Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motosikletliyim,HAKLIYIM hakkımı sonuna kadar savunurum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı speirs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun dostum otopark olayı sanki ben yaşamışım gibi içimi sıktı. Bu kadar yobaz insanımız varki neyse ağzımı bozmak istemiyorum. Sana yapılan küfür olayınada iyi sabretmişsin ben olsam okadar dayanamazdım. Umarım kaskında bir şey yoktur.
    Sağol kask sağlam
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İ s m a i L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yenisini alana kadar yok.
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok abi beni bir Allahın kulu sıkıştıramaz...sıkıştırtmam...heleki şehrin göbeğinde...yine Sultanahmette bir banka aracını (ford transit tekmeledim yine inmediler)...ama onlar para nedeniyle inemediler...
    Mete_han üstad, trafikte değil ama burada sıkıştırıyorlar seni de.
    Gültekin üstad sıkıştıryor mesela.

(Motosiklet kültürünüze-tecrübenize saygımdan üstad diyorum. Yanlış anlaşılmaktan korkarım.)
    egelim 43 bunu beğendi.

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Arkadaşım keşke bu olayı hiç yaşamamış olsaydın. Yaşadıkların adına bende üzüldüm. Fakat buradaki kabahat senin değil. O kalas herifin adam görünen kılığına bakarak sürücü olabilir belgesine sahip olmasına vesile olanlara kadar iner.
    Bu arada yediklerin sana kar kaldı... Üzülme dayak yemezsen şayet atmasını oğrenemezsin. Buda deneyimin oldu. Fakat attığın ve kırdığın kafa, göz ve diş için seni tebrik ederim. Kıllı yaratık hak ettiğini aranmış. Ama senin başına bela kalmış. Neyse.şimdi olayları en kestirme yoldan kapatmaya çalış. Zararın neresinden dönersen kardır hesabı yap. İnşallah başın ağırmasın. Buna benzer olayları hepimiz yaşıyoruz. Ne yapalım kardeş memleketimizi bu itlere terk edecek değiliz ya.. Tekrar geçmiş olsun derken bundan sonrada olayın başında takınmış olduğun efendiliğinı korumaya çalışırsan polisler seni daha iyi anlar. Zaten mayasında birçok delikanlının emeği olanları polisler hiç sevmez..
    egelim 43 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    geçmiş olsun,olayda motosiklet olsun olmasın o öküzler bulaşacak birini arıyorlarmış kanaatimce.
    egelim 43 bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    "İte dalaşmaktansa çalıyı dolaşmak iyidir."
    içinde şiddet geçen bir durumda herhangi birinin haklı olabileceğine katılmıyorum.

bu arada gazatelere göz gezdirirken gördüm buraya ekleyeyim. 25.09.2008 Melih Aşık'ın Milliyet gazetesindeki köşe yazısından alıntıdır.

"Alaman zekâsı...
    Almanya’ya yeni gitmiş bir vatandaş yazıyor: “Almanya’nın geniş otobanlarından birinde yol alıyorduk. Baktım otomobiller yavaşlıyor ve yolun iki yanına diziliyorlar orta şerit boş kalıyor.
    Ne olduğunu anlamadım ama biz de öyle yaptık. Beklemeye başladık. Yolun ortası bomboş ama hiç kimse oraya direksiyon kırmıyor. Kuyrukta sakin sakin bekliyor.
    Biraz sonra durumu öğrendik. İleride bir kaza olmuş, yol tıkanmış. Böyle durumlarda Alman sürücüler fermuar ilkesini uygular ve iki yana çekilerek yolu polisler ambulanslar ve çekiciler için serbest bırakırmış.
    Gerçekten de biraz sonra o bomboş yoldan polis arabaları ve ambulanslar neredeyse iki yüz kilometre süratle geçip gitti. Önlerinde hiçbir engel yoktu.
    Çok geçmeden yol açıldı bütün araçlar hareket ederek gideceği yere vaktinde ulaştı.
    Anlattığım; bir toplu zekâ örneğidir.
    Alman sürücüler bu toplu zekâya sahip oldukları için sorun daha çabuk çözüldü ve daha çabuk hareket ettiler.
    Oysa hepsi tek tek kurnazlık etmeye çalışıp orta şeridi kullansaydı otobanın tıkanıklığı saatlerce sürerdi ve hepsi zarar görürdü.
    Geri kalmış toplumlar kurnaz bireylere, ileri toplumlar ise kurnazlığı aklına getirmeyen ve kurallara uyan yurttaşlara sahiptir.
    Demokrasi de ancak böyle toplumlarda yürür.
    Öbür türlüsü; en kurnaz olanın başa geçip kendi menfaatlerini toplum menfaati olarak yutturmasından ibarettir.
    Yani bir çesit diktatörlüktür.
    Unutmayın ki her zaman sizden daha kurnaz biri çıkar."

enteresan bir örnek
    egelim 43, volkanocak, CxAnKACx ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım keşke bu olayı hiç yaşamamış olsaydın. Yaşadıkların adına bende üzüldüm. Fakat buradaki kabahat senin değil. O kalas herifin adam görünen kılığına bakarak sürücü olabilir belgesine sahip olmasına vesile olanlara kadar iner.
    Bu arada yediklerin sana kar kaldı... Üzülme dayak yemezsen şayet atmasını oğrenemezsin. Buda deneyimin oldu. Fakat attığın ve kırdığın kafa, göz ve diş için seni tebrik ederim. Kıllı yaratık hak ettiğini aranmış. Ama senin başına bela kalmış. Neyse.şimdi olayları en kestirme yoldan kapatmaya çalış. Zararın neresinden dönersen kardır hesabı yap. İnşallah başın ağırmasın. Buna benzer olayları hepimiz yaşıyoruz. Ne yapalım kardeş memleketimizi bu itlere terk edecek değiliz ya.. Tekrar geçmiş olsun derken bundan sonrada olayın başında takınmış olduğun efendiliğinı korumaya çalışırsan polisler seni daha iyi anlar. Zaten mayasında birçok delikanlının emeği olanları polisler hiç sevmez..
    Sağolun dayak atmayıda bilirim,olaydaki gibi yapılacak bir şey olmadımı afiyetle yemesinide burayada özellikle yazdımki konunun özü iice anlaşılsın die zira bu gibi topiclerde genelde dayak attıklarını anlatır arkadaşlar fakat hiç yiyene rastlamadım ben bi ilk olayım dedim zaten dediğiniz gibi memleketin polisi kimin ne olduğunu biliyor biz karakolda çay içip sohbet ederken dallamalar ifadelerinin alınmasını nezarette bekliyolardı zaten

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:39 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:34 PM ----------

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun,olayda motosiklet olsun olmasın o öküzler bulaşacak birini arıyorlarmış kanaatimce.
    sağol abi ama inanki arabayla yaşasam olayı sarhoşun mektubu okunmaz,yada köpeğe dalanmaktan çalıya dolaşmak iidir cinsinden düşünüp binip giderdim arabama ama motosiklet olunca sanırım uğradığım haksızlıkların birikimi oldu bu konuda hassasım biraz
    Khutuck bunu beğendi.
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

İ s m a i L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yenisini alana kadar yok.
    Alıntı meharis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içinde şiddet geçen bir durumda herhangi birinin haklı olabileceğine katılmıyorum.

bu arada gazatelere göz gezdirirken gördüm buraya ekleyeyim. 25.09.2008 Melih Aşık'ın Milliyet gazetesindeki köşe yazısından alıntıdır.

"Alaman zekâsı...
    Almanya’ya yeni gitmiş bir vatandaş yazıyor: “Almanya’nın geniş otobanlarından birinde yol alıyorduk. Baktım otomobiller yavaşlıyor ve yolun iki yanına diziliyorlar orta şerit boş kalıyor.
    Ne olduğunu anlamadım ama biz de öyle yaptık. Beklemeye başladık. Yolun ortası bomboş ama hiç kimse oraya direksiyon kırmıyor. Kuyrukta sakin sakin bekliyor.
    Biraz sonra durumu öğrendik. İleride bir kaza olmuş, yol tıkanmış. Böyle durumlarda Alman sürücüler fermuar ilkesini uygular ve iki yana çekilerek yolu polisler ambulanslar ve çekiciler için serbest bırakırmış.
    Gerçekten de biraz sonra o bomboş yoldan polis arabaları ve ambulanslar neredeyse iki yüz kilometre süratle geçip gitti. Önlerinde hiçbir engel yoktu.
    Çok geçmeden yol açıldı bütün araçlar hareket ederek gideceği yere vaktinde ulaştı.
    Alman sürücüler bu toplu zekâya sahip oldukları için sorun daha çabuk çözüldü ve daha çabuk hareket ettiler.
    Oysa hepsi tek tek kurnazlık etmeye çalışıp orta şeridi kullansaydı otobanın tıkanıklığı saatlerce sürerdi ve hepsi zarar görürdü.
    Geri kalmış toplumlar kurnaz bireylere, ileri toplumlar ise kurnazlığı aklına getirmeyen ve kurallara uyan yurttaşlara sahiptir.
    Öbür türlüsü; en kurnaz olanın başa geçip kendi menfaatlerini toplum menfaati olarak yutturmasından ibarettir.

enteresan bir örnek
    İşte bedevi ile medeni arasındaki farklardan biri.
    Hatırlattığın için teşekkürler.

Ancak, bizim arkadaşlar tam çalıyı dolaşmaya karar vermiş, bu itler bizim arkadaşları ısırmışlar, bizimkiler kurtulmak için de tekmelemişler, bu esnada başka bir it sürüsü gelip bu arkadaşları perişan etmiş.

Sabır ve sağduyuyla hareket edebilmek hepimizin harcı değil, üstün bir irade ve nefis terbiyesine ihtiyaç duyulduğu hepimizce aşikar.

Hiç birimizin, hiç bir zaman şiddete maruz kalmamasını temenni etmek de en mantıklısı.
    egelim 43 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS Apache
    sakin olmakta fayda var ama diğer hrifler sınırı coktan aşmış anlatılanlardan onu anlıyoruz kaskına ve kafana saglık
    egelim 43 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı trhakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakin olmakta fayda var ama diğer hrifler sınırı coktan aşmış anlatılanlardan onu anlıyoruz kaskına ve kafana saglık
    sağol

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    bazen dayaktan anlar oluyor insanlar.. ama.. boynuz bu.. nereye kadar. boynuz kırmakla bitmez ki..
    egelim 43 bunu beğendi.

snaken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zc
    eglenceli bir gün geçirmissin ellerine saglık :D
    egelim 43 bunu beğendi.
    OTOBÜSCÜ DEYİLİZKİ HOSTESİMİZ OLSUN

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum geçmiş olsun ve kaskınıza, odununuza sağlık.
    Gerçekten de bu tip magandalar başka bir dilden anlamıyor maalesef. Zorla adamın başını belaya sokuyorlar. Sen güzelce anlatsan da anlamaz o "hırt" ve abuk subuk konuşup küfürler ederek, medeniyet yüzü görmemiş bir ayı edasıyla, tüm kabalığıyla karşısındakini çileden çıkartmayı başarır kıllı yaratık. Sen yine iyi sabretmişsin. Sonradan gelen 5 kişi bayağı bir şanssızlık olmuş ama. Neyse umarım bundan sonraki süreç senin lehine işler.
    Bu arada, bu tip olaylarda kask gerçekten hayati önem taşıyor. Bir keresinde bize de 2 tane şehir magandası saldırmıştı ama kask sayesinde doğru düzgün hiçbir hasar almamıştım. Senin de kasksız olarak 5 kişinin arasından nasıl çıkacağını tahmin bile edemiyorum.
    egelim 43 bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Geçmiş olsun, bunun motosiklet veya arabayla ilgili yok. Bu terbiyesizliği yapan herkese tepki göstermek gerekli, tabi kan ve kırık kemiklerle sonuçlanmasa daha iyi olur. Tabi o durumun içindeyken insan sakin olamıyor. Tekrar geçmiş olsun.
    egelim 43 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı snaken adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eglenceli bir gün geçirmissin ellerine saglık :D
    saol

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:15 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:14 PM ----------

Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum geçmiş olsun ve kaskınıza, odununuza sağlık.
    Gerçekten de bu tip magandalar başka bir dilden anlamıyor maalesef. Zorla adamın başını belaya sokuyorlar. Sen güzelce anlatsan da anlamaz o "hırt" ve abuk subuk konuşup küfürler ederek, medeniyet yüzü görmemiş bir ayı edasıyla, tüm kabalığıyla karşısındakini çileden çıkartmayı başarır kıllı yaratık. Sen yine iyi sabretmişsin. Sonradan gelen 5 kişi bayağı bir şanssızlık olmuş ama. Neyse umarım bundan sonraki süreç senin lehine işler.
    Bu arada, bu tip olaylarda kask gerçekten hayati önem taşıyor. Bir keresinde bize de 2 tane şehir magandası saldırmıştı ama kask sayesinde doğru düzgün hiçbir hasar almamıştım. Senin de kasksız olarak 5 kişinin arasından nasıl çıkacağını tahmin bile edemiyorum.
    saol kafamda kaskım ve üzerimde montum olmasaydı onlardan fazla kırığım olurdu eminim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:16 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:15 PM ----------

Alıntı Emrah81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, bunun motosiklet veya arabayla ilgili yok. Bu terbiyesizliği yapan herkese tepki göstermek gerekli, tabi kan ve kırık kemiklerle sonuçlanmasa daha iyi olur. Tabi o durumun içindeyken insan sakin olamıyor. Tekrar geçmiş olsun.
    Sağol arkadaşım

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Alıntı meharis adlı üyeden alıntı Mesajı göster

"Alaman zekâsı...

enteresan bir örnek
    "Geri kalmış toplumlar kurnaz bireylere, ileri toplumlar ise kurnazlığı aklına getirmeyen ve kurallara uyan yurttaşlara sahiptir." Hitler nutuklarının birinde söyleseydi bu cümleyi, hiç sırıtmazdı, biliyor musun?

Fermuar düzeni, mermumar müzeni! Toplu zeka da neymiş? Otoriteye mutlak itaat bunun sebebi. İster 1942'de Führer'in otoritesine olsun, ister 2012'de politzayın.

Arbeit macht frei.
    egelim 43 bunu beğendi.
    [B]J şimdi asker[/B]

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    ooohh ellerinize kafanıza sağlık ayıya ayı gibi davranacaksın 2 kere 2 dört
    egelim 43 bunu beğendi.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet hala adam yerine konmuyor, konmadığı gibide küçük görülüp hakarete varan davranışlarda bulunuluyor sürücüsüne. En büyük hayalim o kaskla bir kütük' e kafa atmak sana nasip olmuş ama sonrası fena olmuş :(...... Geçmiş olsun umarım bundan sonra böyle yaratıklarla karşılaşmak zorunda kalmayız
    egelim 43 bunu beğendi.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    sinirimden gözlerimden yaş geldi... ah ulan orada olacaktım ki...
    çok gerginim şu sıralar, acaba andropoz mu oluyorum ( bunu da test eser kafamı rahata kavuştururum )

yapılabilecek bir şey varsa buradan yanındayım...
    egelim 43 bunu beğendi.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    offf bu nedir yahu.Türk milleti hep kavgacı.Gençken olaylardan kaçmak daha zor oluyor.yanlız artık delikanlılık kalmadı bıçaklar havalarda uçuşuyor.

bilmiyorum bulaşmak istemiyorum ama olaya baksanıza kaçamıyorsunuz bir yerden sonra.Allah hepimizden belayı uzak tutsun büyük geçmiş olsun.
    egelim 43 bunu beğendi.
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

CBR700F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Marauder
    en güzelini yapmışsın fakat bunların soyu tükenmiyor malesef ...
    egelim 43 bunu beğendi.
    Bu krallığın tacı kask , tahtıda motordur.
    "htmetin"

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler