Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

scooter'un hızını arttırmak mümkünmüdür??

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı ceyhun1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yandaki belediye otobusu sizce 120 küsürlemi gidiyor ??
    o önde olduğu için 130 la falan dır
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Bi filmde görmüştüm, atlar için işe yarıyordu. Ahır, garaj gibi bir yer buluyorsun. Ama hiç ışık almayacak. 2 yıl orada bekletince yarış atı gibi oluyordu içerideki. Rengi de beyaza dönüyor haberin olsun

Dostum şaka bir yana, yüksek hızlarda manevra ve fren kabiliyetleri zaten sınırlı olan bir alette hız arttırman tehlikeli olur bence. Hem yapacağın herşey yakıt sarfiyatı, ömründen önce arıza, yol-su-elektrik olarak döner sana..
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    konu hortlamış ama bilgi amaçlı bakayım dedim ve hortlakta olsun dayanamadım

Alıntı alemdar2442 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bak adam yapmış sende yaparsın ne varki
    şimdi bu fotorafta devir saatine bak daha redline değil sanki sehir içinde gidiyomuş gibi ve otobusun filan normal hızında olduğu nekadar bariz..

fazla gaza gelmiyelim litresi 4 lira
    Mustafa Kemal Atatürk

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    sevgili arkadaşım elindeki kullanmış olduğun motorsikletle, hız bir çok yerde gereklide olsa gideceğin km ler belli yani uzuuuuunn kilometreler yapacağım düşüncesiyle o motosikleti alacağını sanmıyorum kısa mesafe şehir içi ulaşım için bir müddet işini göreceğinin sende farkındasındır çoookkk uzun yıllar sana hizmet vermesini bekleme,bekleyemezsin ,onun için uzun yol yapmayacaksan(tek marşta 300 -600 km en az) hız arayışlarına girmeni mantıksız buluyorum iyi kötü zaten 100 km hızı motorun görüyor fazlasına gerek olacağını sanmıyorum olsa bile o motorun teknik yapısından kaynaklanan zayıflıklarını görsen 100 km bile basmaya korkarsın kendimden örnek veriyorum arkadaşın motorunu ödünç almıştım seninkinin markasından mondıal 2 kişi giderken çukurda motor ortadan 2 ye ayrıldı ön takım birtarafa arka bir tarafa biz başka bir tarafa onun için bu konuya oldukça duyarlıyım çin mallarından uzak durun biraz fazla verin 2 el kalite alın onlar belli zaten, neyse konu başka yere sıçramadan 100 km o motor hız yapıyorsa hiç sesini çıkarma,modifiyesine edeceğin paranın üzerine kendi motorunu ve üste bir miktar daha ekle 2 el kalite al onunla uğraş sevgi ve hürmetler...
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    125CC
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

şimdi bu fotorafta devir saatine bak daha redline değil sanki sehir içinde gidiyomuş gibi ve otobusun filan normal hızında olduğu nekadar bariz..

bu hızı yapan motor mondial 151 rs. kullandığım motorla aynı. zaten motorun max deviri 8000 rpm ve motor 7500 de gidiyor. ibre 12x gösteriyor doğrudur ama motor şu anda redline da. google a 151 rs yazarsanız mondial.com dan teknik özelliklerine bakabilirsiniz.

bu hızda 4 sene önce motorin abimiz tarafından yapılmıştı yanlış hatırlamıyorsam. yol hafif eğimli ve rüzgarın olmadığını söylemişti. yinede yanılma payını hesaba katarsak motor 110 gidiyordur. yandaki belediye otobüsünüde zaten geçiş aşamasında. oranın otoban olduğunuda unutmayalım belediye otobüsleri 90 100 gidiyor orada.

benim motor bile tek kişi 7~x rpm de 105 110 gidiyor gerçi öyle denemelerim olmadı ama bence çokta alay konusu olmamalı. bu hızı bir ybr yapsa sanrm yapar derdi herkez silindiri daha küçük olduğu halde..

Motosikleti
    Alıntı gokmenkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu hızda 4 sene önce motorin abimiz tarafından yapılmıştı yanlış hatırlamıyorsam. yol hafif eğimli ve rüzgarın olmadığını söylemişti.
    Hava da bulutsuz olmalı. Nem de hızı 1-2 km etkiler (walla ybr ile bağlantım yok)

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benzin kadranına bakın 1. resim ve 2. resim
    motodriftt bunu beğendi.
    bu kawasaki bir başka dostummm

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    saniyeler içinde yarım depoyu bitirmiş hayabusadan beter

kopan çocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Ramzey 125 Q- 2012 YBR 125 ESD
    motorun km sayacına bakarsanız sıfır galiba daha biraz bulanık ama,
    birde gösterge paneli bozuk olamazmı?

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çinli motosikletlerin genelinin hız göstergesi yakıt göstergesi ve bazılarınında km sayacı doğru çalışmaz.mesela bu dediklerimin hepsi benim motorda var
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Hyosung GT250R '11-Vespa ET4 '01-Mondial 150ZC '09
    motorunu büyült en sağlıklısı
    ::tutkuy:: ::thanks: ::cheeeeer

GÖKTUĞ TÜREL

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı alemdar2442 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bak adam yapmış sende yaparsın ne varki
    Şimdi mantıksız gelenler ne?.....
    1- devir saatinde redline a bile gelmemiş... Buna rağmen yaptığı sürat
    2- Otobüs bizim İKARUS lardan... Sıksan 90 yapmaz....
    3- Otoyol un sağdan 2. şeridinde 130 km hızla gitmek ne kadar inandırıcı?...
    4- Km saati doğru ise daha 105 km de olan motorun 130 la gitmesi ne kadar inandırıcı?..
    5-Kaldı ki 130 la giden scooter da bu şekilde foto çekecek babayiğit kimdir? Acaba hayatında scooterla 130 a hiç çıkmışmıdır?..

Arkadaş...
    Ben de An ile 120 ye çıkıyorum hafif rampa aşağı.... Kaldı ki An, mondialden güçlü ve daha hızlı bir motor... 120 ile giderken her an motor yarılacakmış gibi geliyor..... Bırak foto çekmeyi , tek elini bırakamassın gidondan....
    Yanıltıcı bilgilerle diğer arkadaşları yanıltıp hayatlarını yakmayın...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çinli motosikletlerin genelinin hız göstergesi yakıt göstergesi ve bazılarınında km sayacı doğru çalışmaz.mesela bu dediklerimin hepsi benim motorda var
    Senin motorda km sayacı hatalı değil, kasıtlı. Fazla benzin yaktığı belli olmasın diye

Motosikleti
    Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin kadranına bakın 1. resim ve 2. resim
    Milletime hayranım, şeytanın aklına gelmez

Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    Alıntı ceyhun1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yandaki belediye otobusu sizce 120 küsürlemi gidiyor ??
    1- Ucuza alan iki kere alir
    2- Calisiyorsa kurcalama
    3- Her zaman Gülümse ve tesekkür et.Hem maliyeti sıfır hem de değerine paha biçilmez.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede vardı sanki 100metreyi 1km gibi sayıyordu :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milletime hayranım, şeytanın aklına gelmez
    öldüm gece gece gulmekten
    1- Ucuza alan iki kere alir
    2- Calisiyorsa kurcalama
    3- Her zaman Gülümse ve tesekkür et.Hem maliyeti sıfır hem de değerine paha biçilmez.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    mondialden geçtimde o otobüs hiç 120 yapmışmı acaba ömrü hayatında.
    Bakın arkadaşlar benim scooterde ilk kontağı açınca test sürecinde iken hız göstergesi sonuna kadar çıkıp iniyor. Bu işlem bitmeden mesela inişte 60 km de iken kontağa basarda çalıştırısam hız orada sabitleniyor. Ve direk 60 km den başlıyor. Ben o şekilde bir resim çeksem alın size 150-160 yaptım desem kimi kandırırım. Birçok insanda buna inanır al işte yapmış adam olur işin sonu.

Boş işler bunlar uğraşmayın böyle şeylerle.

Sorunun cevabına gelince. (geç olmuş fakat merak edilen bir konudur eminim)
    Hızı arttırmak için gaza basmanız yeterli.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    bence motorun orijinalini hiç bozmayın,eğer bütçeniz müsaitse motosikletinizi büyütün

Motosikleti
    125CC
    genel olarak cevap veriyorum. 2 resimde mondial 151 rs kullanıcı bilgi paylaşımı konusundan alıntı ; eğer incelerseniz 2 resimin farklı günlerde çekildiğini görürsünüz. ( benzinin bitme olayı )

redline olayını kurcalayan arkadaş ; motor zaten max 8000 rpm dönüyor ve bu motor 7400lerde. sence redline a girmemiş mi daha ?

yanılma payını zaten söyledim ; ama 105 110 u buluyor.çok çokta 10 km oynar zaten

o otobüsünde sağ şeritte olduğunu sollanmakta olduğunu ve otobanda olduğu belirtmiştim. sol şeritten arabaların kaç km ile gittiklerini hepimiz biliyoruz. orta şerit için 110 normal bir hız. farklı bakış açılarıda doğar. hiç otobanın "en sol" şeridinden geçen bir burgman gördünüzmü ? ama burgman 400lükler çok rahat bu hızlarda seyredebilir..
    umarm alay etmek küçümsemek yerine biraz gerçekçi bakarsınız.

scooter ın hızını nasıl mı arttırırsın ? bu konuda tek mantıklı bir cevap gelmiş bence. gaza basarak (:
    piston büyütüp taşlatabilirsin hava filtresiyle felan oynayabilirsin ama bu araçların ne yapacağı belli. canını sokakta bulmadıysan gaza basmakla yetin derim..

edit: bizim motorlarda kontağı açınca hareket eden tek gösterge benzin göstergesi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler