Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sorular

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    benzini damacana vs doldursam üzerini çarşafla kapatıp balkona koysam sıkıntısı olur mu

sıfır akü alınca 1 gün alınan yer de mi kalıyor şarjlama olayı varmış orda kalırsa satıcı güzel şarj eder mi

arka stop lambası otomatik yanan şey mi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    benzini damacanayla alma sebebini merak ettim. yolda giderken benzinliğe uğramak mı istemiyorsun.
    damacanayla uğraşmaya değmez.
    ağzını iyi kapayamassan uçar gider
    balkonda sigara içersen patlayabilirsin.

--

akü ile ilgili bilgim yok

--

arka stop lamba kontağı çevirince arkada yanan stop lambası oluyor. hatta fren yapınca ekstra daha fazladan yanıyor.

--

kasklı_bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arka stop lambası dikkat çekmek için hafifçe sürekli yanar ama frene basıldığında asıl ışık saçar ikaz verir.

Ben akü aldığımda aldığım yerde kalmadı direk takıldı dolum işlemi kullanılmamışsa otomatik olarak yapılır ( büyük motorlarda durum farklıdır -600 rr vs)

Benzini şişeye koy daha iyi 😀

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    1-dış ortam sıcaklığından etkilenir çekme yada şişme yapar. ısısı sabit bir yere bile koysan vakit geçtikçe benzin mazotlaşır yani uçuculuğu gider zor yanar verimi düşer.
    2- akü hazırlandığında belli bir süre sonra gerilim kontrol edilir akünün vermesi gereken gerilim değerinde ise sorun yok direk takılır altındaysa şarja takılır
    3-çoğu motorda far otomatik yandığı için bu motorlarda arka park lambasıda otomatik yanar.

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Yahu arka stop lambası ,aka stop lambası diye diye bilgisizliğin dibine erdiniz, önde zaten stop lambası yokki, stop lambası zaten arkada olur, birde ön FAR ön FAR diye adlandıranlar var FAR da zaten önde olur kendinizi biraz geliştirinde motorcu olduğunuz belli olsun birde benzini bidona koyan arkadaş var benzini bir yerlerden götürüp motorun için stokmu yapıyorsun yoksa dikkat et de havaya uçma.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    benzini depo etme nedenim ZAM afedersiniz GÜNCELLEME den dolayı işe giderken sağım solum benzinci dolu istasyona uğramama gibi bir niyetim yok

benzin uzun sure ev kosullarinda muhafaza edilecek bir yakit degildir.
    en fazla uygun kosullarda birkac gun saklayabilirsin daha fazlasi hem benzinin verimini dusurur hem de tehlikele yaratir.
    bir damacana benzin, malum mutahitlerin yaptigi apartmanlari yikmaya yeter

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı kaplıkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzini depo etme nedenim ZAM afedersiniz GÜNCELLEME den dolayı işe giderken sağım solum benzinci dolu istasyona uğramama gibi bir niyetim yok
    o işi geç karbüratörlü motorun yoksa hiç yanaşma paşa paşa gidip ödediğin ücreti güncelle :D

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizi bu duruma düşürenler ve onları destekleyenler utansın.Ben şahsen konuyu açan arkadaşın benzin stoklama düşüncesini garipsemiyorum.
    Ama evde benzin stoklamak son derece riskli bir iş.Uygun ortamda,uygun sıcaklıkta bu işe özel imal edilmiş gerekli havandırmaları olan tankta sürekli günlük kontrolleri yapılarak stoklanabilir.Yani evde yapılacak iş değil.Evde çok yüksek miktarda yanıcı,patlayıcı madde bulundurursanız kanunlarla da başınızın derde girme olasılığı var.Kimya mühendisi olarak pek tavsiye etmem.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    molotof hazırlıyor derler bir de yağ gibi üste çıkarlar hiç kimse demez ki zavallı benzin depo ediyormuş zamdan etkilenmemek için

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:52 ----------

sen hiç konuşurken dil sürçmesi falan yaşamıyor musun aklıma öyle geldi yazdım stop lambası önde değil kaldı ki önde olabileceğini de zannedebilirim bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD ( 2013 )
    Konu açamadım burdan soruyorum 32bin de kazasız temiz ybr alınırmı

tugrulbora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Issız acun öldü mü?
    UzunYolAdami bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı loggex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu açamadım burdan soruyorum 32bin de kazasız temiz ybr alınırmı
    cevabı kendin vermişsin temizse niye alınmasın 😊

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Komşum evde benzin stoklasa anında şikayet ederim. Resmen patlayıcı bulunduruyor evde. Beyefendi üç kuruş kazanacak diye çoluk çocuğumun yaşadığı evi tehlikeye atma lüksü yok...

damacanayla benzin, güldürdü güncellemeler hayatımızın her anında olmaya devam edecek, ss kuralına uyup benzin istasyonlarına uğramaktan başka kalıcı çözüm yok maalesef.

Bir soruda ben sorayım, daha önce sorulmuş olabilir forumda yeniyim bilgisi olan cevaplarsa sevinirim. Levent-Tekstilkent arası gidiş dönüşlerde TEMi kullanıyorum. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde emniyet şeridine girmek durumunda kalıyorum. İki yönlü gidiş dönüş eds cezası yer miyim? Malum Türkiyede motosiklet için bölünmüş bir şerit olmadığından emniyet şeridini gereksiz işgal etmek gibi bir zorunluluk hasıl oluyor.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı ufak_detay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    damacanayla benzin, güldürdü güncellemeler hayatımızın her anında olmaya devam edecek, ss kuralına uyup benzin istasyonlarına uğramaktan başka kalıcı çözüm yok maalesef.

Bir soruda ben sorayım, daha önce sorulmuş olabilir forumda yeniyim bilgisi olan cevaplarsa sevinirim. Levent-Tekstilkent arası gidiş dönüşlerde TEMi kullanıyorum. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde emniyet şeridine girmek durumunda kalıyorum. İki yönlü gidiş dönüş eds cezası yer miyim? Malum Türkiyede motosiklet için bölünmüş bir şerit olmadığından emniyet şeridini gereksiz işgal etmek gibi bir zorunluluk hasıl oluyor.
    eds arkadan plakayı görmüyorsa yapıştır
    since 1987

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı ufak_detay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben bu kış boyunca yaklaşık 3 ay yağış olmayan yerler kuru olduğu günler Beylikdüzü - Levent arası TEM otoyolundan işe gidip geldim. Trafik sıkışıkken emniyet şeridinden gitmeye ceza yazmıyorlar motorlara. Ama trafik akıcı hale gelmişken ceza yazma ihtimalleri var diye emniyet şeridine girmeyip normal şeritlerden gittim hep. Özellikle sabahları çakarlı araçlar ve polis araçları sayesinde emniyet şeridinde de trafik sıkışıyor zaten, çakarlı bir aracın ya da bir polis aracının peşine takılıp fıtı fıtı gidiyorsunuz polisler de sorun etmiyor.

En son otobana çıktığımda, sabah normalden erken yola çıkmıştım, işe erken varıcam nasıl olsa acelem yok deyip emniyet şeridine girmedim, en sağ şeritte yaklaşık 50km hızla akan trafikte sakin sakin gideyim dedim, keşke emniyet şeridincen 70-80'le basıp gitseymişim, üzerime gelen araba yüzünden sağa kaçayım derken o an emniyet şeridinden geçmekte olan polis aracına hafifçe dokundum ve kaza yaptım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)