Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Araç Takip Olayı Hep Yaptığım Hata..

Motovento
    REKLAM ALANI
    musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Hep öndeki aracı takip ederken ortalayıp takip ediyorum öndeki aracın teker izi yerine sonra ya çukur çıkıyor birden ya mazgal küt aşşağı.. Var mı bu hatayı yapan daha..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Su Silahı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Valla ben yapmıyom haci. KAç tane arabaya arkadan bindirdin öyle.
    Gitti TDM kaldık yine ybr ile başbaşa..

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Var. Tam ortalama olmasa da ortanın az solundan gidiyorum. Çünkü diyelim öndeki aracın sol teker hizasından gidiyorsun, sağ tarafında geniş sayılabilecek bir boşluk var değil mi? Mutlaka bir müddet sonra o boşluk artık senin için boşluk olmuyor, çünkü bir anda hıyarın teki giriveriyor oraya ve seninle birlikte gitmeye başlıyor. Sakat durumun farkına varıyorsun değil mi düşününce?

Motosikleti
    yamaha ybr125
    ben genelde arkada kalmam risk alıp sollama yaparım(bu huyumu hiç sevmiyorum başıma bela açmaz inşallah)

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Arkada kaldığım zamanlarda teker izlerini sürekli yer değiştirerek takip ederim..Yani bir sol teker izi bir sağ teker izi..Böylelikle sağdan ve soldan şeridime tacizde bulunanlara mani oluyorum..Ama sürekli derken her 100-200 metrede bir değiştiriyoprum diyelim yani slalom çizerek gitmiyorum heh..
    Deneyiniz..Farkı görünüz..

Parçanın ana fikri oalrak açıklayayım;
    Motosikletle giderken yolda trafikle sabit hızla gitmeyiniz..Araç lastik izlerini değişimli kullanınız..

Bonus bilgi: Kesinlikle havalı korna kullanınız ve basmaktan çekinmeyiniz..(Elbette mahalle arasından bahsetmiyorum )

Motosikleti
    NX 400
    Alıntı ybr_man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben genelde arkada kalmam risk alıp sollama yaparım(bu huyumu hiç sevmiyorum başıma bela açmaz inşallah)
    Durum sollamaya uygun olur ve sollar gidersin, ve önündeki en yakın arabayı ufukta falan görürsün. Hiç te sorun yok. Ama gel bakalım Ankara'ya, hele hele İstanbul'a. Araçları sollaya sollaya bitirebiliyormusun görelim. Her aracı solladığında hemen başka bir aracın arkasında olursun. Durumun değişmez yani.

Motosikleti
    yamaha ybr125
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durum sollamaya uygun olur ve sollar gidersin, ve önündeki en yakın arabayı ufukta falan görürsün. Hiç te sorun yok. Ama gel bakalım Ankara'ya, hele hele İstanbul'a. Araçları sollaya sollaya bitirebiliyormusun görelim. Her aracı solladığında hemen başka bir aracın arkasında olursun. Durumun değişmez yani.
    evet işte orası tam benlik bi de altımda cbr 600 olcak off bee

Motosikleti
    NX 400
    Alıntı ybr_man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet işte orası tam benlik bi de altımda cbr 600 olcak off bee
    YBR ile gelip şimdiden alıştırma yap o zaman

Motosikleti
    yamaha ybr125
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR ile gelip şimdiden alıştırma yap o zaman
    yok abi ybr ile önümdekini geçemeden karşıdan araç gelip çarpar..100 ü geçmiyor abi

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkada kaldığım zamanlarda teker izlerini sürekli yer değiştirerek takip ederim..Yani bir sol teker izi bir sağ teker izi..Böylelikle sağdan ve soldan şeridime tacizde bulunanlara mani oluyorum..Ama sürekli derken her 100-200 metrede bir değiştiriyoprum diyelim yani slalom çizerek gitmiyorum heh..
    Deneyiniz..Farkı görünüz..

Parçanın ana fikri oalrak açıklayayım;
    Motosikletle giderken yolda trafikle sabit hızla gitmeyiniz..Araç lastik izlerini değişimli kullanınız..

Bonus bilgi: Kesinlikle havalı korna kullanınız ve basmaktan çekinmeyiniz..(Elbette mahalle arasından bahsetmiyorum )
    bu havalı kornayı nerden bulucaz maliyeti nedir
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    KAWASAKİ 2007 VN 900 ve MONDİAL RF 150
    e 5 de yapıyorum rüzgardan korunmak için bazen.. ama şehir içi yapmıyorum

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu havalı kornayı nerden bulucaz maliyeti nedir
    Benim Zat'a taktığım şu idi;

http://www.hepsiburada.com/stebel-na...ctid=otm311116

Şuanki MCT ye taktığım ise şu;

http://www.hepsiburada.com/stebel-na...ctid=otm311117

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Fazla yakın takip yapmak iyi değildir zaten aradaki mesafeyi uzun tuttuğun zaman manevra yapmak daha kolay olur.

Nipp10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    91 Honda CG 125
    Çift salyangoz seger tak. Kamyon yol versin
    тнє ρσωєя σƒ ∂яєαмѕ... www.facebook.com/ugurbas

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben araba arkasından kesinlikle gitmiyıorum... eger gideceksem sağ veya sol tarafını tercih ediyorumki olası bir kaza anında sağdan veya soldan kaçabileyim...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150(inşallah 2 sene sonra)
    Alıntı musti81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hep öndeki aracı takip ederken ortalayıp takip ediyorum öndeki aracın teker izi yerine sonra ya çukur çıkıyor birden ya mazgal küt aşşağı.. [ımg]http://img.donanimhaber.com/image.aspx/upfiles/smiley/icon_ohmygod.gif[/ımg]var mı bu hatayı yapan daha..[ımg]http://img.donanimhaber.com/image.aspx/upfiles/smiley/icon_ohmygod.gif[/ımg]
    :p:p:p:p:p:p:p

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada daha ucuz
    http://www.artiurun.com/urun/9e72ef4...a-SIYAH-311116

c@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX600F
    ben lastik izleri arasında hareketli gidiyorum ki denyonun tekini dövmek zorunda kalmıyım sonra uzuluyorum çünkü bir iki kere ortasından gittim haliçte hayvan bir bayan surucu ustume çıkmasın die onda da butun çukurları bonusladım

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı musti81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep öndeki aracı takip ederken ortalayıp takip ediyorum öndeki aracın teker izi yerine sonra ya çukur çıkıyor birden ya mazgal küt aşşağı.. Var mı bu hatayı yapan daha..
    Tekerini takip edersende er geç tekerin fırlatığı bir taş sana tam isabet sağlar, hatta vizörün açıksa gözün çıkar taş yuvada kalır.

Al bi binlik, araçlar seni takip etsin, tekerinden değil sesinden.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    şiddetle kınadığım bir olaya değinmişsin üstüne alınma ama bazı arkadaslara çok kızıyorum...
    genellikle TEM otobanını ve E-5 i kullanıyorum ve otobüs ile kamyonların (takip mesafesiz ) arkasından giden ( genellikle kuryeler - 125 - 150 cc) sürücüler gördüğümde bunu neden yaptığını ve acaba hareket halinde kamyon-otobüs lastik patamasına şahit olmuşlar mı merak ediyorum.

hadi lastik patlamasını gördük gümm diye bir ses sonrasında etrafa saçılan sıcak lastik parçaları ufak taşlar ve savrulan kocaman bir kütle eee ne var ki bunda .....

yok bişe -- devam et sen

devam et devam et de o kütlenin dibinden hızla gidiyorsun önünü bile görmeden bir sonraki hamlenin ne olduğunu bilmeden/görmeden bide bunu merak ediyorum

motor herdaim dikkat ve geniş açı gerektiriyor kimi zaman yavaş gittiğin için kimi zaman hızlı gittiğin için hata yapıyorsun....

ben bu gibi durumlarda takip etmektense kaçıyorum aynadan beni takip edilme mesafesimi kontrol etmek daha kolay geliyor , arkamdaki sabit hızda gitmiyorsa uzuyorum, sıkısık trafikteyse en sol şeritten sol teker izinde giderim huyum kurusun....
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler