Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

kasksız ,montsuz, korumasız !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    wermeer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    arkadaşlar tamam anlıyorum yaz geldi birçok şehrimizde. ben istanbuldayım, bugün birkaç defa dışarı çıktım motorumla yalnız dikkatimi çeken birşey var ; motosiklet kullanan arkadaşlar yazın rehavetiyle mi nedendir kaskı montu falan atmışlarmı ne?? yahu millet t_shırt le kasksız dolaşıyor.. ben ise bütün koruma ekipmanlarımla iki adım yere gidiyorum. inanın kendimi garip hissediyorum?? bir benim birde sağolsun kurye arkadaşlar korumalı.. ne dir bu bi anlatan ,bir bildiği olan varmı? motor kullanıyoruz ,burası istanbul heryerde bir deli var?? nasıl yapsak kime anlatsak ...olmuyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    valla haklısın arkadaşım; ben de aynen merak ediyorum nasıl oluyor da oluyor bu iş?

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    abi sırtlık-eldiven-kask çkıyorum.
    mont olmuyor!
    inan olmuyor.
    terlemekten zayıfladım geçen hafta en son çıkarıp astım yerine.
    uzun yolda tabiki giyerim ama ş.içinde sanmıyorum.
    ama kask olmazsa olmaz yani.
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    kararsız =/
    bende korumalı arkadaş çok seyrek goruyorum artık.
    Aynı sekılde t-shirt & sort ile kullanıyor herkes.
    ne zaman hata yaptıklarını anlayacaklar bilemiyorum...
    illa birilerinin yaşamınımı yitirmesi mi gerekiyor? anlayamıyorum...
    bilinç&eğitim şart.Hoşçakalın.
    Bana bir şey olmaz deme Qk mi?

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    bosverın mılletı kendınıze bakınn ,o sahıslar herseyden sıkayet ederler kendılerı hıc bır seye uymazlar onlar yuzundende ımaj felan duzelmez yalan hepsı ,herkes kot tshırt motor kullanıyor yazık hepsıne yazıklar olsun dıyorum baskada bır sey demıyorum beyni aklı olan kask takar ,benım ıcın ,montu gectim kask takmayan beyınsızdır ve o ınsanlardan uzak durun..
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

wermeer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    hayır kime anlatılıyor bu kask takma olayı? kim dinliyor ? biz bu sitede okuyoruz ,yazıyoruz.. herkes ben kasksız çıkmam abi diyor fakat bu ortalıkta gördüğüm kimler ??? hayaletlermi? hergün kaza haberi alıyoruz ,düşme yayma haberleri, allah korusun hepimizi fakat biz bi gereğini yapalım da sonra allaha havale edelim kendimizi.. hiç abartmıyorum toplam 3-4 saat motor sürdüm gördüğüm motorların 4 de 1 inde kask vardı ,olamaz böyle birşey !! güzergahlarımda bakırköy -bağcılar -topkapı- karaköy...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sırtlık-eldiven-kask çkıyorum.
    mont olmuyor!
    inan olmuyor.
    terlemekten zayıfladım geçen hafta en son çıkarıp astım yerine.
    uzun yolda tabiki giyerim ama ş.içinde sanmıyorum.
    ama kask olmazsa olmaz yani.
    aynen katılıyorum....... montun içinde çok terleyip aşırı su kaybedip sonra bayılmak falan istemiyorum... gözlerim kararıp bi arabaya falanda vurmak istemem... mont hariç ekipmanlarım tamam.... mont ise rüzgar ve soğuk havalarda....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    arkadaşlar korumaları nizami bir şekilde kullanmak doğru olanı ben hergün en az 10 saat motosiklet tepesindeyim ve full koruma darlanmıyomuyum darlanıyorum yanmıyomuyum yanıyorum amaa inanın asvalt yanığı yerine sıcak yanığını tercih ederim korumalar birkere lazım olur eğer var ise ne ala sizler tedbiri alın takdir allha kalsın tekerleriniz düz bassın
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Motosikleti
    chopper
    valla arkadasım kimseye bakma montunu kaskını takmaya devam ,ben gecen gun motorla kaza yaptım montum ve kaskım olmasaydi kesin hastaneden yazardım sana....
    [B]joker[/B]
    [B]live to ride-ride to die[/B]

Motosikleti
    yamaha x-max ''06''
    Kimse egzost tüplerine para harcarken sızlanmıyor ama gerçek olan bişey var ki kışlık mont ile tabii ki yanacağınız kesindir,yani bilinen bir gerçek varsa yazlık ve kışlık giysiler bu işin olmazsa olmazıdır.
    Vücuttaki yanıklar ve ve doku kaybı yani herkesin anlayacağı dilde yazarsam
    kemiğine kadar soyulan biri kaç ayda iyileşiyor haberiniz var mı,yada aynaya
    bakmaktan ve kendinizden iğrendiğiniz bir görüntüye bürünmemek için akıllı olup gereğini yapın,kendimizi kandırmayalım.
    Kot-mont ile binip ,kaskını da dirseğine takanlara en salak ödülü dağıtılacakmış bundan sonra,çünkü onlar eğer yaşarlarsa bir ömür tavana bakarak ağızlarına bir kaşık mama verecek yakınlarına muhtaç olacaklar..
    Yani canlı cenaze olmasını istemiyorsanız kimsenin ,gereğini yapın.....
    binbasi nayman x-max ''06
    Yamaha Touching Your Heart.
    Safety First,then RIDE..!

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    Alıntı wermeer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar tamam anlıyorum yaz geldi birçok şehrimizde. ben istanbuldayım, bugün birkaç defa dışarı çıktım motorumla yalnız dikkatimi çeken birşey var ; motosiklet kullanan arkadaşlar yazın rehavetiyle mi nedendir kaskı montu falan atmışlarmı ne?? yahu millet t_shırt le kasksız dolaşıyor.. ben ise bütün koruma ekipmanlarımla iki adım yere gidiyorum. inanın kendimi garip hissediyorum?? bir benim birde sağolsun kurye arkadaşlar korumalı.. ne dir bu bi anlatan ,bir bildiği olan varmı? motor kullanıyoruz ,burası istanbul heryerde bir deli var?? nasıl yapsak kime anlatsak ...olmuyor
    Allah vermesin ama bi kaza anında sen mi karlı çıkarsın onlarmı onu düşün derim
    geçenlerde bi kaza atlattım Allahıma şükür burnumuz kanamadı korumalar sayesinde. .
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

Motosikleti
    mondial 125zn gitti tiger250 geldi.
    abicim geçen gün motoru muayeneye götürdüm.tam korumalı yola çıktım ama benzin almak için girdiğim bayide hemen montu çıkardım.çünkü sırtım terden mahvolmuştu.kask ve eldivenle gittim.mont gerçekten bu sıcakta hele hele şırnak sıcağında hiç çekilmiyor!!!gerçi motoru muayeneye götürdüğümde adamlar şaşırdı herşeyim tamdı ve kusursuz olarak geçtim.oraya şimdiye kadar giden 2. motor benmişim ve ilk gelen motoru trafikten men etmişler.
    2 teker tek ruh tek yol.

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı navigator55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse egzost tüplerine para harcarken sızlanmıyor ama gerçek olan bişey var ki kışlık mont ile tabii ki yanacağınız kesindir,yani bilinen bir gerçek varsa yazlık ve kışlık giysiler bu işin olmazsa olmazıdır.
    Vücuttaki yanıklar ve ve doku kaybı yani herkesin anlayacağı dilde yazarsam
    kemiğine kadar soyulan biri kaç ayda iyileşiyor haberiniz var mı,yada aynaya
    bakmaktan ve kendinizden iğrendiğiniz bir görüntüye bürünmemek için akıllı olup gereğini yapın,kendimizi kandırmayalım.
    Kot-mont ile binip ,kaskını da dirseğine takanlara en salak ödülü dağıtılacakmış bundan sonra,çünkü onlar eğer yaşarlarsa bir ömür tavana bakarak ağızlarına bir kaşık mama verecek yakınlarına muhtaç olacaklar..
    Yani canlı cenaze olmasını istemiyorsanız kimsenin ,gereğini yapın.....
    sana katılıyorum doktorların dediği şu bize beyin tranvası ve doku kaybıyla gelmeyin zira çok fazla yapabileceğimiz bir şey yok kırık çıkık vs hallolur diyorlar..
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bu sıcakta hele ki istanbulda kadıköy meydanında 2 otobüsün arasında onların egsoz sıcağıyla birleşen yaz güneşi sırtımdan kuyruk sokumuma ter inmesine neden oluyor (bugün oldu) ama inatla mont, eldiven, dizlik ve tabiiki kask olmadan afedersin su dökmeye bile gitmiyorum..

ha her gün eve gelince ilk işim montumu kaskımı ve tshirt ümü balkona asıyorum tek üşendiğim kısım burası

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    şuan acayip bi şekilde öksürüyorum.
    burnum akıyo.
    üşütmüşüm sanırım.
    bütçeniz uygunsa yazlık mont alın.ben kışlık montun termal içliğini çıkarı giydim.
    ışıklarda boş bulunup açtım önümü.ve yaklaşık3 km öyle seyrttim.
    sonuç ne mi?
    ciğerleri üşüttüm.terli motora binilmez tabi
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    Yeni motor alıcak :)
    Bir musibet bin nasihatten diye bir söz vardır ya bunlara bin kere sölesen olmaz ama bi takla atıp derileri soyulsa anlarlar

Kask olmazsa olmaz,bakkala gidiyosan bile takılacak,yoksa yürüeyerek git.Biz niye çabalıyoruz aman tam koruma diye,bu işin yazı,kışı mı olurmuş!Sağlıktan daha ötesi var mı?Yazlık monta para ayırmak gerek,hastane masrafından az olacağı kesin! Karizmam çizilmesin diye giyilmeyen korumalıklar yüzünden asfalt çizmesin sonra

Motosikleti
    Kanuni Zebra 90
    bu konuyu açmışınız iyi olmuş geçenlerde başımdan geçen bir olayı anlatayım

arkadaşım tur atmak için motoru istedi geçenlerde ilk önce kullanmayı biliyormu die önümde bi tur atmasını söyledim baktım ki kullanmayı biliyor.ileriden dönüp geleceğini söyledi bende arkasından baktım gözden kayboldu.tam içeri girip yarım kalan kolamı içicektim ki bi msj geldi msj aynen şu 'adaş gel kaza yaptım' elim ayağama dolandı çocukta ehliyette yok aman dedim kimbilir hangi arabaya çarpıldı.olay yerine bir gidip baktım ki ne göreyim yodan geçen tırın tekerindan arkadaşımın kafasına taş fırlamış o da düşmüş dolayısıyla allah korumuş yinede taşın vurmasıyla kaşı patlamıştı hastaneye gittik neyseki bişeyi yoktu kaskı takmış olsa bişey olmıcaktı buda bi ibret oldu bana artık köyden dışarı çıkarken kaskımı sürekli takıyorum
    UZUN YOLDA KASK KULLANMAYI İHMAL ETMEYİN

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Cem abinin asfalt yanığı olmaktan iyidir yorumuna %100 katılıyorum. Arkadaşım sen doğru olanı yapıyorsun. Bu sıcakta bot dahil giyiyorum ve olması gereken bu. Birilerinin bacağı motorun altında kalıp kırılınca tedavi masrafları senden benden kesilen sigorta paralarıyla karşılanıyor. İşte herkes bu bilinçte olursa ülke ancak o zaman kalkınır.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Alıntı devil_driver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuyu açmışınız iyi olmuş geçenlerde başımdan geçen bir olayı anlatayım

arkadaşım tur atmak için motoru istedi geçenlerde ilk önce kullanmayı biliyormu die önümde bi tur atmasını söyledim baktım ki kullanmayı biliyor.ileriden dönüp geleceğini söyledi bende arkasından baktım gözden kayboldu.tam içeri girip yarım kalan kolamı içicektim ki bi msj geldi msj aynen şu 'adaş gel kaza yaptım' elim ayağama dolandı çocukta ehliyette yok aman dedim kimbilir hangi arabaya çarpıldı.olay yerine bir gidip baktım ki ne göreyim yodan geçen tırın tekerindan arkadaşımın kafasına taş fırlamış o da düşmüş dolayısıyla allah korumuş yinede taşın vurmasıyla kaşı patlamıştı hastaneye gittik neyseki bişeyi yoktu kaskı takmış olsa bişey olmıcaktı buda bi ibret oldu bana artık köyden dışarı çıkarken kaskımı sürekli takıyorum

Bu nasıl bi kaza yaa,çok şanslıymış arkadaşın,Allah korusun gözüne falan gelseymiş ya Çevrede bu kadar tehlike söz konusuyken,trafik canavarlarından bahsetmiyorum bile,hava sıcak diye koruma giymemek bile bile davetiye çıkarmak demek.Aman dikkat !!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler