Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kıroluk cinsiyet tanımıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı hatis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum,aydın kesimi dediğimiz yerlere gittikçe insanlarda bi havalar bir ezmeye çalışmalar karşıdakinin kim olduğunu sonunda ne olacağını bilmeden esip coşmalar trafikte erkeklere -kadınlara küfür, yüzlerce sinyale hala soldan gitmeler.(bayanlar için)
    babam osmanbeyde çalışıyor, abimin nişanında ordan araba ile babamı aldık, bir bayan abime nasıl esip gürlüyor, abimin nişanı olmasa orda onu ne yapacağını allah bilirdi. bayanlara çok saygılıdır ancak saygıda karşılıklıdır. ben daha şuana kadar trafikte tek laf yemedim. ama eğer biri bana küfür etsede karşılığını vermem ters fln baksamda asla küfür etmem bir bayana yakışmıyor. ikincisi herkezin seviyesine inmek alışkanlık yapar ve toplumda böyle bozulur.
    alışılagelmiş şeyler yadırganmaz.
    arabistana gittiğimde koskoca cadde elini kaldırsan adam durur, hemde ne zenginler, güler yüzle slm bile verir başı ile, ama yok burda öle pekyok.
    sen kimsinki benim yoluma atlıyorsun der.

bugun caddede giderken motosikletli bi beyefendi sağdan giriş yapıyordu bir türlü kimse yol vermedi, dahaönce bunları motorla ilgilenmediğim için anlamazdım pek ama bundan sonra, kendim ztn yol veriyorum ancak arkamdakilerden öfke dolu sözler işiticek bile olsam, motosikletlileri herzaman koruyacağım. en azından çalışacağım
    Alıntı hatis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayrıca bnde hem fatih hem çekmeköyde oturuyorum bilen biri, oralarda komutan villaları vardır, şöförleri kullanır genelde , arkada biri varken bişe yokta tekken bazen terslenmeye kalkarlar inadına üstlerine kırın direksiyonu ..
    @hatis
    Forumda tamamı renkli yazılar yazmak yasaktır, bu şekildeki yazıları okumak göz yorucu ve düzeni bozucu oluyor. Lütfen dikkatli olalım.
    Bkz. Forum Kuralları : 1.2.29
    Alıntı songiden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Topic hortlamış.. Yazmadan geçemeyeceğim..

Tüm bilinçli kadın sürücüleri (bayan demek hoşuma gitmiyor. En azından kendileri beni baymıyor) ayırarak söylüyorum...

Hayatımda bir kere tanımadığım bir grupla grup sürüşü yaptım. Bizim camiyada bir zamanlar basını da pek meşgul etmiş, Pembe A2 grubuyla...

Şimdi benim Pembe A2 ile geziye çıkmam ayrı bir mizah konusu da... Gelelim meseleye...

Hayatımın en tehlikeli grup sürüşünü bu kadınlarla gerçekleştirdim ne yazık ki. Kendileri grup sürüşü kurallarından (ki en başta fermuar posizyonundan) bihaber, bazen iki motor yanyana, bazen ip gibi popo popoya sürüyorlardı. Aralarından bir hatun, mola yerinde üstündeki mont onu terletince, montu da çıkardı, kolsuz t - shirtüyle yola devam etti. Yolun bir bölümünde de, ayağa kalkıp, motor üstünde enteresan hareketler yapmaya başlayınca kendi kendime, "olm songiden, yavaşla ve en arkaya git. Bunların hali hal değil" deyip kendi kendime artçı pozisyonunu aldım. O günden sonra da, huyunu suyunu bilmediğim insanlarla sürüş yapmaktan uzak durdum.
    Songiden hocam gece gece çok güldüm yahu .
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Arkadaşlar illaki herkes bir değil. Mesela ben üniversite mezunuyum hatta master ama okumuş goril değilim. Daha geçenlerde bayanın biri sollarken üzerime sürdü görmemesi imkansız 12000 devirde solladım. Biri de tali yoldan önüme atladı. Yanına yanaştım makyajını düzeltiyordu hemde hareket halindeyken. Şimdi Annemde araba kullanıyor. Onlar da mı öyle? Değil tabiki ama Anacımın bir lafı vardır. Dansöz oynamaya utanmıyorsa sende bakmaya utanmayacaksın. Zira cinsiyet gözetmeden kalaylamak gerekli. O bayansa sonuna kadar hakketmiş rencide edilmeyi. Biri canıma kastetmişse ya da onurumu kırmışsa benden asla merhamet beklemesin.
    ::piloot:: Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........ ::uzgunum:

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    Eşşege Altın Semer, Yine eşşek Hesabı. Üniversiteden Önce İyi bir Vatandaş iyi bir insan... Yazık.
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaşardır kaşar boşver takma kafana... :D
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

pinkkuvars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800
    Bende dün alışveriş merkezinde arabalı 4 genç bayan tarafından zorla durduruldum Biizzz motorlarıı çookk seviyoruzzz,ben motorcuları çok seviyorumm nidaları arasında utana utana yine durdurmamalarını ümit ederek kaçtım.Tepkileri çok uç ortası yok ya çok kötü yada çok ii.Çoğu zaten motora bakmak için üzerinize kırıyo , özelleikle trafikde bazen yuhh diyosunuz ama sizi geçtikten sonra '' artık geç yeter deyip sağa çektiğinizde'' aptal aptal sırıtırken ya korna çalıyo yada slm veriyo lar ? Amaç neydi diyosunuz ama en azından sizi hiçe sayanlardan iyidir.Bir arkadaş : Motor kullanmıyomusunuz trafik de hergün başımıza gelenleri yazsak forum çökerdi yazmıştı sanırım hepimiz o kadar doluyuz ki...Ülkem motora Motorcuya doysunnn yarebbbiiiiiii....))

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir keresinde buna benzer bir olay bizim de başımıza gelmişti, yine bir bayan sürücü tarafından ve Bağdat Caddesi'nde.
    Cinsiyet, yer-mekan, tahsil, kültür ve gelir seviyesi farketmiyor hayvan olmak için.

EmoTHEp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '10 Monster 696
    aslında ben istanbul şöförlerinin çok daha centilmen olduklarını duymuştum ve otomobil direksiyonunda yaşadıklarımın çoğu da bu yöndeydi... hayret...
    Ben Ankara'da oturan ve süren, motosiklet sürmeye yeni başlamış, üniversite mezunu çalışan biriyim. Dün akşam saat 7 sularında Eskişehir yolu üzerinden Kızılay istikametinde giderken yaşadığım bir olay... En sol şeritten trafiğin seyrine uygun bir hızda (70-90 km/s) seyrederken, sol şeridi boş bulup ağırca sola kayan şöförlerin aynaya bakıp arkadan benim geldiğimi gördüklerinde, ani bir şekilde sağa kırmaları inanın çok hoşuma gitti ki bu motosikletin trafik içinde yavaş yavaş tanınmaya başlanmasıdır bence... Tabi trafikte her türlü insan var ama topiği gördüğümde yazmadan edemedim... Bu kısa motor hayatımda gördüğüm en iyi olaydı ve paylaşmak istedim

Saygılar

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1250 GSA
    Üniversite insanı tornadan çıkartmaz.
    Ruhun bozuk olduktan sonrada kariyel bi halta yaramaz.
    Terbiyesizlik yapmış, inşallah bir daha böyle durumlarla karşılaşmazsın dostum.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    geçen hafta istanbuldayken sirkeci haremden ineceğiz arabanın biri V şeklinde giriyor benimle, dikiz aynası elcik korumama çarptı ve hala bakarak devam etti sağ aynası kapandı :D sürücü kadındı -ayrıca bu bayan lafı konusunda da okan bayülgene sonuna kadar katılıyorum.- ve o sırada bir drag yarışı düzenlenseydi sanırım birinci olurdu :D

elcik korumama çarpıp aynası kapanınca gazı nasıl bir köklediyse kaçtı gitti, 150 lik motorla yetişilmiyor tabiki :D yetişme olanağım olsaydı sol aynasını da kapatacaktım :D nasıl olsa bakmıyor :D
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Motosikleti
    '10 Monster 696
    tabi yukarıda yazdıklarım aksi olmadığı anlamına gelmez!!! muhterem taksicilerimiz ve bazı orta yaş erkek şöförlerimiz hala tamponunu arka lastiğe hizalamaya ve hatta şaka olsun diye deydirmeye çalışıyorlar!!! tabi gazı biraz açınca ciğerlerine miss gibi egzoz kokusunu çekip rahatlıyorlar

Cixmypower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150
    Belkide haketmişsindir nie teq taraflı dusunuyoruz?
    Bayrakları Bayrak Yapan Üstundeki Kandır,Toprak Eğer Uğrunda Ölen Varsa Vatandır.

Motosikleti
    '10 Monster 696
    Alıntı WhyPichWhy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belkide haketmişsindir nie teq taraflı dusunuyoruz?
    dostum iki şeritli kızılay akay alt geçidine, ki bilirmisin geçidi; parke yol ile girersin tangır tungur ve ilerine 90 derecelik dar bir viraj vardır, viraj çıkışında ise sağ tarafıdan başka bir yol ile birleşirsin, ve ayrıca sağ şeritten ilerlerken ki hızım 35-40km/s ki bu da 50km's olan şehir içi trafiği olan bir yer için normal ki alt geçitlerde bilirmisin hız sınırı 30km/s dir, ve ayrıca sol şerit varken üzerimden mi geçecek bu araba? ben o 4 tekeri 14-15 yıldır sürüyorum emin ol, trafiği de epey biliyorum... Bir laf söylerken biraz daha düşünerek söyle bir zahmet

bu arada tek taraflı düşünmemeye dikkat ediyorsan, bir araba altına alırsa (ki umarım almaz) o zaman kaç taraflı düşünürsün?? ben motoru o kadar sürmedim, eminim tecrübeleriniz benimkinden fazla fazla fazladır ama bu durumda da pek haksız olduğumu düşünmüyorum...

kasabalı_45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yeniden Yamaha Crypton-R
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben beşiktaşta oturuyorum.aynı zmanda 4.leventede evimiz vardı doğup büyüdüğüm yer.ordaki insanların çok kaprisli olduğuna defalarca şahit olmuşumdur hiç hazetmediğim insan tipleri sanki hiç ölmücekmiş gibi sanki insanlar onların kulu olmuş gibi bi tavırlar bi edalar.

Belki de o civarda farklı ırk(lar)dan insanların yoğun olarak oturduğu içindir (şişli-4 levent civarı). Kapitalizmin kurucuları da diyebiliriz onlara, günümüz tiranları

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Polemik olsun istemiyorum ama ben lise mezunuyum. Hani kültür-yaşam biçimi bu gibi şeyler eğitimle ölçülmemeli bence yanlış.
    Neyse hiç uzatmayacağım olabilir yazılmıştır tartışmaya gerek yok.
    ------
    Belki acelesi vardı, belki başka birşeye sinirlendi, vs...
    O küfür ettiyse sen etme, boşver küfürünü edip edip gitsin.
    senden cvp. alamadı,yarın öbürgün yine birine küfür eder, ondan da cevap almazsa bu böyle 3-4 kişi ile devam ederse anlayacaktır kendini düzeltecektir, fırsat tanımak lazım. diye düşünüyorum.

Boşver....
    Soda Ayran Cool

izmitte yürüyüş yolu diye tabir edilen caddede ortalama 40-50 km hızla gidiyordum , önümdeki araçla yeterli mesafem vardı ,oda aynı hızla gidiodu, birde Acil ilaç Deposu yazılı honda 150'lik siyah bir motorda yanıma geldi aynı şeritteyiz aynı hızdayız , aniden park halindeki spor bi araç yola fırladı önümüzdeki araba frene abandı arkasında bizde abandık, ben önümdeki arabanın arka sol kşesine 10 cm kala durabildim yanımdaki honda arka sağ köşesine değmeden kırdı ve çarpmadanyan yatarak toparladı profesyonelce o daha hızlıydı sanırım, kimse o öndeki spor arabadaki sürücü kimse ona korna bile basmadı kimse bi şey demedi :D:D trafik ilerledi ve o spor arabayla yanyana geldim içindeki 2 kocaman güneş gözlüğü takan sarışın afetleri görünce neden kimsenin onlara kızmadığını anladım trafik böle bi şey işte saç sakal karışmış bi motorcu isen arkandaki arabaya şeridini hediye etmiosun die küfür yersin durduk yere , spor arabadaki sarışın bi fıstıksan yaya kroyu ezersin geçersin kroda arkanda ağzı açık ahh ne güzel bi bayan die bakar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:41 ----------

ama buda bir gerçektir eğer önündeki araba 1988 model bir mercedes ise için rahat olsun onların sürücüleri trafik kurallarına uyan sonradan görme değil 20 yıllık şoför beyfendi amcalar dayılardır 2010 model siyah bir honda ise bilki dayı kredi çekmiş almış onu ilk kez bir honda sahibi olmuş o tehlikeli işte ! ! ! eğer modifiyeli bir şahin ise bence kenara çekilip şerit vermek geç sen bela istemiyorum demek en mantıklısı çünkü o en tehlikelidsi modifiyeli şahinlerden korkun

kasabalı_45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yeniden Yamaha Crypton-R
    editttttt )))

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:16 ----------

Alıntı monte986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama buda bir gerçektir eğer önündeki araba 1988 model bir mercedes ise için rahat olsun onların sürücüleri trafik kurallarına uyan sonradan görme değil 20 yıllık şoför beyfendi amcalar dayılardır 2010 model siyah bir honda ise bilki dayı kredi çekmiş almış onu ilk kez bir honda sahibi olmuş o tehlikeli işte ! ! ! eğer modifiyeli bir şahin ise bence kenara çekilip şerit vermek geç sen bela istemiyorum demek en mantıklısı çünkü o en tehlikelidsi modifiyeli şahinlerden korkun
    Güzel ve yerinde bir tespit. Katılmamak elde değil.
    Ama gerçek anlamda modifiyeli japon otomobil kullananlar da magandalık yüzdesi daha düşük oluyor. Bu da benim ufak bir gözlemim. Kendim modifiyeli japon otomobillerine ilgi duyuyorum diye öyle söylemiyorum, yanlış anlaşılmasın

Alıntı monte986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer modifiyeli bir şahin ise bence kenara çekilip şerit vermek geç sen bela istemiyorum demek en mantıklısı çünkü o en tehlikelidsi modifiyeli şahinlerden korkun
    Aynen, çok güzel bir tespit.Hatta ben daha ileri gidip şunu söyleyeyim, modifiyeli şahin gördüyseniz kaldırıma falan çıkın hatta yol ile aranıza elektirik direği ağaç falan alın ki ezilmeyin.Bunları kullananların psikopatlık dereceleri inanılmaz boyutlarda.Hatta bir kısmı cezaevine girmiş çıkmış tipler.Bu araçlardan görüldüğü an gerekli tedbirleri almaya başlamak lazım.

Kadın sürücüler ile ilgili herkes birşey anlatmış bende anlatayım Çok kısa zaten.

Önümde giden araç sürücüsünün camdan el kol hareketi yapması dikkatimi çekti.Sola dönüş için bir kavşakta o önde ben arkada trafik işıklarında durduk.Bu arada iyice arkadan yaklaşabildiğim için aynadan sürücünün kadın olduğunu gördüm.Fakat kadın halen aynadan bana bakarak birşeyler söyleyip duruyordu.Acaba arkadaki başka bir araca mı söylüyor diye bende aynamdan arkamı kontrol ettim.Arkadaki araç sürücüsü olaydan habersiz sakin sakin oturmaktaydı. Yeşil yandı kadın ani bir u dönüş yaptı, yanımdan geçerkende camdan bana bağırıp çağırdı.Halen niye bana bağırdı merak ederim? Zira bu aracın ne yanından geçtim ne önünden gittim.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2012 esd :)
    Sorsaydınya yanına gidip belliki numarasını falan verecek.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    konu zort ford hort

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler