Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

motosikletli polisler neden kask takmıyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    bugun bişey dikatimi çekti motosikletli polisler yunuslar galiba onların diğer ismi neden kask takmıyor genelde kasksızlar yani bi polis sizi durdurduğunda
    -kaskınız nerde?
    -sizin kaskınız nerde memur bey?
    diyerek sıyrılabilirmiyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    İstanbul da hiç kasksız polis görmedim.
    furkanesen bunu beğendi.

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Hayır sıyıramazsın.Bir polis arkadaştan dinlemiştim.Kendilerine özel bir kanunla kask takma zorunluluğunu kaldırmışlar.Yani bize serbest demişti.Aynı arkadaşın kazadan dolayı yüzünde yüz felcine benzeyen izler vardı.
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Motosikleti
    MCX 150
    yalovada takmıyolar genelde şapka takıyolar onun yerine ben hep öle gördüm şehir içinde gezerken takmıyolar ondan bahsediyorum şehir içinde olsan bile takmak mecburi değilmi

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul da hiç kasksız polis görmedim.
    genelde siyah bmw kullanan polisler sadece maske ile biniyorlar. Ama son bikaç yılda gördüğümü sanmıyorum. Belki amirleri uyarmıştır..
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    hem kask takmıyorlar hemde hız kurallarına uymuyorlar. geçenlerde biriyle konuştuk kask kullanmıyormuş şehiriçinde 130 yapıyorum bununla diye övünüyordu ardından 78 ile bir motora ceza yazdığından bahsetti. gelde gıcık olma.

Motosikleti
    S&T GV250
    sizin kaskınız nerde memur bey dediğin anda muhtemelen memur bey, topcase'inden çıkarttığı kaskını senin kafanla buluşturur...
    [B][COLOR="Black"]LAUBALİLİKTEN HOŞLANMAM, CİDDİYETİ SEVERİM, DİSİPLİNE HAYRANIM[/COLOR][/B]

Motosikleti
    MCX 150
    Alıntı souvarine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin kaskınız nerde memur bey dediğin anda muhtemelen memur bey, topcase'inden çıkarttığı kaskını senin kafanla buluşturur...
    yok canım daha neler

Motosikleti
    S&T GV250
    tabi...üstelik bi de "devletin kaskına" kafa attığın için hakkında dava bile açtırabilir. mesela benim bi arkadaşın kafasında telsiz kırmıştı da bi polis, çocukcağız hem polise mukavemetten hem devlet malına zarardan yargılandı
    [B][COLOR="Black"]LAUBALİLİKTEN HOŞLANMAM, CİDDİYETİ SEVERİM, DİSİPLİNE HAYRANIM[/COLOR][/B]

hilost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Venox-Saphira
    duruyorsa kaskını cıkartmıştır yoksa hepsi kask takıyor ama kısa kollularla geziyorlar. korumalı bir şeyleri yok sanırım...
    Eğer fark edilmek istiyorsanız... kendinizi gösterin, trafikte arabalar nasıl ilerliyorsa öyle ilerleyin. aralardan makaslar atarak değil...
    kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    MCX 150
    o zaman kaskını tak yoluna bak diosun ama allah aşkına bu sıcaktan nasıl bi kask takıcan tencere kasklar oluyor koyu mat onlar yasal dimi ama beni kafaya büyük gelioyor komik duruyor bide kaska bi kulp taksak tam olcak tam tencere kafa ama çok tarz duruyor orası ayrı

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    ankarada hıc bırı takmıyor taksa bıle ıplerı acık gostermelık bır sey derdım ama hakaret olur dıyemıyorum o yuzden ınsanın sahıp oldugu kafanın degerını kaskla bıle olcemessınız ama dıyemem ıste suc olur :D

en cok sevdıgım sey kask takmak gercekten sevıyorum hıcte bunaltmıyor
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    daha dün izmir çeşme merkezde kırmızı bmw motorlu polislerden sürücü olan kaskı aynaya takmış diğeri olması gerektiği yerde (kafasında) çevre yolundan ilerliyorlardı ve sinyal vermeden şerit değiştirerek görünce uyarasım geldi ama otobüstedim seslenemedim,artistlikte bir numaralar ama!iki gün öncede 60-70km ile gidiyorum viraja geldim dönücem sinyal verdim öndeki arac sivil polis biliyorum vay efendim neden sola yanaşmışım e dönücem dediğimde ise hızlı gidiyorsun soldan dönülmez falan ahkam kesiyor egzozu duyunca kıl oldu belli ki bende yeşil ışık yandığını işaret ederek hadi dedim bastım inadına ne varsa!polis arkadaşlarımda var hepsini kast etmiyorum ama içlerinde ünüformayı kullanarak hava atanlarda var ne yazık ki!
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Motosikleti
    S&T GV250
    lütfen kaskımızı ceza yememek için değil kafamızı korumak için takalım. kendimizi düşünmüyorsak hiç ölünmeyecek yerde kaskını takmadığı için ölenlere bakıp da motosiklet kullanan bizler için gereğinden fazla endişelenen sevdiklerimiz ve ailelerimiz için takalım. kendimizi de başkalarını da üzmeyelim, bir sorumluluk silsilesi içinde olduğumuzu unutmayalım

lucky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni deer 152
    istanbul da,kask takmayan polis çok var.her yerdeler,ama bir arkadaşın da söylediği gibi,onların izni var.gerçi insanın kendisine saygısızlık etmesi için,izin mi gerekir polis adam,birde örnek olacak
    brunch gibi değil dimi hop... bu sokak tipi,biz yapınca girer böyle bi tarafınıza kramp gibi...

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Onlar yurdumun Şerifleri .Kanunlarıda kendileri yapıcaklar nerdeyse.Güneş gözlükleri falan filan,kask olursa karizma çizilir .
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    MCX 150
    harbi ya çok tarzlar güneş gözlükleri yolda giderken bi an hareketler hani kendi şekil yaparken diğer araçları zora sokuyor trafik kurallarına aykırı ama biz yapsak tak ensemizde(ondan daha iyisini yapınca kıskanıor tabi) biz böle konuşuoz ya hepimizn hakkında soruşturma açılmasın

Motosikleti
    2009 HONDA BEAT
    iskenderunda bir yunusun yada şahinin bir kask takdığını dahi görmedim
    yunus ve şahinler genelde twister cbf yani honda takılıyorlar
    büyük cc motorlu kullanan polisimizde bile yok
    zira ondan çok tırsariz biz

bu arada konuyu 20 kişi okuyo

tüzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GL1800 2003 ve HONDA FORZA NSS300 2015
    Alıntı souvarine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lütfen kaskımızı ceza yememek için değil kafamızı korumak için takalım. kendimizi düşünmüyorsak hiç ölünmeyecek yerde kaskını takmadığı için ölenlere bakıp da motosiklet kullanan bizler için gereğinden fazla endişelenen sevdiklerimiz ve ailelerimiz için takalım. kendimizi de başkalarını da üzmeyelim, bir sorumluluk silsilesi içinde olduğumuzu unutmayalım
    Çok haklısınız.Kaskı insan kendisi için takar başkaları takmıyorsa o onun problemidir.onlar kask kafalı diye sizinde kask kafalı olmanız gerekmiyor.her insan kendi kaskından sorumludur.O takmıyor da bu takıyor diye düşünmek yanlış olur.Sen tak ta kardeşim kendi kafanı sağlama al da gerisi boş.Bir gün İskenderun da bir çevirmeye şahit oldum sadece evrak kontrolu yapıyorlardı evrakları tamam olanları bırakıyorlardı.Kask kontrolu neden yapmıyorsunuz diye sorduğumda burası sıcak memleket biz bile takmıyoruz diye bir savunmaya geçmişti.Ben siz kanun uygulayıcıları bunu soylerseniz vatandaş size bakarak takmaz tabi demiştim. O yüzden kaskı takan kendi için takmış olur.Başkaları için değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bir kaç gün önce zincirlikuyuda otobüs durağında bekliyorum , kasksız bir polis bmw'yle gelip motosikleti yolun ortasına , evet evet tam ortasına durdurdu .trafik felç oldu zaten , koca otobüsler motora çarpmadan geçebilmek için şekilden şekile giriyordu . sonra indi motordan , otobüs durağı yakınında park etmiş taksicilerin yanına gitti , hiç konuşmadan sadece el hareketiyle ruhsatlarını istedi hepsine ceza kesti , yine kasksız bir şekilde motoruna atlayıp gitti hollywood artisi halt etmiş

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler