Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

sprey boya nasil temizlenmeli ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Degerli dostlar, telefondan yazdigim icin harf hatalari olasidir simdiden kusuruma aldirmayiniz.

Söyle bir problemim hasil oldu, dun gece evimin onunde park halindeki moturumcuguma birkac ergen kirmizi sprey boya ile brandayi kaldirarak sanatci kisiliklerini yansitmislar ve bana sabah suprizi yapmislar. Olan oldu, gerekli merciilerde gerekli islemler yapildi, aileleri ile gorusuldu. Ergen işte naparsin. Aileleri zararimi karsilayacak, şansima cok saygili ve anlayisli insanlar ciktilar.

Mesele surada, bu insanlari cocuklarinin bir akliermezligi nedeniyle onlarin yasam tarzini bile bile kulfet altina sokmak istemiyorum. Bu sprey boyayi bir çözücü ile kendim temizlemeyi deneyecegim.

Akçam marka selulozik sprey boya, uygulama uzerinden nerden baksan 48 saat gecti, metal ve plastik aksam uzerine yogun sekilde spreylenmis vaziyette. Firma ile gorustum, zemindeki hammade, boya ve cilayi bilmeden sizi yaniltiriz dediler.

Bu boyayi grenaj uzerinden temizleyebilecegim bi çözücü tavsiyesi olan varmi, ancak rica ediyorum tecrubesi yada bu konuda bilgisi olanlar yanitlasin. Zira uyguladiktan sonra geri donusu masrafli olacaktir.

moturcugum : suzuki inazuna, siyah renk

vereceginiz yanitlara simdiden tesekkur ederim. Esen kaliniz.
    Ercument ve ahmetyildiz bunu beğendiler.
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Sprey boyalar selulozik olur, sizinki de öyleymiş zaten. Farklı bir zeminden selulozik tiner ile kolayca çıkar, fakat motorunuzun boyasını sökme ihtimali çok çok yüksek.

Motorunuzun boyası yüksek ihtimal akriliktir, hatırladığım kadarıyla selulozik tiner akrilik boyayı söküyordu. Fakat bu bilgiler güncel değildir, daha güncel bilgiye sahip birileri mutlaka çıkar.

Çok zorda kalırsanız, grenajın görünmeyen bir yerinde selulozik tineri deneyin. Sprey boyayı siliyor mu diye değil, motorun boyasına zarar veriyormu diye deneyin.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Boya nasıl çıkar bilmiyorum.
    Ama olaya yaklaşım tarzın fevkaledeninde üstünde tebrik ederim. Alışık değiliz bu yaklaşım tarzına, genelde çocukların ağzını burnunu kırdım şeklinde gelişiyor olaylar güzel ülkemde.

Motosikleti
    olcay bey, dedinizi yapmistim, bariz bir bicimde matlasmaya neden oluyor ki, bu da akrilik kaplamayi hatirlara getiriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boya nasıl çıkar bilmiyorum.
    Ama olaya yaklaşım tarzın fevkaledeninde üstünde tebrik ederim. Alışık değiliz bu yaklaşım tarzına, genelde çocukların ağzını burnunu kırdım şeklinde gelişiyor olaylar güzel ülkemde.
    birkac tane ergeni sivilce ve banane yeaa cokta umrumdaydi durumundayken, dur hele bi anama, babama sorayim konumuna getirince isler degisiyo...

yoksa var ya.... benim yedigim sopalarin rendesinden marmara denizine cacik olurdu... 🤣

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Sprey boyayı kaldırmak zor. Özellikle motosiklet gibi incik boncuk detayları olan bir araçta.

Alttaki linke bakarsanız araçlardan türlü yöntemlerle çıkıyor. Unutmamak lazım araç boyaları kalı ve kaportaları düzdür. Kolayca pasta cila yapılır.

https://www.google.com.tr/search?q=a....0.lmGl86RXGM0

Riske girmeyin, sorun olursa geri dönüşü daha zor olacaktır.Profesyonel yardım almak lazım, maslak oto sanayi garaj55 gidip danışabilirsin. Toplam fiyat çıkartacaktır. Ergenlerin aileleri umarım senin kadar sakin bir tavırla bu masrafı üstlenir.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Pasta yöntemi iyi fikir

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Ben tırnak kadar boya bulaşan bir bölümü gaz yağı ile halletmiştim. Sorun olmadı.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zıppo benzını ıle ısyerınde kı makınaya bulasan boyayı sokmustum ama motorun kendı boyasına zarar verır mı bılemedım sımdı , ufacık bı parcada denenebılır . zıppo benzını cabuk uctugu ıcın zarar verme olasılıgı bıraz dusuk .

hocam denersen ufak bı bolge de denemen de fayda var . kolay gelsın . bu arada olaya karsı davranısın muhtesem olgunluk boyle bırsey demek kı

Motosikleti
    Akçam firmasi ile irtibata gectim, once satis danismanina derdimi anlattim, o da beni firmanin bir urun gelistirme yetkilisi kimyager şahisa yonlendirdi. Durumu anlattim. Bu hanimefendi suzuki ye mail atip, kullanilan boya, cila, hammadde her ne varsa ogrenmis.

Sonra bana bir plastik sise icinde korgo ile bir solüsyon gönderdi ve uygulama yonteminide mail ile bildirdi.

Epey bir ugrastirdi 4 gunumu aldi ama cillop gibide oldu. Tek sıkınti...

len eşek herifler bari amontisor yayina sıkmasaydiniz Kargaburun ve kulak cubuguna az kaldi evlenme teklif edicektim 🤣

Bu arada gencler geldi, ozur diledi birde hediye almislar, kiyamam yahu bu ergenlerimize. Dogru yönlendirince hepsi ayri ayri gururumuz oluyor.

Sevin beyler hanimlar sevin, insani sevin. Tahammul edin, guzellikle yaklasin. Gulumseyin. Sevgiden zarar gelmez.

Saygi ve selamlarim ile....
    cemtover, Olcay Avşar, FCTokuri ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    xsr 900
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akçam firmasi ile irtibata gectim, once satis danismanina derdimi anlattim, o da beni firmanin bir urun gelistirme yetkilisi kimyager şahisa yonlendirdi. Durumu anlattim. Bu hanimefendi suzuki ye mail atip, kullanilan boya, cila, hammadde her ne varsa ogrenmis.

Sonra bana bir plastik sise icinde korgo ile bir solüsyon gönderdi ve uygulama yonteminide mail ile bildirdi.

len eşek herifler bari amontisor yayina sıkmasaydiniz Kargaburun ve kulak cubuguna az kaldi evlenme teklif edicektim ��

Bu arada gencler geldi, ozur diledi birde hediye almislar, kiyamam yahu bu ergenlerimize. Dogru yönlendirince hepsi ayri ayri gururumuz oluyor.

Sevin beyler hanimlar sevin, insani sevin. Tahammul edin, guzellikle yaklasin. Gulumseyin. Sevgiden zarar gelmez.

cok gecmis olsun, akcam firmasina alkis diyorum o zaman, ugrasmislar, gayret etmisler.
    FCTokuri, aquarist4 ve infernus bunu beğendiler.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150

len eşek herifler bari amontisor yayina sıkmasaydiniz Kargaburun ve kulak cubuguna az kaldi evlenme teklif edicektim ��

Hediye ne almışlar merak ettim ya..

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Destan yazmıştım sorunun çözüldüğünü sonradan okudum :D
    Valla iyi sabretmişsin ben olsam yaptırıp faturasını verirdim ailesine.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:32 ----------

Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hediye ne almışlar merak ettim ya..
    Sprey boya diyomuş :D :D :D

İçinde de bir not:
    Abi yeterince boyayamadık al sen devam edersin.
    Ercument ve khaledome bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hediye iste yahu, dile getirilirmi hic. Dusunmeleri bile yeter.

ama merak konusu oldu madem...

10 kg pakette kuru kedi mamasi almislar. Allah razi olsun. Kis gunleri yaklasirken benim gibi kedi delisi birisi icin bundan daha degerli bir hediye sanirim cok azdir. Hem ben sevindim hemde soguk yagisli gunlerde o minnacik hayvanlarda dahil kuşlar da sevinecek...

Daha ne olsun ki....
    Ercument ve aquarist4 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hediye iste yahu, dile getirilirmi hic. Dusunmeleri bile yeter.

ama merak konusu oldu madem...

10 kg pakette kuru kedi mamasi almislar. Allah razi olsun. Kis gunleri yaklasirken benim gibi kedi delisi birisi icin bundan daha degerli bir hediye sanirim cok azdir. Hem ben sevindim hemde soguk yagisli gunlerde o minnacik hayvanlarda dahil kuşlar da sevinecek...

Daha ne olsun ki....
    Ortak yönümüz varmış bende severim kedileri az önce karşı yolda gördüm tavuk göğsü vardı dolapta biraz parçaladım attım tenezül etmedi yerdeki çürümüş şeyi yemeye devam etti.

Motosikleti
    kedi diye bir baslik acmak lazim derim...

yok üstad yemez, cani ne istiyorsa o halti yer, bazen de gönlü gezinir... o da bilmez... mik mik mik meeeev diye sitem eder... sende ne verdiysem begenmedin sktir git lan dersin... sonra bi bakarsin ki gelmis iki ayaginin arasina yatmis miril miril uyuyor.

Dusunursun, cani ne istedi la bunun diye.. aklina gelir hah dersin bim den aldigim bi dilim hindi salam veriyim.... ama o ayaklar bi turlu kipirdamaz... Oyle bir yatar ki serefsiz.. uyandirmaya kiyamazsin...😊

Motosikleti
    kedi diye bir baslik acmak lazim derim...

yok üstad yemez, cani ne istiyorsa o halti yer, bazen de gönlü gezinir... o da bilmez... mik mik mik meeeev diye sitem eder... sende ne verdiysem begenmedin sktir git lan dersin... sonra bi bakarsin ki gelmis iki ayaginin arasina yatmis miril miril uyuyor.

Dusunursun, cani ne istedi la bunun diye.. aklina gelir hah dersin bim den aldigim bi dilim hindi salam veriyim.... ama o ayaklar bi turlu kipirdamaz... Oyle bir yatar ki serefsiz.. uyandirmaya kiyamazsin...��
    Bi kedi var çok feci miyavlıyo acı acı 2-3 günde bir rutini hayvanın buralarda geziniyo hep, içeri alasım geliyoda şimdi dışarda yaşayan hayvanıda eve almak istemiyom. Gidip beslemeye çalışıyorum kaçıyo kereta.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Vallahi Akçam firmasına ve yetkilisine bravo, hiç alışık olduğumuz hareketler değil.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Konu güzelmiş keyifle okudum.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Akçam firmasının bu hareketi ile bi an kendimi muasır medeniyetler seviyesinde hissettim.

Akçam firmasının bu hareketi ile kendimi isveç vatandaşı statüsünde hissettim, tebrik ederim firmayı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)