Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2012 kasa TVS Apache alıyorum. Rodajı nasıl yaparsam motor iyi açılır, sağlam olur ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    tavsiyelerinizi, uyarılarınızı alabilirmiyim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Googleye yaz bir suru konu cikar karsina eski konular yeni konular

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı EmrE_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tavsiyelerinizi, uyarılarınızı alabilirmiyim ?
    En güzeli kitapçıkta yazanı uygulamak. Kendim ise ilk başlar 6.000 deviri geçmemeye çalışıyorum fakat bazende gazla oynuyorum. Yani anlık atraksiyonlara girebiliyorum. Fakat motoru yormuyorum. Sürekli sabit devirlerde seyretmeyin, gazla oynayın.

Motorunuzla artçılıda gezebilirsiniz. Fakat artçılı gezdiğinizde sakin kullanımlar sergileyin. Motoru zorlamayın. Sonuçta beygir gücü düşük motorlar.
    Önce emniyet, sonra hareket...

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En güzeli kitapçıkta yazanı uygulamak. Kendim ise ilk başlar 6.000 deviri geçmemeye çalışıyorum fakat bazende gazla oynuyorum. Yani anlık atraksiyonlara girebiliyorum. Fakat motoru yormuyorum. Sürekli sabit devirlerde seyretmeyin, gazla oynayın.

Motorunuzla artçılıda gezebilirsiniz. Fakat artçılı gezdiğinizde sakin kullanımlar sergileyin. Motoru zorlamayın. Sonuçta beygir gücü düşük motorlar.
    yorumunuz için teşekkürler soner bey.dikkate alacağım tavsiyelerinizi.zaten kitapçığa uyacağımda ekstradan sorayım bi dedim

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk 1000 km 50yi geçmedim hep gece tek başıma kullandım serin havalarda devirde 6 bini geçmedim ilk 500de yağ yağ filtresini değiştirdim sonra 1000de aynı şekilde 1500de aynı şekilde değiştirdim 1000 km sonrası istediğim gibi gazladım ilk 250 kmde frenlere dikkat etmek gerek diskin üzeri kaplı oluyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)