Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

zincirrrrrrrrr

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tiger 250s
    kanuni tiger250s var zincir aşırı derecede gevşemiş onu nasıl gererim tamircim uzakta götürmeye tırstım bu şekılde bide aşırı şık şık ses gelio normalmi ?
    yardım pls...
    Karanlığa Küfredeceğine , Kalkta Bir Mum Yak !!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

normal

nası sıkabileceğin konusunda yardımcı olamıcam ama tamirciye gitmekten pek bi sorun çıkmaz diye düşünüyorum ben o şekilde gevşek zincirle Çanakkaleden İzmire geldim 350 km

ha tabi gidip gitmemek senin kararın sonra yolda bişi olursa git dediniz gittim böyle oldu deme

bide şu plsyi bidaha kullanma lütfen

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    sende anahtar takimi varmi bilemiyorum...
    olsada torkunda sikman lazim...
    riskli olur hayati oneme haiz biseydir zincir...
    derhal cok yavas kullanmak kaydi ile gotur tamirciye 30 km yi gecmemeni tavsiye ederim...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Motosikleti
    Tiger 250s
    Anahtar takımı var o tür işlerden anlarım doğalgazcıyımda elim anahtar tutmasıyla bıtmıo
    motorsikletın teknıgını bılmıyorum nerde bu tork onu bıle bılmıom arka tekerın orda gerılcek bişey yok onde kapak var ıcınde vıtesın attıgı yerın orda kapagı açıpmı yapcam ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:51 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:51 AM ----------

tamırcıme gıtmek ıcın e-5 e cıkmam lazım :D 30 lamı gıdım

Motosikleti
    Alıntı pisanor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anahtar takımı var o tür işlerden anlarım doğalgazcıyımda elim anahtar tutmasıyla bıtmıo
    motorsikletın teknıgını bılmıyorum nerde bu tork onu bıle bılmıom arka tekerın orda gerılcek bişey yok onde kapak var ıcınde vıtesın attıgı yerın orda kapagı açıpmı yapcam ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:51 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:51 AM ----------

tamırcıme gıtmek ıcın e-5 e cıkmam lazım :D 30 lamı gıdım
    Arkadasim hic bulasma harbiden bilmiyosun cunku..
    Arka teker milini gevseterek zincir gerilir.ve somunu sikarken tekerin duz olmasina,somunun torkunun(sikma degeridir tork)dogru olmasina ve kilitleme(emniyet)somununun gevsek olmamasina dikkat edicen...

Motosikleti
    Tiger 250s
    o zaman ben yola çıkayım hayırlısıyla bişey olmaz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:13 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:58 AM ----------

Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasim hic bulasma harbiden bilmiyosun cunku..
    Arka teker milini gevseterek zincir gerilir.ve somunu sikarken tekerin duz olmasina,somunun torkunun(sikma degeridir tork)dogru olmasina ve kilitleme(emniyet)somununun gevsek olmamasina dikkat edicen...
    peki bişey sorcam motoru aldıgımda çok az bişey zncır gevsektı... duzeltırsın dedıler takmadım şimdi aşırı gevsedı gıt gıde gevsıo bu normalmı yoksa başka sorunmu vardır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:13 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:58 AM ----------

peki bişey sorcam motoru aldıgımda çok az bişey zncır gevsektı... duzeltırsın dedıler takmadım şimdi aşırı gevsedı gıt gıde gevsıo bu normalmı yoksa başka sorunmu vardır
    çok yüksek süratteyken ani gaz kesmezsen zincirin şakırdamaz hiç bi sorunda çıkmaz tamirciye giderken bu şekilde dene

zincir bu gevşiyo işte bi süre sonra usta sana en sağlıklı bilgiyi verir

pisanor başına iş alacan haa sakin ol ama zinciri gerdirmek için bir motorcudan yardım al sakın trafiğe çıkma
    [B]Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum[/B]

Motosikleti

motosiklete ve zincir markasina gore 15 000km de yada 20 000km de bir zincir degistirilmeli bu zincirin kalitesine ve senin kullanimina bagli olarak degisir.agresif kullanirsan cabuk uzar zincir.evet zincirin bollasmasi normaldir her motosikletin zincir zamanla uzama yapar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler