Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Fren Lambalarına Ek Işıklandırma

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Dink 150
    Kymco sayfasında açtığım bir konuyu tüm motoseverlere fikir verebilmesi için buraya da ekliyorum...

Selamlar...
    Trafikte yaşadığım problemlerden dolayı, özellikle fosforlu şeritli yeleklerle sabah akşam dolaşmayı kendime kural haline getirdim. BUnun gerçekten trafikte çok faydalarını görüyorum. Görünürlüğü büyük ölçüde arttırdığı gibi, özellikle büyük problem yaşadığımız bayan şöförler fosforlu yeleğe karşı inanılmaz duyarlılar. (Sanırım polis ya da ona benzer birşey sandıkları için) .
    Ayrıca geçenlerde topcase üzerine fren lambalarıyla çalışan bir led stop lamba ekledim. Şu birkaç gündür nazar deymesin ama trafikte çok rahat olduğumu hissediyorum. Özellikle topcase'in alt fren lambalarının yüksek araçlardan görünmesini engellediğini düşündüğüm için özellikle yakın takip sırasında çok caydırıcı olduğunu söyleyebilirim. O kadar yüksek ışık veriyor ki frenlere asıldığımda arkamda güneş doğuyor sanki .Bunu geriden gelen araçların sürücülerinin kırmızı ışıkta fazla yaklaşmamasından ve ön taraflarının kıpkırmızı olmasından anlayabiliyorum. Küçük birde fotosunu koyuyorum. Saygılar...

Grand Dink 150cc

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Görünürlüğü arttırmak en önemli tedbirlerden biri. Kazasız belasız yolculuklar
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    İyi bir düşünceyi uygulamaya geçirmişsin .Tebrikler.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    güzel bi tedbir. ben de görünürlüğümü artırmak adına, dün elime ulaşan, ebay'dan aldığım sinyalli cbr600 aynalarını orjinalleriyle değiştirdim... arkadan olduğu kadar, ön ve yanlardan da görünmek lazım...

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    paylaşım için teşekkürler

imaj kaygısı yüzünden stopları sinyalleri siyaha boyayanları gördükten sonra görünürlüğü arttıran bu çalışma alkışı haketti doğrusu

ben topcase i reflektör bantlarla donattım
    kamyoncu kasası gibi oldu ama olsun
    artık geceleri dibime kadar girmiyorlar
    çünkü galiba kendi farlarının yansımasından rahatsız oluyorlar
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

Motosikleti
    Grand Dink 150
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görünürlüğü arttırmak en önemli tedbirlerden biri. Kazasız belasız yolculuklar
    Teşekkürler Lucas, sanada...

Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi bir düşünceyi uygulamaya geçirmişsin .Tebrikler.
    Teşekkürler

Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bi tedbir. ben de görünürlüğümü artırmak adına, dün elime ulaşan, ebay'dan aldığım sinyalli cbr600 aynalarını orjinalleriyle değiştirdim... arkadan olduğu kadar, ön ve yanlardan da görünmek lazım...
    Yandan görünümü arttırmak için şu jantlara çekilen fosforlu bantlar gerçekten çok işe yarıyor. Ben uygulamasamda bazı renklerde motosiklet ile çok uyumlu ve dikkat çekici hale geliyor... Yorumun için teşekkür.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:57 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:50 PM ----------

Alıntı ozan_bursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paylaşım için teşekkürler

imaj kaygısı yüzünden stopları sinyalleri siyaha boyayanları gördükten sonra görünürlüğü arttıran bu çalışma alkışı haketti doğrusu

ben topcase i reflektör bantlarla donattım
    kamyoncu kasası gibi oldu ama olsun
    artık geceleri dibime kadar girmiyorlar
    çünkü galiba kendi farlarının yansımasından rahatsız oluyorlar
    Teşekkürler ozan_bursa... Saçma sapan, gereksiz aksesuarlar yerine kullanacağımız, motosikletin ve bizim görünürlüğümüzü arttıracak gösteriş amaçlı olmayan detaylar hayatımızı kurtaracaktır. Bende seni tebrik ediyorum. O reflekte bantlar bazı motosiklet mağazalarında satılıyor, ancak umduğum kadar yansıtıcı değil. Sanırım en iyileri balıkçılık mağazalarında bulunuyormuş. Senin kullandıklarının ne olduğunu ya da bir fotosunu rica edebilirmiyim. Teşekkürler...
    Grand Dink 150cc

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    en iyisini yapmıssın... bende buna benzer bişeyler yapmayı planlıyorum...........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Şöyle bir çalışma yapmıştım bende

ve KESİNLİKLE herkese tavsiye ediyorum..Bunlarla birlikte bir de reflektörlü yelek..Reflektörlü yeleği cidden alın kullanın arkadaşlar hepi topu 5 TL. ama hayat kurtarır..

Motosikleti
    Grand Dink 150
    Süper olmuş osbourne... Ellerine sağlık. Yelek konusunu konuyu açarkende bahsetmiştim. sana %100 katılıyorum. Paylaşıma teşekkürler.
    Grand Dink 150cc

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250

Bende böyle bir şey yaptım kamyon ışıklandırması gibi oldu ama maksat görülmek
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim küçükken bizim taksiden söküp mobylettim arkasına göre bir tane Çekmece yanlış duymadınız eski mutfak dolaplarından söküp arkasına bağlayıp üstüne de bu Lambayı takmıştım.

Motosikleti
    Grand Dink 150
    Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bende böyle bir şey yaptım kamyon ışıklandırması gibi oldu ama maksat görülmek
    Sayın ugurapay... Süper olmuş. Ama seninki modifiye ye girer dostum ellerine sağlık.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:43 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:41 PM ----------

Alıntı halilihsan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim küçükken bizim taksiden söküp mobylettim arkasına göre bir tane çekmece yanlış duymadınız eski mutfak dolaplarından söküp arkasına bağlayıp üstüne de bu lambayı takmıştım.
    :p
    Grand Dink 150cc

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    kış akşamlarında çok faydasını gördüm stop çok cabuk camurlanıyor işığı az görünüyordu
    O sebeple yaptım
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    güzel bi çalışma olmuş fakat Frene basmadan da çalışıyorsa daha faydalı olur Frene bastığımızda daha kuvvetli çalışsa aynı arka stoplar gibi.
    3.18 tl olan benzinin 2 tl'si vergi

Motosikleti
    Grand Dink 150
    Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kış akşamlarında çok faydasını gördüm stop çok cabuk camurlanıyor işığı az görünüyordu
    O sebeple yaptım
    Ben de uygulayıp uygulamamakta baya bi tereddüt ettim. Ancak sonradan faydasını inanılmaz şekilde hissettim. Yakın takip eden bir araç varsa; frenlere çok küçük bir dokunuşda mesafeyi hemen arttırmaya başladı. Kışın da gerçekten yağmurlu havalarda görünmek için ağzımızla kuş tutmamız gerekiyor. BUnlar küçük fakat hayat kurtarabilecek ayrıntılar.
    Grand Dink 150cc

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    selam, ebay linkini verebilirmisin. Teşekkürler.
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    elbette.

http://cgi.ebay.co.uk/03-08-HONDA-CB...3A1%7C294%3A50

beklediğimden çok daha kısa sürede elime ulaştı. karbon görünümlü ve sinyalli. burda sıradan, sinyalsiz bir aynanın teki bile 90-100 liradan aşağı değilken, bunun takımı 86 lira civarı bi şeye geliyor. ledler sıradan led olduğundan gündüz biraz zayıf kalabiliyor ama gece fena değiller...

aynı satıcıda carbon olmayan düzleri de var. bi kaç sterlin daha ucuz onlar hatta...

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    elbette.

http://cgi.ebay.co.uk/03-08-HONDA-CB...3A1%7C294%3A50

beklediğimden çok daha kısa sürede elime ulaştı. karbon görünümlü ve sinyalli. burda sıradan, sinyalsiz bir aynanın teki bile 90-100 liradan aşağı değilken, bunun takımı 86 lira civarı bi şeye geliyor. ledler sıradan led olduğundan gündüz biraz zayıf kalabiliyor ama gece fena değiller...

aynı satıcıda carbon olmayan düzleri de var. bi kaç sterlin daha ucuz onlar hatta...
    Teşekkürler, Valla komik fiyatlar bu yüzden Ebay'i seviyorum. Burada 500€ dedikleri mono kapak Ebay'de 89$
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    güzel çalışma paylaşım için teşekkürler.bende daha önceki motoruma bu tür yapmıştım ama satınca gitti.yeni motora bu gün bende fosforlu şerit çektim güzel oldu gibi ama akşam bir denemeli.bu arada karaköyde satılıyor yanıp sönen ledlerden 2 tane alıp top case takmayı düşünüyorum tanesi 6 dolar dı en son.yelek olayıda ek bir tedbir almayı düşünüyorum.bu da fosforun son hali baya uğraştırdı jantlara çekmek.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı Ahmet Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Teşekkürler ozan_bursa... Saçma sapan, gereksiz aksesuarlar yerine kullanacağımız, motosikletin ve bizim görünürlüğümüzü arttıracak gösteriş amaçlı olmayan detaylar hayatımızı kurtaracaktır. Bende seni tebrik ediyorum. O reflekte bantlar bazı motosiklet mağazalarında satılıyor, ancak umduğum kadar yansıtıcı değil. Sanırım en iyileri balıkçılık mağazalarında bulunuyormuş. Senin kullandıklarının ne olduğunu ya da bir fotosunu rica edebilirmiyim. Teşekkürler...
    işgüvenliği ekipmanları satan mağazadan aldım
    motosiklet aksesuarlarında satılanlardan daha fazla yansıtıyor
    trafik işaretlerinde kullanılanalrdan aradım ama bulamadım, bulsaydım onu yapıştıracaktım

eski bir fotosunu ekliyorum
    gece flaşsız cep tel ile çekildi
    şimdi topcase de tamamen reflektör var
    topcase in kavisli yapısı yüüsnden 3x3cm kareler halinde kesip yapıştırmak en uygunu

Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler