Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yine Yeni Yeniden Yeni bir motorcu adayının soruları!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Untamed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '05 Honda CBR600F
    Arkadaslar aranıza henuz yeni katıldım ama uzun bir suredir aklımdan motor kullanmak geciyor. 19 yasındayım ve daha once motor kullanmadım yani tecrubem yok ama araba ve bisiklet kullanmayı biliosan sorun olmaz kolay ogrenirsin diyor motosiklet kullanan arkadaslarım. biraz kurcaladım konuları bende su 600 cc hayalini kuranlardanım ve bazı buyuk abilerim sanırsam bırak bu isleri dicekler ama napıyım bırakamıyorum baslangıc olarak bi cbf 250 dusunuyorum 250 ile baslanırmı bilmiyorum ama kafadan ole 100 luk bise de almak istemiyorum sonucta (araba veya motor fark etmiyor) motor sesi ve hızlı hastası biriyim(sanırım adrenalin bagımlılıgı var bende) onn icin bole bi 600 luk hayalim var sizce kolaymıdır ogrenmek ve guvenli olması onn haricinde sormak istedigim 1-2 sey var motosiklet ne kadar kullanıslıdır ben ogrenciyim ve aksam dısarı cıkıyorum egleniyorum fln yada biyerden bi yere giderken yanımda hacimsel olarak pek buyuk bise alabilecegimi dusunmuyorum yoksa ufak bi araba daha mı ii olur? ama arabada kesmiyo malum beygir/agırlık oranı ve o ses!! bu arada yeni baslayanların tanısma haric nereye konu actıgını bulamadım ondan kafalama buraya girdim yanlıs ettiysem tecrubesizligime verin simdiden yardımlarınız icin tesekkurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    hoşgeldin

küçük, spor bi araba almanı tavsiye ederim.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    hoşgeldin git al bi tane ybr 125 motoru seviyosan ve motor süremeyi öğrenmek istiyosan.ama ben motordan soğumak ve motoru kullanmayı bilmeden kaza yapmak istiyorum diyosan 600 cc al;)sana tavsiyem paran varsa git bi ybr 125 yada cbf 150 al seni fazlasıyla memnun eder kullanmayı öğrendiğin zmanda satıp 1000 cc alırsın;)

reflexiv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bi ybr al kullan piş biraz sonra büyütürsün yavas yavas.

Motosikleti
    '05 Honda CBR600F
    ya baktım konulara fln cbf 150 lerle 110-120 yapıyolar biraz dusuk gibi geldi bana sanki ? evet baslangıc icin ufak alıcagım fakat tuzla-besiktas arası gidip geliorum hergun ole yavas yavas ta cekilmez yol gibi gerci ogrenince buyuturuz o ayrı solediginiz gibi
    KALP ATACAK AGA!!!

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    once motor ehilyeti al sonra biraz öğren bin 600 lük motora madem bu kadar istiyosun millet şimdi başlar onla olmaz bunla başla diye sen takıl kafana göre boşver 600 lük le başlayan arkadaşlarımda oldu ilk 1 hafta zorlandılar max 2 hafta şimdi hepsi iyiki 150-200 cc ile başlamamışım diyolar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sütünü iç , dişlerini fırçala , çoraplarını çıkar , sonra doğru yatağa annem , terlik geliyo yoksa

Motosikleti
    '05 Honda CBR600F
    peqi daha yeni baslayan biri icin istanbul trafiginde 600 luk biraz zor olmazmı bazı yerlerde 600 luk icin 10000 km tecrube iyi olur fln die gorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:37 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:36 AM ----------

Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sütünü iç , dişlerini fırçala , çoraplarını çıkar , sonra doğru yatağa annem , terlik geliyo yoksa
    mesajı alamadım saat 12 yi gecti rizeliyim de ?
    KALP ATACAK AGA!!!

Motosikleti
    Alıntı Untamed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peqi daha yeni baslayan biri icin istanbul trafiginde 600 luk biraz zor olmazmı bazı yerlerde 600 luk icin 10000 km tecrube iyi olur fln die gorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:37 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:36 AM ----------

mesajı alamadım saat 12 yi gecti rizeliyim de ?
    eğer kendini pistte zannedim beşiktaş trafiğinde basmaya çaılşmassan olmuyo emin ol hiç korkmadan sürebilirsin ama yeterki altındaki gücü bil düzgün kullan çünkü 600 cc seni öldürür yada hayatının en güzel anlarını da yaşatır

Motosikleti
    '05 Honda CBR600F
    sanırım 600 luklerin ustunde biraz rahat durmak akıllı olmak lasım?
    KALP ATACAK AGA!!!

apithin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250
    Birader sen direkt olarak 600 cc ile başlamak istiyosun.Hız tutkunuyum diyosun tahminimce sen daha motoru ögrenmeden kaç yapar ne kadar basarım derken canından olursun(allah korusun).Başlangıç için en fazla 250 cc ile başla 1 yıl içinde 7-8 bin km yapınca 600 e geçersin.illaki 600 cc ile başlıcam diyosanda kesinlikle tavsiye etmem git spor araba al

Motosikleti
    hemde baya akıllı olmak gerek artı bu işin bütçe kısmıda var kaç verirsin nek kadar verirsin korumalara ne kadar ayırırsın (ki en önemlisi bu motorlarda koruma eğer yaşamak istiyosan robocop gibi olcan kısaca)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler