Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

çin motorları neden iyi değildir

Motovento
    REKLAM ALANI
    ReBeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 GY Enduro
    çinli kullanıyorum ramzey gy 200 7000de. daha öncede cgl125 kullanıyordum 18000de sattım. sadece 1 kere lastiği değişti. 1 defa bile servis görmedi. tıkır tıkır çalışıyordu. kullanmasını bilmiyorlar dağıtıyorlar diyenler taraflı yaklaşıyor olaya. bu motorlar kalitesiz, bu motorlar kötü, bu motorlar mühendislikten nasibini almamış. bir motor 12000de perte çıkar mı? bu kaliteli motorlarda daha hayatın başlangıçı. 1950 model r 30(lubirşey) dolaşıyor sokakta. 1980 model ijeler, minskler takır takır çalışıyor. ben bu çinli motor sempatizanlığını 2 şeye bağlıyorum. 1.si olanaksızlıktan kendini bunların iyi olduğuna şartlandırmak. 2.si ise kendinde/çevresinde gerçek motor görmediğinden bunları bir halt sanmak.

motora çok iyi bakıyorum ama kalitesizlik heryerden fışkırıyo (bir motorun 2500de rulmanları değişir mi?) . memnun değilim. bunu bana satan bayi ve yakınları için hergecece dua ediyorum!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    skygo 250-4
    şimdi bu araba kullanıcılarına neden tofaş reno kullanıon git diablo lamborjini porshe al beş para etmez senin araban demek gibi birşey oluyor. motor motordur biri nazlı çalışır diğeri durmak istemez fark bu. allah kaza bela vermesinde ben halimden çok memnunum..

tatarx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk motorumda çinliydi şimdiki yarı çinli sayılır. Uzun uzun konuşmaya gerek yok zaten birçok yerde bu konu defalarca tartışıldı. Çin malı yaramaz arkadaşlar.
    Tamamen ne kadar para o kadar köfte olayı. Bu arada küçük cc li marka motorlarda biz çinli değiliz diye sevinmesinler onlarda çinli.

ReBeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 GY Enduro
    Alıntı prolepsit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi bu araba kullanıcılarına neden tofaş reno kullanıon git diablo lamborjini porshe al beş para etmez senin araban demek gibi birşey oluyor. motor motordur biri nazlı çalışır diğeri durmak istemez fark bu. allah kaza bela vermesinde ben halimden çok memnunum..

çok yanlış. şahin konforsuzdur, güçsüzdür ama 350000 kmde olan ve sorunsuz çalışanları mevcut. belki güvenlik donanımdan yoksundur ama sağlamdır. porshe şusu busu artısı konfor ve sportifliktir.

ama çinli motorlar KALİTESİZ! ne kadar savunursanız savunun. ne kadar bakarsan bak. bakmakla kalırsın.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı ENGİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında tüm çin motorları kötüdür diyemeyiz sadece ülkemizdeki distribütörlerin aç gözlü olmasından kaynaklanan ucuz olan motorların ülkemize ithal edilmesinden kaynaklı piyasadaki çin motorlarınının birçoğunun kalitesi çok düşük. Oysaki çin de gerçek mana da çok kaliteli üretim yapan firmalar da var unutmayalımki bugn gerek teknoloji gerekse savunma sanayiinde çin firmaları dünyanın en iyi firmaları arasında yer almakta hatta bmw, suzuki, mercedes gibi firmalara fason çalışan çin firmalarının listesini arattırdığında bulabilirsin rahatlıkla. Ben tamamen çin mallarının kalitesiz ve kötü olduğu önyargısına karşıyım bence distirübütörlerin kalitesizliği ve açgözlülüğünün sonuçu en ucuz maliyetli motorlar geliyor ülkemize aynı motorun farklı markalarda ve kalitelerde üretildiği bir ülke çin baktığınız zaman amerikadaki bir lifan la ya da skygo ile türkiyedeki lifan ya da skygo gibi aynı marka ve modeldeki araçlar arasında görüntü aynı gibi görünse de kalite yönünden dağlar kadar fark var nereden biliyorsun diiyenler çıkabilir aranızda vakti zamanında çok araştırmıştım hatta youtube daki lifan ve skygo videolarına bakarsanız anlarsınız. Ben herşeye rağmen çinli motoların ülkemizde olmasından yana mutluyum sonuçta imkanı japona yada italyana amerikana avrupa ya yetişmeyen ancak motor sevgisini içinde barındıran o kültürü layıkıyla yaşamak isteyen bir çok kişinin böylelikle bu hayali gerçekleşmiştir.

açıklama bu kadar basit..

ben de çinde üretilmiş bir honda kullanıyorum...işçiliğin zayıf olduğu noktalar detaylar kronik sorunlar var...ama genelinde orta üstü aliteye sahip...

en azından bir sorun olduğunda uyarı veriyor yolda bırakmıyor.....parça teklemeye başlıyor...hemen servise koşuyorsun...öz çin çonlar direkt yolda kalıyor ...

benim cbf 150 nin başlıca olası sorunları...

marş motoru içine toz kaçıyor zamanla zorlanıyor ilk çalışmada...

kontak zamanla yağlanmazsa işlevini yitiriyor...

çok sıkıştırmaya gelmiyor..krank yağlama olmayınca pes ediyor...eline alıyosun...

yağ eksiltme Allahın emri gibi...

benzin göstergesi sağlıklı bilgi vermiyor...

eee Honda dedik bağrımıza bastık ...o da bize bastı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    yamaha xt 600 ve ybr 125
    Bence çinli ne kadar para okadar köfte düşüncesi ile üretim yapıyor tabi işin içine birde bizim ülkede ilk öğrenmelik ucuz motor alımı giriyor yani bilinçsiz kullanıcı şimdi ne oldu motor kalitesiz + bilincsiz kullanıcı tamamıyla bunlarla ilişkili

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    birçok kişi yazmış, çoğu gerçek ,sadece eklemek istediğim ,bu cep telefonuna veya zararsız eşyalara benzemiyor, ayrıca dört teker bile değil, iki teker, birşeye binipte, kalitesiz olsun, mantığı yanlıştır, 1 lira fazla verip daha sağlam almak en mantıklısıdır, 2000 km de zinciri biten, gidon kenarları düşen, ayrıca gidon kilidi uçup giden ,bir motor kullandığım için ,tehlikelerini gayet iyi biliyorum, ayrıca fren hidroliğine yağmur suyu kaçıp, frenin kilitlenmesine sebep veren, kaza atlattıran, motorun ne olduğunu iyi bilirim, ucuz olması ayrı konu, hayati tehlikesi olması ayrı konu, 500 .1 lira fazla yapsınlar ,adam gibi satsınlar ,kalitelerine güveniyorlarsa, fiyat sorun olmaz bence

Motosikleti
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birçok kişi yazmış, çoğu gerçek ,sadece eklemek istediğim ,bu cep telefonuna veya zararsız eşyalara benzemiyor, ayrıca dört teker bile değil, iki teker, birşeye binipte, kalitesiz olsun, mantığı yanlıştır, 1 lira fazla verip daha sağlam almak en mantıklısıdır, 2000 km de zinciri biten, gidon kenarları düşen, ayrıca gidon kilidi uçup giden ,bir motor kullandığım için ,tehlikelerini gayet iyi biliyorum, ayrıca fren hidroliğine yağmur suyu kaçıp, frenin kilitlenmesine sebep veren, kaza atlattıran, motorun ne olduğunu iyi bilirim, ucuz olması ayrı konu, hayati tehlikesi olması ayrı konu, 500 .1 lira fazla yapsınlar ,adam gibi satsınlar ,kalitelerine güveniyorlarsa, fiyat sorun olmaz bence
    evet...

bu aldığınız süper ucuz mega dandik bidon plastik aksamlı makinalarınızla ana babanızın kem gözlerden bile sakındığı kendi CANINIZI taşıyorsunuz...

yolda giderken şasi kırılırsa hiç şaşırmam ki oldu...bu 151 rsvari hiper boktan scootarların...şasileri görseniz bağlantı noktalarını görseniz almazdınız...

şasiyi gördüm...

r1 5000 lirada bizmi almadık gibi urfalı kekoro teorisine girmeyecek kadar akıllısınız...size kimse goldwıng alında demiyor...ama bu hede hödö makinalara saygı duymayın en azndan...beni forumu kandır "bakıyom ediyom tık demedi canavar gibin" diye ama kendini kandırma...en azından benim tarzım çapır diye caracal tipli 70 ayrı markalı aynı model sevdasına kapılıp alıp 6 ay sonra titreşimden şikayet edip satmaya kalkışma..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

muratx22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni 2v - WindyS 125
    çin malının iyiside var kötüsüde parana göre iyiler oluor.
    MuraD THSDLN

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r1 5000 lirada bizmi almadık
    ne yaptın aga, 5000 güzel para. benim için orta sahanın sağından gelen derin topa ceza alanı ön çizgisi üzerinden sol ayakla çatala gönderilen voledir 5000 lira
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yaptın aga, 5000 güzel para. benim için orta sahanın sağından gelen derin topa ceza alanı ön çizgisi üzerinden sol ayakla çatala gönderilen voledir 5000 lira
    mantığa karşı sunulan tüm saçma permütasyonları yazmaya çalıştım... devamı...

çin malı motur almayın...

param bu kadar..napim binmeyimmi motöre mahrum mu kalayım...

bu gece başım ağrıyor hayatım başka zaman...

sağane...

çin malı motör almayın...

neyyy...hööö...

YOLAVCISI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni 250 Cross
    ....Bende şu an bir çin motoru kullanıyorum.Hatta bu benim 3.çin malı motorum.Kullanımından memnunum.Şu an 15.000km.deyim.Şimdiye dek hiç bir konuda beni üzmedi.Ucuz olmaları nedeniylede,motor üstünde modifiye etmekte zorlanmıyor ve kafama göre her şeyi rahatlıkla deneyebiliyorum.
    Ancak tek sorunum var,biraz daha büyük ccli olsalardı iyi olurdu.400_500 gibi.

===YOL AVCISI===

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    2006 model 151 rs mondial'im 14000 km. de yolda kalmadım, masraf açmadı. Yedek parçası ucuz, yedek parçası rahatlıkla bulunuyor, firma büyük firma. Temiz kullan, bakımlarını yap yıllarca kullan. Meşhur markalardan şikayetleri okuyorum. Zaten pahalı motorla ucuz motor fiyatı arasindaki fark tenkit edilen motora yıllarca bakar.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    haydiii geallll polemiğee gealll...

polmiğee bir -iki hemen kalkıyorrr...

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşım çin malı kötü değil bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur adam alıyo bi motor motordan anlamıyo etmiyo 1 haftalık motorla kadran dayatmaya çalışıyo eşek niyetine biniyo nasıl olsa çin malı ölede bozulcak böylede bozulcak diyo bakımlarını yaptırmıyo sonra motordan şikayet ediyo bunların şikayetini duyanda anlamadan bilmeden çin malı kötü diyo
    kesinlikle doğru ama kalite herzaman kalite dir bi yerde mutlaka fark vardır

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    bnkalitesiz olduğunusöylüyorum ve çok memnunum diyen arkdasların birazda salladığını anladım.redlıne gelince sübab kesiyrsa ne anladım:s arkadasımda ybr var tam 3 dk boyunca redlıne kesici yaptı motr tık demedi.keşke hurda bi honda titan alsaydımda bumotora yapcam masrafı o motoru toplamaya verseydim

Motosikleti
    potansiyel r1 :(
    bir çok arkadaşın dediği gibi
    çin ihtiyaçlara cevap veriyor
    ucuz istiyorsan ucuz hızlı istiyorsan hızlı kaliteli istiyorsan kaliteli
    olay bundan ibaret
    ama %100 çin malı motorda alınmaz
    ben bu sitede frene basınca ön maşası kırılan çin motorlarını gördüm
    savunulacak bir tarafı yok savunanda bugün memnunsa yarın fikri değişir
    :pl: [COLOR="Red"]Gimme fuel[/COLOR] !!! [COLOR="Blue"]Gimme fire[/COLOR]!!! [COLOR="Red"]Gimme that which I desire[/COLOR]!!! :pl:
    adı üstünde u[B][COLOR="Blue"]M[/COLOR][/B]u[B][COLOR="Blue"]T[/COLOR][/B] :queen:
    [COLOR="Red"]makine mühendisliği 4 sene kaldı[/COLOR]

Motosikleti
    Kastino 50
    1999 model 2t gazeteden alınan kastino 50 sene 2009 tek masrafı yag benzin arada ufak tefek arızalar oluyor onlarda cok tutmuyor yolda kalma sebebı benzın bıtmesi 2kısı yokusta banamısın demıo ( yokusta durmazsak:D)

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Çin motorlarına karşı abarma vaziyetinde nefretin sebebini tamamen marka fanatikliğine bağlıyorum..

Kaldı ki atlanılan bir nokta var bilinçli çin malı motosiklet kullanıcısı zaten motorunu bilir ve kalkıp japonla kıyaslamaz (en azından ben değil)

Piyasada iyi ki çin malı motorlar var ve iyi ki alıcıları var..

Yoksa ne marka fanatikleri oturdukları yerlerden mesajlarıyla gizli gizli hava atabilirlerdi ne de maddi gücü çin motoru alabilecek durumda olanlar iki tekerle tanışabilirdi..

Dolayısı ile iki tarafta sevinmeli bu duruma..

Ayrıca para bastırıp sıfır aldığım motosikletime neredeyse küfredilmediği kaldı ve artık ağrıma gitmeye başladı bu durum..
    Okumiyim diyorum ama dayanamayıp bakıyorum gene bu başlığa..

Motosikleti
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin motorlarına karşı abarma vaziyetinde nefretin sebebini tamamen marka fanatikliğine bağlıyorum..

Kaldı ki atlanılan bir nokta var bilinçli çin malı motosiklet kullanıcısı zaten motorunu bilir ve kalkıp japonla kıyaslamaz (en azından ben değil)

Piyasada iyi ki çin malı motorlar var ve iyi ki alıcıları var..

Yoksa ne marka fanatikleri oturdukları yerlerden mesajlarıyla gizli gizli hava atabilirlerdi ne de maddi gücü çin motoru alabilecek durumda olanlar iki tekerle tanışabilirdi..

Dolayısı ile iki tarafta sevinmeli bu duruma..

Ayrıca para bastırıp sıfır aldığım motosikletime neredeyse küfredilmediği kaldı ve artık ağrıma gitmeye başladı bu durum..
    Okumiyim diyorum ama dayanamayıp bakıyorum gene bu başlığa..

memleketteki motokültür ve piyasa çıtasını düşürdüğünüz için sizden nefret ediyorum...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler