Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Çin'e inat Türk'ün zaferi !

Motovento
    REKLAM ALANI
    CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    Bilen var mı bilmiyorum ama biz motosiklet üretiyoruz.Bir atölyede üretilen bu motosikletler hem Türk Malı hemde çin malları kadar ucuz.Ayrıca daha kaliteli olduğunu düşünüyorum...

ÜRETİM HATTI :

FİRMA HAKKINDA :

Motosan Motosiklet Sanayi ve Ticaret A.Ş 1996 yılından günümüze kadar olan süreçte her zaman kaliteli, sağlam ve güvenilirliği kanıtlanmış motosikletleri ithal ederek tüketiciye sunan bir firma olarak bilinmektedir.

2003 yılından bu yana bir dünya markası olan “Modenas” motosikletlerinin Türkiye temsilcisi olan firmamız 2006 yılı başında Manisa ilinde kurduğu fabrikayla motosiklet üretimine adımını atarak, her zaman hedeflediği kaliteli ürünleri halkımıza sunmaya başlamıştır.

Bünyesinde komple motosiklet şasesi, motor montajı, boya ve motosiklet montajı yapan firmamız ayrıca dünya ve ülkemiz genelinde kalitesi ile kendini ispatlayarak marka olan birçok üreticiden parça temini yaparak ürettiği motosikletler ile kullanıcıların güvenini kazanmıştır.

Üretim hattında çalışan formenlerimizin hepsi yurtdışındaki iş ortaklarımızın fabrikalarında 3’er aylık dönemlerde aldıkları eğitimlerden dolayı üretim ve montaj kalitesi çok yüksektir.

Hedefi çok motosiklet üretip satmak olmayan firmamız sadece sorunsuz, kaliteli ve uzun ömürlü motosiklet üretimine odaklanmıştır.

Ülke geneline yayılmış seçkin bayii ve servislerimiz ile her geçen gün büyüyerek yoluna devam eden firmamız ürün yelpazesini genişletme çalışmalarını büyük bir istekle sürdürmektedir.

Daha fazla bilgi ve modeller için http://www.motosan.eu/

ALINTI DEĞİLDİR.
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sadece şase üretiyoruz sanırım.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 sene önce duymuştum yerli ve izmirde üretiliyo diye ama kanuni gibi çinden gelen parçalar Türkiyede toplanıyodur herhalde dedim.
    doğruysa helal olsun alınabilir kendilerini kanıtlasınlar kanuni bile biter
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

snaken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zc
    zevk meselesi ama görüntü olarak tercih etmem
    OTOBÜSCÜ DEYİLİZKİ HOSTESİMİZ OLSUN

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    azcık tipini güzel yapsalar iyi satış yapabilirler. zat ı niye alıyo sanki millet(:
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    2008 den beri siteye üye olan bir kullanıcıdan böylesine bir başlık beklemezdim doğrusu..

Şase imalatı (yani demir kaynaklama) ve montaj hattı (yani parça birleştirme) işlerini Türkün gücü sayesinde yapabiliyor olmamamızın mutluluğunu bize tattıran bir sürü firmamız var güzide memleketimizde..

En azından alıntı yaptığımız yazıları okusak?!?

Uyanın arkadaşlar hepsi MADE IN PRC!

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    biz gemi de üretiyoruz..

saç işini yapıyoruz, motorundan elektronik devrelerine kadar dışarıdan geliyor..

biz arabada üretiyoruz..

yada topluyoruz mu demeliydim..

biz f16 da üretiyoruz..

yada montaj hattımız mı var demeliydim...

otobüs kamyon da üretiyoruz..

yada karoseri, saç işini mi yapıyoruz deseydim..

bir şeyin (aracın) motorunu üretmeden o aracı üretmiş olunuyorsa evet biz bir çok şey üretebiliyoruz..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:30 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:30 AM ----------

ama üretmeyi en iyi bildiğimiz şey laf..

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz gemi de üretiyoruz..

saç işini yapıyoruz, motorundan elektronik devrelerine kadar dışarıdan geliyor..

biz arabada üretiyoruz..

yada topluyoruz mu demeliydim..

biz f16 da üretiyoruz..

yada montaj hattımız mı var demeliydim...

otobüs kamyon da üretiyoruz..

yada karoseri, saç işini mi yapıyoruz deseydim..

bir şeyin (aracın) motorunu üretmeden o aracı üretmiş olunuyorsa evet biz bir çok şey üretebiliyoruz..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:30 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:30 AM ----------

ama üretmeyi en iyi bildiğimiz şey laf..
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uyanın arkadaşlar hepsi MADE IN PRC![/B]
    Nayır, nolamazz
    Sevinmiştim bende türk markamız var die(:
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Okudukça sinir oldum birde utanmadan TR bilmem ne diye isim vermişler..Neyse kullanıcısı vardır kötü söz söylemeyelim gene..

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    ben 3 sene önce fuarda görmüştüm bu modesaları.çok küçük bir standı vardı.
    cub modelleri gözüme hoş gözükmüştü.
    keşke motosiklet dergilerinde de otomobil dergilerinde olduğu gibi "uzun dönem testleri" olsa 10bin km. 15bin km gibi. böylece iyi firmalar ile sadece reklam yapan kendini büyük gösteren firmalar ayrılır.
    inşallah sadece çinli montajı değil de gerçekten üretim yapan yerli malzeme oranı yüksek bir firmadır.ama kendini kanıtlaması ve güven vermesi için daha fazla yollarda gezinmesi gerekecek.

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    "Adı devrim olan bir arabayı zaten bu sokaklarda gezdirmezlerdi" devrim arabaları filmini izleyenler varsa bu sözü hatırlasınlar.

Bize hiç bir şey yaptırılmadı zaten bunca sene.Almanya kısa sürede toparlanıp tekrar Dünya devi olurken biz sağ - sol çatışmaları yapıyorduk.

Ve bu konudan sonra bile eleştrisel yaklaşımlar olmuş.Ben vidasından , şamreline kadar biz üretiyoruz demedim ki zaten.Sonuç olarak Türk iş gücü , Türk usta , Türk deneyimi ve alınteri var işin içinde.Asya Motor gibi direk ithalat Asya'yı yapıştır haydi yallah durumu yok yani.

Biz Ford'u tasarlayıp Amerika'ya ihraç ediyoruz diye neredeyse Başbakan uçacaktı mutluluktan.Bence MOTOSAN'ın bizim motosiklet sektöründeki gurur kaynaklarımızdan olması lazım tüm demek istediğim buydu.

Saygılarımı sunarım.
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Yollarda henüz bu markayla hiç karşılaşmadım özellikle cup modelleri kullanıcılar tarafından beğenilirse iş yapabilirler.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    eğer sağlam üretim yaparlarsa bu zaten kulaktan kulağa yayılır ve biraz da reklam desteği ile başarılı olur.

bu memleket tek silindirli 125cc bir motosiklet üretmekten aciz değil.traktörler üretiyoruz, kamyon üretiyoruz. sadece maliyetler yüksek olduğu için üretime yanaşmıyoruz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Türkiye'de motosiklette mesele üretememek değil, Çin malları ile rekabet edememektir.
    Bırakın Çin mallarından daha iyisini üretmeyi,Japonlardan,Almanlardan bile iyi üretebileceğimize eminim.
    Ama bu ülkede her şey sanayicinin aleyhine.
    Milyonlarca dolarlık yatırım yapacaksınız fabrika kuracaksınız insanlara ekmek kapısı açacaksınız,dövizin yurt dışına kaçışına engel olacaksınız ama
    bir başkası o fabrikanın onda biri kadar sermaye ile ithalatçı olacak ve sizin milyonlarca dolarlık yatırımınızla rekabet ederek gümrük vergileri fonlar dahil 1000 $ a a bile mal etmediği motoru (Çin den aldığı motoru) burada sizden ucuza satacak.
    İthalatçı 3-5 devlet dairesi ile muhatap olurken Sanayici en az 15 devlet dairesi karşısında sorumlu olacak.
    Nasıl olacak bu üretim?.

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu olayı sadece motosikletle sınırlayamayız...
    vergi yükünden bu ülkede fabrikalarını kapatıp romanyaya taşıyan o kadar sektör olduki....

bunu oturup devletin bi düşünmesi lazım......
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Kanuni de böyle, diğer birçok motor araba modelleri de.

arkadaşlar sadece şaseyi biz üretiyoruz sonrasını da getirip burda topluyoruz. çıkıp da iki silindirli bir motor üretmişliğimiz maalesef yok.

kaptırmışız yakayı 1950'li yıllarda...

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    keşke herşeyi türkiye üretilsede hemen alsak varsın tipi biraz kayık olsun ama memleketimin icadı olsung

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    arkadaşlar yeterın ce söylemişler zaten hak vermemek için kör olmak lazım zaten ama cıftçi uretemıyor sanayii üretemıyor fabrıkaların bır coğu yurt dışına gıdıyor hayavancılık bıtmiş bırılerıde halka öyle empoze etmişki okuyun adam olun dıyor okuyan dışarda aç gezıyor nereye gıdıyoruz .yırmı otuz sene sonrakı halımız ne olacak bu başlığı görunce şaşırdım ALLAH ALLAH dedım baktım yıne aynı hıkaye

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de motosiklette mesele üretememek değil, Çin malları ile rekabet edememektir.
    Bırakın Çin mallarından daha iyisini üretmeyi,Japonlardan,Almanlardan bile iyi üretebileceğimize eminim.
    Ama bu ülkede her şey sanayicinin aleyhine.
    Milyonlarca dolarlık yatırım yapacaksınız fabrika kuracaksınız insanlara ekmek kapısı açacaksınız,dövizin yurt dışına kaçışına engel olacaksınız ama
    bir başkası o fabrikanın onda biri kadar sermaye ile ithalatçı olacak ve sizin milyonlarca dolarlık yatırımınızla rekabet ederek gümrük vergileri fonlar dahil 1000 $ a a bile mal etmediği motoru (Çin den aldığı motoru) burada sizden ucuza satacak.
    İthalatçı 3-5 devlet dairesi ile muhatap olurken Sanayici en az 15 devlet dairesi karşısında sorumlu olacak.
    Nasıl olacak bu üretim?.

Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu olayı sadece motosikletle sınırlayamayız...
    vergi yükünden bu ülkede fabrikalarını kapatıp romanyaya taşıyan o kadar sektör olduki....

bunu oturup devletin bi düşünmesi lazım......

Bu kafayla daha çok bekleriz bir şeyler yapabilmeyi.
    Önce kafa yapımız değişmeli.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler