Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bence büyük bir sorun

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Merhabalar;
    arkadaşlar konu başka bir yerde açıldımı bilmiyorum,
    aradım bulumadım...
    Yaşınız orta okul-lise, univ 1-2. snıf öğrencisi yaşı ise,
    ve en büyük hayaliniz olan bir motora sahipseniz..
    Çevrenizdeki arkadaşlarınız devamlı motorunuzu istemesi,
    veremem diyince ağır sözler, kırıcı cümleler...
    Biz Motora alışana kadar neler çekiyoruz 1 aya zor alışıyoruz,
    ama adam geliyor ' ver şuradan bir dönüp geleyim... '
    En sonunda Çok isteyen bir arkadaşıma verdim, Trafiğe kapalı küçük bir alanda ve düştü. Hemde tahmin ettiğim gibi düştü, zaten en çok bu yüzden düşülür motordar. Gaza yüklendikce seni arkaya doğru iter motor, ve elin hala gazda olduğu için git gide son sürat hızlanırsın ve güm....
    Artık ben bıktım ne diyeyim?
    Nasıl onlarıda Motorumuda Kırmam?
    Basit bir konu gibi görünsede Bence Çok Önemli Bir Konu.
    Yorum ve önerileriniz için şimdiden Teşekkür ederim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    aynen kardeş versen basına kalıyo vermesen pinti cimri bi arkadasından sakınan kişi oluyosun
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    ~~motor aldın değiştin. BUNA NE DEMELİ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Vallahi öyle ya Hani bizler gibi ehliyetli tecrübeli insanlar olsa neyse..
    Kullandığı tek araç bisiklet olan insanlar..

anlat ben yeminliyim kardeş de. daha önce verdiklerim kaza yaptı ben de vermemeye yemin ettim de . kimse kırılmaz o zaman . sen de yemin et tabi yeminini bozmayacaksan

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorda problem var de, arızalı biraz de... ben birkere öyle dedim veya sen bunu süremezsiz sürmesi zor de...
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    hyosung gv250
    benden birisi istedi dedim frenler tutmuyo bazen durduramayız bi yere bodaslarsın dedim çocuk korktu bırak motora binmeyi arkama dahi oturmuya kısa mesafe geziler için

Motosikleti
    -
    aynı şekilde bende motorumu büyük bir heycanla bayii den alıp eve getirmiştim ve motor daha 00007km deydi. Yakın arkadaşım çok ısrar etti dönüp geleyim diye ne kadar direndiysemde kırıcı sözlerine dayanamayıp vermek zorunda kaldım. Bana köyde çok bindim motora motordan kolay bişey mi var demişti. Aldı 2 adım gitti motoru döndürmeye çalıştı. Yol biraz dar olduğundan biraz geri aldı ve direksiyonu tam kırmadan gaza bastı olan oldu. Patt duvarda.. Motor daha 7. km sinde ve ön grenaj + ön çamurluk kırıldı. Bundan 2 3 hafta öncede yine ısrarla isteyen baska bir yakın arkadasıma verdim. O da aynı şekilde bindiğinde ön frenle gaza aynı anda basınca olduğu yere düştü. Nasıl oldu bende anlayamadım. Ama artık isterse darılıp gitsin yinede vermiycem. Oluşan zarar hem kendisini hem motoru etkiliyor. Motordan düşmeyi bisikletten düşmek sanıyorlar sanırım
    [B][I]-Söz konusu olan vatansa, gerisi teferruattır.
    [/I][/B]
    [I] M.K Atatürk[/I]

Motosikleti
    Hyosung Gt250r
    Allaha şükür motorumdan hiç düşmedim ve yan bile yatırmadım ama arkadaşlarımıda kıramıyorum bende veriyorum 3 hafta önce bi arkadaşım düştü ufak tefek cizikler vardı birşey demedim.. ama gecen salı günü arkadasım motorumu istedi kız arkadasımı bırakayım dedi bende verdim dönüşte aradı kamyonun altına girdim diye gittim baktım motor pert benm gözüm gibi baktığım motor şu an pert insanın canı yanıyor vermicem desende güvenmiyomusun 1 motor bizden değerlimi cümlelerde zoruma gidiyor laftanda anlamıyorlar :S

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen kardeş versen basına kalıyo vermesen pinti cimri bi arkadasından sakınan kişi oluyosun
    al benden de o kadar etmedıklerı laf kalmıyor...malım kıymetlıdır degerını ıyı bılırım hor kullanmam cın malı dahı olsa aynıdır mesela mondıal motorum bıle karsıdan parlar ısteyıpte kıramadıklarıma mondıyı verıyorum hem kolay surulur hemde parcası ucuz ama hondayı asla
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    sen motoru almadan önce böyle degildin aldıktan sonra çok değiştin
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

kankicbf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tam üstüne basmışsın bende motorumu almadan kara kara bunu düşünüyorum,Bisikletimle bile bu mevzular oluyo .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Alıntı ManAcrEzzer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allaha şükür motorumdan hiç düşmedim ve yan bile yatırmadım ama arkadaşlarımıda kıramıyorum bende veriyorum 3 hafta önce bi arkadaşım düştü ufak tefek cizikler vardı birşey demedim.. ama gecen salı günü arkadasım motorumu istedi kız arkadasımı bırakayım dedi bende verdim dönüşte aradı kamyonun altına girdim diye gittim baktım motor pert benm gözüm gibi baktığım motor şu an pert insanın canı yanıyor vermicem desende güvenmiyomusun 1 motor bizden değerlimi cümlelerde zoruma gidiyor laftanda anlamıyorlar :S
    al işte görüyormusun, geçmiş olsun abi ne diyeyim,
    Birde başıma gelmedi inşallahta gelmez;
    Verirsin adam gider sağlam bir kaza yapar Allah korusun sakat kalır, hayatını kaybeder, sonra hayat boyu bir ızdırap çekersin o vicdan azabıyla...

Motosikleti
    Hyosung Gt250r
    en cok güvendiginiz arkadasınıza bile her zaman vermeyin neden diye sorarsanızda o hata yapmasa bile benm arkadaşımın yaptığı gibi hata karşıda olabiliyor yani hem biz hem arkadaşımız zor durumda kalıyor

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    parasını geçsen bile.

adam düşse ölse yada yaralansa ne olcak size patlıcakk

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Alıntı ManAcrEzzer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al işte görüyormusun, geçmiş olsun abi ne diyeyim,
    Birde başıma gelmedi inşallahta gelmez;
    Verirsin adam gider sağlam bir kaza yapar Allah korusun sakat kalır, hayatını kaybeder, sonra hayat boyu bir ızdırap çekersin o vicdan azabıyla...

valla motorumu yanında motor sürmüşlüğünü görmüdüğüm beraber yol yaptığım güvendiğim adamlardan başka kimseye vermem kimsede kusura bakmasın

Notek öyle arkadaş çevremden isteyende yok zaten çoğu tırsıyo motordan artçı bile olmaktan çekinenler var Sorun benden mi motordan mı bilmiyorum ama çokda işime geliyo valla

alper_satriani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nokia 6300 Gri
    alan düşse bitaraflarını kırsa, bütün suç verendedir bence. o yüzden küsme pahasına verilmemeli
    BAŞKALARINI SIK SIK AFFEDİN, AMA KENDİNİZİ ASLA

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Ya arkadaşlar çok basit, motoru isteyene şöyle diyeceksiniz:

-"Tamam, al, istediğin yerden dön gel, bu dakikadan itibaren motor senin"

Bu "Motor senin" lafı, arkadaşınızın kulağına kar suyu kaçıracak "Ne demek o" diyecekler, siz de gülerek cevap vereceksiniz;

-"Arkadaşım, yani, düşersen ya da kaza yaparsan, zararı sen karşılarsın, ceza yersen sen ödersin"

Hıı...Bu lafı duyduktan sonra, arkadaşınız kendine güveniyorsa, motoru alır, sizin de içiniz rahat olur, yok güvenmiyorsa zaten motoru almaz.

Haaa..Bir de çok pişkinler vardır, bu lafı duyunca -"ya iyi ki, motorunu istedik" derler

a) Bunlara -"Ya sen ustasın, ne olacak ki?" dersiniz, motoru almaz

b) Bir arkadaşınız bu lafı söylerse, zaten arkadaşınız değildir.

Bu motor isteme olayı benim de başıma çok geldi, hatta şöyle abukça konuşmalar çok geçti;

Vatandaş: -"Benimde vardı böyle motor, ben de binerdim motora, ver bir bakayım"

Ben: -"Yaa...Sizin motor neydi?"

Tabii, ben, geçmişte bindikleri motoru Kawa ya da Yamaha olarak düşünüyorum ve aldığım cevap karşısında dumura uğruyorum.Cevap şöyle;

-"jawa vardı"

Eh be cahil kardeşim, Hyosung GT 250 R ile Jawa'nın nesi birbirine benziyorda, "Benim de vardı böyle motor" diyorsun.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    motor yanınada bi scooter almak lasım tüm grenajlarını söküp vericeksin çok isterse (=
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler