Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Medyum Memiş Hoca Motosikletliler için ciddi uyarı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı serseri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eger sen motorcu olsaydın o medyum denen adama hak vermezdin. birde onun yazdıklarının altına imza atıyorsun. o gitsin saçını düzeltsin sağı solu daha iyi görür ozaman.

YAA ARKADAŞLAR ADAM HAKLIDA OLSA HAKSIZ.
    NEDENİ : KAFADAN NEFİS YAPIYOR (ANLAYANLAR VAR) ARABACILAR VE MOTORCULAR DİYE AYIRIM YAPIYOR.
    SANKİ KENDİSİ YADA ARABA KULLANANLAR ÇOOK AKILLIDA ÖZELLİKLE MOTORCULARA DUA EDİYORMUŞ....

LAA HAVLEEEEEEE.................
    Önce adam ol, sonra motorcu. Fikrini söyle, ama kimseye bulaşmadan, hakaret etmeden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Scrambler Ducati Classic
    İnsan önce ismini soyadını kullanmalı ve öyle kanunen yasak olan medyumluk,falcılık gibi şeylere bulaşmamalı.

yaw bu medyum memiş lafını duyunca (isim değil dikkat edin).
    Böyle yemiş gibi yumoş gibi meme gibi bişey aklıma geliyor....

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Otomobilleri doğru düzgün kullanmayan sürücüler olduğu gibi motosikleti de doğru düzgün kullanmayan pek çok sürücü var. Söyledikleri yanlış şeyler değil, çoğumuz uymuyoruz kurallara. Bahsettiği kurye ve dağıtıcı arkadaşlarda gidecekleri yere yetişme telaşından kaldırmdan gitmekle kalmıyorlar, imkanları olsa denizden gidecekler motorla.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    bu adam 3 vakte kadar motor kullanmaya başlar dediydi dersiniz
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Hepimiz motosiklet ahalisi olarak dört dörtlük vatandaşlarızda bu maymun memiş bize iftiramı atıyor arkadaşlar....

Adam pizzacılara paketçilere laf söylemiş,halbuki biz büyük motor kullananlar o çocuklardan çok daha tehlikeliyiz...

Kask takmak korur,mont giymek korur,korumaları eksiksiz kullanalım,aldığımız bilinçli motosiklet eğitimi yada öğrendiğimiz bu...

Korumalıklar korurmuş....Kimi korur..?

Beni...

Ulen beni korurda,ya karşıdakini ne koruyacak kim koruyacak...

Korumalıklarını giy bilinçli motorcusun dimi...

Değilsin kardeşim değilsin,sadece kendini düşündüğün için bencil bi motorcusun....

Dolayısıyla maymun memiş'i haklı buluyorum...
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

alperiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 zn, cbr 600f
    doğru yazmış ama fazla abartmış olayı.. kurunun yanında yaşı da yakmış

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu şahsı hala adam yerine koyan var mı Türkiye'de?

Yazık, gazetede yazı yazıp köşesi olan tipe gel..

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Medyum denen şahsiyeti bende sevmem hatta nefret ederim ama söylediklerinde hiçmi haklılık payı yok.Bizler kendimizde görüyoruz Yemek servisi yapan motosikletçilerin nasıl motosiklet kullandıklarını .Yada kendini bilmez motosikletçilerin nasıl kullandıklarını (Herkez için değil bu söylediklerim yanlış anlamayın )Kendimizi kandırmayalım.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Bence bazı konularda haklı. Öncelikle, hergün motor sürücüleri icin dua ediyorum demesinden dolayi, git sen araba sürücüleri için de dua et diye adamı suçlu bulmak yanlış. Sonuçta adam motorcuların kazalara karışmasından korkuyor. Sonuçta bir araba kazası ile bir motor kazası arasinda ki farklari soylememize gerek yok.

Medyum Memiş’in gösterdigi örnekleri bizde hergün yaşamıyormuyuz? Bende motorcuyum ama bir gün kaldırımda yürürken, arkamdan korna çala çala giden 20-30 km/s süratle yanımdan geçen adama bende sinir olmuştum. Ayni şekilde TEM’de makul bir süratte en sağ seritte ilerlerken, yanımdan yarım metre aralıkla, suüatini bilmiyorum, gecen SS ci arkadaşa da az küfretmemiştim. 70-80 le otoyolda giderken arkana, anlamsız bir şekide arka tekerine yapışan motorcular, trafikte beklerken, aralardan gecmeye calisirken, aynana vurup gecen kuryeler vs vs… Örnekler bol.

Sırf motorcuyuz diye, her motor kelimesini duyduğumuzda, ve yanında bir eleştiride olduğunda, hemen kuru kuru savunmaya gecmek bence yersiz. Bazılarımızında kral çıplak demesi gerekiyor.

sultanahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZC, Suzuki GSX-F 600
    Burada yazılanlar, motosiklet sürücülerinin belirli bir kısmını tanımlak için kullanılması gerekirken, "motosiklet sürücüleri" diyerek tamamının böyle olduğunun kastedilmesi kesinlikle yanlış. Nasıl ki diğer araç sürücüleri için "Kural tanımaz!" genellemesi yapılamayacaksa, motosiklet sürücüleri için de yapılamaz. Ha birde; "Düşünün İstanbul'daki motosiklet sayısını." demiş. Şu yazıyı İstanbul' u bilmeyen biri okusa, "İstanbullu ulaşımını motosikletle sağlıyor demek ki!" diye düşünürdü herhalde. Kısmen doğruların olduğu bir yazı, tamamen katılmak pek mümkün değil. (Aslında yazana bakınca hiç kaale almamak geliyor ama...)
    Hangi istiklal vardir ki, ecnebilerin nasihatleriyle, ecnebilerin planlariyla yükselebilsin? Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir. M.K.ATATÜRK
    Türkçemizin utanılacak birşeyi yok, ya sizin?

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kendisini cok sevmesemde soyledikleri tamamen gercek..
    Yapmayın arkadaslar, herkes sapkasını cıkartıp koysun onune ve dusunsun bakalım..

Olaya birde diger kısımdan bakmaya calısın. işte o zaman goreceksiniz soylenenlerin gercek oldugunu.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yiğidi öldür hakkını yeme. En sevmediğim adamdan her bir kelimesinin altına imza atacağım bir yazı.
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

HaYaLeT01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çim Biçme Makinesi
    Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba kullanırken en korktuğum şeylerin başında motosiklet sürücüleri geliyor sevgili okuyucularım. Her arabaya binişimde yaptığım duaların başında ''Özellikle motosiklet sürücülerinden koruması, motosiklet sürücülerine akıl, mantık ve insaf vermesi için'' Yüce Rabbime yalvarıyorum. Çünkü, yaşadığımız veya şahit olduğumuz olaylar, motosiklet sürücüerinin gerçekten akıl, mantık ve insaftan uzak davrandıklarını gösteriyor. Ben korkuyorum. İnanıyorum ki onların dışındaki araç sürücülerinin hepsi korkuyor. Ama bizim cesur (!) motosiklet sürücülerimiz asla ve asla korkmuyor.

KURAL MURAL YOK
    Evet kural dinlemiyorlar. Hele hele trafik kurallarının hiç birine uymuyorlar. Saygı göstermiyorlar. Kırmızı ışık onlar için dur anlamı taşımıyor. Kaldırımla sizin aracınız arasından yıldırım hızıyla geçip gidiyorlar. Aracı hafifçe sağa sola kırsanız Allah korusun meydana gelebilecek bir facianın farkında bile değiller. Bu akılsızlık ve mantıksızlık değil de nedir? İstanbul'daki lahmacuncuların sayısını bir düşünün. Lahmacun satışının yüzde 80'i motosikletlilerle yapılıyormuş. Düşünün İstanbul'daki motosiklet sayısını

ÇOĞUNLUĞU DANDİK
    Kargo motosikletleri, lahmacun, pizza, kebap, çiğköfte gibi gıda maddesi dağıtan motosikletliler, market servisi yapanlar kelle koltukta trafiğe çıkıp korku saçıyorlar. Şimdi yeni bir moda çıktı. Trafiğin yoğun olduğu bölgelerde araçların aralarından da geçemeyen motosikletliler nereden gidiyor biliyor musunuz. Kaldırımlardan. Siz, eşiniz ya da çocuğunuz güvenli diye kaldırımdan yürürken yanınızdan hızla bir motosiklet geçiyor. Bunların çoğunun motosikleti de kelimenin tam anlamıyla dandik. Bunlarla nasıl hız yaparlar anlamıyorum.

TEDBİR GEREKİYOR
    Gün geçmiyor ki bir motosiklet faciası yaşanmasın. İnternette motosiklet kazalarıyla ilgili sitelere girip videoları izleyin. Aklınız durur. Aklın, mantığın alamayacağı kazalar. İlgililerin motosikletlerle ilgili geniş çalışmalar yapması kaçınılmaz. Belki de sırf motosikletliler için bir kontrol mekanizması gerekiyor. Bu konu da bana gelen maillerin haddi hesabı yok. Biliyorum ki hemen herkesin ortak şikayeti. O zaman bu işi ciddiye almak gerekiyor. Tedbirler gerekiyor. ''Ben uyarmıştım'' diye başlayan yazılar yazmak istemiyorum.

alıntıdır güneş gazetesi

100% katılıyorum. Yalnız burada bahsi geçen vatandaşlar "motosikletçi" değil, "motorlu kuryeler" galiba, belki bir düzeltme gerekebilir bu noktada. Şahsen motorlu kuryelerin "motosikletçi" değil, "motorlu cellat" olduğunu düşünüyorum, onları hiçbir zaman ve şekilde gerçek bir motosikletçiyle bir tutmuyorum.

Ben hem motosikletçi, hem otomobil kullanıcısı, ve hem de kaldırımda çocuğumu gezdirirken aynen yazarın bahsettiği şekilde kuryelerle köşe kapmaca oynayan birisi olarak son derece doğru buluyorum yukarıdaki tespitleri.

Daha önce de benzer yorumlarda bulunmuştum, "ekmek parası, ekonomik zorluklar, iyisi vardı da biz mi istemedik" gibi serzenişler olmuştu, ama yine yazacağım, yine yazacağım. Bir tek parası olan insanlar mı kurallara uymak zorunda bu memlekette? Benim de en başta altımda iyi bir motor, araba yoktu, belki ayağıma-sırtıma giyecek korumam da, ve hatta yetişmem gereken bir sürü yer, yetiştirmem gereken bir sürü iş vardı, ama trafik kurallarını çiğnemek için mazeret değil bunlar. Burada üstüne alınananlar veya başkalarının avukatı kesilenler de önce iğneyi kendisine batırsın, sonra çuvaldızı batıracak adam çok etrafta.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    ya bu adam şovmen olsun
    Love mods hate racism

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı antifa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu adam şovmen olsun
    Zaten işin özüne bakarsak öyle
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Doru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamamen yasaklasınlar motorları da , onlar da rahat etsin, biz de. Evet haklılık payı olabilir ama, 4 tekerlere hata yapmak mübah , motorculara günah. Kuryeleri yaptıkları hatalardan elbette savunmuyorum, ama dinime küfreden bari müslüman olsa. Zaten değilmi ki şaşıların olduğu memlekette, doğru bakmak günah olarak yeter.
    Atın yiğidine doru , adamın yiğidine deli derler.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten işin özüne bakarsak öyle
    suuus, çarpılacan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı bsd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan önce ismini soyadını kullanmalı ve öyle kanunen yasak olan medyumluk,falcılık gibi şeylere bulaşmamalı.

yaw bu medyum memiş lafını duyunca (isim değil dikkat edin).
    Böyle yemiş gibi yumoş gibi meme gibi bişey aklıma geliyor....
    koptum hakkatten öyle yemişim medyumlunu memişlini dua etsin ona lafım yok ....ihtiyacımız var kamyonlardan otobüslerden canavarlardan kacarken

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manitasını motorlunun birine kaptırmıştır.

süper

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zekeriya beyazda açıklma yapsın ya motorcular için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler