Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kaskın camı kapalı olduğu halde, kaskın içine arı girmesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ybr 250, işallah 2012'de Kawasaki Versys
    Dün eniştemle beraber Toplam 350km lik bir gezi yaptık, yolda 140km hızla giderken kaskın vizörü kapalı olduğu halde çok ses yaparak kaskıma birşeyin çarptığını hissettim. Bende yoluma devam ederken kaskın içinde arının gezdiğini gördüm, nasıl girdiğini düşünüyorum kaskın camını kapattığımda lastik fitilleri var girmesi imkansız gibi ama cam ile fitil arasında bir boşluk var belkide ordan girmiştir hemen durup kaskı kafamdan çıkarıp arıyı çıkarttım, arının sokmaması da bir mucize

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    kaskın altından boynundan girmiştir orası yeterince açık hayvancagız vizöre vurup aşağılara dogru kaymıştır
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vay sen şu arının yaptığına içeri girmiş zorda olsa ama sok mamış yazık..
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaskın altından boynundan girmiştir orası yeterince açık hayvancagız vizöre vurup aşağılara dogru kaymıştır
    yok boynumdan gireceğini düşünmedim, çünki boyunluğum vardı

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    vaay
    kıl payı ölümden kurtulmuşsun

Motosikleti
    Mondial 100 KH
    O arı seni öpmek için gelmiş. Öyle olmasa iğneyi vururdu. Şanslıymışsın.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    aynı şey benim başıma da geldi, kaskın altından giren bi arıyı birden vizörün ortasında görünce ne yapacağımı şaşırmıştım.Ani bi refleksle vizörü açtım, tam açtıktan sonra rüzgarın içeri doğru girdiği aklıma geldi, arı rüzgardan uçup suratıma gelcek diye gözlerimi kapattım direk, ama gözlerimi açtığımda ortada yoktu, nereye, nasıl gitti Allah bilir ama iyi ki sokmadı

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Geçmiş olsun. Toplu Arı ölümlerinin nedeninide bize yüklemeseler bari
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    arının kaskı varmıydı acaba şansın varmış arı boş çıkmış
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Bu sene iki defa arı soktu sağ koldan.

Önce bir sıcaklık sonra da acı hissediyorsunuz. Hatta "kolum niye kaşınıyor" da diyebilirsiniz.

Korumalı montlar bizi darbelerden,çiziklerden koruyor(Allah gerekliliğini göstermesin) belki ama arı bu;gireceği yer belli olmuyor

Firavun'un başının içine giren sinek gibi girmesin de bu arılar aman!
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

slamdunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Supermoto 250
    Tam dünkü olayın sızısı sürerken bu başlığı görünce hemen yazayım dedim. Dün 120 km/s hızlarında giderken birden boynumda büyük bir açı hisettim. Hemen kenara çektim. Eşim bir anda panik oldu. Aynaya baktığımda anladım ki bir eşek arası tarafından boynumdan sokulmuşum. İğnesi hala duruyordu ve eşim hemen çıkardı. Yolda olduğumuz için birşey yapamadık. Yola devam ettim ama molada aynaya baktığımda boyun komple kızarmış ve şişmişti. Neyseki kaskını hiç çıkarmayan biriyim. İnsanın yüzünden bir eşekarısı tarafından sokulması herhalde kaza ile sonuçlanırdı.

mehmetay18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    büyük geçmiş olsun, aynısı benimde başıma geldi, dörtlüleri yakıp nasıl sağda durduğumu bilmiyorum...ama çok riskli en güzeli soğukkanlı olup arının sokmasına razı olmak bence..tabi ağzımıza burnumuza kaçırmadan... yoksa yaptığımız panikle daha kötü sonuçlar doğurabilir..

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    geçen ay aynı olayı bende yaşadım arı kaskın içine girdi ama senin kadar şanslı degildim kaskı çıkarırken soktu bi güzel buz filan koyduk benzinliğe girip Allahtan bal arısıymışta bişi olmadı ,tabi hata bendeydi kaskın vizörü açıktı sıcaktan dolayı,yaw senin arı yoksa sihirbaz david coperfield gibi olmasın hani camdan filan geçiyor tebrik etmek lazım kendisini
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı şey benim başıma da geldi, kaskın altından giren bi arıyı birden vizörün ortasında görünce ne yapacağımı şaşırmıştım.Ani bi refleksle vizörü açtım, tam açtıktan sonra rüzgarın içeri doğru girdiği aklıma geldi, arı rüzgardan uçup suratıma gelcek diye gözlerimi kapattım direk, ama gözlerimi açtığımda ortada yoktu, nereye, nasıl gitti Allah bilir ama iyi ki sokmadı
    sen daha tehlikeli iş yapmışsın, bende camı açıp çıksın diye düşündüm ama bu sefer rüzgar daha çok içeri sokucaktı ben durup kovaladım arıyıiyiki sokmadı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:17 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:14 PM ----------

Alıntı slamdunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam dünkü olayın sızısı sürerken bu başlığı görünce hemen yazayım dedim. Dün 120 km/s hızlarında giderken birden boynumda büyük bir açı hisettim. Hemen kenara çektim. Eşim bir anda panik oldu. Aynaya baktığımda anladım ki bir eşek arası tarafından boynumdan sokulmuşum. İğnesi hala duruyordu ve eşim hemen çıkardı. Yolda olduğumuz için birşey yapamadık. Yola devam ettim ama molada aynaya baktığımda boyun komple kızarmış ve şişmişti. Neyseki kaskını hiç çıkarmayan biriyim. İnsanın yüzünden bir eşekarısı tarafından sokulması herhalde kaza ile sonuçlanırdı.
    çok büyük tehlike atlatmışsın, seni sokan arı bide eşşek arısı hele hele boyundan sokmuş sen git en iyisi bi doktara görün eşek arısı boyundan soktuğunda öldürüyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:18 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:17 PM ----------

Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen ay aynı olayı bende yaşadım arı kaskın içine girdi ama senin kadar şanslı degildim kaskı çıkarırken soktu bi güzel buz filan koyduk benzinliğe girip Allahtan bal arısıymışta bişi olmadı ,tabi hata bendeydi kaskın vizörü açıktı sıcaktan dolayı,yaw senin arı yoksa sihirbaz david coperfield gibi olmasın hani camdan filan geçiyor tebrik etmek lazım kendisini
    valla benide sokabilrdi, bakıyorum bu arı nerden girdi kaskın camı kapalıyken lastik fitillerinin yanında bir boşluk var acaba ordanmı girdi, hafif canlıydı ama kaskın içinde sarhoş sarhoş geziyordu

Motosikleti
    Kanuni-Rokko 150
    ben kaskı fırlatırdım valla en sevmedıgım sey arıdır

Motosikleti
    JİNLUN JL 250-5 ELEGANCE
    Ben tırsarım abilerKesin kaza yaparım yada dur bide şunu deneyelim hiç kıpırdamam hemen sağa çekerim o arının kafasına sıkarım acımam
    [COLOR="Red"][I][U][B]::shhh::ÖLMEKTEN DEĞİL UNUTULMAKTAN KORKARIM::shhh::[/B][/U][/I][/COLOR]

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    arı değilde bu kaskın vizörünün üst kısmında minimal açıklıklar oluyor..istisnasız taktığım her kaskta vardı..
    o açıklıktan börtü böcük tatarcık vs. girebiliyor bazen ama arı da girmez herhalde oradan..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF250 , GT250r'den sonra tekrar CBF150
    2 gün önce motorla gezerken sol ayağımda acayip bir yanma hissettim.Açık bir sandalet giymiştim.Çorap da yoktu.Yaklaşık 90 km hızla giderken dönüşe yaklaştığımdan hız kestiğim anda oldu bu olay.Noluyo demeye kalmadan sıcaklık git gide artmaya başladı.Aklıma ilk gelen şey motordan ufacık bir parça koptu ve ayağıma saplandı.Sıcak olduğu için de derime yapıştı.Acilen kenara çektim.Baktım arının iğnesi duruyo.Arı hazretleri de yapışmış can çekişiyo.Neyseki arı sokması olduğunu farkedince rahatladım.Sandaletle motor kullanmanın bedelini çok daha ağır ödeyebilirdim.

Alıntı edremitli10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok boynumdan gireceğini düşünmedim, çünki boyunluğum vardı
    Arı bu,kuyruğunun geçtiği yerden girio

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Geçmiş olsun, geçen kıyıköy gezisinde arkamda kız arkadaşım varken başıma geldi. Namussuz vizör açıkken vizörün üstüne çarptı oradan şakağıma geldi önce sinek zannettim ama anladım birşey olduğunu sakince kenara çektim, vizörü bir çıkardım bal arısı sersem bir şekilde uçtu gitti Allahtan sokmadı.

Bir kerede askerde başıma geldi, kutu kolanın içine girmiş bende içerken dilime tıkır tıkır bişi geldi bir tükürdüm bal arısı!

Bal arısından korkmam da eşek arısı karşısında sakin olamam herhalde
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler