Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

ilk motorum gsx-r 1000

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Monero 250 cmx a Hedef Custom Chopper !
    Topraam sen bıze lazımsın 600 luk motorlara düş ıstersen !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    çavuşoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    onla direk istanbul park pistine çık gazla bence

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aye;
    bak!!!
    bir siire dize olduk.
    Biz artik ölümsüzüz.

Yasamak bu iste sonsuza kadar.
    Bir siirin dizelerinde.
    Bir siir gibi.....

Eline ve yüregine saglik.
    Yurekçe,

(virgul koydum sonuna. sana nokta koymaya kiyamam....)
    Seni unutmayacağız başlığına dize olmayakta.

Abi ben utanırım böyle şeylerden valla elim yüzüm kızarır kedi gibi pısarım.

Alıntı PsyRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yavaş ve dikkatli kullan 6.000DD e kadar 600lük gibi tepki verir zaten birazda işi bilenlerin yanında takıldın mı 1000km sonra alayına gidersin...
    Sen bakma 2-3 tane beceriksizin lafına...
    Yok tabut yaptır yok kefen diktir...
    Herkes beceriksiz olcak diye bi şey yok...
    Biz ne motorcular gördük trafikde 10.000km var diyip 1000liğin arkasında ağlayan ....
    Ben taa ilk mesajımda dedim bunu, 1000'likle başlanır ama detaylarına giremiyorum diye, bende dahil 1000'likle başlayan çok insan var çevremde, keşke bende 1000'likle başlamamış olsaydımda bunu açıklarken seçilcek kelimeler konusunda bu derece kasılmasaydım.

Ama unut benim 1000'likle başladığımı ve beni konu dışı tut.

Çevremde 1000'likle başlamış ve halen yaşayan insanların tamamı, sıradışı, aşırı zeki, yetenekli, yüksek tahsilli, yıllar geçmesine rağmen SS nedir nasıldırı sürekli gece gündüz araştıran, es kaza yep yeni bir bilgi buldumu para bulmuş gibi sevinen kişiler.

Uçağıda versen kullanırlar, çünkü içindeki bütün kol, levye, anahtar ne işe yarıyor, nasıl niye kullanılır niye neden niçin hepsini ögrenmeden motorunu bile çalıştırmazlar.

Hepsi almaya karar verdiğinde gitmiş almış, es kaza çevresinde öğrenen kişiler alma etme ölürsün(ss değil motosilet alma) demişlersede bir şey değişmemiş,

Herhangi bir foruma ne başlık açmış hangisini alayım diye, nede aldıktan sonra naapmam lazım diye başlık açmış.

Çünkü araştıra araştıra(iki başlığa baktım demekle olmuyor) daha motoru almadan belkide o motoru 10 yıldır süren adamın bile bilmediği şeyleri öğrenebilmiş.

Yeteri kadar zeki biriysen bu başlığı zaten açmazsın.

Biraz alış 1000km sonra alayına gidersin demişsin ya, o alayına gitsin gelsin bir de bana gitsin, hatta gel sende bi git, şaka mısın arkadaşım.

Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman bizlerede bu günde ölmedim anne şiirini armağan ediyorum

neler söyledin neler yazdın, biz kimizki sanki mirim, saçmasapan bir topak içinde debelenen tırt gazcılarız, yazıyoruz yazıyoruz umursayanmı var?
    kim ne için ne yapmışki dersin, kim yapılanı umursmaışki, satırlarca motosiklet in büyük harflerle yazıyimki anlaşılsın MOTOSİKLET in ne demek olduğunu yazsak anlatsak neye yarıyacakki, insanar gixxer ları alıcaklar r1lere binicekler..
    aYe nin de bahsettiği gibi pazarı genişletip bir çok sektöre ekmek sağlıyacaklar, tabutundan mezar taşına, avukatından mahkemelere desteğe giden motorcu arkadaşların yaktığı benzinin dolduran benzin istasyonunun pompacısının üzerindeki kıyafetleri diken tekstil atölyelerinde çalışan owerlookçuların haftalığına kadar..
    dünya zaten dönen bir düzlem değilmi, fiziksel olarak dönerken dahi 27 derece yamuksa hayatın akışında dönüşünde bu tip yamukluklar olması çok normal değilmi..
    evet ölücez bir gün hepimiz hepmizin inancındada bu var, farklı dinlerden de olsa bir çok dindede kader e iman mevcut.
    kaderimi kendim çizerim diyoruz bir zamanlar kendimiz alıyoruz gixxer 1000 leri Allahım sana geliyoruz misali..
    bende 750 ile başladım, ben ölmediysem sendemi ölmiyeceksinki???
    benim mantığım bunu bilir bunu söyler, hadi biraz böbürlenelim iki tekere binipte benim mantığımı benimsemeyenin alnını karışlarım..

hadi öpenzi

bakmasın tabi bizim gibi beceriksizlerin lafına, senin gibi delikanlı motorcuların lafına baksın tabi..
    litrelik nedirki tabiki 6000 devire kadar 600 lük gibi tepki verir.. 600 zaten bisiklet..
    tork denen bişey yok tabi, beygir de yok..
    hacim in de msnası yok..
    66 çap pistona 76 çap piston un motora kattığı hiçbişeyin olmadığı gibi
    hmm tabi litrelikler exup lı ya, 6000 devirden sonra turbo açıyo kopup gidiyo dimi..
    gaz kolundan kelebeğinden hiç bahsetmiyorum, milimetrik gaz sıkışlarının arka teekre verdiği torktan ve ön tekere verdiği şahlanmadan..

aslınsasen böyle demek istemedin dimi, demek istedingi gsx-r da 3 mod var alırsın c ye 600 gibi gidersin öğrenirsin demek istedin ben çok ii biliyorum
    ne demiştik 600 bisiklet dimi
    arkadaşımmmm uyann uyann sen ne motorcular görmüşsün 10.000 km var trafikte diyip motor arkasında ağlayan????????
    ARKADAŞIMMMM ben ne arkadaşlarımı gömdüm toprağa 100.000 tekerde deneyimi olann???
    kimin ne olduğunu biliyormusun??
    yada verdiğin akılların insanlaramı yada toprağamı gidebileceğini??
    bilinçsiz ellerde bir scooter hatta bir cup ın bile 14 lü bir baretta dan daha tehlikeli olabileceğini???
    işi bilenlerkim sen biliyomusunki?
    kaş tane işi bilen gördün??
    ben ne işi bilenler tanıdım 15 yaşında makinanın arkasında gidemeyen??
    lütfen lafımızı bilelim, doğru örnek olalım dünya eğik diye bizde eğik örnekler akıllar fikirler vermeyelim...

bak, ben size dedim dimi??
    geldi işte malatyalı
    Abi yirim seni, beni bunca şeyi yazmaktan kurtardın.

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    yuh yanı pes yanı bu olay kac kez olcak!! 3.mesajında bu tarz konu acanlara hala nasıl 100 tane cevap yazıyorsunuz anlamıyorum adam yok ortalıkta 100 tane mesaj dolmus ne kadar tartısmayı kavga etmeyı doldurusa gelen bır toplumuz anlamıs degilim bu kadar yardımsever bir forum görmedim adamın 3 mesaja 100 mesaj cevap icinizdekileri dökcek yer arıyorsunuz sanırım..konuda konu olsa
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aye;
    bak!!!
    bir siire dize olduk.
    Biz artik ölümsüzüz.

Yasamak bu iste sonsuza kadar.
    Bir siirin dizelerinde.
    Bir siir gibi.....

Eline ve yüregine saglik.
    Yurekçe,

(virgul koydum sonuna. sana nokta koymaya kiyamam....)

Cool xD bnde olumsuzleşmek istiorum yaaa

Abi sana gelirse 1000 biraz cok deilmi yaa once biraaz daha dusuk bise kullansaydın keske ama yapıcak bişe yok almışsın artık.

Lütfen gerçekten hevesini kırmayalım adama sattırcak halimiz yok motoru :D

Ama bencede otoban vs. için biraz erken ondan once eğer drumunuz varsa bnce hondanın kursuna git yada en kötü boş ve ya daha az trafik olan bi yerde biraz ısın motoruna .

Benzemez bu 125 liklere, basarsın sonuna kadar gaza 125 lik le 100km ye çıkamassın ,ama bu motor rölanti de çıkar o hıza

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yuh yanı pes yanı bu olay kac kez olcak!! 3.mesajında bu tarz konu acanlara hala nasıl 100 tane cevap yazıyorsunuz anlamıyorum adam yok ortalıkta 100 tane mesaj dolmus ne kadar tartısmayı kavga etmeyı doldurusa gelen bır toplumuz anlamıs degilim bu kadar yardımsever bir forum görmedim adamın 3 mesaja 100 mesaj cevap icinizdekileri dökcek yer arıyorsunuz sanırım..konuda konu olsa
    Mevzu başlığı açan değilki, bir önceki mesajımda bahsettiğim araştıran kişiler, onlar için güzel bir kaynak daha oldu

Hiç bir yazılan çöpe gitmiyor, başlığı açan da konu mankeni oldu.

Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Abi konu konuyu açıyor napalım Sohbet etcek yer arıoz galiba

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:49 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:46 PM ----------

Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mevzu başlığı açan değilki, bir önceki mesajımda bahsettiğim araştıran kişiler, onlar için güzel bir kaynak daha oldu

Hiç bir yazılan çöpe gitmiyor, başlığı açan da konu mankeni oldu.

Katılıorum konu vesilesiyle bir sürü ders çıkarttım.18 yaşında direk fireblade alcaktm ama bu kadadr yorumdan sora hayatımı cok sevdiğimi anladım.Cidden konu mankenimizde hiç cvp yazmamıs aYe abi.Gerçi adam naapsın 1 gecede konu dolmuş

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Alıntı berkan44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlar daha önce bindiğim en büyük motor yamaha 135 fakat yaptığım km ancak 250 km vardır yoktur.büyük motor almaya karar verdim ve 1000 lik bir makina aldım.bana tavsiye edeceğiniz birşeyler varmıdır ? nelere dikkat etmeliyim ?
    Hocaa gel kapışalım anahtarına
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    honda'nın sürücü eğitimlerine ve bmw rider akademi'ye katıl. motorunda (sanırım) güç seçenekleri var. eğer varsa c ye yada 3 e yada hangisiyse en düşük olana ayarla. bol bol slalom, kalkış, gaz hakimiyeti ve hızlanma (hız limitlerine kadar hızlanıp gazı sabitleme), vites alıştırmaları yap.
    güle güle, kazasız belasız kullan
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı PsyRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yavaş ve dikkatli kullan 6.000DD e kadar 600lük gibi tepki verir zaten birazda işi bilenlerin yanında takıldın mı 1000km sonra alayına gidersin...
    Sen bakma 2-3 tane beceriksizin lafına...
    Yok tabut yaptır yok kefen diktir...
    Herkes beceriksiz olcak diye bi şey yok...
    Biz ne motorcular gördük trafikde 10.000km var diyip 1000liğin arkasında ağlayan ....
    sen büyük ve yücesin. sen en yüksek yıldızsın, biz ise yerinde yedi kat dibi...
    bl bakalım ömrün bitince nereye sığınacaksın???

öyle büyük görme kendini, adam crıiser ya da cross kullanıyordur, 250,000km görmüştür ortaklama 60-80 km hızda ( ki öyle bir arkadaşım var) ama bir ss sürdüremez veya arkasına alamazsın....
    insanlar ölmek için değişik teknikleri, yani; kimisi cehaleti kimisi de zamanı kullanır

daha ayzardım ama GKN ve AYE kızartmış, ben de soslayayım dedimdi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:52 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:51 PM ----------

[QUOTE=bballa23;1798494] Cool xD bnde olumsuzleşmek istiorum yaaa

olmaz, sen ölümlüsün Dünyalı
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

rahat olun arkadaşlar ;
    arkadaş kendini öldürmek için istediği silahı kendi seçsin....

Silverwing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Topik % 99 uydurmasyondur. Ama arada bir böyle topiklerin açılması, hatta mod' ların açması lazım. Hem siteye hareketlilik gelir hemde herkes yorum yapacak bir konu bulur (ben dahil)

Motosikleti
    JİNLUN JL 250-5 ELEGANCE
    Rahmetlide böyleydi
    [COLOR="Red"][I][U][B]::shhh::ÖLMEKTEN DEĞİL UNUTULMAKTAN KORKARIM::shhh::[/B][/U][/I][/COLOR]

arkadaşlar çok tşk ederim. özelliklede ölümle yorumlayan arkadaşlar..ben zaten trafiğe çıkmıyorum yanı sıra canımın düşmanı değilim.motorun cazibesine kapılıp neden kendimi ona emanet edeyim? o benim istediğim gibi hareket etmek zorunda değil mi ? benim sizlerden istediğim tecrubenize dayanarak bana verebileceğiniz birkaç teknik bilgi ?motor hakkında pek fazla bilgim yok aldığım motor iyimidir kötümüdür bile bilmiyorum internetteki fiyatlara göre cazip geldi aldım.inşallah bi sorun çıkmaz makinede.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    dostum gule gule kullan aman ilk zamanlar gaaza gelmeden kullan zaten zamanla alisirsin ki illa buyuk aldin olcen diye bisey yok 20 le gidip de olen de var bisikletle giderken olende

evet haklısın.allah kimseye kaza bela vermesin

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 City-Siyah
    Tabi alındıktan sonra benzin döküp makinayı yakacak değilsin.Ama benim tavsiyem mutlaka ilk önce madem bi hata yapıp aldın eğitimi al..Bu eğitim işini mutlaka hallet..Yoksa bu tür makinaların hiç bi şekilde şakası olmuyo...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ben h3lâ bu topiğin fake olduğuna inanıyorum...
    mevsimsel paranoyalar oluyor bende böyle zaman zaman... ne yaparsın zamanında kafayı asfalta çok sürtmüştüm...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    kardeşim bırakın geyiği adam bi soru sormuş 1000cc bi motor aldım tavsiyeleriniz demiş.benim çapımca edindiğim tecrübeye göre neolursa olsun ister 1000 lik ister 150 lik olsun farketmez ilk tanıştığın motor tehlikeli olur heee buu eğer 1000 lik bir motorsa birazdaha zahmetli ve zor olur neden diceksin mesela gaz kolunun dönüş çapı diğerlerinkiyle tur olarak aynı olabilir amam 1000 lik motorun çeyrek turu seni çok rahat 100km gibi hızlara ulaştırabilir gaz ve debriyaj kontrolün birazdaha iyi olmalı buda zamanla olacak birşey.Philetoaster arkadaşın söylediği gibi boş bir alanda vakit buldukca çalışıcaksın hiç bir zararı olmaz sadece benzin masrafın olur sonunda motoruna hakim bir vaziyette trafikte rahatlıkla yol alırsın bunada harcadığın benzin fazlasıyla değer bence...hayırlı olsun allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

extreme1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X Max250 & Yamaha Cygnus X
    hayabusa alsaydın 1000cc yetmez sana

(şaka bi yana...)

hayırlı olsun kazasız belasız
    Tüketici yaşamak iyi değildir. Üretici olalım Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler