Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MOTOSİKLETLER fark ediliyormu?? Hiç sanmıyorum..!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    Gerçekten motosikletlerin fark edilmesi gerek şu günlerde bizler için çok çok önemli olan bu konu hakkında malesef halkımız bilinçli değil peki günümüzde motosikletler fark ediliyormu? gelin günümüze şöyle bir göz gezdirelim...fakat günümüzde fark edilmek mümkün değil gibi gözüküyor.

bugün trafikte yaşadığım bir olayı anlatıyım sizlere.

sıkışık trafikte ileriyordum hava sıcak zaten motordan dolayı yanıyorum aşağıdan aşağıdan,önüm tıkandı ve durdum sol tarafıma baktığımda siyah bir audi nin içinde bir bayan sürücü ve benim olduğum taraftaki aynası kapalı,trafikte o şekilde ilerliyor ve bizim geldiğimizi mümkünatı yok göremez, ki ayna zaten kullanmadığı ap açık ortada açık olsada göremiyor bizi yani fark edilmiyoruz. Aynasını açtım ve bu neden kapalı diye sorduğumda bana küfür etti. Bu esnada yan arabada bunu duyan diğer sürücü senin altına o arabayı verenin diye camdan çıktı... ve bana destek oldu. bende ellerimi yukarıya kaldırdım ve (allahım sen bana sabır ver dercesine) ve uzaklaştım.

şimdi bu olay 1 değil 2 değil çoğu sürücünün aynası kapalı,çoğu sürücü aynayı kullanmıyor bile,çoğu sürücü aynada bizi görse bile hiçe sayıyor,istisna olarak bize yol verenlere teşekkür ederiz bizi taşıt gibi görenlere de teşekkür ediyorum ve buradan diğer sürücülere sesleniyorum lütfen aynayı kullanmıyacakasanız sökün o aynayı yada arabayı kullanmayı bırakınız, Ya biz sizi sökük aynalardan fark edelim uzaklaşalım yada fark bizleri etmiycekseniz bırakın aracınızı bidaha kullanmayınız bizde ölmeyelim.
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alper_satriani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nokia 6300 Gri
    ayna açık olsa ne , kapalı olsa ne

motosikletin yer kaplamasından tiksinen arkadaşlar da inşallah bigün motosiklet tutkusuna kapılır ve motosiklet sürücülerini anlarlar.

Motosikleti
    Alıntı alper_satriani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayna açık olsa ne , kapalı olsa ne

motosikletin yer kaplamasından tiksinen arkadaşlar da inşallah bigün motosiklet tutkusuna kapılır ve motosiklet sürücülerini anlarlar.
    evet bazı araç sürücüleri motosikletin aralardan gitmesinden bile tiksiniyor ve onların haklarını yediğimizi yada sıranın önüne geçtiğimiz gibi bir düşünceye kapılıyorlar hani sanki ekmek kuyruğunda zannediyolar,bizi onların ekmeklerini alan sıraya kaynayan aciz yaratıklar olarak görüyorlar onların gözünde insan bile değiliz.
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    ben dikiz i de kullanmıyor mu acaba diye arkadan aracın üstüne binmeyi denerdim bilader (:
    sen yine sadece aynasını açmışsın (:

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    kullanmadıkları aynayı söküp neyapsınlar acaba ?
    bir fikri olan
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Allah gostermesin, bir gun o bayan aynasina bakmadan serit degistirirken, bir kamyonun altinda kalirsa, o zaman anlar o aynanin onemini..

Motosikleti
    Gt250r
    senin altına o arabayı verenin diye camdan çıktı...
    bende aynısını derdim
    [B][/B]Balıkesir [COLOR="Red"][/COLOR]MT

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    malesef bu böyle hangi birini düzelteceksiniz ben motoru zevk için kullanıyorum bütün gün motorunun üzerınde olanlara ALLAH sabır versın korusunsırf motoordan bıkkınlık gelmesın diye hafta sonları pazar günü sabahın 5 i 6 sında ormanlık yollarda keyifle gezıyorum . sanmayın sade motorlar aracınızla bile anlatsam neler neler yaşıyoruz ama aracta kusura bakmasınlar affetmıyorum .Bilsenız neler yapıyorum neler gecen gün yol ortasında anıden mınıbüs durdu . Bütün trafık o bir yolcu alacak para kazanacak diye arkasında bekleyıp boşa benzın yaktılar biraz sonra önüne geçtim birinci vitesde ağır ağır ilerledım korna sellektör yapıyor cıldırıyor gecemıyorda en sonunda durdum araç bozuldu kardeş dedım abi gıcık ettım onu çözümmü hayır ama herbır salağı adam etmek bize düşmediya sabahın 6 sından beri trafıkte dolaşıyorum havaalanına iki kez gıttım inannın yollarda bir trafık otosu gördüm oda gidiyordu cok basıboşuz cok

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    çok haklısın görkem..
    benimde başına bu ve buna benzer olaylar geliyor..
    yapacak şey var aslında amam burda yazmam dogru olmaz diye düşünüyorum
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Bugun motorla sabah plaja gittim çift şerit yolda ben 50-60 km ile sağdan gidiyorum adam arkamda kornaya basıyor
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun motorla sabah plaja gittim çift şerit yolda ben 50-60 km ile sağdan gidiyorum adam arkamda kornaya basıyor
    hakkaten herkesin başına geliyor bu. sol boş geçmiyolar, selektör yapıyolar. ciddi ciddi düşünüyorum kafalarının içinde beyin olmadığını
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Alıntı Motör adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin altına o arabayı verenin diye camdan çıktı...
    bende aynısını derdim
    bende diyicektimde hadi neyse şimdi uğraşmıyım dedim..
    Alıntı flying hellfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah gostermesin, bir gun o bayan aynasina bakmadan serit degistirirken, bir kamyonun altinda kalirsa, o zaman anlar o aynanin onemini..
    umarım oda başına gelmeden önemini birisi ona anlatır.
    Alıntı stubborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanmadıkları aynayı söküp neyapsınlar acaba ?
    bir fikri olan
    valla onu burada yazmak genç kaptan ın dediği gibi burada uygun olmaz.
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onlar ap ayrı bir konu zaten abi önündeki motordan ne bekliyolarsa
    ben öyle yapanlara gaz açyorum geride kalıyorlar ama sizin öyle bir şansınız yok allah hepimize bu konuda sabır versin..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    burası turkıye bı 100 yıl daha boyle gıder belkıde daha kotuye gıder ama düzelmezz

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eskiden 0 km araçlarda sadece solda ayna olurdu, sonra isteyen sağa da taktırırdı. Şu an bildiğim kadarıyla 2 tarafta da ayna olması yasal zorunluluk. Kapalı olan aynanın sebebi park ederken dar sokaklarda diğer araçların çarpmaması için alınan bir önlemden ibaret. Ama kapalı olan aynanı trafiğe çıkmadan önce açmamak tamamen aptallıktan ibaret.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Gt250r
    Alıntı archeus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burası turkıye bı 100 yıl daha boyle gıder belkıde daha kotuye gıder ama düzelmezz
    katılıyorum kardeşim
    [B][/B]Balıkesir [COLOR="Red"][/COLOR]MT

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Görkem aynayı kullanıyorlar makyaj yaparken daha ne olsun.Demek sana küfür etti haaa.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görkem aynayı kullanıyorlar makyaj yaparken daha ne olsun.Demek sana küfür etti haaa.
    aynen öyle bide küfür yedik.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı bygrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen öyle bide küfür yedik.
    Yinede iyi küfürü bayandan yemişsin yani zarar gelmez.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Cheeta T3 150 cc
    Ara yoldan çıkanlar için de anayolu gösteren bi sistem bulsalar. balık gözü aynalar koyuolar bazı yerlere ama takan kim..
    adam ne sağa ne sola bakıyo, yol babasınınmış gibi düz devam.....
    (aynaya sağa sola bakma işinden vazgeçtim, bizim insamımıza ne sistem üretirsen üret, bildiğini okur... neyse...)

17 KE 795

Millet daha kendinin farkında değil ki motosikleti fark etsin? Çarptıktan sonra bir de sanki çarptıkları çöp kutusuymuş gibi %80’inin “Ay görmedim nereden de çıktı?”, “Araya girdi önüme atladı” ki bunlar kabahati özründen büyük olanlar bir de “Beni sıkıştırdı!” (genelde büyük araç, küçük aracı sıkıştırır ama insanların görüşleri tabi izafi olabilir bazen) ve “Niye motosiklet kullanıyorsunuz ki” gibi cümleler sarf edebiliyorlar o zaman tam sinirleriniz bozuluyor. Dövseniz ayrı bir sıkıntı, sövseniz ayrı bir sıkıntı.

Maalesef burada forum’da da her ne kadar komikte olsa… archeus arkadaşımızın da bahsettiği gibi belki 100 yıl daha devam eder ya iyi olur belki de daha da kötü olur, bir de korkut250 arkadaşımızın da değindiği gibi aynanın hala ne işe yaramadığını anlamış değil bizim milletimiz.

Neyse bygrm, Allahtan bir şey olmamış kadıncağız sadece kendi öküzlüğüyle kalmış üstüne bir de olaya katılımcı olmayan birinden laf yemiş. Umarım biraz üstüne düşünmüştür hanımefendi niye bu lafı yedim diye.
    Yaptıkları işin doğruluğuna inanan insanlar, çalışmalarının denetlenmesinden, karşı fikirler ortaya atılmasından ve tercihleri üzerinde münakaşa yapmaktan zevk alırlar.
    [I]- Mustafa Kemal ATATÜRK[/I]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler