Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Doğumgünümü Kutladılar:S

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR 125
    Birkaç ay önce ilk motosikletimi aldıktan hemen sonra ehliyet kursuna kaydımı yaptırmıştım, ancak iş yoğunluğu nedeniyle belge tamamlamak için izin almakta gecikince 4 Temmuz tarihine sarktı. Aksilik bu ya kasım gibi de askere gitme durumum var.

Ben de onca sene bekleyişten sonra dayanamayıp bu süre içerisinde özel kurs+trafiğe kapalı alanda bolca pratik yaptıktan sonra işe motosikletimle gidip gelmeye başladım.

Çok rahatlıkla söyleyebilirim ki şu ana dek ehliyetsiz kullanmak haricinde kendimi ya da trafikteki diğer araç veya yayaları tehlikeye atacak herhangi bir davranışım olmamıştı. Dün çevirmeye yakalandığımda da çantamda Cem Batırbaygil ve Donald Duck'ın kitapları vardı hatta

Sorun şu ki dümdüz ve trafiğin seyrek olduğu bir yolda sağ şeritte bulunuyordum önümde seyreden bir kamyona takip mesafesi kadar yaklaştığımda sollama için sol şeritte hızla akan trafiği aynadan kollamaya başladım, bu sırada arkamdaki ticari araç tamponuna topuğumla rahatça tekme atabileceğim bir mesafeye kadar dayandı ve bu şekilde hareketini sürdürdü.

O mesafede önümdeki araçla takip mesafesi bulunmasına rağmen önce önümdeki araç ardından ben frene dokunsam ne olacağı malum.

Ben de ilk fırsatta sol şeride akıp güvenli bir yerde sağ şeride tekrar geçene kadar gazladım. Sonuç; çevirme, radarda 115 Km hız tespiti, 265 TL olay yerinde ceza ve yetersiz ehliyetten mahkemeye çıkarılmak üzere tutanak.

Bitti mi..Elbette bitmedi, bu kadarcık şey için hiç sizi üzer miyim Akşam iş çıkışı işyerimin önündeki kaldırımdan indim, tek yön olan ara yoldan ana yola çıkmak üzere hareketlendim, ikinci vitese yeni atmıştım ki ters yönden önüme çıkan sedanın bir iki metre önünde frenledim.

Fakat frenlediğim yer, uzaktan farkettiğimde "iyi ki burada frenlemem gerekmiyor" diye düşündüğüm bir marketin deposunun önü, bilenler için Alsancak-Talatpaşa Tansaş'ın ara sokağı ve yer komple su birikintisi..Hemen solu boş ama orada hareket halinde yayalar var..

Tahminen 15-20 km hızla yan yatıyorum, sağ sinyal ezilip grenajı da çatlatıyor. ayna ve gidon eğiliyor. Araçtakiler bir şey olup olmadığını bile sormadıkları gibi motoru kaldırınca kenara çek de geçelim vs. diye ters çıkış yapıyorlar, burası ters yön vs. uyarılarım malum yere doğru gidiyor, yeni düşmüşüm ve 4 kişiler üstelik çok sağlam pabuca da benzemiyorlar.

Sonuçta onlar ayrıldıktan sonra 20 m. ileride trafik ekiplerine söylüyorum, olay yerinden uzaklaştıkları için 155'i aramamı öneriyor. Akşamı adli tıpta alkol kontrol vs. ile geçirdikten sonra tutanağın işleme konması sırasında savcının bu gibi durumlar için takipsizlik kararı vereceği, kendi imkanlarımla dava açmam öneriliyor. Astarı yüzünden pahalıya gelince borç batağındaki çiçeği burnunda motorcu şikayetinden vazgeçiyor..

Uzattığımın farkındayım ama çok renkli doğumgünü kutlamalarımı buradan paylaşmak istedim
    Bir at, dört nal, sekiz kahkaha, döner de döner dünya..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BuKart
    ne doğumgünüymüş bir dde donald duck ın kitabı nerden buldun
    [B]DERDİM KADAR OLSA KUVVETİM BENİMLE BAŞ EDEMEZDİ KASVETİM.EL YUMRUĞUNU YEMEYEN YUMRUĞUNU BALYOZ SANAR ARLANMAZ...
    [/B]

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Bende kutlarım doğum gününü nice mutlu ve sağlıklı yeni yaşlara
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

alper_satriani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nokia 6300 Gri
    arabadakilere iyi sövmüşsündür.
    doğumgününüz kutlu olsuın

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsunmu diyelim doğum günün kutlu olsunmu diyelim...şaşırdım vallaha....
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    Honda XL 185 s
    geçmiş olsun..
    [COLOR="Silver"]Hayat bir motordan diğerine geçip gidiyor.. sonu yok mu yoksa?[/COLOR]

Motosikleti
    HONDA CBR 125
    Hepinize teşekkürler arkadaşlar. Araca sağlam sövdüm tabi ayrıca huyum kurusun ne plakayı ne de aracı yıllarca unutmam, park halinde ya da daha az kişiyle görmeyeyim. Cidden askerlik öncesi kredi alıp biraz daha eli yüzü düzgün bir araçla başlamaktansa son kuruşuma kadar nakit ödeyip sıkıntıya sokmuştum kendimi, şimdi de bakım masrafı çıkardılar, doc. jekyll bunu unutur mu

Alıntı motoking16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne doğumgünüymüş bir dde donald duck ın kitabı nerden buldun
    Karşıyaka'da sahaf bir arkadaşım var, ben internetteki içeriği okuduktan sonra kitabı merak edip bulamayınca da ona haber verdim bir süre sonra buldu sağolsun.

Motosikleti
    BuKart
    bursad bi bulsam şu kitabı
    [B]DERDİM KADAR OLSA KUVVETİM BENİMLE BAŞ EDEMEZDİ KASVETİM.EL YUMRUĞUNU YEMEYEN YUMRUĞUNU BALYOZ SANAR ARLANMAZ...
    [/B]

doğum günün kutlu olsun arkadaşım nice senelere, zaten yeterince iyide kutlanmış ama her senede böyle kutlanmaz inşallah ne diyeyim bizim kutlamada kuru oldu işte idare et :D ayrıca geçmişte olsun

Motosikleti
    HONDA CBR 125
    bursad bi bulsam şu kitabı
    Başka bir şey olsa tarayıp göndereyim derdim yasal olmayışı bir yana kitabın yazarına saygısızlık olucak..Ben arkadaşıma bir kopya daha bulup bulamayacağını sorarım, olmazsa kendime fotokopi çekip kitabı kargo ücreti karşılığı sana hediye etsem Reşat Bey kızmaz herhalde Haber veririm..

mkbk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apeche rtr 150
    geçmişş olsuun

Motosikleti
    Derbi Terra 125 4T
    Geçmiş Olsun,Nice Kazasız Belasız Yıllara
    [COLOR="Red"]Ѻ[/COLOR] [COLOR="Red"]яedline[/COLOR]...the line between [COLOR="Green"]life ::fool:: [/COLOR]and [COLOR="Red"]death [/COLOR]::156::

Motosikleti
    BuKart
    Alıntı doc jekyll adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka bir şey olsa tarayıp göndereyim derdim yasal olmayışı bir yana kitabın yazarına saygısızlık olucak..Ben arkadaşıma bir kopya daha bulup bulamayacağını sorarım, olmazsa kendime fotokopi çekip kitabı kargo ücreti karşılığı sana hediye etsem Reşat Bey kızmaz herhalde Haber veririm..
    sağol kargo ücreti problem değil
    [/B]

geçmiş olsun jekyll

sağol kargo ücreti problem değil

aradığın kitap bumu 4 lira gittigidiyorda ben de hatırladım şimdi kapağı görünce

almancaymış ya şimdi gördüm

Motosikleti
    HONDA CBR 125
    aradığın kitap bumu 4 lira gittigidiyorda ben de hatırladım şimdi kapağı görünce

Hayır üstteki fotoğraftaki kitap, Donald Duck kitabın yazarı Reşat ARBAŞ'ın lakabı..

Alıntı doc jekyll adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayır üstteki fotoğraftaki kitap, Donald Duck kitabın yazarı Reşat ARBAŞ'ın lakabı..
    bu kitaptan kalmadı internette satılmıyor

buradan kitabı okuyabilirsiniz

http://donald.hypermart.net/Teori/Cover.htm

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Geçmiş olsun dostum..
    Hata sende kusura bakma ehliyetsiz trafige çıkman sonuclarına katlanmanı gerektirir.
    Ehliyetsiz diye bütün suç üzerine yıkılan arkadaşlar biliyorum ...
    Doğum günün de kutlu olsun bu arada

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun dostum..
    Hata sende kusura bakma ehliyetsiz trafige çıkman sonuclarına katlanmanı gerektirir.
    Ehliyetsiz diye bütün suç üzerine yıkılan arkadaşlar biliyorum ...
    Doğum günün de kutlu olsun bu arada
    adam düştüm diyooo sen ehliyet dion off offf anlamıyom ben bu insanları..

adam yan yatmış motoru kırılmış ehliyeti olsa kurtulcakmıydı motoru..?

ehliyette hava yastıgımı var..?

sormak istiyorum ehliyet alırken motosiklet hakkında bilmediğiniz ne ögrendinizde

bu kadar abartıyonuz bu ehliyet mevzusunu..? ne ?
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

Motosikleti
    HONDA CBR 125
    Gerginlik yapmayın arkadaşlar yahu, stres atayım diye paylaştım artı stres olmasın Ehliyet konusunu çevremdeki insanlarla da paylaşmıştım alırken eğitim vs. verilmiyor malesef çoğunlukla verilen de çoğu zaman yeterli değil. Fakat bu parayı bastırıp alma durumu insanı cezadan kurtarıyor işte. Yani hatasız kabul etmiyorum kendimi, evet hatalıyım ama hatalı bir sistemin içerisinde..

Bir de OMM riders malum seminer harici eğitimlerine ehliyetsiz-korumasız vs. sürücü kabul etmiyor, bende full koruma varsa da diğer kriterleri karşılamadığımdan eğitim görmüş sertifikalı ve cidden deneyimli bir yakınımdan özel ders aldım, şu ana dek dünü saymazsak 2150 km'dir en küçük tehlike yaşamadım, sebebi de limitlerimi bilip kendimi telafi edemeyeceğim şekilde riske sokmamış olmam. Ve fakat bunu trafik polisine anlatamayacağım için ehliyet bu çarpık sistemimiz içerisinde mutlaka gerekli.

Öte yandan ters şeritte bana o riski yaşatıp ne trafik ne de asayişten ceza almayan arkadaşlar da ehliyetli falan filan..

Motosikleti
    BuKart
    abicim kitabı göndermene gerek kalmadı yeni baskı yapmış türkiye yede 2 haftaya falan gelir ordan alırız.düşündüğün için sağol.
    [/B]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler