Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Tehlikesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    V-JoKeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar iyi günler ben yeniyim

Ben Cem Demir

Son 2 yıldır beni motosiklet kullanma arsuzu kapladı. arkdaşlarımın motorlarıyla idare ediyodum scooter ile
    ama artık kendimi tutamıyorum ve motor almaya karar verdim. (otomobil) B ehliyetim var 16 yaşından beri otomobil kullanıyorum. uzun yıllarda bisiklet kullandım. Racing tarzı motor almayı istiyorum ama babam izin vermiyor motor kullanmama kaza yaparsın diyor bir türlü ikna edemedim ailemin gelir durumu iyi Askerden gelince sana araba alıcam Boşver motoru diyo ne yapmalıyım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

annenin babanın sözünü dinle hicbizaman pişman olmassın ..burda herkes sana al bin diyecektir ama ,motosiklet gercekten cok cok tehlikeli bi alet bence önce motosiket kaza videolarını ve forumdaki günlük gelen ölüm haberlerini incele ondan sonra karar ver .bi binersen bidaha inemezsin o yuzden bu cok önemli bir karar..

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Alıntı ColdhearteD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    annenin babanın sözünü dinle hicbizaman pişman olmassın ..burda herkes sana al bin diyecektir ama ,motosiklet gercekten cok cok tehlikeli bi alet bence önce motosiket kaza videolarını ve forumdaki günlük gelen ölüm haberlerini incele ondan sonra karar ver .bi binersen bidaha inemezsin o yuzden bu cok önemli bir karar..
    Katilmiyorum diyecem yalan olacak.Herseyden once ailenin rizasini al her isde,arti razi degiller ise bu seni nasil mutlu ederki?
    sen motosiklete bindin diyelim,diyelim gezdin eve dondun.Evde suratlar asik olacak..
    buda butun tadini kaciracak....
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katilmiyorum diyecem yalan olacak.Herseyden once ailenin rizasini al her isde,arti razi degiller ise bu seni nasil mutlu ederki?
    sen motosiklete bindin diyelim,diyelim gezdin eve dondun.Evde suratlar asik olacak..
    buda butun tadini kaciracak....
    sen bizim lafımızı bi kenara atma ,delimavide bende motosiklet kullanıcılığının en zor anlarını son günlerde tecrübe etmiş kişileriz ,ikimizde cok buyuk kaza gecirdik ,ve şuanki düşüncem hala motosiklet tutkunu olsamda hicbizevkin bu acıların karşılığı olabileceğine inanmıyorum gercekten cok zor basit bi kırık bile olsa hayatını zehir ediyor ,,bence arabaya odaklanırsan senın ve ailen icin daha iyi olacaktır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Babana; "nasil istersen baba" de ve Odana istedigin motorun büyük resmini as ve o günden beri üzgün ve hayatindan vazgeçmis gibi haller sergile. Her gün saatlerce o asili olan postere bak özellikle baban geldigi an rüyalara dalmis gibi gözlerin parildasin. Eger baban seni seviyorsa bu duruma dayanamayip sana motor alacaktir.
    Biliyorsun babanin evinde onun kanunu geçer, karsi gelmek olmaz eger üsteki yöntem sana yakismaz ise evden ayrilirsin kendine baska ev bulup kendi kanunlarini yasarsin baska çare yoktur bu gibi durumlarda...

Motosikleti
    Var
    Alıntı kocc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babana; "nasil istersen baba" de ve Odana istedigin motorun büyük resmini as ve o günden beri üzgün ve hayatindan vazgeçmis gibi haller sergile. Her gün saatlerce o asili olan postere bak özellikle baban geldigi an rüyalara dalmis gibi gözlerin parildasin. Eger baban seni seviyorsa bu duruma dayanamayip sana motor alacaktir.
    Biliyorsun babanin evinde onun kanunu geçer, karsi gelmek olmaz eger üsteki yöntem sana yakismaz ise evden ayrilirsin kendine baska ev bulup kendi kanunlarini yasarsin baska çare yoktur bu gibi durumlarda...
    Bu duygu sömürüsü ama dostum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HARLEY GÖRÜNÜMLÜ ÇELİK
    ben 18 yaşındayken bu formül işe yaramışdı,
    başarılı olma şansın %80'lerde
    dene bence etkili yöntem...

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Bak ben alma demiyorum alda diyip vebaline ortak olamam kimselerin...Ama gorunen koy kilavuz istemiyor.Turkiyede motosiklet kullanmak bu trafikde,bu anlayisda suruculerle,bu egitim duzeyinde(ehliyet alma sistemi)malesef cok buyuk cambazlik diyorum artik.dusun ben 4 sene yapabildim bu cambazligi...İnsallah ailenide senide mutlu kilacak en guzel karari verirsin...

Ehliyet alma sisteminden kastettigim su;ehliyeti alan geciyo direksiyon basina,bilmiyorum Turkiyede stajyer suruculuk uygulamadami ama avp da var ve her 3 senede bir sinav yada kontrol ediliyorsun.

Yok abicim hersey saygi temelinde bilic,bilinc,bilinc....
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak ben alma demiyorum alda diyip vebaline ortak olamam kimselerin...Ama gorunen koy kilavuz istemiyor.Turkiyede motosiklet kullanmak bu trafikde,bu anlayisda suruculerle,bu egitim duzeyinde(ehliyet alma sistemi)malesef cok buyuk cambazlik diyorum artik.dusun ben 4 sene yapabildim bu cambazligi...İnsallah ailenide senide mutlu kilacak en guzel karari verirsin...
    iyi dayanmıssın abi ben 2 senede büyük kücük 4 kaza gecırdım 3 kere ölümden döndüm ,2 sene dayanabıldım yani :D ilk kazamda düz yolda giderken bayanın biri geldi yandan carptı ,2.de yokuş cıkarken araç önume kırdı ,kapısından iceri gırdım 3.de kamyon hız kesmeden anayola dalınca motoru yatırdım . 4.de tamponu arka tekerıme dayayan otobusun altında kaldım ,,bi kerede 120 km hızda giderken motor kitlendi benden pes anam babam sokaktan bulmadı beni

Motosikleti
    YBR istiyor..
    brezilya dizisi gibi

artık göz aile görmeyince benim böyle bir sorunum da kalmıyor, zaten destek olmadıkları için bana köstek de olamıyorlar..

Motosikleti
    KAWASAKİ 2007 VN 900 ve MONDİAL RF 150
    yaw bu nasıl iş 15 yaşında babam bana mobilet aldı şimdi 30 yaşındayım shadowum var ewdekiler 15 senedir motora binmemei desdeklemişlerdir ...yani kardeşim eger edebinle adabınla binersen hiç bişey olmaz kardeşim tabi önce ehliyet ve emniyet olmak şartıyla ..yani kısacası sen ailene alıştır..aslında soytarılık yapmayarak trafikte nekadar güvenli bi alet oldugunu anlat ...

zihni05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monero Cxm 250A
    Sana dost tavsiyesi kıçını motor selesine dokundurma!! Dokundurduğun anda bidaha kalkamazsın! Oyüzden al bitane cabrio araç olay budur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Cbr-600rr '07
    ne kadar çok motora başlamak isteyen varmış yavvvv
    bence isteyen her türlü yapar, benim anam diyorduki
    alırsanız tabutum cıkar bu evden..
    motoru aldm sattım, ikincisni aldım hala anam yaşıyor Çok şükür Allah gecinden versin...

Doru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili cem. Kanımca Racing tarzı mororlar, motor da artık son nokta diye düşünüyorum. Hele hele de İst. trf. de. İlla çok ufak cc. motor dan başlamana da gerek yok. Zaten kullanmışsın . Benim acizhane tavsiyem iyice ustalaşana kadar turing, chopper, veya naked tarzı bir motor almandır. Bence ailen de motora değil racinge biraz da karşı çıkıyorlardır. Böylece fazla sürat yapmadan güçlü bir motorda tecrübe sahibi olabilirsin. Aslın da ben de bir hayabusa almak istiyorum 2. motorum olarak şu an 1100 cc.lik bir chopperim mevcut.
    Atın yiğidine doru , adamın yiğidine deli derler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler