Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

EPDK'ya inat yine zam yaptılar!

Motovento
    REKLAM ALANI
    halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

20 Haziran'a kadar akaryakıt bayilerinin fiyatlarına çeki düzen vermesini isteyen EPDK'nın uyarıları ciddiye alınmadı
    09 Haziran 2009 Salı, 17:50

Akaryakıt firmaları Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) 'benzin fiyatları çok yüksek indirin' uyarısına kulak asmadı. Firmalar pompa fiyatlarına 6 kuruş zamma giderek 95 Oktan kurşunsuz benzini 3,17 liradan 3,23 liraya yükseltti. Söz konusu zam araç sahiplerini çileden çıkardı: "Kriz ortamında zam üstüne zam. Buna birileri dur demeli." Öte yandan EPDK'nın 20 Haziran'a kadar akaryakıt bayilerinin fiyatlarına çeki düzen vermesi gerektiği yönündeki eleştiriler de kulak arkası edildi

Enerji Üst Kurulu'nun benzindeki fahiş fiyata dur demesinin ardından indirim beklenirken, zam geldi. Petrol varil fiyatı 67 dolar seviyesinde olmasına rağmen yapılan zamla otomobil kullanıcıları dün itibariyle 3,17-3,18 liradan aldıkları benzini bu sabah 3,23 liradan almaya başladı. Yüzde 2,16'lık artışla kârlarını arttıran şirketlere, EPDK 20 Haziran'a kadar süre vermişti. Tavan fiyat belirleyen ancak kamuoyuyla paylaşmayan Üst Kurul'un bu zamma tepkisi merak ediliyor. EPDK'nın tavan fiyatı açıklaması halinde firmaların ona göre fiyatlarda düzenlemeye gitmesi bekleniyor. İndirim yapmayan akaryakıt şirketlerine soruşturma açılıp ceza verilmesi gündemde.

Firmaların yaptığı zammın ardından İstanbul'da 95 Oktan kurşunsuz benzin 3,17-3,18 liradan 3,23 liraya yükseldi. İzmir'de dün akşam saatlerine kadar 3,17 liradan benzin alan otomobil kullanıcıları bu sabah 3,22-3,24 arasında fiyatla depoyu doldurmaya başladı. Ankara'da da 6-7 kuruşluk zamla benzin 3,22-3,23 liradan tüketiciye sunuluyor.

OTOMOBİLDEKİ ÖTV VE KDV İŞE YARAMAZ

Uzmanlar otomobile yapılan ÖTV ve KDV indirimiyle artan araç satışlarının yavaşlayacağı görüşünde. Vergi indiriminin otomobilde uzatılmasının beklendiği şu dönemde benzine yapılan üst üste zamlar sebebiyle tüketicilerin araç alma konusunda isteksiz davranacağını dile getiren Tüketiciler Birliği Başkanı Nazım Kaya, bu zamların EPDK tarafından frenlenmesini istiyor.

Alıntıdır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ramzey 200cc
    çıldırmamak elde değil...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    ben EPDK (patron) olacam ve bi karar verecem, bana bağlı çalışan elemanlarım beni bi taraflarına takmayacak. ben o elemanları var ya, öttürürüm, öttürürüm. analarından doğduklarına pişman eder, sonra s...r çeker, kapıya koyarım.

ama EPDK denen kurumu temsil edenler utanma, arlanma nedir bilmedikleri için, kontrollerinde çalışanlar tarafından oyuncak edilmeyi hoş karşılıyorlar. bunların yüzlerine tükürseler, ya rabbi, şükür derler. yırtılmış bi defa ar damarı, artık iflah olmaz. yumruğu masaya vurup "yeter ulan, patron benim" demek, sıkar biraz tabii. üç kuruşluk menfaatleri uğruna boyunlarını büker, koltuklarında oturmaya devam ederler.

ağır olmuş olabilir, forum kurallarına aykırı olabilir ama kusura bakılmasın, mesele benzin fiyatı olunca, dilimin kemiği, parmaklarımın ayarı olmuyor.

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yüzsüzler başka ne diyelimki
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Akaryakıt dağıtım şirketlerinin kar marjları nedir ki? Devlet akaryakıt dağıtıcılarını çok fazla kar yapmakla şuçlayıp, 20 Haziran'a kadar kar paylarını düşürmelerini yoksa cezai işlem uygulayacağını bildirip işin içinden sıyrılmaya çalışıyor.
    Peki neden devlet yüzde bilmem kaç KDV alıyor, KDV alıyor yetmiyor KDV'li fiyat üzerinden bir de ÖTV alarak verginin de vergisini alıyor..

Bizde koyunuz ya, yedik, devletimiz bizim için çalışıyor aferin dedik hatta.!
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    ulen benim motor almamımı bekledi bunlar yaa
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akaryakıt dağıtım şirketlerinin kar marjları nedir ki? Devlet akaryakıt dağıtıcılarını çok fazla kar yapmakla şuçlayıp, 20 Haziran'a kadar kar paylarını düşürmelerini yoksa cezai işlem uygulayacağını bildirip işin içinden sıyrılmaya çalışıyor.
    Peki neden devlet yüzde bilmem kaç KDV alıyor, KDV alıyor yetmiyor KDV'li fiyat üzerinden bir de ÖTV alarak verginin de vergisini alıyor..

Bizde koyunuz ya, yedik, devletimiz bizim için çalışıyor aferin dedik hatta.!
    aynen katılıyorum... sen devlet olarak şu deli dumrul salma vergilerini yüzde elli indirsen benzinin fiyatı otomatik olarak 1 tl nin üzerinde iner zaten. göstermelik popilist yaklaşımlar ile topu akaryakıt şirketlerine atıp aklınca halka şirin gözükecekler.. aymazlığında böylesine pes yani..
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Dün benzini 3,25 tl den aldım. Artık el insaf ya .... Milletin refah durumunu böylemi yükseltecekler yani. Yazıklar olsun.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün benzini 3,25 tl den aldım. Artık el insaf ya .... Milletin refah durumunu böylemi yükseltecekler yani. Yazıklar olsun.
    Aynen İzmirde de 3 24 değil , 3.25 'e yükselmiş durumda Biz foruma yazalım başka bir icraatımız olmasın zaten

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler