Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Moral Sıfırın Altı....

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK

Çok iğrenc bı cızım ama idare ediniz,Kırmızı renkler araba,yolun sag tarafıı komple kapalı,ve arabaların yanından ıtıbaren siyah olanlar cocuklar,bırtek yolun solu boş...beyaz olanda benım

Yahu bu 3. oldu başıma gelio,Bundan önce olanları anlatmadım ama budefa paylasmak istedim,Kaza hali yaşadığımda motordan okadar soğuyorumki,aynen bugun oldugu gibi,kafam hala ağrıyo moralım bozuldu.

Yine herzamanki gibi işten eve giderken kullandıgım bayır aşşa yoldan scooterımla yavaş yavaş inmekteydim,Karşımda 4-5 çoluk çocuk yolun ortasında güle oynaya aşşa dogru gıdıolar,bende oan yavasım ve arada gaz verıom,motorun sesini duymus olacaklarını dusundum galıba,Resımdede gorceksınız,Bunların hemen solundan,basim gaza,motorun ataklıgıyla gecım gidim dedim,Nerden geldi oyle bı dusunce aklıma,şeytan mı dürttü ne.hayatta yapmıcam ayrıntılar.korna çalma caldımmı çalmadımmı cekılsınler dıe onuda hatırlamıorum,neyse tam verdım gaazı gececem,tak onume atladı çocuk,allahtan o an kıstıgım frenle durdum,bi fren bi korna felan,durdum bağırdım hepsine,yanımda kaldırmda amcada korktu galıba kornadan,Bıseler soylenıyodu,''yavaş,yavaş'' gibisinden.Yanı %100 bende hatalı olsam,karşı tarafta hatalı olsa,Boyle kazasız da olsa,Bu olaylar benı komple sogutuyo şu motordan,Bida teselli olsun dıe bıraz once cıktım,bıraz turladım..herseye ragmende kopamıyorum,Keşke hiç hata yapmasak,Yani hatalı oldugum halde bıde bagırdım,onada cok üzüldüm,cocuklar gercı yabancı degıl yarın bırer dondurma verır gönlunu alırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Türkiye şartlarında %100 hatalısın ki zaten de itiraf ediyorsun ne diyeyim..
    allahtan birşey olmamış çocuğa..usta oradaki çocuğu altına alsan? kolunu bacağını koparsan? kemikleri kırılsa?

gene de geçmiş olsun bir daha başına "getirmezsin" umarım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kırmızı aşkım ybr, sonrakı YAMAHA R_1 veya R_6

slm

Slm trafikte önce cocuklara sonra iki ayaklı 4 tekerleklı araç kullanmaya çaılsan hayvanlara, sonra gene cocuklara
    Gönullerini alırsan çok guzel olur
    kazasız belasız surusler

Etrafda çocuk varsa çook dikkat etmek gerek,her an her yerden fırlayabilir.Sen durdu,bekliyo sanarsın ama saniye ile bi yere koşmaya başlar.Tüm çocuklar böyle,o yüzden çocuk olan yerden geçmemek,geçilince de çok yavaş,hatta valla gerekiyosa motoru durdur,ayağınla sürü götür,sonra çalıştır,git.O kadar yani.
    [COLOR="Navy"][B][I]Am I, a part of the cure?
    Or am I part of the disease? [/I][/B][/COLOR] :silent:

Motosikleti
    Honda CBR600F sattı :(
    aslında trafikte ilerlerken kendimizi görünmez olarak algılamalı ve kendimizi çevredekilere fark ettirmemiz gerek.

katip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle uzun yolculuğun çok daha güvenli ve tehlikesiz olduğunu düşünüyorum.

Şehiriçi çok daha risklidir.

...ve kornamızı kullanmaktan çekinmemeliyiz.
    Motorları maviliklere süreceğiz.

Tüm ikitekerler kardeştir, bisikletler dahil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Hatanı anlamışsın zaten.Ben de çoluk çocuk görünce hemen gaz keserim.Neredeyse yürüyüş hızında geçmeye çalışırım.Çocuk bu ne yapacağı belli olmaz.Ancak ben yine de çocuğunu sokağa salıp evinde oturan anneleri bir türlü anlıyamıyorum.Benim kızım 4 yaşına geldi.Bırakın sokağa salmayı , parka bile gittiğimizde eşimle nöbetleşe göz nöbeti tutuyoruz.Yani gözümüzü üzerinden ayıramıyoruz.Araçların geçtiği sokakta çocuklarını oyun oynamaya salan ailelere bir türlü anlam veremiyorum.

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Geçmiş olsun. Böyle sokak arası ve yayaların dolaştığı yerlerde herzamankinden daha yavaş ve çok daha dikkatli olmakta fayda var.

reflexiv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bazı cocuklarda kaldırımda olmasına rağmen motordan korkup evinin olduğu tarafa doğru geçmek için birden koşmaya başlıyorlar..özellikle 3-4 yasındakiler..yani bırakın yoldakileri kaldırımdakilere bile dikkat etmek gerek..

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Bir defa mahalle arasında saatte 10km hızla giderken yanından geçtiğim annesinin elini tutan 3-4 yaşlarında bir çocuk önüme atladı, 1 metrede durdum ama çarpayazdım, o zamandan beri çocuk görünce uzaktan geçiyorum.

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    mantık belli saldım çayıra mevlam kayıra olmaz böyle ben kendimden örnek vereyim 10 yaşıma gelinceye kadar sokağa çıkıp kuduz köpecikler gibi bağıra çağıra oynamam ailem tarafından engellendi o zamanlar kızardım ama şimdi anlıyorum onları iyi de yapmışlar neticede çocuksun ya daha ötesi var mı herşey toz pembe asıl suç sende değil kardeşim o çocukları mahalle aralarına salan sorumsuz ebeveynlerde...
    Master of Davar

Motosikleti
    '09 CBF 150 Siyah '06 TransAlp Siyah
    bende samsun bafradayım samsuna bi motora bakmaya giderken bi kaza gördük bafrada mezarlığın orası yaklaşdık motor kazası bi mobilet.

Olat tahminim şöle mobilet karşı kavşağa geçerken araçda yokuş tırmanıoduki hızlıydı ve mobilet aracı fark edemedi ve araç mobilete çarptı. mobileti ilk gördüğümde sahibini aradı gözüm 100 m ilerde üstü gazete kağıdı örtülü biçimde yatıodu. 300 m gerisindede kca bir fren izi... :(((
    Motor Kullanırken doğayı izlemeye kalkarsan doğanın bir parçası olursun :)

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Çocukların ve yaşlıların olduğu yerde manevra, hız v.s. yapılmaz çünkü ne yapacaklarını kestiremezsin.

Örneğin; geçenlerde evime giden sokakta yavaşça ilerlerken ileride ufak bir çocuk ve bir çocuk arabası gördüm. 5-10m kala kornaya bastım, çocuğun tepkisi kaldırıma atlamak oldu ve çocuk arabasını bıraktı! ve yanından geçerken gördüm içinde ufak bir çocuk oturuyordu.

Çocuklara ve yaşlılara özellikle dikkat etmek lazım hızı minimuma indirmek olası kazaları önler, Aklınızda bulunsun kimsede sizin %100 hatalı ve hatasız olduğunuza bakmaz direkt linç etmeye kalkarlar.
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her zaman söylerim,
    1- Çocuklar, özellikle ufak yaştakiler motorun önüne atlarlar.
    2- Yaşlılar sağına soluna bakmazlar, refleksleri yoktur, kaçmayı düşünmezler.
    3- Kedi ve köpekler önünüzden çaprazlama koşup sizden kaçmaya çalışırlar.
    Kısaca, çocuklara,yaşlılara ve hayvanlara dikkat etmek gerekir şehir içinde. Ne yapacakları, ne yöne gidecekleri hiç belli olmaz.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Ahmet Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Dink 150
    Çocuk gördüğün yerde değil aniden yanından geçmeye kalkmak, dururcasına frenleyip strese sokmayacak şekilde korna çalacaksın. Sokakta bir sürü ayaklarını yan basarak sanki altındaki motor bi haltmış gibi süren insan diyemiyeceğim yaratıklar var. Senin onlardan olmadığın bu konuyu buraya yazarak en azından paylaşmandan belli. Bu çocukcağızlarında oynayacak yerleri yok ne yapsın garipler. Geçmiş olsun aman daha dikkat edelim.
    Grand Dink 150cc

Motosikleti
    Kanuni Windy S
    Ben bu gibi durumlarda dikkat çeksin diye eski motoruma abartı takmıştım traktör gibi ses çıkartıyordu ama yinede korna çalmayı adet edindim. dit dit olay bu :D

Motosikleti
    yok.. Suzimi sattım..
    Geçmiş olsun. Önüme ne yapacağı belli olmayan bir araç veya insan çıkınca ya çok yavaşlıyorum veya duruyorum. Şöyle yanından geçeyim, hızlanıp yandan kaçayım, kurtarırım vs. demiyorum. Çünkü genellikle, aklıma gelen başıma geliyor. Kazaya ihtimal bırakmamak için duruyorum. Buyur geç diye işaret ediyorum. Onlar ise her ne yapacaklarsa yapıyorlar, ben yoluma devam ediyorum. Hem araçlara, hem de yayalara bu şekilde yol veriyorum. Onları kontrol edemiyorum. Ama kendimi kontrol edebilirim. Birkaç saniye kazanmak için riske girmeye hiç gerek yok. "Niye durdu bu enayi" bile deseler, dalga geçseler bile farketmez. Tehlike seziyorsan riske girme bence.

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Geçmiş olsun

Kornayı kullanmayı alışkanlık edinmek gerek,

Kaldıki çocuklar bırak görmemeyi görse bile zıplıyor motorun önüne, dalgınlığına gelmiş demek ki seninde, kesinlikle yayanın arkasından gazlayım geçeyim diye düşünmemek gerek...

Tekrar geçmiş olsun

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    çokulk çocuk olduğu zaman 2 kat dikkat.yayalara çarpmışlığım var benimde ordan biliyorum.
    bu ülkede yaşamak zor.herkesin aklı bi yerde...
    Orgazma Dudak Büktürür

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    arkadaşım geçmiş olsun cocuklar motorun üstüne koşuyor arabayla gecicem şaşırıp kalıyorum abi kacmıyorlar. Bunlara evde anne ve babaları öğretmıyor ben cocuk diyorum 15 yaşında kız cocuğu aman ALLAHIM elınde tlf. karşıya geciyor sallana sallana onun için hanı nasıl krokı cizmişsın beynındede sürekli kroki çizeceksin ÇIKAR,DURUR,DÖNER,ÖNÜNE ATLAR,CUKUR KASIS,YASLI ,FIRLAYAN GENÇ,DÜŞEN YAPRAKLAR,SU BİRİKİNTİSİ,yaniğ aklına ne gelirse zihnini acık tutacaksın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler