Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

vespa ile istanbul - izmir

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferrari_gani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4 ruhlu karakaçan enduro&touring&race GETZZZ
    herkeze merhaba arkadaşlar. bu yaz tatilinde 2 vespa 4 arkadaş olarak istanbul - izmir arasında bi gezi planlıyoruz. ufak uzun yol tecrübelerim olmasına karşın 500 km üstüne ilk defa çıkıcaz. gerçi feribotla marmarayı aşıp gitmeyi planlıyoruz. sonra da sahilden her nereyi beğenirsek orda duralım şeklinde kabataslak bi plan var. ancak sorun şu. 150 cc vespalarla istanbul izmir arası gidip gelmeyi düşünürsek iki kişi bi motor olarak acaba motor cinslik yapar mı? açıkçası motorumu sattğım için o kullanacağım motor bana ait olmayacak ve hani motorun karakteristiğini bilmiyorum. kullanan arkadaşlar war ise fikirlerini bekliyorum. motorlar vespa lx 150 olacak. acaba bu aletler sadece şehir içi için mi yeterlidir. ufak hacimli motorlar uzun yolda şişebilir o yüzden sık sık mola vererek gitmek gerekir biliyorum.

bunun haricinde her türlü tavsiyeye açığım. şimdiden herkeze teşekkürler.
    dünyada her erkeğe 4 kadın düşüyor. benim hakkımı her kim yiyosa haram zıkkım olsun elinde patlasın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    kardeş sana şu kadar söyluyorum. Ben o motorla Türkiyeyi dolaşırım
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    hiç bişey olmaz millet çinlilerle nerelere gidiyor
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    bakımını yaptırdıktan sonra korkma...

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Vakti zamanında İngilitere'de çalışan bir hemşehrim o motorla dünyayı gezmiş. İzmir çok mu uzak?
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    150cc deyip geçme. Vespadan bahsediyoruz. Sen bırakmadığın sürece o seni bırakmaz. Honda Dylan ile ben 1 günade 800, başka bir arkadaşım 900 km yol yaptı.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    yani diyosunuz ki, 2 kişi olmanız yada havanın ortalama 30 derece civarında gezecek olması o motora hiç bişi yapmaz. bakımlı olsun bas git.

cevap veren arkadaşlara çok teşekkürler. herhangi önerisi olan var ise her türlü öneriye açığım.
    dünyada her erkeğe 4 kadın düşüyor. benim hakkımı her kim yiyosa haram zıkkım olsun elinde patlasın

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Altındaki aleti hafife alma piaggio Dünyanın en sağlam scooterını üretiyor
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

t00t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf250 vardı,Şimdi yok
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altındaki aleti hafife alma piaggio Dünyanın en sağlam scooterını üretiyor
    +1 katılıyorum,

yanınızada bol su bol yıyecek ve bol bol benzin alın :D

askersss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA DEAUVİLLE NT 700 VA ABS 2006
    Bol şans,Trafiği sadece 4 teker den ibaret sayan magandalara çok DİKKAT!!!!!!!!!!!!!

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    O kadar da değil bas git
    Motorunuz gerçek bir scooter tabii ki kaliteli bir motor ama hava soğutmalı her motorda olduğu gibi lx150 de de ara sıra motoru dinlendirmelisiniz..ha benim çinli mondial 150 zat ım için 1 sa. gidip 10-15 dk. mola vermemi tavsiye almıştım ama lx150 için bu süre ne kadar olur bilmem.
    ne olursa olsun küçük cc motor yoruyor yolda insanı..ikişer kişi olmanızı da düşünerek, herhalde gene 1 sa. yol - 10 dk. mola hem sizin hem motor için en iyisi olacaktır..biz 90 lı yıllarda 2 kişi piaggio px200 ile istanbuldan kaptırıp sapancaya gitmiştik ama yolda 2 kez mola vermek zorunda kalmıştık motor şişmesinden..
    birde çok ama çok önemli bir not olarak üstünüze kesinlikle reflektörlü yelek alın..fiyatı 3-5 lira birşey..

Şimdiden keyifli/güvenli yolculuklar..

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ferrari_gani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze merhaba arkadaşlar. bu yaz tatilinde 2 vespa 4 arkadaş olarak istanbul - izmir arasında bi gezi planlıyoruz. ufak uzun yol tecrübelerim olmasına karşın 500 km üstüne ilk defa çıkıcaz. gerçi feribotla marmarayı aşıp gitmeyi planlıyoruz. sonra da sahilden her nereyi beğenirsek orda duralım şeklinde kabataslak bi plan var. ancak sorun şu. 150 cc vespalarla istanbul izmir arası gidip gelmeyi düşünürsek iki kişi bi motor olarak acaba motor cinslik yapar mı? açıkçası motorumu sattğım için o kullanacağım motor bana ait olmayacak ve hani motorun karakteristiğini bilmiyorum. kullanan arkadaşlar war ise fikirlerini bekliyorum. motorlar vespa lx 150 olacak. acaba bu aletler sadece şehir içi için mi yeterlidir. ufak hacimli motorlar uzun yolda şişebilir o yüzden sık sık mola vererek gitmek gerekir biliyorum.

bunun haricinde her türlü tavsiyeye açığım. şimdiden herkeze teşekkürler.
    Vespa tabiiki sağlamlığı ve kalitesiyle kendini kanıtlamış bir motosiklettir ve yolda hiçbir sorun çıkartacağını sanmıyorum.
    Ama benim değinmek istediğim bir nokta var; sonuçta altınızdaki motosiklet şehir kullanımı için dizayn edilmiş, tekerlek çapı küçük, 150cc bir scooter ve 2 kişi ile o yollarda gitmek ne kadar güvenli? Hangi süratlere çıkabilir ve ara hızlanmalar, sollamalarda yeterli performansı gösterebilir mi? Elbette dikkatli kullanımla hiçbir motorla gidilemeyecek yer yoktur ama, bu pozisyonda Vespa bu iş için uygun seçenek değil bence. Ben uzun kilometreler için her zaman, en az 250cc bir motosiklet tercih edilmesi gerektiğini savunurum.
    Madem gideceksiniz benim tavsiyem, yolda mutlaka trafiğin hızına ayak uydurmanız ve bilmediğiniz bozuk yollarda kesinlikle düşük süratle ve azami dikkatle yol almanız.
    Size hayırlı yolculuklar dilerim, kazasız belasız İnşallah.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    siz yinede motorun bakımı yaptırmadan yola çıkmayın derim özelikle yağ değiştirin
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

sandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Er 5,00
    Açıkcası motorun gerekli bakımları yapılırsa, güzel bir ayar çekilirse
    Siz yolda olur da pes etmedikten sonra o sizi yolda bırakmaz ..
    Amma velakim dediğim gibi yol uzun, motor küçük, yorması muhtemel..

Gerçi bir arkadaşım vardı, İzmir Bodrum yaptıydı. Kocaman cüsseli adam,
    kocaman bir sırt çantası. Ama altında şu 50 lik mi bianciler var ya, ben bilmiom markasını,
    şöle leoper desenli alacalı bulacvalı bişi.. O vardı ..

Bide izmirde her zaman görüşmek isteyecek bir MT bulursun ;)
    ..

Motosikleti
    Alıntı askersss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bol şans,Trafiği sadece 4 teker den ibaret sayan magandalara çok DİKKAT!!!!!!!!!!!!!
    dostum o magandalar önündeki aracın tekerlek sayısına okadarda bakmıyo ya. ben araba kullanırkende o insancıklar akılalmaz şeyler yapıyo. trafik konusunda oldukça tecrübeliyim. onun gibilere ne söylenecek ne yapılacak pek bişi yok. zaten laftan anlayacak olsalar böyle şeyler yapmazlar. yine de uyarın için saolasın.

Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar da değil bas git
    Motorunuz gerçek bir scooter tabii ki kaliteli bir motor ama hava soğutmalı her motorda olduğu gibi lx150 de de ara sıra motoru dinlendirmelisiniz..ha benim çinli mondial 150 zat ım için 1 sa. gidip 10-15 dk. mola vermemi tavsiye almıştım ama lx150 için bu süre ne kadar olur bilmem.
    ne olursa olsun küçük cc motor yoruyor yolda insanı..ikişer kişi olmanızı da düşünerek, herhalde gene 1 sa. yol - 10 dk. mola hem sizin hem motor için en iyisi olacaktır..biz 90 lı yıllarda 2 kişi piaggio px200 ile istanbuldan kaptırıp sapancaya gitmiştik ama yolda 2 kez mola vermek zorunda kalmıştık motor şişmesinden..
    birde çok ama çok önemli bir not olarak üstünüze kesinlikle reflektörlü yelek alın..fiyatı 3-5 lira birşey..

Şimdiden keyifli/güvenli yolculuklar..
    o reflektörlü yelek fikri hakikaten iyi. önerin için saolasın.

bide bu motorun şişmesi tam olarak ne demek oluyo. hani hiç başıma gelmedi. nasıl oluyo. nasıl anlıyoruz. bide ne yapıyoruz eğer şişerse. hani arabada su kaynatması gibi bişi desem rölantide soğuyana kadar bekleriz derimde motorda hiç başıma gelmediğinden bilemiyorum.

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ferrari_gani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum o magandalar önündeki aracın tekerlek sayısına okadarda bakmıyo ya. ben araba kullanırkende o insancıklar akılalmaz şeyler yapıyo. trafik konusunda oldukça tecrübeliyim. onun gibilere ne söylenecek ne yapılacak pek bişi yok. zaten laftan anlayacak olsalar böyle şeyler yapmazlar. yine de uyarın için saolasın.

o reflektörlü yelek fikri hakikaten iyi. önerin için saolasın.

bide bu motorun şişmesi tam olarak ne demek oluyo. hani hiç başıma gelmedi. nasıl oluyo. nasıl anlıyoruz. bide ne yapıyoruz eğer şişerse. hani arabada su kaynatması gibi bişi desem rölantide soğuyana kadar bekleriz derimde motorda hiç başıma gelmediğinden bilemiyorum.

hiç birşey yapmıyorsun kenara çek hem sen hemde motorun dinlensin olay bu...
    motorun perfotrmastan çekişten düşmesi motor şişmesi...
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    motorun şişmesi denilen şey yetersiz yağlama veya yetersiz soğutma sonucu, aşırı ısınma neticesinde silindir ve yatakları gibi elemanların genleşerek motor bloğuna kalıcı hasar vermesidir.Fazla ısınmış motorla yola devam edersen motor kitlenip taklaya gelirsin.(gerçek takla)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler