehlike sizin içinizde ya eksik eğitimden dolayı yada deneyimsizlikten dolayı .. tehlike biziz aslında .. yoksa kendi tekerleri üzerinde dahi bizim yardımımız olmadan duramayan motorun ne suçu var..

tehlikesiz veya minimum tehlikeli sürüş kurallara azami riayetle mümkün ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

oFLuAlper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650R
    baris abi bende marmariste 2 arkadasimi kaybettim. bende onlari anlatmak istiyorum.
    1. arkadaslar eski datca yolunda racing bi makinayla kontrollerini kaybedip dusuyolar. ikisinde de kask var arkadaslardan birinin dizden alti kiriliyo ayaga kalkiyo daha dorusu dizlerinin ustune kalkio o esnada kasketi yardim almak icin cikartiyo ve araba carpiyo :( ondan sonra olay yerinde hayatını kaybediyor. burdan cikartilacak ders tecrubeyle beraber egitimde gerekiyor. Allah (cc) rahmet eylesin cokta severdim arkadasi!

2. tamamen surucu hatası ve gaz sonucu icmelerede gaz uzerine koprunun yanındaki derenin ustunden motorla atlamaya kalkiyo arkadas 2 defa atliyo ama 3. sunde direk duvara cakiliyo ve hemen hayatını kaybediyor. burdan cikartilacak ders ise hayatta asla caninizin ustune kumar oynamayın ve gaza gelmeyin!
    GT650R

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @kıllıtarkan

Bu kazanın nasıl olduğuna dair çok detaylı bir bilgi yok ancak yazılanlardan Dr.Ömer Uzma'nın emniyet şeridinde giderken bir aracın motorun sol arkasından vurması nedeniyle kaza yapmış olduğu bilgisi var. Hepimiz emniyet şeridini kullanıyoruz, peki acaba emniyet şeridi yerine normal şeritten gidiyor olsaydı hayatını kaybedecek miydi? Ayrıca tam koruma da olsa, bu ciddi yaralanma veya ölme riskini ortadan kaldırmıyor. Yarışta kullanılan tam korumalı tek parça yarış tulumu (dünyadaki en güvenli korumadır) da giyseniz ölme şansınız her zaman vardır. Ama her durumda kurtulma şansımız yok diye korumasız motor sürmek bence aptallıktır. Motor kullanan herkes önlemini almalı.
    kaza yapan kişinin full koruması vardı fakat şansı yoktu. motordan düştükten sonra tam boyun bölgesini bariyerin ayaklarına vurdu tabi o bölgede de koruma olmadıgı için hayatını kaybetti.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler