Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

30 saniyede hayat pazarlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Arkadaşlar selam tekrar..

Sanırım bir şekilde açtığım başlık silinmiş... Mesajımı tekrar yolluyorum....

En yakın arkadaşım, Perşembe gecesi hiçbir suçu olmayan bir kazada hayatını kaybetmekten döndü. Ben de bunun üzerine bir yazı yazdım blogumuzda. Blogu daha iyi bir vesileyle tanıtmak istiyordum ama kısmet değilmiş.

Sizden ricam yaznın sonunda hazırladığım küçük maili araç kullanan tanıdıklarınıza iletmeniz.

http://motorla.wordpress.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Trafikte ihtiyacımız olan tek şey karşımızdakilerin bize saygı duyması...

Motosikleti
    S&T GV250
    ben de bir üç hafta kadar önce eniştemi kaybettim, yine böyle bir dikkatsizlik yüzünden. sandıklı'da, üstelik duble yolda benzinlikten çıkarak 200 metre gerideki kavşağa ters yoldan giden bir kendini bilmez yüzünden eniştem öldü, kuzenim ağır yaralandı.

araba kullanırken bazen hepimiz ufak tefek ihlaller yapıyoruz, 10 m için ters yöne giriyoruz, u dönüşü yapılmayacak yerden yapıyoruz, ama bunları ne olursa olsun yapmamak gerekiyor. motosiklet kullanmaya başladığımda ufak ihlallerin bile ne kadar ölümcül sonuçlara yol açabileceğini daha iyi anlamıştım, üzerine de bu kaza oldu, artık dörttekerde bile paranoyak bir vaziyette seyahat ediyorum, bütün sürüş alışkanlıklarımı değiştirdim. bence b sınıfı ehliyeti olan herkes bi hafta şehir içi trafikte motorla gezmek zorunda bırakılmalı ki durumun ciddiyeti anlaşılsın.
    nasrettin hoca fıkrası vardır ya, hoca eşekten düşer, herkes başına toplanır, bişeyler söyler aman hoca şöyle yap aman böyle yap, hoca sonunda dayanamaz ve "bana eşekten düşmüş birini getirin" der...bizimki de o hesap, başka türlü olacağı yok...

arkadaşa da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum burdan...trafikte zaten dikkat şart ama motorcu kardeşlerimizin dikkatlerini onla çarpmaları gerekiyor yoldayken...nasıl bir insan görülmez olup yayaların içinde koştuğunda kimseye çaprmamak için bütün çabayı kendi sarfederse bizim de hiç görülmediğimizin bilincinde olarak motor kullanmamız gerekiyor...
    [B][COLOR="Black"]LAUBALİLİKTEN HOŞLANMAM, CİDDİYETİ SEVERİM, DİSİPLİNE HAYRANIM[/COLOR][/B]

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2008 7 Martta ışıklardan ters yöne karşı şeride kasti olarak giren bir arabaya çarparak dizimi parçaladım,3ay yattım.dizimde platin var 6-7 tane.şu anda mahkemeliğiz tazminat davası açtım.ama adam ölünce zar zor 1 sene ceza veren bir hukuk sistemi ile doğrusunu isterseniz dava hakkında pek iyimser değilim.acaba bende bir baseball sopası ile adamın bacağını mı kırmalıyım?

bu arada siz nekadar dikkatli olursanız olun,karşı taraf dikkatsiz ve tedbirsizse sizin yapacaklarınız bir yere kadar.lanet olsun hepsine.ben araba kullanırken hiç ters yola girmem,yada yolun sağından kavşağa geri geri gitmem ,dönülmezden dönmem,kırmızı ışıkta geçmem,gerekirse 10 km ilerden dönerim gene dönülmezden dönmem.bu kadar basit.
    aşağıda kazamı anlattığım topik var,Allah hepimizi beterinden korusun.
    Alıntı retox70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet kullanırken sürekli robocop gibi full donanımlı kullanırdım)Geçen 7 Mart gecesi Halı saha maçım vardı Kız arkadaşım ve onun arkadaşları ile beraber gidelim dedik.Bir baktım ekstra misafir de gelmiş araba dolmuş dedim kızlar ben sizi sıkıştırmayayım.ve gittim acele ile montumu ve kaskımı aldım.Kızlar arkada ben önde sahaya doğru yola çıktık.Bostancı köprüsünün altından henüz geçip yanyolda 50 metre gitmişken yaklaşık 20-30 km ile ışıklardan ters yöne giren bir arabaya çarptım.Çarpma sonucu kaputun üzerinden uçtum.ama bu sırada dizimi motosiklette bi yere çarptım.yere düştüğüm yerde kafamın yarım metre ötesinde kaldırım vardı.biraz daha hızlı olsam kafamı tam kaldırımın keskin yerine vuracaktım kask falan para etmezdi ozaman.neyse ayağa kalktım ve dizimden çıtırtılar gelince kendimi yolun güvenli bir yerinde yere bıraktım.neyse başım kız arkadaşımın dizlerinde ambulansı sadece 10 dakika bekledik,hastahaneye gittik.Hastahanede diz kapağımda parçalı açık kırık olduğunu öğrendim diz kapağımın bir parçası dışarı çıkmıştı(aslında bunu kız arkadaşların fenalaşmasından anlamalıydım )..Ertesi gün operasyon geçirdim ve dizim aşağıdaki gibi bir şekil aldı.Şimdi yaklaşık 2 ay yürüyemeyeceğim ve sonra fizik tedavi.sadece 3 dakika bekleyip dizliklerimi taksaydım şimdi sağlıklıydım.Kazaya neden olan adamla ilgili birşey yazmıyorum onunla avukat arkadaşlarım ilginecek itiraf etmeliyim çok yardımcı oldu kaza sonrası.ama üzerinde kanuni ve vicdanı sorumluk var,kaza yaptığım için suç bende kaza olabilecek yerde bulunmayacaktım.suçluyum dziliğimi takmadım oysa sürekli takardım.neyse bunları yatakta yatıp düşünecek bolca vaktim var.

And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    herkeze büyük geçmiş olsun acıl şifalar dilerım . Fakat bunun sonu ne olacak merak edıyorum . galiba hep kaza haberleri duyacağız

askersss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA DEAUVİLLE NT 700 VA ABS 2006
    çok büyük geçmiş olsun.aman çok dikkat edelim.kendimiz ne kadar usta olsak da karşı tarafın hata riskini tahmin edebildiğimiz kadar ustayız.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı songiden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam tekrar..

Sanırım bir şekilde açtığım başlık silinmiş... Mesajımı tekrar yolluyorum....

En yakın arkadaşım, Perşembe gecesi hiçbir suçu olmayan bir kazada hayatını kaybetmekten döndü. Ben de bunun üzerine bir yazı yazdım blogumuzda. Blogu daha iyi bir vesileyle tanıtmak istiyordum ama kısmet değilmiş.

Sizden ricam yaznın sonunda hazırladığım küçük maili araç kullanan tanıdıklarınıza iletmeniz.

http://motorla.wordpress.com/
    kaza yapan arkadaşına Allah rızası için bir sor hiç kırmızıda gazlamamışmı .. hiç tersyöne girmemişmi .. hiç şerit ihlali yapmadan her şerit değiştirdiğinde hep sinyal vermişmi, emniyet şeridi ihlali hiç yapmamışmı .. alkollü hiç ama hiç kullanmamışmı...Evet hepimiz motosiklet sevdalısıyız .. ben yukarda ki ihlallerin alayını defalarca yaptım .. burada evladını hastaneye yetiştirmeye çalışan bir baba var .. Kaldıki çarpıp kaçmak yerine evladını bir taksiye bindirip yollamış kendi olay mahallinde kalmış .. adamı savunmuyorum ama özürü taş gibi bir baba olarak evladım bir yana dünya bir yana .. ordan o "U" dönüşünü bende gözümü kırpmadan yapardım

bizde hiç hata yokmu .. bizler değilmiyiz trafikte sağ sol emniyet şeridi yardıra yardıra giden , kaldırımdan giden kırmızıyı arada ihlal etmekten kaçınmayan .. ele tü kaka bize laf yok ... öle bolluk nerde var .. önce aynayı bi kendine tut bakim .. önce ben kimim de ben ne kadar uyuyorum kurallara de.. sonra karşıya saydır bakim saydıracak yüzün kalıyomu ...

biz düzelmediğimiz sürece bu iş böle gider arkadaşım senin gibiler mail yağmurları myapar çoğu zaten spam diye okunmaz okunanlarada ah vah edilir ertesi gün unutulur ...

Karşındakinden değişim istemek kolay .. değişin kütfen, adam olun, hizaya gelin demek kolay .. değişmek, adam olabilmek hizaya gelmek ise ziyadesi ile zor

kaza yapan "bir arkadaşa" acil şifalar dilerim
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yukarda ki ihlallerin alayını defalarca yaptım ..
    Ben yapmadım BBRR..
    Benim başıma geldiğinde yazacakların ne olacak peki?

Hata duruma göre hata olmaktan çıkmaz..U dönüşü yapılması yasak olan yerden U dönüşü yapan kişi suçludur..Ha haklı olabilir ama suçludur..Hukuk un temel noktalarından birisi bu.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben suçsuzdur demedim .. arkadaş 2 tekerler sütten çıkmış ak kaşık 4 tekerler azılı katil muamelesi yapmış .. sadece aynayı kendimizede tutmamız gerek dedim .. madem değişim istiyoruz hepimiz senin gibi sütten çıkmış olmalıyız .. değişim insanın kendinden başlar .. yanlışmıyım
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Altımızdaki aracın kıvraklığına ve hızına güvenerek en çok trafik ihlalini bizler gerçekleştiriyoruz. 4 tekerlilerin bizleri sevmemesinin nedeni de bu zaten. Bir de ben; sol şeritten de geçsem, yanlış yerden de dönsem, u dönüşü de yapsam, arkamdaki veya karşımdaki motosikletli, kıvırır sonuçta diye bakıyorlar, çünkü kıvırıyoruz.

Tüm kazazedelere geçmiş olsun.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Hastası var acil hastaneye gitmesi gerekiyor tabikide trafikte önceliği olacak ama kendi çocuğunun hayatını kurtarmak içinde başkasının hayatını tehlikeye atmayacak. Orada en azından kural ihlali yapacak olduğunu biliyor ve en azından sağını solunu kontrol etse problem olmayacak.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Arkadaşımız ben ya da biz sütten çıkmış ak kaşıklarız otomobil sürücülerinin hepsi yabani vahşilerdir dedi de ben mi göremedim....

Arkadaşın ilk mesajını ve link verdiği sitesini okudum boyle bir önyargıya sebep olacak bir yaklaşım görmedim.

Arkadaşımız sadece bir arabanın aynasının kopacağı basit bir kazada bir motosikletlinin hayatını kaybedebileceğini belirtmiş ve haklı olarak duyarlı bir çağrıda bulunmuş.

Bu sebeple BBRR nin tepkisini anlamakta zorlanıyorum.. Önce kendimizi düzeltelim, arabada çocuğum varsa alayına giderim tarzı yaklaşımlar yerinde değil...

Geçen hafta Şirketin aracı ile bir kaza yaptım...Emniyet Kemerim takılı olduğu için kurtuldum...Kısaca anlatayım HALİÇ Kenarında askerlik şubesinin önündeki (MİNİATÜRKTEN sonra) tüneli bilirsiniz...4. viteste 70/80 km hızla tünele girdim..ve girer girmez hyundai bir minübüsün tünelin içinde yokuş yukarı 4 lü yakmış geri geri geldiğini gördüm....ona çarpmamak için sola kırınca bariyerlere bindirip spin atarak yolun ortasında kaldım...Bu kazayı motosikletle yapmış olsaydım düşünmek ne olacaktı istemiyorum...Arkadaşın gayet mantıklı bir gerekçesi vardı İstanbul dışından gelmiş ve acaba başka bir yol var mı yanlış yere mi girdim diye geri geri geliyormuş öküzlüğün ve andavallığın bu kadarı...

Motosiklet camiasında bir sürü ipsiz sapsız insanın olduğu doğrudur ama ne yazık ki otomobil sürücülerinin gösterdiği anlayışsızlıktan yaptıkları terbiyesizlikten ve cehalet dolu hareketlerinden dolayı bir sürü değerli arkadaşımız , yarışcılarımız, abilerimiz hayatını kaybetti, ömür boyu sakat kaldı,
    o arkadaşların yaptıkları ise yanlarına kar kaldı haa biraz boya kaporta masrafı çıkmıştır... Bizzat benim yaşadığım kaza...eşimle beraber bi öküzün yüzünden az kalsın 3. sayfa haberi oluyorduk...forumda günlerce yazdık çizdik..

O yuzden arkadaşımın yazdıklarına kesinlikle katılıyorum...ve desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum..eleştirilmesi değil...

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Mecbur kalmadıkça, hiçbir trafik kuralını ihlal etmemeye çalışıyorum. Mecbur kaldıkça diyorum, çünkü arka lastiğime bir modifiye peugeot yapışınca, kendimi emniyet şeridine atıyorum ya da saatte 70km/s olan hız sınırının üstüne çıkıyorum. Aslında bir dakika... Kabul ediyorum. Şehirlerarası yollarda bu hız sınırını aşıp 100km/s hızında gidiyorum.

Aynayı, motorcular camiası olarak kendimize tutmalıyız bu doğru. Ama aynayı kendine tutacak kişi ben değilim, bu konuda da kendimden çok eminim. Hatta, trafik kurallarını çiğneyen, kolunda kaskı, arabalar arasında slalom yapan arkadaşlardan, trafik kurllarına uymayan dört teker sürücülerinden daha fazla nefret ediyorum. Çünkü onlar yüzünden, toplumda bize karşı önyargı oluşuyor. Maalesef sadece kendileri için değil, tüm motorcular için kötü birşey yaptıklarının farkında değiller.

Ama bu önyargı da, hafifletici bir sebep değil. Bu önyargı nedeniyle motosikletlere karşı agresif davranmak, ırkçılık gibi birşey. Çinlileri vahşi insanlar olarak görüp, memlekete gelen her Çinliyi dövmenin meşru olabileceğini savunmak gibi birşey. Ya o Çinli, şiddet karşıtı, ülkesinde olanları protesto eden biriyse? Ya önündeki motosikletin sürücüsü, hertrafik kuralına harfiyen uyan biriyse. Trafikte böyle tek bir motorcu dahi olsa, o motorcuya rastlama olasılığı nedeniyle motorculara karşı agresif davranmak, haklı gösterilebilecek bir davranış değildir.

Kendini sütten çıkmış ak kaşık olarak tanımlayabilecek arkadşlar olarak görevimiz, etrafımızdaki motorcuları da arkamıza almak. Herkesin eğitim seviyesi ya da hayat tecrübesi aynı değil. Önemli olan motorcu bilinciyle, birlikteliğiyle paylaşmayı bilmek. Bizim aramızdaki bağ, dört teker sürücülerinden daha kuvvetli. Karşı şeritten gelirken selam çaktığımız arkadaşımız, aslında bizim kardeşimiz. Bu yüzden, doğru olanı bulmakta birbirimize yardımcı olmamız gerekiyor.

duymazay11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asyamotor 2005-İJE sepetli motor 79
    Yazdıklarınızı okuyorum.Evet arkadaşlar Ülkemizde maalesef ön yargılı düşünme ve davranma hastalığı var.Buda farklı farklı eğitime sahip arkadaşlar çok olduğundan kaynaklanıyor.Ülkemiziz doğusunda yaşayanla batısında yaşayan sürücü kardeşlerimiz aynı düşüncede değil.Belirgin farklılıklar çok fazla.
    Diyorum ki her şey önce kendimizi denetlemekle başlar.Ortam ne olursa olsun hiç bir kural ihlal edilemez.Çoğumuzun bildiği gibi ambulanslar da sık sık kazaya karışmaktadır.Bu şöförlerde de suç var.Eğer ki ölüm vakti geldiyse hiç kimse buna engel olamaz.
    Ambulans şöförleri de İtfaiye şöförleri de mutlaka kurallara uymak zorundadır.Yol vermiyecek dengesiz sürücülerimiz öldürsen yine vermez.Yol benim deyipde adamın üzerine çıkma hakkı yok.
    Sonuçda mutlaka herkes görevini iyi şekilde yapacak.Başka yolu yok.

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    Bize ders olsun kaza yapan arkadaşlara en büyük kazaları bu olsun diyorum .

Peki bu kazalarda Kasko ve Sigortalarınız varmıydı acaba?
    3.18 tl olan benzinin 2 tl'si vergi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler