Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Korumalarımızın içindeyken nasıl görünüyoruz...

Motovento
    REKLAM ALANI
    gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Sanırım bunu en iyi anlatan durum cevremizdekilerin tepkisidir..
    Benim şimdiye kadar duyduklarım soyle.
    Yazlık ful korumalı yelek ve kask takılı iken
    Esimin teyzeleri..
    -Bizim uzaylılar geldi...
    -Robocob geldi..
    Mesai arkadaşlarımdan birisi..
    - İbrahim bune boyle Ninja kaplumbagalar gibi...
    Köydeki bazı arkadaşlar.(Kendileride motor kullanıyorlar.)
    -Ne geker var bu kadarına. Bunu taksanda takmasanda polis bişi demiyor. Kask yeter..
    Dün akşam carsıda eşimi bekerken yanımdan gecen iki bisikletliden biri digerine
    -Abimi görüyonmu Kenan SOFUOGLU gibi giyinmiş..
    Yine dün akşam carsıya eşimi almaya giderken iki dak. önce olmuş bir kaza ile karşılaştım. (Motosiklet ile dolmuş carpışmış.) Kaza yerinde iki dakika durdum. Orada kazayı baştan sona gören cocukların tepkisi.
    -Adamlar parcalandı. Bu abi gibi giyinselerdi fazla bişi olmazdı.

Bu duyduktan sonra cocuklar la aramdaki konuşma.
    BEN: motosikletde kaç kişi vardı.
    Cocuklar: İki kişi vardı abi.
    Ben: Kask takıyorlarmıydı
    Cocuklar: Yok abi ikisindede kask yoktu adamlar ölmüşden beter oldular.
    Ben:Kaza nasıl oldu
    Cocuklar: Motor bu tarafdan son surat geldi.(Kontrolsuz dönel kavsaga dogu batı istikametinde, dogu yonune gidiyor.) Dolmuşda bu tarafdan son surat geldi.( Kuzey guney istikametinde kuzey yonune dogru.) İkiside birbirini son anda gördü. ama çarpıştılar... Motorcunun ahliyeti neyi yokmuş.

Kaza yerini gördügüm için kendi yorumum Motorcu %90 kusurlu. Ehliyetinin olmayışı bir tarafa bırak, Kontrolsuz kavsakta gecis hakkı kavsak icine girmiş araclarındır.(Yani dolmusun) Zaten ehliyeti olsaydı en azından bunu biliyor olurdu. Hız desen ikiside hızlı. Motorcunun kaskı yok... Ayrıca motor gördügüm kadarıyla PERT..

Son tepki biraz yersiz oldu gibi ama O cocuklar beni korumalarıma bakıp aralarında konuşmasalardı ben onlara bişi sormayacaktım....
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    er6F ABS 2014
    Allah muhafaza.. kask ve korumalar çok önemli fakat çok süratli olduktan sonra duvara toslar gibi minibüsle çarpışınca da korumaların ne kadar faydalı olacağı şüpheli?..
    en önemlisi, kontrollü sürüş ve özellikle yoğun trafik olan şehir içlerinde yavaş sürmek gerekiyor.
    birde şunu farkettim; korumalı ceketimi ve dizliklerimi giydiğim zamanlarda (kask her zaman şart) risk almaya başlıyorum (birşey olursa korur düşüncesiyle) giymediğim zamanlar korkudan kesinlikle risk almıyorum.. paylaşmak istedim.
    Modenas -1999, Agility 125 -2006, CK 125 -2008, Crypton -2010, X-City 250 -2011, er6N 2006, er6F 2014

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkez ölücek ama bile bilede kendimizi öldüremeye gerek yok tam korumaya devam

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    benim tek eksiğim dizlik onuda yakın zamanda temin edeceğim..ama kendimi mont kask ve eldivenle motorun üzerine daha çok yakıştığını düşünüyorum..diğer türlü kasksız montsuz çıplak gibi hissediyorum...yanlız sıcak havada montun için de pişmemek elde değil...

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    geçen 40-50 km de sağdan sağdan gidiyorum bitanesi bağırıyo bari kaskın camını aç boğulucaksın diye (siyah vizör) herhalde içeride hava alamadığımı düşündü
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

Motosikleti
    CBF-150
    birde şunu farkettim; korumalı ceketimi ve dizliklerimi giydiğim zamanlarda (kask her zaman şart) risk almaya başlıyorum (birşey olursa korur düşüncesiyle) giymediğim zamanlar korkudan kesinlikle risk almıyorum.. paylaşmak istedim.[/QUOTE]

Ne kadar koruma takarsak takalım SINIRLARIMIZI ZORLAMAMALIYIZ.

Akradaşlar kaza olayı, Konuyu başlık dışına taşımış sanırım.. Kazaya yorumun yanı sıra korumalarımızın içindeyken cevremizdekiler tarafından neye benzetildigimizi yazarsak başlık hedefine ulaşır... Birde bu sabah bişi dikkatimi cekti. Yine tam korumalı sekilde motorumla servis yoluna geldim. Motoru park edip servis duragına geldim ve yavaş yavaş korumaları cıkartmaya başladım. Bu arada durata bekleyen bir ciftin dikkatli bakışları gözümden kaçmadı. Ne konuştuklarını duymadım ama bakışları cok dikkatimi cekti...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.

Alıntı SALVANO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah muhafaza.. kask ve korumalar çok önemli fakat çok süratli olduktan sonra duvara toslar gibi minibüsle çarpışınca da korumaların ne kadar faydalı olacağı şüpheli?..
    en önemlisi, kontrollü sürüş ve özellikle yoğun trafik olan şehir içlerinde yavaş sürmek gerekiyor.
    birde şunu farkettim; korumalı ceketimi ve dizliklerimi giydiğim zamanlarda (kask her zaman şart) risk almaya başlıyorum (birşey olursa korur düşüncesiyle) giymediğim zamanlar korkudan kesinlikle risk almıyorum.. paylaşmak istedim.
    Ne yazıkki aynı durumu bende yaşıyorum.
    Full koruma iken daha fazla risk alıyorum

HTBAYDAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yerleşik hayata geçince yeniden olacak...
    Motorun üzerindeyken her türlü koruma çok şık görünüyor. Ama inince insanlar gerçekten uzaylı görmüş gibi oluyor. Yürürken aşırı ağırlık da cabası. Sıcakta motordan inince kavrulmak için 1 dakika bile yetiyor. Bunun bir yolunu bulmak lazım...
    "in the land of the blind, one eyed is the king..."

Motosikleti
    er6F ABS 2014
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yazıkki aynı durumu bende yaşıyorum.
    Full koruma iken daha fazla risk alıyorum
    yalnız değilmişim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:26 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:25 PM ----------

Alıntı HTBAYDAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun üzerindeyken her türlü koruma çok şık görünüyor. Ama inince insanlar gerçekten uzaylı görmüş gibi oluyor. Yürürken aşırı ağırlık da cabası. Sıcakta motordan inince kavrulmak için 1 dakika bile yetiyor. Bunun bir yolunu bulmak lazım...
    yazlın mont önerebilirm ama kesinlikle yazlık pantolon önermiyorum faydası yok, en iyisi dizlik.
    Modenas -1999, Agility 125 -2006, CK 125 -2008, Crypton -2010, X-City 250 -2011, er6N 2006, er6F 2014

Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı HTBAYDAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soylediklerin kış ayları için pek gecerli degil yaz ayları için ise ekli linkdeki korumayı tercih ederim. Yine kavruluyorsun fakat 1 dak degil. Soyledigim kıyafeti tam olarak bulamadım ama buna benzer bişi.
    bu gezi linkinden üzerimde görebilirsin..
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...-selalesi.html

Benzer bir koruma kıyafeti.
    http://player.sahibinden.com/komple_...XQQdisplayitem

Motosikleti
    35 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda insanın üstündeki penye tshirt bile yakıyor yahu adamı... Ayrıca bence aynı durum kışın da geçerli.

Bunun dışında yazın zaten içine dizlik giydiğim pantolonumu kullanıyorum, motor pantolonum kış için ideal.

Dizlerine birşey takmayanları kınıyorum. illa ki düşmeye gerek yok arkadaşlar, o rüzgar ileride ciddi diz problemlerine yol açar haberiniz olsun. Dizlerinde sakatlık bulunan bir insan olarak, bu durumdan hiç mi hiç hoşlanmayacağınıza garanti verebilirim.

Motosikleti
    er6F ABS 2014
    o sorun bende de var, Allah şifa versin. zaten dizlikleri düşünce korumasından çok rüzgardan koruması için kullanıyorum

Ben bazen t-shirtin üzerine, montun yerine bütün sırtı kaplayan sırtlık ve dirsekliklerimi giyiyorum. Hem daha az sıcaklamış oluyorum, hem de korumalı. İşe giderken de iş arkadaşlarım beni motor kıyafetlerimle gördüler, "Bu ne olum robokop gibi olmuşsun dediler"

En yakın arkadaşım da bana hala, ne gerek var bu kadar manyak gibi giyinmeye diyor.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    cok söylememe rağmen bu gun kısa mesafe kasklı ama korumasız gıttım abi serın olmasına serın ama yer yerin her yerim yusuf yusuf etti.yani sıcak olsada vaz geçmek yok 2+2 eder 4 misali başıma gelen olayı kısadan anlatayım eyupte arabam arıza yapmıştı gece 10 suları taksiyle eve geldım motorumu aldım tamırci arkadaşımıda aldım gittik arabanın yanına arabayı düzgün bırakmamışım o sırada kalabalık bir aile arabanın etrafıda duruyordu bizim kasklar beyaz duyumum şu aha poliler geldi araba calıntı herhalde

Motosikleti
    Alıntı SALVANO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o sorun bende de var, Allah şifa versin. zaten dizlikleri düşünce korumasından çok rüzgardan koruması için kullanıyorum
    +1

İnşallah hep o amaca hizmet eder. Sadece senin için değil tüm motor kullanıcıları için...

balbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben kendimi ful korumalı karizma hissediyorum...bakışlardan hissediyosun bunu o kadar alışmışımki eldiven takmasam ellerim elcikte kayboluyo gibi geliyo artık...

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı balbar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kendimi ful korumalı karizma hissediyorum...bakışlardan hissediyosun bunu o kadar alışmışımki eldiven takmasam ellerim elcikte kayboluyo gibi geliyo artık...
    millet karizmam bozulur diye kask takmıyor.
    yahu full koruma karizmadır.yada biyerde dolaşırken elinde kaskın olması diğer insanlardan ayırıyor.
    korumalar müthiş şeyler ya
    Orgazma Dudak Büktürür

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar koruma takarsak takalım SINIRLARIMIZI ZORLAMAMALIYIZ.

Akradaşlar kaza olayı, Konuyu başlık dışına taşımış sanırım.. Kazaya yorumun yanı sıra korumalarımızın içindeyken cevremizdekiler tarafından neye benzetildigimizi yazarsak başlık hedefine ulaşır... Birde bu sabah bişi dikkatimi cekti. Yine tam korumalı sekilde motorumla servis yoluna geldim. Motoru park edip servis duragına geldim ve yavaş yavaş korumaları cıkartmaya başladım. Bu arada durata bekleyen bir ciftin dikkatli bakışları gözümden kaçmadı. Ne konuştuklarını duymadım ama bakışları cok dikkatimi cekti...[/QUOTE]

bende senin gibi hissediyorum geçen gün şortla binmek zorunda kaldım nasıl usul usul gidiyorum öyle
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    ben 1 defa tam koruma çıktım şehir içi onda da baya bakan oldu ana yol olmasına rağmen.

kenar mahallelerden birine dizlik + kaskla bi girdim herkes uzaylı görmüş gibi bakıyor.

millet kask görmemiş hayatında motorun bisikletle olan tek farkı benzin sanan insanlar var.

beni görünce şaşırmayla karışık bir gülümseme yerleşiyor suratlarına.

işte bu da bizim motor kültürümüz.

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    güzel konu olmuş ya durdum bi düşündüm yaşadıklarımı hakkatten komik anlar yaşadık yani burger da çalışırken dizlim falan takıyodum adam kapıyı açınca bi durup bakıyodu bazen oluyor trafikte kötü anlar yaşıyoruz motordan iniyoruz adam bakıyor robocop gibi adam var karşısında alttan alıyor falan bayağı anılarımız oldu bu korumalarla ilgili
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler