Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Acil. Motoruma beton düştü pert oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    artun17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150HS-HONDA CBR 125 2011
    Öncelikle merhaba. 10 temmuz sabaha karşı motorum park halindeyken karşı binanın en üst katından neredeyse bir araç lastiği büyüklüğünde 2 adet taş yaklaşık 50 metre yükseklikten motorun direksion ve ön cam kısmına düşmüş sabah işe giderken fark ettim. Motorum piaggio x9 250.motorun direksionu kopmuş ön cam ve çevresi tuşlar ekran herşey paramparça olmuş. 7000 liralık hasar çıktı. Aracım kaskolu ve arac perte çıkacak çunku kasko değeri zaten 5500 tl.

Şimdi bu durumda ben hakkımı nasıl aramalıyım kasko bana piasa değerini verir ama ben bu motoru 6.500 gibi bir rakama satabilirdim. İlk defa başıma böyle bir şey geliyor binaya dava mı açılıyor? Hangi birimden açılıyor ?avukat mı tutuluyor ?uğraşmaya değer mi ? Tüm resimler mevcuttur olay sonrasında itfaye geldi onun resimleri çekilen şeritler herşey mevcut. Polis çaırmadım sadece zaten polise sonradan gittiğimde artık biz bakmıoruz öle şelere dedi.
    Artun K.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pulsar 200ns
    çok geçmiş olsun bir fikrim yok gelişmeleri yazarsanız sevinirim

Araciniz icin odenecek maksimum tutar kasko policenizde yazilidir. Sigorta primini o bedel uzerinden odediniz. Zarar bundan buyuk de olsa ancak yazan miktar kadar alabilirsiniz. Sigorta size odeme yaptiktan sonra buna sebep olanlardan avukatlari vasitasi ile size odenen parayi alir buyuk ihtimalle. Siz deger kaybini alabilmek icin en az 1000 lira verip avukat tutabilirsiniz. Ancak getirisi 1000 lira olacaksa avukatlar da size isin mantiksiz oldugunu soyleyebilirler. Dava acsaniz bile, İnşaat firmasi Sigorta'ya 5500 odemis olacagi icin, hakim "parani almissin zaten" der ve kestirip atar. O davanin Masrafini da siz odersiniz.

Gecmis olsun.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Kaskonun ilk teklifini kabul etmiyorsunuz. Yeniden fiyatlandırmalarını çünkü motosikletinin varsa diğerlerinden daha az km de, Kazasız vs. Özellikleri Olduğunu yeni ve daha fazla miktar istediğinizi bildiriyorsunuz ne artarsa o karınız başkaca birşey çıkmaz zannediyorum.

Geçmiş olsun.
    Bir arkadaş kaza yapmıştı istanbulda sinyalsiz ve abi şekilde e 5 de takı yola girmek isteyen bir araca arkadan çarparak motosikleti pert olmuştu. Motosiklet kask mont pantolon bot hepsi için verilen bedele itiraz ederek biraz daha yükseltmişti. Ek bilgi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    sigortaya başvurmak zorunda değilsin; ama o zaman dava, mahkeme falan kendin uğraşırsın. üstelik bizdeki hukuk sistemiyle herhalde 2-3 sene sürer bi sonuca bağlanması

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Kasko ilk bi bedel teklif edecek size

Sizde sahibinden vs gibi siteler üzerinden aracınızla aynı model ve yaklaşık kmlerindeki araçların bir çıktısını alarak istediğiniz bedeli söylüyorsunuz belgelerle
    Sanırım kabul edilmediğinde tüketici heyetine aynı şekilde belgeler ile başvuruyorsunuz en son sorunun çözümü için

En kısa yol bu şekilde diye biliyorum

Tabii mahkemelik bir durum olur ve kazanırsanız ek olarak taminat talebinde de bulunabilirsiniz ama sonuçlanması 1 yıldan fazla sürecektir malum türkiye şartlarında

Son olarak geçmiş olsun çok üzücü ve sinir bozucu bir durum
    Umarım en kısa sürede çözüme ulaşabilirsiniz

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Sigorta işini bilmiyorumda o gün iş gidemediyseniz onun bedelini kovulduysanız tazminat isteyin.Sağ sola gitiyseniz yol masrafları,avukata danışdıysanız danışma masrafı bizi artık dağa çok önemsiyorlar bütün bunları isteyebilirsiniz.

Motosikleti
    10 gun oldu bekliorum herhangi bi gelişme yok

Sizin örneklemenizden yola çıkacak olursak, sigortayı 5.500 lira teminat üzerinden yaptırdınız ve hasar 7.000 lira ise, 5.500 lira alabilirsiniz. Şayet durum böyle ise boşu boşuna beklemeyin, teklifi kabul edin.

BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Çok geçmiş olsun dostum

Motosikleti
    6.300 çıktı.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı artun17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6.300 çıktı.
    O fiyat senin için cazipse al parayı yok değil diyorsan bu konuyu bir avukatla görüşüp durumu anlatmalısın ne yapılacağını sormalısın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)