Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosikletli polisler neden kask takmıyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir kaç gün önce zincirlikuyuda otobüs durağında bekliyorum , kasksız bir polis bmw'yle gelip motosikleti yolun ortasına , evet evet tam ortasına durdurdu .trafik felç oldu zaten , koca otobüsler motora çarpmadan geçebilmek için şekilden şekile giriyordu . sonra indi motordan , otobüs durağı yakınında park etmiş taksicilerin yanına gitti , hiç konuşmadan sadece el hareketiyle ruhsatlarını istedi hepsine ceza kesti , yine kasksız bir şekilde motoruna atlayıp gitti
    Normaldir,dedimya onlar yurdumun şerifleri
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    S&T GV250
    eftelya siz başka bi topikte kurallara uymayan insanın dağdaki teröristten ne farkı var tarzı bi kelime konuşmuştunuz yanlış hatırlamıyorsam...demek ki neymiş?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:33 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:31 PM ----------

neymiş? yasa koyucu bile koyduğu yasaların uygulanmasını denetleyenlere hakim olamıyormuş çoğu zaman. dağ ayrı şeymiş, yasa ayrı şeymiş, hayat bambaşka bişeymiş
    [B][COLOR="Black"]LAUBALİLİKTEN HOŞLANMAM, CİDDİYETİ SEVERİM, DİSİPLİNE HAYRANIM[/COLOR][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı souvarine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eftelya siz başka bi topikte kurallara uymayan insanın dağdaki teröristten ne farkı var tarzı bi kelime konuşmuştunuz yanlış hatırlamıyorsam...demek ki neymiş?
    evet arkadaşım , bu sözüm hala geçerli , kurallara uymayıp bunu da gelip böbürlene böbürlene anlatan adamın hiç bir farkı yok benim gözümde . yani terörist sadece eline silah alıp dağa çıkana denmiyor , bu benim fikrim ...

Ankara'da kasksız görmüyorum ben memurları, park halinde beklerken çıkartıyorlar ama genelde kasklılar özellikle merkezde.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Dokunulmazlıkları var onların.Kaza anında devlet memurlarını ölüm teğet geçiyor. Hamdolsun.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşım , bu sözüm hala geçerli , kurallara uymayıp bunu da gelip böbürlene böbürlene anlatan adamın hiç bir farkı yok benim gözümde . yani terörist sadece eline silah alıp dağa çıkana denmiyor , bu benim fikrim ...
    fikirlere saygım vardır ama.. aması var işte..

hiç dağıtmayalım konuyu.. senin fikrin sende kalsın benim fikrim bende kalsın.. bence ikisi çok ayrı şeylerdir.. buda benim fikrimin özeti..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    2-3 yıl öncesine kadar polis memurlarında kask takma alışkanlıgı pek yoktu. Fakat son yıllarda yaşanan gerek sivil kişilerin gerekse motosikletli kolluk kuvvetlerinin yaptıgı kazalardan dolayı ve buna parelel olarak denetimlerin artması ayrıca polis memurlarınında amirlerinden kask takması yönündeki baskı nedeniyle artık büyük bir çogunlugu kask takıyor.Bu sadece polisler için geçerli degil. 2-3 yıl öncesine kadar forumda da şehir içinde kask takmanın okadarda önemli olmadıgını söyleyen arkadaşlarımız vardı fakat şuan öyle bir cümle kuran olursa forumca tepki gösterilir.

Kısaca azda olsa ülkemizde motosiket kullanımı adına olumlu gelişmeler oluyor

ünlümotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    hem polis hem kask yok cık cık cık
    Yüksek Kalite Üstün Performans

Motosikleti
    BMW F650 GS
    tipik yurdum insanı halleri işte.

polislere sorsanız 8 saatlik mesai süresince,sıcak havada kask takmanın zorluğundan bahsederlerdi sanırsam.

aynı psikolojiye ben bile giriyorum, kısa mesafe kask takmasam nolcak ki diyorum, ama son dakka takıyorum kaskımı, birazda disiplin meselesi. yani insanın kendi kendine disipliniyle alakalı.

kask takmadığı için kendi kendine ceza yazamayacaklarına göre (biraz da genç oldukları için) böyle örneklere rastlanıyordur.

ama ümit verici olan, motorsiklet bilinci giderek oturuyor yerine,
    -son zamanlarda polislerde kask olayına dikkat etmeye başladı
    -trafikte motorsiklet kullanan bayan sayısı her geçen gün artıyor. (ki bayanlar girdikleri ortamları olumlu yönde geliştiriyorlar)
    -ikiteker dışı vasıta sürücüleri daha bir dikkat etmeye başladı.
    hayat güzeldir

balbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bütün yunuslar kask takıyor...

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    birisi çevirdi artçımın sıcaktan kolunda taşıdığı kaskı gösterip topraaaam kaskın nerede. kırılacak kafa taşımıyorsan takma topraaaaaam diye konuştu. kendisi taşımıyor gibi geldi bana. hak vermiyor da değilim ne saç kalır bu sıcakta ne kafa.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Ülkemizde yasalar ve kurallar herkez için geçerlidir. Hakim ve Milletvekillerine trafik cezası kesilmez. Buda eşitlik kavramının diğer bir yönüdür.
    Orhan KÖNİ

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    ben şahsen kask takmayan motorlu polise o altında ki motoru ve üstünde ki üniformayı yakıştırmıyorum,sen örnek teşkil ediyorsun onuda geçtim kendi canın,bizim burada pek kask kullanan yok buna polislerde dahil,kaskları var ama süs gibi asıyorlar,kınıyorum!!!
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

carasal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150
    öle ama git söle bakalım o polise ne tepki vericekler

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Mersinde bazan bende görüyorum kask sız olarak... Bi kazaya karışırlarsa artık bundan sonra takarlar sanırım...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mersinde bazan bende görüyorum kask sız olarak... Bi kazaya karışırlarsa artık bundan sonra takarlar sanırım...
    dediğin doğru galiba insanın başına gelmeden doğrusunu anlamıyoruz ne yazık ki bende geçmiş yıllarımda 5 diş döktüm asvalta o gün bu gündür kaskım çok değerli benim için
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

rizakara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı MCT 250
    Genelde kask takıyorlar fakat korumalı mont giyen polis görmedim. ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF250 , GT250r'den sonra tekrar CBF150
    Adamlarda kask yok , korumalı mont yok.Vatandaş geliyo tam koruma , çevirmeyi görünce basıyo gaza topuk.Belki poliste de tam koruma olsa oda gaza basıp yakalıyacak.Acil durumlarda çok gerekli bence.En azından koruma takmıyosalar bile yakınlarında bulundururlarsa acil durumlarda hemen takabilirler.Geçen Bursa altıparmak caddesinde ilerlerken bmw'li bir polis bir aşşağıya bir yukarıya dolaşıyodu.Valla kolay değil o trafikte o sıcakta o kadar turlamak , araçların eksozlarını solumak.Bi an kendimi onun yerine koydum.Allah kolaylık versin.Özellikle motosikletli polislere yardımcı olalım.İşlerini kolaylaştıralım lütfen.Öyle çevirmelerden kaçan ehliyetsiz veletlerde çok sopalıklar valla.

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    ben şahsen istanbulda kasksız motosiklete binen polis görmedim :(
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

yt_servan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph TİGER
    Alıntı souvarine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabi...üstelik bi de "devletin kaskına" kafa attığın için hakkında dava bile açtırabilir. mesela benim bi arkadaşın kafasında telsiz kırmıştı da bi polis, çocukcağız hem polise mukavemetten hem devlet malına zarardan yargılandı

sonuç ne oldu

neme lazım bilelimde
    Bekliyorum; öyle bir havada gel ki vazgeçmek mümkün olmasın

Kazasız Sürüşler Dilekle Olmaz Eğitimle Olur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler