Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gezi iptali ve bir serzeniş..!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    26 temmuz günü açtığım tekirdağda motorcu arkadaşlarla birlikte köfte yeme davetimi belirttiğim topic malesef hiç itibar görmemiştir, 178 sefer görüntülenmesine karşın iki kişi dışında görüş bildiren olmamıştır, ne yazıkki bazı arkadaşları motorun arkasına yazılan yazılar veya köpeklerin kovalaması, yada yokuş aşağı debriyajı sıkarak boştamı gitsek konuları çok çok daha yakından ilgilendirmektedir..

Hani bir atasözü vardır, gönül ne kahve ister ne kahvehane gönül sohbet ister kahve bahane, bizimde köfte yemek bahanemizdi, maksat arkadaşlık olsundu ama olmadı, herşey herkesin gönlünce olsun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    wanda, ben geçen pazar yalnız gezdim. Herkes bundan hoşlanmaz ama en azından al arkana bir arkadaş, gazla gitsin. Kırılacak birşey yok, milletin ya programı uymamıştır, ya da başka nedenler vardır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wanda, ben geçen pazar yalnız gezdim. Herkes bundan hoşlanmaz ama en azından al arkana bir arkadaş, gazla gitsin. Kırılacak birşey yok, milletin ya programı uymamıştır, ya da başka nedenler vardır.

Elbette bende bunu düşünerek altı gün önceden bunu haber vereyim dedim, hani bunu isteyen olursa bu zaman zarfı içinde kendini ayarlayabilir diye, neticede zaten öyle olacak yani dediğin gibi, biz dört kişi iki motor yine gidiyoruz, hem alınacak bişeyde yok aslında, ne diyelim arkadaşlar sağolsunlar..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı wanda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yazıkki bazı arkadaşları motorun arkasına yazılan yazılar veya köpeklerin kovalaması, yada yokuş aşağı debriyajı sıkarak boştamı gitsek konuları çok çok daha yakından ilgilendirmektedir..
    tamam da, ne var ki bunda? yani herkesin ilgi alanı aynı olacak, bir geziye herkes aynı oranda ilgi gösterecek diye bir şey mi var? kimisi hayvanlarla ilgili topiclere takılır, kimisi gezi topiclerine, kimini teknik meseleler ilgilendirir, kimini hava civa.

yani serzenişe tamam da, biraz ağır kaçmış sanki. insanları "gzi başlığına ilgi göstermediler" diye başka ilgi alanlarıyla yargılamak abesle iştigaldir...

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    gezi başlığında iki kle ci hoşsohbet eder görünce bunlar bizi yolda koyar kaçar diye geçirdim içimden. motor rodajda. hız yapamıyorum malesf. benim için sebeplerdne birisi buydu.
    mesela yola çıkılacak kişileri daha önceden düzenlenen gezilerden kortejlerden tanısak sürüş güvenliğini nasıl sağlayacaklarını yardımcı olacaklarını bilsek katılım daha kuvvetli olurdu. benim sebebim budur. diğer üylerin de benzer ya da hiç alakasız sebepleri olabilir. mesela bazısının da parası yoktur. ya da daha önceden plan yapanlar vardır.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    kendi adıma gelmeyi çok istemiştim hatta abimlede konuşup 2 motor gelmeyi düşünmüştük fakat motorumun devrilmesiyle çıkan masraf + trafik cezası (bknz trafik cezasını taksitlendirme konu başliği) ve abimin pegasso'sunda çıkan arızalar (arka lastik bilye dağıttı) gibi aksilikler yüzünden geziye katılamayacağımız için cevap yazamadık. bir dahaki sefer umarım.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Burak_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    şu anda arka tekerde 2 kırık jant ile geziyorum, çelik jantı hala alamadım ve almış olduğum 32t dişliyi henüz taktıramadım maddi nedenlerden dolayı. topiği görüntüleyip katılıma dair bir yorum yazmamamın nedeni budur, aksi halde gözüm kapalı gelebilirdim tekirdağa.

bunlar bir kenara arkadaşlarında dediği gibi, başlığa ilgi gösterilmedi yada şöyle böyle başlıklara ilgi gösteriliyor denilmesi son derece yanlış bir tespit, suçlama..

görüldüğü üzere herkesin farklı nedenleri olabiliyor.. saygılar...
    Gitmek istediğinde gitmezsen geç kalmış olursun...

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Olur öyle şeyler.
    Takılmamak lazım.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    Abi Tekirdağ Grubu Olarak görmemişiz Başlığı.. Yoksa Görmüş Olsak Gerekli İtibari GÖsterirdik yani.. Son DÖnemlerde İşlerden Dolayı Bi Çok ARKadaşımız Monoton Bir hayat Yaşamaya Başladı Zaten..
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    kaldı ki, bu bir davet. ve davet karşılığı verilmiş herhangi bir söz, vaat yok. olmaz da... yani katılan katılır, katılmayan katılmaz. sebebini bile sormak yanlış. üstüne böyle bir başlık açınca insanları kendilerini savunmak zorunda bırakıyorsunuz. yani davet etmişsiniz, katılmışım ya da katılmamışım, sebebi kimi niye ilgilendirsin ki? savunma yapmak zorunda mıyım? katılmamak bir suç mu?

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Ah biricik motorum pert olmasaydı da gelebilseydim ...

Ah biricik karım bıraksaydı da gelebilseydim ....

Ah biricik 16 aylık oğlum bıraksaydı da gelebilseydim ....

vesaire vesaire ...

Tabi sizide anlamak lazım buradan beklentilerinizin daha yüksek olduğu kesin.
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    kimsenin uygun olmadığı bi vakte denk gelmiştir belkide..

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ine-davet.html

Bahsettiğiniz gezi daveti bumuydu?
    Eğer buysa gezi tarihi henüz gelmemiş bile.
    Daha 3 gün var.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezi başlığında iki kle ci hoşsohbet eder görünce bunlar bizi yolda koyar kaçar diye geçirdim içimden. motor rodajda. hız yapamıyorum malesf. benim için sebeplerdne birisi buydu.
    mesela yola çıkılacak kişileri daha önceden düzenlenen gezilerden kortejlerden tanısak sürüş güvenliğini nasıl sağlayacaklarını yardımcı olacaklarını bilsek katılım daha kuvvetli olurdu. benim sebebim budur. diğer üylerin de benzer ya da hiç alakasız sebepleri olabilir. mesela bazısının da parası yoktur. ya da daha önceden plan yapanlar vardır.

Bu arkadaşımızın yazısından alıntı yaparak söylemek istediklerim şunlardır, burada motorun markasının gücünün yada hızının hiçbir önemi yoktur, bu gibi durumlarda elbette en yavaş olana uyum sğlamak gerekir, kimse yolda kalmaz kimseyi yarı yolda gazlayıp bırakmayız..

Bundan öncede yazdığım gezi davetine belirttiğim gibi iki kişi itibar gösterip cevap verdi, ama böyle bir serzenişte bulunduktan sonrada hafif suçlamayla karışık kaç kişi görüş yazdı, kimin neyle ilgilenmek yada zevklerinin ne olduğunu tartışmak benim haddim değildir, ancak bu site genelinde özelliklede istanbulda olan motorcu arkadaşların sayısını düşünecek olursak pekte küçüksenmeyecek bir orandır..

Arkadaşlar ben 44 yaşındayım, benim burada tesis etmek istediğim tanışmak ve arkadaşlıktı bu gezideki birinci neden benim için budur, herhangi bir sebeple gelmek istemeyene neden niçinlerini sormadan saygı duymak kalır, mesela bu gün başıma gelen bir olay var motorumla tekirdağ yeniçiftlikten dönerken gümüşyakada yolda kaldım, motorda meydana gelen bir arızadan dolayı, herkesten evvel belkide ben gidemiyicem, insanın başına her zaman bişeyler gelip tüm programı bozabiliyor, benim serzenişte bulunduğum konu en azından görüşlerinizi yazmanızdı, hepsi bundan ibarettir..

Herkese emniyetli ve keyifli sürüşler dilerim..

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    zaten tarih bu pazarmış..
    sanırım uygun olan arkadaşlar iştirak edecektir
    tabi gidilecekse
    bende 38 yaşındayım...
    seni birazda olsa anlayabiliyorum...
    bazı arkadaşlar yazdığı ve benimde yaptığım gibi atla va eşin/çocuğun veya arkadaşını al ve gez...
    Örnek:http://www.durdurakyok.com/showthread.php?t=3734
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Alıntı stubborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten tarih bu pazarmış..
    sanırım uygun olan arkadaşlar iştirak edecektir
    tabi gidilecekse
    bende 38 yaşındayım...
    seni birazda olsa anlayabiliyorum...
    bazı arkadaşlar yazdığı ve benimde yaptığım gibi atla va eşin/çocuğun veya arkadaşını al ve gez...
    Örnek:http://www.durdurakyok.com/showthread.php?t=3734

Dediğim gibi sevgili kardeşim belkide gidemeyenlerin en başında ben olucam, tabi motorumdaki arızayı kısa yoldan giderebilirsem ki bu arızanın ciddiyetine bağlı, tabiki gitmek istiyorum..

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Anlaşılıyor ki wanda rumuzlu arkadaş bir hevesle davette bulunmuş ama hayal kırıklığına uğramış. Motosikleti sevdiğinden ve kullanıcılarla birlikte olmak istediğinden bu kadarcık sitemini anlayabiliyorum.İnşallah bir sonraki gezi programı kalabalık ve güzel olur onun açısından.

Elbette ki katılan katılır, katılmayan katılmaz. Kimseyi jandarma zoruyla getirecek değildi ya. Benim bu davete katılıp katılmadığım, davette bulunan arkadaş için hiç bir anlam ifade etmez; çünkü tanışmıyoruz ve farklı yerlerdeyiz.Birlikte olmak istediği, nazı geçtiği arkadaşlarına bu kadarcık sitemi hoş görmek gerek. Katılmamak suç mu, nevinden sert çıkışlar doğru değil.
    Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Kimse farkedecek mi diye bekledim 2 gündür, yazmadım.

Ama yine kimse farketmemiş, yada farkedenler yazma gereği duymamış.

Birincisi arkadaşın açtığı başlık yanlış yerde, ben bu pazar gezmek için yer bakıyor başlık arıyor olsam hayatta görmem başlığını.

İkincisi başlık gezi formatına uygun değil, format dediğime bakmayın. Katı kuralcılık olsun diye değil,

gezi başlıkları formatımız insanalrı gaza getirecek heveslendirecek şekildedir.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)