Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

hyogt250 ve servis sorusu???

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar herkeze merhabalar ben alanyada yaşıyorum yamaha 600 xt motorum var işe gidiş gelişlerde bu motor beni yoruyo artı motorda yoruluyo uzun yol yamahayı kullanıyorum için bunun dışında şehir içi için hyosung GT 250 R düşünüyorum hem kalıplı hemde 250cc oldugu için. İkinci el piyasasını araştırıyorum gözüme kestirdiğim makinalar var yanlız sorum şu herhangi bir arızada yedek parca ve tamir konusunda yardım alabileceğim yer bakıyorum yamahada sıkıntı yok herşyi var ama bu motorun biraz sıkıntılı netten araştırdım yetkili bayii yok ama bi yer buldum hyo ATV tamiri yapıyo yardımcı olurum diyo yanlız parcalar pahalı olur diyo bu konuda Antalya veya alanya cevresi bu motora sahip arkadaşlar bu sorunları nasıl çözümlüyolar bu konuda yardım istiyorum... teşekkürler
    İyi sürüşler....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF250 , GT250r'den sonra tekrar CBF150
    Öncelikle gt250r spor oturuş pozisyonuyla öyle kısa mesafelerde kullanabileceğin bir motor değildir.Rahat olmadığı için gaza basıp yolu bitirmek isteyeceksin.Titreşimi yoktur ancak oturuş pozisyonu çok rahatsızdır.Şehir içinde manevra kabiliyeti çok düşüktür.Dönüşlerde bileklerin depoya değer.Gidonu tam çeviremezsin.Servis konusuna gelirsek japon motor ve gt250r kullanmış biri olarak şunu söylemek isterim.Eğer japon motorun varsa bir arıza nedeniyle servise gittiğinde sana karşı büyük ilgi ve alaka olur.Hemen sorunu çözme yönünde adım atılır.Bir an önce çözüme ulaşılır.Çünkü bu motorlar kolay arıza çıkarmaz.Ancak japon harici bir motorun varsa servise arıza için gittiğinde önce ekşi bir suratla karşılanırsın.Çünkü arıza kaçınılmazdır.Adam sana ne arızası var diye baştan savma amaçlı bir şekilde yaklaşır.Çünkü sürekli arızalarla boğuştuğu için bıkkınlık vardır.Bir kaç gün keyfi geldikten sonra motorunla ilgilenmeye başlar.Sonrası Allah'a kalmış işin.

Tipine aldanarak motor alma sakın.Evet gt250r çok kalıplı ve yakışıklı ancak motor aksamı beş para etmez.Yolda kalmak ya da civatalarını yoldan toplamak istemiyosan japon harici motordan uzak durmanı tavsiye ederim.

teşekkürler CallofJuarez gt250 kullanan birinden yorum almak benim için iyi oldu o zaman yamaha, kawa, suziki ve hondadan şaşmamak gerek peki önerebileceğin bi motor varmı 2. el 250 ve üstü... araştırdım naked ler fena değil suzukinin 2000 modelleri???

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF250 , GT250r'den sonra tekrar CBF150
    Alıntı blackman_gt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler CallofJuarez gt250 kullanan birinden yorum almak benim için iyi oldu o zaman yamaha, kawa, suziki ve hondadan şaşmamak gerek peki önerebileceğin bi motor varmı 2. el 250 ve üstü... araştırdım naked ler fena değil suzukinin 2000 modelleri???
    Bişey değil arkadaşım.Dünya motosiklet pazarının %99.9'unu elinde tutan Made in Japan markasından vazgeçmemek en mantıklısı.Benim ne tavsiye edebileceğim konusuna gelirsek ben japon olmayan motordan ağzımın payını aldıktan sonra tekrar cbf150'ye geri döndüm.Düz yolda 110 km hızı rahatlıkla görebilen , çok rahat bir oturuş pozisyonu olan , titreşimi neredeyse sıfır olan , hem şehir içi motoru , hem de tarlaya bile girsen yumuşak amortisörleriyle konforlu bir motor.Ancak biraz daha hız istersen cbf250 125 km hızı düz yolda görebilir.Ancak titreşimli bir motor.Uzun süre kullanımda biraz yoruyo.Yedek parça fiyatları da cbf150'nin 5 katı.Bu ara cc'lerde çok fazla alternatif yok malesef.Maxi scooter düşünürüm dersen Burgman 400'ler çok rahat ve 40 beygirlik motoruyla uzun yola da gelebilecek iyi bir motor.Bundan sonra hangi motoru alırım diye bende çok düşünüyorum.Ancak bu kışı cbf150 ile geçiricem gibi gözüküyo.Belki de hiç satmam ikinci motorum olarak kalır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler