Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Medyum Memiş Hoca Motosikletliler için ciddi uyarı

Motovento
    REKLAM ALANI
    askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen alaycilar piste cıkmıs, adam doğruya doğru söylüyor işte, gecmiste yaşattığı gülünc olaylar yüzünden, doğru kelime kullanamaz gibi bi kaidemi var ? Kaçınız dile getirdi bu cümleleri , veya birine duyurdu? Kimse ile dalga geçmeyin.
    anlamadığım durummu var benım yoksa senınmı anlamadığın durum var bana utun gun trafık içersınde değilmisin yada bizim şahıt olduklarımıza sen şahıt olmuyormusun emınımki oluyorsundur daha dün akşam eyüp feshane önünde hemde ters yoldan gelen otomobıl idi motosıklet değildi ana cadde bu yuh derler adama bıde kufur yedık el hareketi ile şahıt oldum yaya motosıklete carptı karşıya gecerken kapısı acık beledıye otobus şöförü bıle bile üstüme otobüsü sürdü yol istedımdiye daha neler anlatayım yok yok bununla ilgıli bir şey yapmak lazım bu kadar hiçe sayılmak aşağılanmak adama koyuyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    motora binmeyen adam böle yorum yapması çok yanlışş

konuşma len diyorum başkada bişi demiyorum.

astronot olmayanın ay da dolaşmanın ne olduğunu anlatmasından farkı yok.

bu adam 2 tekerli şeylere şeytan aleti diye diye kin beslemiş. bisiklete bile binmemiştir.

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    hayret bişi yha deliye bak alcan kaskı kafasına takcan salcan e5 e noluyo görsün

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    askon : bunları bizde yaşıyoruz, oh ne iyi olmusta demiyoruz. Sadece paketciler kısmını doğru söylüyor adam, sen 4 4 lük motor kullanıcısı olabilirsin ya diğerleri ? Kimse kusursuz değil. Halkın gözünede bu azınlık ne yazıkki batıyor.

yokum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 R
    o kadar öfkeliyim ki bu insan müsveddesine. belki yeri değil ama tutamayacağım kendimi. arkadaşlar ben zihin engelliler öğretmeniyim. 20li yaşlarda otizmli bir öğrencim var. geçmiş yıllarda özel eğitim bu kadar gelişmiş değildi ve şimdilerde de olsada geçmişte hacıdan hocadan daha fazla medet umuluyordu. bahsettiğim öğrencimin durumuna yönelik şüpheler arttığında memişe gidiyorlar. cin mi çarpmış, herneyse birşey olmuş diyor ve okuyor üflüyor, muska mı yazıyor artık neyse. 16 yaşında düzelecek diyor. düşünsenize aileyi. ne ümitleniyor. hele sonrasında ki travma. verilen parada cabası oluyor tabi. ben ne diyeyim arkadaşlar ve bu halsiyetsiz insanı hala tv programlarına konuk edip dini bilgiler alınıyor, gazetelerde köşe yazısı yazıyor yok rüya tabiri yapıyor. şimdide sıra motosikletlilere gelmiş. çok sinirlendim çok. bu şarlatanların söylediklerini dikkatemi alacağız. görmezden gelmek gerek. tek ümidim halk bilinçlendikçe bu şarlatanlar prim yapamayacak. benimki de bir umut. vaktinizi aldım. saygılar.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Memiş'in ağzına da düştük ya artık kimse bizi tutamaz.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yav bu askerliğini nerde yapmıştı bilen var mı?
    Bi çürük raporu mevzuu vardı da.

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı yokum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar öfkeliyim ki bu insan müsveddesine. belki yeri değil ama tutamayacağım kendimi. arkadaşlar ben zihin engelliler öğretmeniyim. 20li yaşlarda otizmli bir öğrencim var. geçmiş yıllarda özel eğitim bu kadar gelişmiş değildi ve şimdilerde de olsada geçmişte hacıdan hocadan daha fazla medet umuluyordu. bahsettiğim öğrencimin durumuna yönelik şüpheler arttığında memişe gidiyorlar. cin mi çarpmış, herneyse birşey olmuş diyor ve okuyor üflüyor, muska mı yazıyor artık neyse. 16 yaşında düzelecek diyor. düşünsenize aileyi. ne ümitleniyor. hele sonrasında ki travma. verilen parada cabası oluyor tabi. ben ne diyeyim arkadaşlar ve bu halsiyetsiz insanı hala tv programlarına konuk edip dini bilgiler alınıyor, gazetelerde köşe yazısı yazıyor yok rüya tabiri yapıyor. şimdide sıra motosikletlilere gelmiş. çok sinirlendim çok. bu şarlatanların söylediklerini dikkatemi alacağız. görmezden gelmek gerek. tek ümidim halk bilinçlendikçe bu şarlatanlar prim yapamayacak. benimki de bir umut. vaktinizi aldım. saygılar.

ellerine sağlık

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yiğidi öldür hakkını yeme. En sevmediğim adamdan her bir kelimesinin altına imza atacağım bir yazı.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

enginalcar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp xl700
    Konu fazla dağıldı sanırım, işin özünde çok da haksız sayılmaz memiş...

Şunu kabul edelim, kurallara uymayanımız da çok, görüyoruz bunu.
    Adamı sevmiyor olabilirsiniz, bende pek haz etmem, ama söylediklerinde
    hiç mi doğruluk payı yok.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendisi ciddiye alınacak bi insan değil ki uyarılarını ciddiye alalım....
    budur .......

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''Özellikle motosiklet sürücülerinden koruması, motosiklet sürücülerine akıl, mantık ve insaf vermesi için'' Yüce Rabbime yalvarıyorum.
    Aminnnn
    Eyy mememişş efendi biraz da araba sürücülerine dikkat biraz merhamet biraz da insaf eylesen ...
    Ne biçim hocasın demezler mi Allahın bahşettiği nefesi luzumsuz yere harcamak
    Komedi yahu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hoca dediğin öğretendir,Hoca dediğin ilmi,bilmi,dini bilendir.
    Hoca dediğin dürüsttür,Hoca dediğin kinden önyargıdan uzaktır.
    Hoca dediğin askerde el üstünde tutulur.
    Bu hoca nerde yaptıydı askerliğini

Motosikleti
    JİNLUN JL 250-5 ELEGANCE
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manitasını motorlunun birine kaptırmıştır.
    Zuaaaaaaaa
    [COLOR="Red"][I][U][B]::shhh::ÖLMEKTEN DEĞİL UNUTULMAKTAN KORKARIM::shhh::[/B][/U][/I][/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    adamın niye kimliğine, adına, yaptığı işe vs. takılıyorsunuz anlamıyorum? yazının içeriği çok mu haksız? geçilmeyecek yerden geçmeye kalkan motorcu arkadaşlarımız yok mu? yol kapalı olunca kaldırımdan gitmeye kalkanlar yok mu? kırmızı ışığı hiçe sayan, hiç bir koruma tedbiri almayan motorcular yok mu?

yani tamam biz de motorcuyuz da, insan haklının yanında olduğunda erdemlidir. motorcuyuz diye körü körüne yanlış yapan adamları niye savunayım? ben araba kullanırken yoldan karşıya yaya geçidinden geçmeyen adama ne kadar kızıyorsam, yaya yolu olan kaldırımdan giden motorcuya da o kadar kızarım. ben otomobille kırmızı ışık ihlali yapmıyorsam, yapan motorcuya kızarım.

biz kendimiz, burdan habire veryansın ediyoruz, korumasız motora binenleri motorcu değil, apaçi ilan ediyoruz. kuralları hiçe sayanlara verip veriştiriyoruz, otomobil sahiplerinin motorları araçtan saymadığından dem vuruyoruz, bize saygı duymuyorlar diyoruz. peki bize saygı duymaları için ne yapıyoruz biz? biz de motorlu aracız, otomobiller kadar yollarda hakkımız var diyoruz, sonra kaldırımdan sürüp gidiyoruz. araç parkına değil, yaya kaldırımına park ediyoruz. sonra da "bizi araçtan saymıyorlar" öyle mi?

bu adam da zaten bizim ters bulduğumuz ve karşı çıktığımız doğruları dile getirmiş, yazmış. doğrular bir tanedir. memiş değil, ibiş söylese doğru olan değişir mi? herkes medyum memiş yazmış kısmına takılmış. kim yazmışsa yazmış arkadaş, doğru olanı yazmış işte. bunu kabullenmek bu kadar zor mu?

yazarın kim olduğuna bakmadan, altına sonuna kadar imzamı atıyorum...

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamın niye kimliğine, adına, yaptığı işe vs. takılıyorsunuz anlamıyorum? yazının içeriği çok mu haksız?

doğrular bir tanedir. memiş değil, ibiş söylese doğru olan değişir mi? herkes medyum memiş yazmış kısmına takılmış. kim yazmışsa yazmış arkadaş, doğru olanı yazmış işte. bunu kabullenmek bu kadar zor mu?

perishte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef...
    bu gazete bu kadar saçma bu kadar yüzeysel bu kadar içeriksiz bi yazıyı yayınlayabiliyorsa o gazetenin vay haline. zaten bunun gibi pek çok gazete bu ciddiyetsizliğinden dolayı doğru dürüst bir karizmaya sahip olamıyor.
    yazarına bak gazeteyi al(ma)
    Zalim olsa ne rütbe bi perva yine bünyad-ı zulmü biz yıkarız
    Merkez-i hâke atsalar da bizi küre-i arzı patlatır çıkarız

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamın niye kimliğine, adına, yaptığı işe vs. takılıyorsunuz anlamıyorum? yazının içeriği çok mu haksız? geçilmeyecek yerden geçmeye kalkan motorcu arkadaşlarımız yok mu? yol kapalı olunca kaldırımdan gitmeye kalkanlar yok mu? kırmızı ışığı hiçe sayan, hiç bir koruma tedbiri almayan motorcular yok mu?

yani tamam biz de motorcuyuz da, insan haklının yanında olduğunda erdemlidir. motorcuyuz diye körü körüne yanlış yapan adamları niye savunayım? ben araba kullanırken yoldan karşıya yaya geçidinden geçmeyen adama ne kadar kızıyorsam, yaya yolu olan kaldırımdan giden motorcuya da o kadar kızarım. ben otomobille kırmızı ışık ihlali yapmıyorsam, yapan motorcuya kızarım.

biz kendimiz, burdan habire veryansın ediyoruz, korumasız motora binenleri motorcu değil, apaçi ilan ediyoruz. kuralları hiçe sayanlara verip veriştiriyoruz, otomobil sahiplerinin motorları araçtan saymadığından dem vuruyoruz, bize saygı duymuyorlar diyoruz. peki bize saygı duymaları için ne yapıyoruz biz? biz de motorlu aracız, otomobiller kadar yollarda hakkımız var diyoruz, sonra kaldırımdan sürüp gidiyoruz. araç parkına değil, yaya kaldırımına park ediyoruz. sonra da "bizi araçtan saymıyorlar" öyle mi?

bu adam da zaten bizim ters bulduğumuz ve karşı çıktığımız doğruları dile getirmiş, yazmış. doğrular bir tanedir. memiş değil, ibiş söylese doğru olan değişir mi? herkes medyum memiş yazmış kısmına takılmış. kim yazmışsa yazmış arkadaş, doğru olanı yazmış işte. bunu kabullenmek bu kadar zor mu?

yazarın kim olduğuna bakmadan, altına sonuna kadar imzamı atıyorum...
    iyide birşekilde bilinçli kullanıcılarıda belirtseydi olmazmıydı yazıyı okuyunca ne farkımız kaldı bizim lahmacunculardan diyor insan bir şekilde bizim mağduriyetimizide belirseydi olmazmıydı? biraz genelleme gibi olmuş bu yüzdendir tepkiler yoksa kelle koltukta gidenleri sırf 2 teker diye burada kimse savunmaz

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba kullanırken en korktuğum şeylerin başında motosiklet sürücüleri geliyor sevgili okuyucularım. Her arabaya binişimde yaptığım duaların başında ''Özellikle motosiklet sürücülerinden koruması, motosiklet sürücülerine akıl, mantık ve insaf vermesi için'' Yüce Rabbime yalvarıyorum. Çünkü, yaşadığımız veya şahit olduğumuz olaylar, motosiklet sürücüerinin gerçekten akıl, mantık ve insaftan uzak davrandıklarını gösteriyor. Ben korkuyorum. İnanıyorum ki onların dışındaki araç sürücülerinin hepsi korkuyor. Ama bizim cesur (!) motosiklet sürücülerimiz asla ve asla korkmuyor.

KURAL MURAL YOK
    Evet kural dinlemiyorlar. Hele hele trafik kurallarının hiç birine uymuyorlar. Saygı göstermiyorlar. Kırmızı ışık onlar için dur anlamı taşımıyor. Kaldırımla sizin aracınız arasından yıldırım hızıyla geçip gidiyorlar. Aracı hafifçe sağa sola kırsanız Allah korusun meydana gelebilecek bir facianın farkında bile değiller. Bu akılsızlık ve mantıksızlık değil de nedir? İstanbul'daki lahmacuncuların sayısını bir düşünün. Lahmacun satışının yüzde 80'i motosikletlilerle yapılıyormuş. Düşünün İstanbul'daki motosiklet sayısını

ÇOĞUNLUĞU DANDİK
    Kargo motosikletleri, lahmacun, pizza, kebap, çiğköfte gibi gıda maddesi dağıtan motosikletliler, market servisi yapanlar kelle koltukta trafiğe çıkıp korku saçıyorlar. Şimdi yeni bir moda çıktı. Trafiğin yoğun olduğu bölgelerde araçların aralarından da geçemeyen motosikletliler nereden gidiyor biliyor musunuz. Kaldırımlardan. Siz, eşiniz ya da çocuğunuz güvenli diye kaldırımdan yürürken yanınızdan hızla bir motosiklet geçiyor. Bunların çoğunun motosikleti de kelimenin tam anlamıyla dandik. Bunlarla nasıl hız yaparlar anlamıyorum.

TEDBİR GEREKİYOR
    Gün geçmiyor ki bir motosiklet faciası yaşanmasın. İnternette motosiklet kazalarıyla ilgili sitelere girip videoları izleyin. Aklınız durur. Aklın, mantığın alamayacağı kazalar. İlgililerin motosikletlerle ilgili geniş çalışmalar yapması kaçınılmaz. Belki de sırf motosikletliler için bir kontrol mekanizması gerekiyor. Bu konu da bana gelen maillerin haddi hesabı yok. Biliyorum ki hemen herkesin ortak şikayeti. O zaman bu işi ciddiye almak gerekiyor. Tedbirler gerekiyor. ''Ben uyarmıştım'' diye başlayan yazılar yazmak istemiyorum.

alıntıdır güneş gazetesi

Altına imzamı atarım...Yani motorcuların önemli bir kısmının psikolojik manyak olduklarını bilmek için Medyuım olmaya gerek yok...

şimdi gelen cevapları okumadan yazıyorum...ben motorcu ahalisini tanıyorsam verilen cevapları sıralayayım...

1.Yav o işine baksın...medyummu zartmu zurtmu...o kim...kişiliği hedef alan Türk zihniyetli yazılar...(halbuki adam vatandaş olarak yazmış medyum olarak değil...)

2.Tüm motorcular bir değildir ...biz onlardan değiliz...bizi sevin okşayın tarzı yazılar (yahu 2 teker üzerindeki herkes aynıdır...bazen hepimiz trafikte canavarlaşıp kendi çözümümüzü üretmiyormuyuz..)

3.Gardaşımm esas canaver 4 tekerler...(Onlar zaten trafiğikte tekeller...biz sineğiz)

aklıma ilk gelenler bunlar...ama bir gerçek daha var ki...kebapcı pizzacı elemanlarla aynı kefede tutulmak hepimizi rahatsız eder...oı kadar abartılı kullanmıyoruz çünkü motor üzerinde geçirdiğimiz zaman dilimi ortada...bu tarz hayvanlıklar yapacak kadar bıkmamışız motörden...

tabi ki biz o anlatılan kriterlere uymuyoruz ama önyargıları dğeiştiremeyiz...Sıkışan trafikte felc olan trafikte ben aradan akıyorsam hayatın içine bu durum birilerini, elbette rahatsız edecek...ama açılan bir kapı bu avantajı dezavantaja dönüştürebilir...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

serseri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ruh aynı, cc'nin kaç olduğu önemsiz.

sen anlaşılan sadece sürücüsün.

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yiğidi öldür hakkını yeme. En sevmediğim adamdan her bir kelimesinin altına imza atacağım bir yazı.
    eger sen motorcu olsaydın o medyum denen adama hak vermezdin. birde onun yazdıklarının altına imza atıyorsun. o gitsin saçını düzeltsin sağı solu daha iyi görür ozaman.

YAA ARKADAŞLAR ADAM HAKLIDA OLSA HAKSIZ.
    NEDENİ : KAFADAN NEFİS YAPIYOR (ANLAYANLAR VAR) ARABACILAR VE MOTORCULAR DİYE AYIRIM YAPIYOR.
    SANKİ KENDİSİ YADA ARABA KULLANANLAR ÇOOK AKILLIDA ÖZELLİKLE MOTORCULARA DUA EDİYORMUŞ....

LAA HAVLEEEEEEE.................
    SERSERİNİN TEKİYİM DİYAR DİYAR GEZERİM...
    NE YERDE GEZERİM NE GÖKTE ESERİM...
    BİR GARİP SERSERİ'yim...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler