Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik Polislerinin Vurdum Duymazlığı. . .

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Arkadaşlar 2 gün önce Stunt_Rider(Gökhan) ile gazlkıyoruz alsancak otogarın ordan kordona girecegiz bornovadan geliyoruz

önümğüzdede 2 adet manisa plakalı aynasız 4 kişi kasksız cup motorlar önümüzden ara gaz acarak gecıyorlar kafa tutuyorlar bize allahım dedim sakin oldum ışıklarda gectık bunları sonra ilerde Polis alkol kontrolu yapıyor bız gökhanla full tesisatız herşeyimiz tam bizi durdu bu 4 gencı durdurmadı.

Ya dedim benmi körüm yoksa sadece biziimi durdu,Bide utanmaz herif alkol varmı dedi yok diyoruz makinaya üfletti şak diye 0 scıkıncada ruhsatları merkezden kontrol ettirdi resmen boş zaman kaybı ama olan ne gene Apaçi gibi motor kullananlara bişey ne var sa bizim gibi adam gibi kullanıyosan var. .

Ayıptır ya!
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Tam Levent KIRCA'lık bi olay daha

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Alıntı GÖKTAX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam Levent KIRCA'lık bi olay daha
    Aynen katılıyorum.

Motosikleti
    ==Honda CBR 600F Tricolour==
    hem ağlanır hem gülünür

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ben polis olsaydım bir ducatiyi durdurmayı tercih ederdim...

ilk ehliyet ruhsat sorardım...

sonraki sorum... "kaç basıyo bu" olurdu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    Resmı plakalı bır arac gecen gun duran bır arkadasım arabasına carpıyo adam suclu oldugu kabul edıyo rapor tutulucak polıs gelıyo karakola gıdılıyo komıserın dedıgı devlet devlete ceza yazamaz gıt hakkının mahkemede ara ne beklersın guzel ulkemden.

Tüm motosiklet kullananlara bakıldığında apaçi motorcu çoğunluktadır.Bunun sebebi de bence şu: Polis kasksız tipleri gördüğünde zaten biliyor büyük ihtimalle ehliyetinin de olmadığını.Durdursa bir ton iş çıkacak.Motoru bağla, parka çektir vs.Ayrıca motoru parka götürmek için motosiklet ehliyetli birisi lazım yada çekici gelip alacak.

Benim başıma şöyle bir olay geldi:Trafik polisi benden önce ehliyetsiz birisini durdurup motoru bağlamış, ekip otosunun yanında duruyor.Beni durdurdu; ilk söylediği "böyle korumalı giyindiğine göre sende ehliyet vardır" dedi.Var diyince önce ehliyete baktı, "şu motoru parka kadar götürsene" dedi.Dediği yer şehir dışı, il merkezine 20 km falan! İşim gücüm yok elalemin motorunu parka götürecem!

Arkadaşlar devletin olanakları halen çok kısıtlı.Siyasilerin tv önünde yaptıkları şovlara değil gerçek hayatta olan bitene bakınız.40 milyarlık motor alıyorlar birkaç ilde gösteri yapıyorlar, ona gelene kadar kapatılacak o kadar çok eksik var ki.Bu konu uzar gider.Polislerin mesai saatlerinden, personel sayısına kadar eksiklikler var.8 saatlik 3 vardiyalı çalışma düzenine geçilmedikçe iş yükü nedeniyle denetimlerin miktarı ve niteliği yeterli olmayacaktır.

Bu işş hayatındaki fazla mesai sorunu sadece emniyet teşkilatında değil hemen her kurumda var.Zorla fazla çalıştırılan insandan hayır gelmez.Bunu ne zaman anlayacaklar merakla bekliyorum.

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Walla kardeş kusura bakma daa ben de polis olsam her ducatiyi durdururdum.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ee hacı sen hatalısın burada tam teçhizatlı gezilirmi bu ülkede..
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    JİNLUN JL 250-5 ELEGANCE
    Alıntı Szman! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resmı plakalı bır arac gecen gun duran bır arkadasım arabasına carpıyo adam suclu oldugu kabul edıyo rapor tutulucak polıs gelıyo karakola gıdılıyo komıserın dedıgı devlet devlete ceza yazamaz gıt hakkının mahkemede ara ne beklersın guzel ulkemden.
    [COLOR="Red"][I][U][B]::shhh::ÖLMEKTEN DEĞİL UNUTULMAKTAN KORKARIM::shhh::[/B][/U][/I][/COLOR]

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı dynner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2 gün önce Stunt_Rider(Gökhan) ile gazlkıyoruz alsancak otogarın ordan kordona girecegiz bornovadan geliyoruz

önümğüzdede 2 adet manisa plakalı aynasız 4 kişi kasksız cup motorlar önümüzden ara gaz acarak gecıyorlar kafa tutuyorlar bize allahım dedim sakin oldum ışıklarda gectık bunları sonra ilerde Polis alkol kontrolu yapıyor bız gökhanla full tesisatız herşeyimiz tam bizi durdu bu 4 gencı durdurmadı.

Ya dedim benmi körüm yoksa sadece biziimi durdu,Bide utanmaz herif alkol varmı dedi yok diyoruz makinaya üfletti şak diye 0 scıkıncada ruhsatları merkezden kontrol ettirdi resmen boş zaman kaybı ama olan ne gene Apaçi gibi motor kullananlara bişey ne var sa bizim gibi adam gibi kullanıyosan var. .

Ayıptır ya!
    kardeş
    seni ful korumalısın
    seni durdurursa problem çıkmayacağı bariz belli
    hem bu kontrollerden istatistiki olarak ta değerlendiriliyor
    kasksız motorcu durdurulmayınca istatistik otomatikman motorcuların %100 ü kask takıyor gözüküyor

hem apaçileri durdursa n eolacak
    al başına belayı
    uğraş dur

sen olsan durdururmusun
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

Motosikleti
    Cbf150
    her şey süper ya
    ülkemi seviyorum
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

Motosikleti
    yamaha jc100
    Geçen gün lüleburgazda trafikte ilerliyorum bu civarda oturanlar çeşme meydanını bilir. Lüleburgazın bi girişide orası olduğun göre çıkışıda orası. Tam öğlen saat 13:25 civarı millet işine yetişmeye çalışıyo trafik kalabalık tam 3yollu kavşak 3tane minibüs yolun ortasında durmuş yolcu bekliyo arabanın hararet göstergesi 70civarıydı 90a çıktı rahat bi 7-8 dk bekledim. Korna çaldım minibüsçü çıktı camdan küfür etti. çeşme etrafındanda bi yol var dedim geri geleyim 1metre çeşme etrafından dolanayım yola devam edeyim öndede trafik polisi var hiç dedim minibüsle didişmeyim. geri geldim
    asfaltta sıcak hafif ıslaktı fazla bastım gaza lastikler öttü dolandım arkadan tam yola çıktım polis durdurdu. Hadi bakalım cenaze namazına.....
    Hayırdır dedi? dedim abi bak herkes işe gitmeye uğraşıyo 10dk oldu adam yolu kapamış korna çalıyorum küfür ediyo yazık günah araba hararete kalkıcak işime yatişmeye çalışıyorum sonra dedim işyerinde kavga ediyoruz sen söyle dedim ben ne yapayım.
    Haklısın kardeşim sakin ol dedi. 5metre gittim diğer polis durdurdu gel dedi in arabadan.
    indim işte evraklara baktı, tehlikeli araç kullanmaktan işlem yapıcaz dedi. dedim ne işlemi o ?
    Sen dedi neden lastikleri öttürüyosun?
    Dedim memur bey farkındaysan hava sıcak işe yetişmeye çalışıyorum ki bilerek yapmadım, o zaman dedim bu adamalrada trafiğin akışını bozmaktan yaz bak dedim kuyruğun ucu kaç metre ?
    100 metrelik kuyruk olsa ne yazar diyo adam istanbu caddesinde dedim adam 10km hızla gidiyo sollamaya iiznde vermiyo onu geçtim adama ben korna çalıyorum adam küfür ediyo sen adamın yanındasın adama bişey demiyosun bunu ne yapçaz dedim? Polisin cevabı aynen şu NERDE MİNİBÜS VAR BEN MMİNİBÜS FALAN GÖRMÜYORUM
    Yuhh dedim abi bee yuhh zaten deidm bu ülkede ya polis olcan ya hırsız olcan yada şerefsiz olcan sen dedim şimdi o cezayı yazdın ben yoluma gitmeye çalışırken lastikler öttü diye benim 3gün kıçımı yırtıp kazandığım parayı aldın ne geçti eline şerefsizliğinden başka ? Zaten diyo hava sıcak yeğenim hadi uğraştırma beni de bir an önce yazıp arabaya gidicem. Beyfendilerin arabası çalışıyo klimada çalışıyo camlar kapalı görevdeler TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    @ tieyennar
    abicim al plakalarını git savcılığa görevlerini yapmamaktan şikayet dilekçesi ver..
    yahu bir şey çıkmasa bile vatandaşlık görevini yapmış olursun..
    o polis üniforması giyen 2 ayaklılara yapılacak tek şey bu..

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    bizim burdada oyle herkes kasksız ben kask takınca dıkkat cekıyorum benı durduruolar =)
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Demek ki neymiş, Ehliyetin yoksa gönül rahatlığıyla kask takmadan yollarda cirit atabilirmişsin. Ehliyetin varsa da kask takmadan yola çıkamazmışsın.
    En azından ehliyeti olanlar için güzel bir gelişme yurdumuz için
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    yamaha jc100
    bi gecede arabanın sol stop lambası bozuldu akşamüstü farkettim. gecede edirneye gittik arkadaşlarla. Adam çektirdi sağa neden dedi hızlı geçtin? dedim hızlı geçmedim 80-90 arası bişeydi. Radara girdin dedi. sonucu göreyim dedim. girmedin ama dedi hızlı geçtin aacelen ne dedi. dedim saat 3 ne acelem olcak eve gidiyorum. indirdi alkol muayenesi, sinyalleri yak dedi, uzun kısa yap dedi, geri vitese tak dedi, frene bas dedi, ama dedi sol stop yanmıyo... Dedim bu akşam bozuldu yarın yaptırıcam gece açık yer bulamadım. Olmaz dedi stobu yanmayan aracı trafikten men bile edebiliriz ama dedi sana ceza yazcam neden dedim ? aracın stop lambası yanmadığı için dedi trafiğin akışını tehlikeye sokuyosun dedim komserim sen zaten kaldırmışın dayamaya yer arıyosun bizi buldun bize dayıyosun genç tabi dedim ama dedim burda 40-45 yaşında biri olsa bunları yaptıramazsın. Sen dedi nasıl konuşuyosun dedim yaa yalvarıcammı şimdi zaten dedim sen yazıcam diye tutturmuşsun. Tama dedi yazdı ödedik cezayı 97TL aradan 2 ay geçti trafik kontrolüne durdurdular. Polis aldı ehliyeti bi sorgu senin dedi cezan var dedim ödedim tamam dedi ama 20 puan dedim ne yapmışım ? Kırmızı ışıkta geçmişin ddi dedim bundan yazmışlardı. Sen dedi rahat ol biz istedikmi senin herşeyine aracı kullanım tarzına bile ceza yazarız.

Şimdi burdan sesleniyorum bu adamları denetleyen yokmu bu adamlar trafikte haraç kesmeye devam ederken bizim günahımız ne ? adam Trafik polisi oluyo 3-4 sene sonra ev arab alıyo bi polis maaşıyla bunu neden denetlemiyolar? hadi onu geçtim geçen ceza yedim adam tutanak yazdı imzala dedi, okuyabilirmiyim dedim okuyamazsın dedi. Dedim ne bileyim ne yazdığını ? polise güvenmiyomusun dedi dedim neden güvenicem ki beni korumak yerine benim kazandığım parayı elimden almaktan başka bişey yapmıyo ki imzalamadım bende. Hayatında bi sefer ceza ödedinmi abi dedim hani bi sefer saçma bi sebepten dolayı dünya kadar çoluğunun çocuğunun rızkını devlete sana dönmiicek olan biyere verdinmi ? adam bana fazla konuşma bulurum bişey arabanı bağlarım diyo dedim zaten polis değilmisin yaparsın HAYIRLI İŞLER dedim gittim.

banalazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben polis olsaydım, ver şunu ilerden dönüp geleyim derdim ))))
    2000 TL verip kask alsan ne olacak, motor kullanırken kafana takmadıktan sonra hiçbir değeri yok.
    Kask sadece kafanda değerlidir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler